Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
WLM 2021. 10. 18. 12:58
Előzmény: #50153  sanka
#50160
Jó a humorod Sankesz, de szerintem alkalmas és fasza elnök lesz. Egy próbát minimum megér, ebben talán egyetérthetünk. Most már hivatalosan sincs más út a kormányváltáshoz. 
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 10. 18. 12:41
Előzmény: #50157  Törölt felhasználó
#50159

DK és az MSZP az háttéralku?!
Tisztában vagy azzal, hogy ha az MSZP nem szedi össze magát, akkor (a DK térnyerése miatt) kiszorul a nagypolitikából?
Példák: MDF, MIÉP, Kisgazda Párt, SZDSZ.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 10. 18. 12:35
Előzmény: #50153  sanka
#50158

Nagyon szeretném, ha ebben tévednék, de szerintem: Orbánra hajaz!
Törölt felhasználó 2021. 10. 18. 12:33
Előzmény: #50152  ________
#50157
Gyurcsányt nem sikerült 10+éve kukába dobni. MZPnek sikerülni fog kiszorítani talán, úgy hogy ne tudjon eredményesen szövetségeket kötni. A DK és az MSZP az háttáralkuk (és zsarolások) nélkül már nem létezne valószínűleg, ez tartja fenn őket és az is nyílván, hogy nincs új generációs baloldali párt, amire szavazhatna egy baloldali fiatal. MZP mozgalma, és a Momentum ilyen párt a konzervatív és a liberális oldalon. Sztem a Jobbik sem újgenerációs, csak színt váltottak ,újra próbálják magukat pozícionálni,hátha elhiszik neki a választók, de sokan ugyanazok vannak benn, mint a rasszista Jobbikban. 
szieszta 2021. 10. 18. 12:23
Előzmény: #50151  Törölt felhasználó
#50156

Igazad van, legtöbbször az egyénen múlik, hogy hogyan sikerül kikapargatni a gesztenyét. De sokan vannak, mikor már tud németül, de mégsem fér hozzá a megrendeléshez, mert aki kevésbé tud, annak van barátja, aki odasegíti.
Ha  a támogatást, ami  a politikusokon múlik, mindig ugyanazok kapják, akkor az egy idő után elsorvad, aki nem kap.
Tudhatsz te anyanyelvi szinten németül, ha nem engednek szóhoz jutni és csak olyanok kiabál(hat)nak akik meg csak 1-2 szót tudnak.
Törölt felhasználó 2021. 10. 18. 12:17
Előzmény: #50153  sanka
#50155
ez is tipikus magyaros dolog belekötni valakibe,mert néha hibázik, vagy szted hibázik.  az tünik fel alkalmasabbank, aki nem sok vizet zavar, nem mond marhaságot. olyna középszer.
szieszta 2021. 10. 18. 12:16
Előzmény: #50150  Törölt felhasználó
#50154

Igazad van, ha mindent csak azért kritizálunk, mert az fidesz találmány, akkor az sokaknak lehet ellenszenves , sőt félelemre ad okot.
Én üzletkötő voltam ,számtalan iskolázáson tanították a mindenkit megnyerő kommunikációt. Meg kell találni, mi tetszik az ügyfélnek és ha "barátja" lettél, már teljesen más szintről indulsz.
Emlékszünk még? -a jobbik hozta be a köztudatba  a bevándorlókat, majd a fidesz látva a sikert meglovagolta azt.
Van olyan rábeszélési technika is, hogy először nem értünk egyet, aztán egy kis idő múlva igazt adunk ügyfelünknek, sőt, magasztaljuk, hogy ő a zseni.
Színjáték, de nagyon gyümölcsöző.
Általában  a vitaműsorokban azzal lehet zavarba hozni az ellenfelet, ha hirtelen egyet értünk vele. Nincs vita, pedig arra készült. Részt vettem több reklamáció intézésében , mikor a partnerrel "összecsapásra" készültünk, de mikor elismertük a reklamációt, mindig nagyon előnyös feltételekkel távoztunk. :-)
sanka 2021. 10. 18. 12:15
Előzmény: #50130  WLM
#50153

" MZP elmondása szerint leváltotta az ellenzéket."
Sajnos mindig tud marhaságokat beszélni, ez is az ami megkérdőjelezi az alkalmasságát.
________
________ 2021. 10. 18. 12:10
Előzmény: #50145  Törölt felhasználó
#50152

megállítani politikusokat mindenhol máshogy szoktak
USA-ban is máshogy, oroszoknál is máshogy, németeknél is máshogy
mikor melyik módszer hatékonyabb
Törölt felhasználó 2021. 10. 18. 11:44
Előzmény: #50125  szieszta
#50151
Példáúl valószínáleg jobban keresnék, ha jobban tudnék németül, mint ahogy. Évek óta mondogatom, hogy jobban akarok tudni, de mégse tanulok. Ez én hibám. Talán százezrek is mondogatják évek óta, hogy jobban akarnak tudni egy nyelvet, de nem tanulnak. És ez nem csak pénz (tanár) kérdése, hanem hozzáállás és érdeklődés kérdése. Ez teljesen független attól, hogy fent mennyit lopnak, sikkasztanak. Az is mindegy, ki lesz a miniszterelnök, vagy a kormány párt, Márki Zay nem fog senkit megtanitani idegen nyelvet beszélni, hiába beszél 3 nyelvet. A tanár se mindig elég. Elszántság, kitartás kell a nyelvtanuláshoz.
Törölt felhasználó 2021. 10. 18. 11:44
Előzmény: #50144  szieszta
#50150
a másokra hivatkozás tipikus magyar betegség sztem. egyrészt a felelősséget hárítja és a cselekvést odázza el. másrészt azt mutatja,hogy az aki máshonnan veszi a megoldásokat az nem képes önállóan dönteni.
egy kicsit ezek is benne vannak, amiért ide jutottunk.  
Ezt  Orbán ismerte fel és kezdte alkalmazni. Ne tekintgessünk máshova, hanem járjuk az utúnkat és cselekedjünk önállóan saját kútfőből az ésszerűség szerint.
Ezzel a mai napig képes tömegeket megszólítani, mert az ellenzék erre nem úgy reagált, ahogy ilyenkor kell és letesz egy másfajta ,de szintén cselekvőképességet ,önállóságot  jövőképet adó  programot, hanem elkezdte bírálni Orbánékat, hogy túlságosan nacionalisták, túlságosan másképp és önálóbban gondolkodnak, mint a Nyugat miközben szakmai alternatívákat nem mutattak fel. 
Elkövették azt a hibát is folyamatosan, hogy pontosan az ellenkező álláspontra helyezkedtek Orbánnal szemben mindegy mit mondott, mit tett. Ez is a kormányzóképességet kérdőjelezte meg mostanáig.
MZP ebben nagy változást hozott. Ő azt mondja ki nyíltan is,hogy meg kell tartani azokat a kormányintézkedésket is,amiknek van értelme. Pld a családtámogatások , CSOK ,babaváróhitel.
Ezzel olynaokat szólít meg,akik ennek a haszonélvezői, de nemszavaztak volna az ellenzékre, ha az nem vállalja fel ezeket. 
Az adórendszer többkulcsosításának az elutasítása tőle, hogy a magasabb jövedelműek fizessenek többet szintén azért van,hogy azok,akika változássla rosszul járnának és amúgy becsületesen keresték meg a pénzt, ne szavazzanak automatikusan a fideszre megijedve a változástól.
Az ilyen felismerések adják az ő minőségét és az ellenzék alkalmatlansága is ennek hiányából fakadt . Hiányzott egy olyan ember, aki ezeket az összefüggéseket átlátta volna, vagy azt gondolták,hogy a baloldali szavazókra elég ideológialag hatni és nem kell őket szakmai dolgokkal traktálni :) 
 
WLM 2021. 10. 18. 11:42
Előzmény: #50146  Zöldbéla
#50149
Hi Béla! Király vagy, nem vettem kötekedésnek, sem tőled, sem Dehogytól csak egy kellemes kultúrvitának tekintettem. Érdekes az "Akinek vaj van a fején, az ne menjen a napra" története nem ismertem. Én direkt használtam a " vaj van a füle mögött" szólást, mert az fejezi ki tökéletesen azt, hogy valaki rejteget valamit. Akinek vaj van a fején az pedig már lebukott, sajnos ott még nem tartunk. 
WLM 2021. 10. 18. 11:29
Előzmény: #50143  szieszta
#50147
Eddig így volt, igazad van, de tegnap minden megváltozott. Én hiszek benne, hogy a fertő végnapjait látjuk és ez az ellenzékre valamint a kormányra egyaránt vonatkozik. MZP nem játszik össze senkivel. Igéretéhez méltóan együttműködik a hat párttal. 
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 10. 18. 11:25
Előzmény: #50061  WLM
#50146

Lehetséges, de az "eredeti" apropója:
"Bárdosi Vilmos, a Szólások, közmondások eredete című szótár szerkesztője azt írja róla, hogy a „Vaj van a füle mögött.” a „Valakinek vaj van fején.” és „Valakinek valami van a füle mögött.” téves és rohamosan terjedő összevonása. Szerinte hajdan egy gyerek vajat lopott, és a kalapja alatt akarta kivinni a piacról. A vaj azonban elolvadt a tűző napon, és a fejére csorgott."
-----------------------------
Természetesen mindennek ellenére pontosan értettem, hogy mit akartál kifejezni! (Nem vagyok kultúrnáci!) :)
Törölt felhasználó 2021. 10. 18. 11:17
Előzmény: #50116  sasa44
#50145
Aki meg tudja állítani Gyurcsányt és Orbánt az a szememben nemzeti hős.:)
szieszta 2021. 10. 18. 11:15
Előzmény: #50137  ________
#50144
Ez is azt mutatja, hogy nemcsak nálunk van ilyen, "az igazi" demokráciában is próbálkoznak a politikusok.
szieszta 2021. 10. 18. 11:13
Előzmény: #50135  WLM
#50143

Én már semmiben nem hiszek. A politika arról szól, hogy egy jó kis sakkjátszmát játszanak, a jó időzítéssel minden megváltozhat. Ha már minden kötél szakad, majd a választások napján lefagy a rendszer és az újraindításnál sok adat fog megváltozni.
Azt már látjuk, hogy 30 év után egyetlen politikában érdekeltnek sem történt semmi baja, legrosszabb esetben visszavonult és élvezi az összelopott vagyont. Nem találnak fogást gyurcsányon sem, ezért én azt gondolom, hogy ez a harc csak nekünk szól. A háttérben meg szépen összejátszanak. Persze aki a hatalmon van, az zabálhat a vályúból, de a lepotyogó moslékból jut az ellenzéknek is.
Sokszor volt már olyan érzésem, hogy a fidesz pénzeli az ellenzéket is, hogy ott bohóckodjanak a politikai játszótéren, csak azért, hogy foglalják a helyet az esetleges őszinte kezdeményezés(ek) előtt.
WLM 2021. 10. 18. 11:05
Előzmény: #50140  euler
#50142
Jó reggelt Euler úr! Ezt ő mondta, csak tudja mit beszél. Őt nem az ellenzék választotta ki, hanem a nép, az ellenzék pedig kénytelen meghajolni a nép akarata előtt. Kinek könnyebb:Momentum, kinek nehezebb: DK, Jobbik. 
badsector1
badsector1 2021. 10. 18. 10:57
Előzmény: #50138  euler
#50141
szerintem a maffia kishalai tegnaptól kezdve egy kicsit megrettentek, talán o1g mégsem tudja őket jövőre megmenteni, figyelni kell a következő hónapokat, hogy kezdenek-e menekülni a süllyedő hajóról?

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek