Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
________
________ 2021. 10. 13. 15:41
Előzmény: #49559  badsector1
#49560
Ferkó mehetne már nyugdíjba, mert ezt is sikerül neki megint elk.rnia...
badsector1
badsector1 2021. 10. 13. 15:20
#49559
"Karácsony: Gyurcsány Ferenc is próbált már megzsarolni, ezt sms-ben szokta megtenni"
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2021. 10. 13. 15:16
#49558
badsector1
badsector1 2021. 10. 13. 15:13
Előzmény: #49554  Peterbond
#49557
Ha polt peti ki lenne rúgva, akkor nálunk is olcsóbb lenne a vasútépítés.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2021. 10. 13. 15:06
Előzmény: #49554  Peterbond
#49556
Mondtam már, én építek Budapesten 100 millió forintért másfél centiméter vasutat!
Nagy szám az a másfél centiméter! Hát még a nyolc és fél centiméter!
Ha nős lennél, akkor tudnád!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2021. 10. 13. 15:04
Előzmény: #49545  Törölt felhasználó
#49555
Ennél jobb helye nem lett volna ennek a pénznek!
Végre rengeteg döglött állat között sétálgathattunk! Zsoltinak otthon is van sok döglött állata, de amennyi itt volt, majdnem elsírta magát örömében, hogy ennyi döglött állatot láthat egy helyen. 
Lehetett volna többet is költeni, mondjuk egy dögkutat csinálni a kiállítás közepére! Én se tudom, hogy a döglött állatok hogyan isznak, kérdeztem volna erről Philip-et, hiszen Ő már csinált egyet a templom mellé, de nem értem el. Még pénzt se kért érte, megbecsüli az ottaniakat!
Mégis, mi másra lehetett volna költeni a pénzt? Bölcsödékre? Óvodákra? Pedagógusokra? Ápolókra? Közhivatalnokokra? Ők meg vannak elégedve Orbán Viktor bérpolitikájával, rá is fognak szavazni! Jövőre emelkedni fog a bérük, ez a minimál! Vagy minimum? Milyen bért is kapnak ők? Mondta Viktor, de ezt a két jelzőt mindig összekeverem.
Tudni kell, ők amúgy is nagyon jól keresnek! Kiszámoltam! Budapesten van húszezer pedagógus, majdnem 40 milliárdot visznek haza egy évben! Majdnem annyit keresnek, mint én! Akkor miről beszélünk? A pedagógusok is annyit keresnek egy évben, mint én, megbecsüljük őket.
Gazdag ország, amit Orbán Viktornak, a Jóistennek és a szerencsének köszönhetünk!
Peterbond 2021. 10. 13. 14:56
Előzmény: #49553  Peterbond
#49554
Itt a G7-es cikk:
.
https://g7.hu/kozelet/20210924/becsben-fopalyaudvar-is-kijott-annyibol-mint-amennyiert-budapesten-meszaros-lorinc-par-kilometer-vasutat-fejleszt/
.
A Bécsi pályaudvar felújítás példaként:
.
340 milliárd forint. Ezért az összegért 50 hektáron építkeztek, 100 kilométer új vasúti sínt fektettek le, 8 kilométer új zajvédő falat építettek, 12 vágányon tudnak a személyvonatok közlekedni, és négy autószállító vonati peron is létesült. Megépült továbbá egy 100 üzletes bevásárlóközpont, egy 630 autós mélygarázs, egy 11 állásos buszpályaudvar. 
Peterbond 2021. 10. 13. 14:53
#49553
https://telex.hu/gazdasag/2021/10/13/meszaros-lorinc-deli-korvasut-milliard-orban-balazs-hid-ablak-zajvedo-fal
.
"A két ellenzéki képviselő azt szerette volna megtudni, miért végez el Mészáros Lőrinc cége csaknem 338 milliárd forintért egy olyan vasúti fejlesztést, ami a szakértők becslése szerint 30-50 milliárdból megoldható lenne. A képviselők szerint a Déli Körvasút fejlesztése egyes nyugati beruházások, például a bécsi főpályaudvar árával összevetve is irreálisan drágának, túlárazottnak tűnik.
Orbán Balázs válaszában azt írta: a sajtóban megjelent, hivatkozási alapul szolgáló „szakértői” számítások felszínesek, a beruházás számos aspektusát figyelmen kívül hagyják. A városi környezetben ugyanis számos egyéb költségelemmel kell számolni:
  • átépítik a meglévő vágányokat és műtárgyakat
  • a fejlesztésnél összesen hét vasúti híd épül több mint 5 kilométer hosszú új vasbeton támfallal
  • a projekt része a hidak kiépítéséhez szükséges közmű-, közút- és hídfőépítési feladatok is és a vonalszakaszon két új akadálymentes megállóhely is lesz
  • 35 ezer négyzetméter zajvédő falat építenek
  • a környező lakóházakban legalább 2 000 ablakot cserélnek ki jobban szigetelő nyílászáróra"

.
Akkor lássuk tételenként amivel nem számoltak elvileg a becslők:
.
meglévők átépítése. Ez szerintem pont hogy benne van ( sőt a G7 cikk leírásában ahol az összevetéseket tette más projektekkel mindegyiket említik amit itt ő felsorol ) az eredeti becslésben de üsse kő duplázzuk meg az egész projekt becslését csak emiatt. + 50 milliárd
.
5 kilométer hosszú vasbeton támfal. Legyen kilométere 1 milliárd. ( bár ennek kb 2-szereséért autópálya épül horvátországban de legyen ennyi ). + 5 milliárd
.
Zajvédőfal ( négyzetméterenként legyen 100.000 forint ) + 3,5 milliárd
.
2000 ablak ( legyen 1 millió/ablak mert kiaranyozzuk ) +2 Milliárd
.
Hidak: ( na nem a Duna fölé húzott. Az külön projekt és 37 milliárdért fut. Ez a kis vasúti hidak az utak fölött. Darabja legyen 5 milliárd mert miért ne. + 35 milliárd.
.
Ezekkel az irtózatosan magasra belőtt többlet költségekkel is +95 milliárdot tettünk rá és legyen 145 milliárd a becslés. Még így is duplája lesz. De kiemelem ismét az 50 milliárdos becslést megadó cikkben az összes fenti szöveg benne van. pl a zajvédőnél ők 45.000 négyzetmétert írnak 35 helyett, illetve említik a 2 kialakítandó megállót is.
________
________ 2021. 10. 13. 13:13
Előzmény: #49550  signal2
#49552

focihuligánok
meg persze az idegengyülölet divatba jött M.o.n, ök meg úgy gondolták, hogy Angliában is szabad...
euler 2021. 10. 13. 13:09
Előzmény: #49549  Törölt felhasználó
#49551
Igaz, hogy nekünk már a  „B” oldal  forog, ahol a sz@rabb számok vannak, de nagyon sokan vagyunk, akik szeretnék rendben itt hagyni nektek ezt az országot, amikor már lejár a lemezünk.
signal2
signal2 2021. 10. 13. 12:45
Előzmény: #49548  rockmaster
#49550
SZinte biztos, hogy nem a balhé miatt mentek ki, hanem szurkolni, csak egy részüknél a szurkolás része a balhé.
Törölt felhasználó 2021. 10. 13. 12:35
Előzmény: #49544  euler
#49549
rockmaster 2021. 10. 13. 12:35
#49548

Angol - Magyar London tegnap:
„Nem sokkal a mérkőzés kezdete után a rendőrök a lelátóra mentek, hogy letartóztassanak egy nézőt, aki faji szempontból súlyos közrendi szabálysértést követett el, egy rendező felé tett megjegyzéssel. A letartóztatáskor kisebb rendbontás tört ki, amely több nézőt érintett. A rend gyorsan helyreállt, további incidensek nem történtek” – írja a helyi rendőrség Twitter-oldala.
Ocsmány V.-ék folyamatos hergelésének megvan a következménye!
Ezek az idióták, csak a belhé miatt utaznak ki!
Törölt felhasználó 2021. 10. 13. 12:00
Előzmény: #49544  euler
#49547
Észheztértem. Elteszem a mesekönyvet.:)
________
________ 2021. 10. 13. 12:00
Előzmény: #49542  penztaros_lorinc
#49546

Löci is kinn volt a kiállításon:
- Madárka. Látod, Andi? Magot dobjál neki.
- Hisz az élet erdö, néha kivágják.
- Lepke. Ne fogd meg! Nem szabad. Ne fogd meg Andi.
Törölt felhasználó 2021. 10. 13. 11:59
Előzmény: #49542  penztaros_lorinc
#49545
70 milliárdból az egész Bükk-hegységet be lehetne telepíteni oroszlánokkal.Ne vicceljünk mán, ez egy komoly ország.
És Zsoltinak is vannak még hiányosságai, összetéveszti az Ördögöt Mick Jaggerrel. Te miért barátkozol ilyen buta emberekkel? 
euler 2021. 10. 13. 11:52
Előzmény: #49540  Törölt felhasználó
#49544
A mese folytatása:
Így éltek-éldegéltek, a grófok grófok maradtak, a kocsisok meg kocsisok.
Ám amikor újra összetalálkoztak a kocsisok már egymást ütötték, mert egyrészt féltek attól, hogy a grófok rájönnek a turpisságra, másrészt úgy hallották, hogy a grófjaik kibékültek.
(Bocs. :)
________
________ 2021. 10. 13. 11:50
Előzmény: #49541  Peterbond
#49543

a vallásra, sportra kidobott extra kiadások zsebbe menö, valamint ablakon kidobott pénzek
- a fociba ha a teljes GDP 100%-át öntenék, akkor is utolsók lennénk bármilyen bajnokságban
- a vallásra kiadott pénzek is feneketlen kútba vetett összegek, a fidesz álkeresztény maffiapártnak eddig se volt kedve jó útra térni, ezután se fog
:)
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2021. 10. 13. 11:39
Előzmény: #49541  Peterbond
#49542
Budapest nagyon sokat kapott!
70 milliárdos vadászati kiállítást is kapott!
Nagyon nagy szükség is volt rá, az élet is igazolta, ha csak arra gondolok, hogy amikor ott voltam az egyik ember "Nézd az a két barmot" szöveget mormolva nézett a mögöttünk lévő állatokra, de azok oroszlánok voltak, és nem is kettő, hanem három. Mondtam is Zsoltinak, ott állt mellettem, hogy milyem jó helyre került ez a 70 milliárd, az emberek végre megtanulhatják, hogyan néznek ki az állatok és nem keverik össze a barmokat az oroszlánokkal!
Még ha számolni nem is tudnak.
Peterbond 2021. 10. 13. 11:25
Előzmény: #49537  ________
#49541
Nem rég volt egy másik cikk is. 
.
https://24.hu/fn/gazdasag/2021/10/13/vallas-sport-2020-koltes/
.
A Sportra 229 helyett 528 milliárd juottt CSAK 2020-ban!. Vallásra is 73 helyett 229 milliárd.
Amíg pl a pártoktól elvonták a fele pénzt, meg Budapesttől is közel 30 milliárdot mert az kell, valamint a Lánchídra azóta se bír adni 6 milliárdot a kormány. Ezek aprópénzek a kormány zemszögéből a pártoktól meg Budapesttől viszont óriási elvonás.
.
Ja Budapest hitelt nem vehet fel pl villamos beszerzésre. A magyar állam azért a GDP 7 meg 9%-ában adósodhatott el 2020-ban és 2021-ben. A fenti költéseknek is hála. No ne az a gond hogy az állam költ ezekre is hanem ahogy kiszórja ész nélkül rájuk a pénzt és közbe máshol direkt elvon pont politikai alapon. Miközben az ellenzékiek adójáról is dönt. 

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek