Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 10. 01. 18:57
Előzmény: #48198  WLM
#48200
Szúk többséget biztosító, széles koalíció esetén támogatási ígéreteknek az egy kormányzati cikluson (4 év) keresztül való megtartása a szűk keresztmetszet.
Esetleges probléma esetén nem mindegy, hogy melyik párt mondja fel az együttműködést.
Anno pl. az MSZP a saját miniszterelnökei mellett sem volt képes kitartani.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 10. 01. 18:50
Előzmény: #48197  sanka
#48199

Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a Momentum ma még önmagában jelentéktelen hatású képződmény szerepébe kényszerülne, akár a megszűnés határára is sodródhatna.
(Úgy mint pl.: LMP, Együtt, MOMA, stb.)
WLM 2021. 10. 01. 18:48
Előzmény: #48186  Zöldbéla
#48198
Attól aki kormányt akar váltani és nem akarja magát végérvényesen lejáratni az ellenzéki szavazók előtt.Attól aki azt ígérte,hogy bárki nyer támogatni fogja . (tehát mindenki) Erről volt szó egy hiteles sokszínű egymást kontrolláló politikai tömörülésről. Bárki aki kihátrál a nyertes mögül , magát és az ellenzéki összefogást kaszálja el.Mért ne vezethetne ha korrekt versenyben elnyeri a jogot ? Ha Dobrev nyer vezessen ő,bár az több okból is necces.
sanka 2021. 10. 01. 18:36
Előzmény: #48193  Dehogynincs
#48197
"Szerintem a momentum elstratégiázta magát, amikor összeállt ezzel az ellenzékkel."
Nincs igazad,amomentum is le akarja váltani a kormány és tudják, hogy ez csak az összefogással lehet. Vannak akik felül tudnak emelkedni a kicsinyes finnyáskodáson!!
sanka 2021. 10. 01. 18:34
Előzmény: #48192  Dehogynincs
#48196
"Ez az előválasztás nem az én harcom, de nem akadályozok senkit, aki részt vesz benne."
Köszönjük szépen, nagyon rendes vagy.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 10. 01. 18:28
Előzmény: #48191  Dehogynincs
#48195
Tökéletes példa! :)
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 10. 01. 18:24
Előzmény: #48190  Dehogynincs
#48194

Nem tudom, hogy a hsz-ed melyik részét írta élcelődésként, ezért inkább kifejtem, hogy én miként látom.
---------------------------------
Annak idején az MSZP-ben hatalmi harcok dúltak, nagyon sok volt a törtető, sértődött politikus.Horn Gyula egy vitathatatlanul sikeres MSZP-t hagyott maga után (10% alatti mélységből hozta fel a pártját 2/3-ad fölé).
Az akkori második-harmadik vonal tagjai a saját politikai karrierjük fellendülésének reményében Medgyesi Péter és Gyurcsány Ferenc mögül is kihátráltak. Amikor "megnyílt előttük a pálya", ráébredtek, hogy kevesek a folytatáshoz, és ekkor jött a "castingolás" annak érdekében, hogy a választásokig kormányon maradhasson az MSZP. Az eredményt ismerjük: az egykor több mint 2/3-os párt kis híján felszámolta magát.
A jelzett hibákat a mai napig sem heverte ki az MSZP, míg Gyurcsány Ferenc  mára egy meghatározóbb pártot épített fel.
Lehet Gyurcsányt utálni, de el kell ismerni, hogy az ellenzéki összefogást is ő hozta össze (igaz, hogy csak a második nekifutásra sikerült neki), tehát mindenképpen sikeresebbnek tekinthető, mint az általa otthagyott MSZP.
Be kell látni: Gyurcsány Ferenc az ellenzék legmeghatározóbb, megkerülhetetlen személyisége. Akár tetszik, akár nem. Ha őt kiszorítják, nem lesz kormányváltás.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 10. 01. 18:16
Előzmény: #48187  Peterbond
#48193
Amikor a momentum az ep-választáson országos középpárttá vált, akkor úgy véltem, hogy a választóinak elege van az áporodott fideszből és az áporodott ellenzékből is. Szerintem a momentum elstratégiázta magát, amikor összeállt ezzel az ellenzékkel.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 10. 01. 18:02
Előzmény: #48182  signal2
#48192
A fideszből kiábrándulván csak félszemmel figyelem az előválasztást. Nekem nemcsak a dk és az mszp elfogadhatatlan, hanem az is, aki velük összeáll.
Ez az előválasztás nem az én harcom, de nem akadályozok senkit, aki részt vesz benne.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 10. 01. 17:56
Előzmény: #48186  Zöldbéla
#48191
"Egy miniszterelnök akkor tud határozott program mellett kitartani, ha a legitimitását megbonthatatlan háttér biztosítja."
A topic címére tekintve épp az a bajunk, hogy Orbán hatalmát megbonthatatlan gombnyomogató mamelukok háttere biztosítja.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 10. 01. 17:51
Előzmény: #48189  Zöldbéla
#48190
Ezzel szemben Medgyessyt nem megbuktatták, hanem ő maga mondott le. Aztán az mszp választott Kiss Péter és Gyurcsány közül kormányfőt. Amikor Gyurcsány lemondott (máig nem tudjuk, miért), akkor az erős(?)  képviselőcsoport fergetegesen téblábolt és nagy nehezen kicastingolta magából Bajnait. Bajnai mögött sem állt erős képviselőcsoport, mégis végigvitte Gyurcsány félbehagyott ciklusát.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 10. 01. 16:40
#48189

Ezt egy másik fórumon, egy olyan kommentelő írta, akivel nem vagyok egy platformon, de ebben egyet kell értenem vele (jól megfogalmazta).
-----------------------------
"Szerintem Marki-Zay ha van esze nem szeretne Medgyessy sorsára jutni. Egy olyan miniszterelnök, aki mögött nincs a parlamentbe egy erős képviselőcsoport, annak a feje felett ott lóg a Damoklész kardja,hogy bármelyik pillanatban megbuktathatják. Márpedig neki egy árva képviselője sem lesz a saját pártjából. Jobban jár ha jelenleg ebből kimarad úgy ,hogy a lehető legtöbbet profitál belőle a következő választásra.
Erre valószínű ő maga is rájött és ezért ez a pávatánca,hogy visszalépek/nem lépek meg nekem ez is jó meg az is jó ,kivel is tudok jobban tárgyalni? (Értsd,kitől kapok többet a visszalépésért...) "
fenytkerek 2021. 10. 01. 16:12
Előzmény: #48186  Zöldbéla
#48188
MZP-nek segitett h Karácsonyt és Dobrevet folyamatosan támadták, sőt lehet h mint kevésbe esélyest támogatták is.
Peterbond 2021. 10. 01. 15:57
Előzmény: #48184  WLM
#48187
Egyenlőre úgy tűnik Budapesten messze nagy a támogatottsága, szóval nem csalódtak a fővárosiak benne. Nem hiszem hogy a polgármesterségébe kerülne sőt. Szerintem ha visszalépne és Budapestre koncentrálna a következő választást is tudja hozni még Fürjessel szemben is akit építenek fel ellene.
.
A momentumot meg azért annyira ne becsüld le. A szavazóik jó része már most leadta a voksát a szerintük esélyesebb jelöltre és ezért szerepelt rosszul Fekete Győr a miniszterelnökin az egyéniben viszont nagyon jól. Én Márky Zay feljövetelét is abban látom hogy sokan akik úgy látták Fekete és Jakab nem esélyes a végére inkább Karácsony de úgy látszik még inkább Márky-ra leszavaztak már most. Szóval lehetséges hogy Márky 3. helye pont a Momentumos szavazatoknak köszönhető. ( én is pl így szavaztam amúgy )
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 10. 01. 15:51
#48186
Márki Zay Péter?
Tegyük fel, hogy igen, és megnyeri az előválasztást! Kitől várhatjuk, hogy a parlamenti választáshoz szükséges kampányát szívvel, lélekkel és főként eredményesen megcsinálja neki?
Az első fordulóig mindössze két jelölt volt, akinek a kampányára nem lehetett nem odafigyelni.
Egy sokszereplős koalíció miniszterelnöke nem tud önjáró lenni, (és a pártja sem).
Egy miniszterelnök akkor tud határozott program mellett kitartani, ha a legitimitását megbonthatatlan háttér biztosítja. Az ellenzéki koalíció nem tűnik ilyennek, lehetséges, hogy még a választások előtt megbomlik. (A spekuláció már megindult.)
WLM 2021. 10. 01. 14:53
Előzmény: #48180  Zöldbéla
#48185
Drága Bélám, Isten ments! Nálam talán nem is létezik feloldhatatlan feszültség, vagy ellentét, a köztünk lezajlott vita, pedig főleg nem az a kategória . Most megleptél, nagyon jól esett. Van még mit tanulnom az emberekről. Respekt. 
WLM 2021. 10. 01. 14:43
Előzmény: #48181  drukker
#48184
Hi Drukker! Szerintem a Momentum ráhatása egyenlő a nullával. Az ellenzéki jobb és baloldal fog összecsapni, tehát Dobrev és Márky Zay. Gergőnek lefőtt a zacc, ideiglenesen visszasomfordálhat az önkoriba, de ezzel a meggondolatlan, mohó és rosszul időzített kitörési kísérlettel, politikailag megsemmisült, és a mandátuma lejártával a fővárostól is búcsúzni fog. Annyi szól a mentségére, hogy belecsalták ebbe a szituba, de ha nem lett volna ilyen butuskutyus, akkor átlátja. Ja, meg lehetett volna következetes és tarthatta volna a szavát, hogy csak a Budapest...
drukker 2021. 10. 01. 14:27
Előzmény: #48181  drukker
#48183

Még valami, hogy tippet adjak Orbánnak!
Ha a Fidesz rajongóknak utasítást ad, hogy szavazzanak a Márkira, bukása esetén még odaszúrhat egyet Gyurcsánynak mondván, "mégis én döntöttem el ki lesz a miniszterelnök utódom" Ebben az esetben Gyurcsányt megüti a guta.
A Nemzet pedig jól kijön a történetből.
signal2
signal2 2021. 10. 01. 14:19
Előzmény: #48181  drukker
#48182
A csalódott fideszesek vajon az első fordulóban miért nem szavaztak a dk jelöltjeivel szemben?
drukker 2021. 10. 01. 14:17
Előzmény: #48170  WLM
#48181

A jobbik és a momentum eldönthetik ki lesz a befutó, amire Fekete Győr utalt is a "királycsináló" kifejezéssel. A jobbikosok nem szavaznak a Klárára - ezért van ennyi egyéni jelöltjük nyerőben - a 15 körüli százalékukkal a két hátsó valamelyikét befuttathatják, ha központilag szervezik. Erre még rátehet a momentum +5%-ot, és az bőven elég bármelyik győzelméhez.
Még valami érdekesség, a csalódott Fideszesek, akik nem akarnak Gyurcsány kormányzást elegen vannak befuttatni Márki Zaj Pétert. - Ők is szavazhatnak.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek