Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2021. 10. 18. 08:45
#50120
"Márki-Zay Péter lemondását kéri polgármesteri posztjáról a Fidesz"
   
Most még csak kéri a fütyisz, de majd követelni is fogja. :))
Ha orbán lemond, akkor ám legyen, mzp is lemondhat.
sasa44 2021. 10. 18. 08:10
Előzmény: #50116  sasa44
#50119
Ez meg azt mutatja, hogy MZP Or.án em.ere. Minden Fideszes nyugodtan szavazhat rá. :))) /elnézést de az A.C harmadik .etűje nem jó a gépemen./
badsector1
badsector1 2021. 10. 18. 07:58
Előzmény: #50115  sanka
#50117
Már nem biztos.
sasa44 2021. 10. 18. 07:49
Előzmény: #50113  Törölt felhasználó
#50116
És ne feledjük, MZP megállította Gyurcsányt és Karácsonyt! :)
sanka 2021. 10. 18. 07:39
Előzmény: #50105  signal2
#50115
" pontosan az történt, amit mindenki mondott már hónapokkal ezelőtt: a dk a legelutasítottabb párt az ellenzéken belül "
Ezt cáfolja az a tény, hogy a dk a legerősebb ellenzéki párt
stock33
stock33 2021. 10. 18. 07:37
Előzmény: #50113  Törölt felhasználó
#50114
orbánt rendszeresen agyba-főbe verte az apja
van is róla valahol egy videó, amiben részletesen elmeséli, többször is belinkelték már
Törölt felhasználó 2021. 10. 18. 06:26
#50113
nem tom volt már-e? MZP-t eddig gyerekveréssel rágalmazták, de most itt az adu a fidesz kezében. Nőverő. tegnap elverte Dobrev Klárát.:)
Egy ember, aki az eddigi politikai elitet hitelesen tudja leváltani ,megtisztítani a korrupciótól az elefántcsonttorony nézőponttól, és megtalálta a közvetlen emberi hangot feléjük, aki cselekvő és kormányzóképes, mert utóbbit még az ellenzéki szavazók sem nagyon hitték el egyik ellenzékiről sem igazán.
MZP képes kompromisszumokat is kötni. Tegnap Kunhalmi Ágnes a Partizánban mesélte, hogy az alsó keresetűek nulla százalékos adókulcsába is állítólag belement az ő unszolásukra, pedig eredetileg meg akarta a  jelenlegit. 
Ésszerű határok mentén biztos meg lehet győzni a társadalmi igazságosság érdekében tett változatásokra,de megvan benne az elv is, hogy ingyen senki ne kapjon semmit, mert éreznie kell a felelősséget. 
emerald 2021. 10. 18. 05:26
Előzmény: #50064  Shareholder
#50112
2022-ben menjünk el szavazni ? Vagy felesleges ? Mert azt is eldöntik ?
.
Ezt most komolyan kérdezem!
Törölt felhasználó 2021. 10. 18. 00:28
Előzmény: #50109  WLM
#50111
Szerintem rosszul látod a dolgot. Az emberek nagy részét nem a politika tudja kiemelni a saját helyzetéből, hanem az ember maga. Mit vartok Márki Zaytol ? Megemeli a fizetést a verseny szferaban ? 1-2 dolgot tehet a politika : emeli a tanárok, nővérek fizetését. De a politika nem oldja meg a feladatokat a munkahelyen. 
WLM 2021. 10. 18. 00:22
Előzmény: #50107  signal2
#50110
Igen emlékszem, jól láthattad, de azért van benne kockázat a Fideszre nézve, ha ez tudatos, akkor elég meredek.
WLM 2021. 10. 18. 00:16
Előzmény: #50106  euler
#50109
Miután elküldtem a hsz,-t eszembe ötlött, hogy félreértettelek, de mindegy. Így már minden tiszta, igazad van minden csoda három napig tart és én is nehezen tudom elképzelni ezután a nem várt fordulat után az együttműködést, de nincs más választásuk azoknak, akik továbbra is politikai tényezők szeretnének maradni. Amúgy hamar elrepül ez a pár hónap, addig nem lesz gond. 22 után , ha nyer az ellenzék, na az már egy nagyobb kihívás lesz MZP-nek, de még egyszer mondom, hogy a tömegek mögötte állnak és megvédik a ciklus alatt. Elmozdíthatatlan lesz, a kocka el van vetve.
signal2
signal2 2021. 10. 17. 23:27
Előzmény: #50107  signal2
#50108
+ nagyon látványosan mentik át a vagyont és a hatalmat, nem sok mozgástere marad a következő kormánynak. Megítélésem szerint így összességében Alaptörvány-ellenes, amit csinálnak (alapítványok, koncessziók, 9 évre, illetve örökre bebetonozott emberek, stb.).
signal2
signal2 2021. 10. 17. 23:25
Előzmény: #50101  WLM
#50107
"tudatosan akarják átadni a hatalmat"
Ezt már többször kifejtettem én is. De már fél évvel ezelőtt is.
A költségvetés borzasztó állapotban van, amire a kormány most tesz rá még egy lapáttal. A világgazdaság is döcög, beindult az infláció és a hozamemelkedés. A magyar gazdaság kapacitáskorlátba ütközik, nincs pótlolagosan bevonható munkaerő, ami gátolja a további növekedést. Emellett kifutott a nyugdíjkorhatár-emelés is, így ezen sem lehet többet spórolni. 
Egy szó mint száz, én nagy esélyt látok egy kiigazításra, teljesen függetlenül attól, ki lesz kormányon. Én nem szeretnék hatalomra kerülni jövőre, kizárólag 2/3 birtokában. Szakadjon a megszoríts-kényszer a fidesz nyakába. Azzal megy is a lecsóba, mint Gyurcsány 2006-ban. Ugyanakkor a most ismert ellenzék is megsemmisül, ha megszorításokra kényszerüé, hiszen a fidesz szavazók eleve erre vannak kondícionálva.
euler 2021. 10. 17. 23:21
Előzmény: #50104  WLM
#50106
Félre tetszett érteni. A szalmalángot nem MZP-re értettem, hanem hogy egyértelműbb legyen, inkább rád itt a topikban. :)
Tovább kellene gondolni a dolgokat, hogyan fog ezekután működni a hatpárti+(mmm) MZP összefogás. De szerintem ez lesz a fő téma választásokig és (sajnos) érhetnek bennünket meglepetések. (De tudd be ezt az ezen a téren mutatott pesszimizmusomnak, és ne legyen igazam, csak azért, hogy igazam legyen. :)
signal2
signal2 2021. 10. 17. 23:20
Előzmény: #50100  realmadrid
#50105
1. a DK-t az első fordulóban lehetett volna kitörölni a magyar politikai palettáról.
2. pontosan az történt, amit mindenki mondott már hónapokkal ezelőtt: a dk a legelutasítottabb párt az ellenzéken belül is, így a dk-n kívüli szavazók nagyon nagy része MZP-re szavazott. 
WLM 2021. 10. 17. 23:07
Előzmény: #50098  euler
#50104
Tiszteletem Euler úr ! Nem értek egyet a szalmaláng kifejezéssel Márki Zay Péterrel kapcsolatban. Szerintem egy éra indul 22-től. Nagyot tévedett aki lebecsülte az erejét. Meg fogják szokni, ahogy te is, és hidd el, kellemesen fogtok csalódni benne, nyilván bizonyos határokon belül, hiszen jobbos. Hamar ki fogja nőni magát és ezzel párhuzamban egyre kisebb kompromisszumokat kell majd kötnie, 2026-ban konkrétan nullát.  Hamar lerázza majd magáról a hozzá nem méltó koloncokat.  Ja és ő a legkevésbé összegyurcsányozható. 
euler 2021. 10. 17. 23:05
Előzmény: #50100  realmadrid
#50103
A DK szerint lehet, és tényleg lehet ha beviszünk a dologba egy csavart.
Ugyanis Dobrevet nem támadták, a mnemzet kifejezetten pozitív dolgokat írt róla, a ps novellistája pedig egyenesen azt írta, hogy menjenek el a fideszesek és szavazzanak Dobrevre. MZP-t pedig támadták, ezt is le lehet ellenőrizni.
De gondolkodjunk ellenzéki fejjel (nem tudom neked megy-e? :). 
Egy ellenzéki meggondolja, hogy arra szavazzon-e akit a fidesz dícsér, viszont hajlamos arra szavazni akit támad. Tehát így tudja a fidesz elérni, hogy a hezitáló ellenzékiek esetleg inkább MZP-re szavazzanak. (A saját híveiket viszont belső csatornákon, direktben instruálnák - de szerintem nem volt ilyen, nagy a lebukás veszélye,  bizonytalan az eredmény és sok a munka vele.)
Mondtam, ne nézzük le a fideszt, mert jól használják a propaganda sötét oldalát is, ez pedig csak egyszeres csavar. (De lehet, hogy nem így volt, ki tudja - esetleg Shareholder topiktárs. :) 
mostakkormiisahelyzet 2021. 10. 17. 22:54
Törölt hozzászólás
#50102
WLM 2021. 10. 17. 22:49
Előzmény: #50096  signal2
#50101
Pontosan, csak rábasztak a sompolygásra, vagy a kellő sompolygás hiányára. Azért még vannak, állítólag több, mint kétmillióan. Ha csak a tizedük leszavaz Dobrevre, akkor végünk. Szerintem a rossz kormánykommunikáció miatt lebecsülték az egész előválasztás intézményét. Ezzel szemben az én véleményem szerint ez sorsdöntő fordulat lehet számukra. Nem megy ki a fejemből Vona Gábor azon állítása sem, hogy tudatosan akarják átadni a hatalmat. Meglátjuk mi lesz, egyenlőre nagyon tetszik a műsor.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek