Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rockmaster 2021. 09. 06. 08:15
#46560
emerald 2021. 09. 05. 22:43
Előzmény: #46556  euler
#46559

A gondolataim rendezettek, ám nem túl jó a kommunikációm, mint a helyesírásom sem.
Ez van. Van akiknek ez jobban megy, imádom is olvasni! Pl.:
"Al Caponét is adócsalálsért zárták börtönbe"  Ez az! Ezek a gondolkodók kellenek nekünk!
Még el is tudnám képzelni, nagyon jó a cikk, és az ügyvédek is:
https://hang.hu/belfold/barandy-esik-vita-elszamoltatasra-van-szukseg-nem-leszamolasra-124938
Rendkívül realista, de egyben optimista lehetőség, ha sikerülne leváltani a fideszt.
euler 2021. 09. 05. 22:12
Előzmény: #46556  euler
#46558
Végülis megérdemli Bauer Tamás, hogy idekerüljön a link. (Gondolom a hozzászólások hozzák a szokásos alja szintet /is/ a fb oldalán.)
https://www.facebook.com/bauertamas3vk/posts/4537983312888825
geza77
geza77 2021. 09. 05. 22:09
Előzmény: #46550  euler
#46557
az utolsó gerendát is elhoznák onnan, hisz a fa nem olcsó,ú. A vezetékeket is húzzák ki a falból, ha épp nem figyelik őket...
euler 2021. 09. 05. 22:02
Előzmény: #46553  emerald
#46556
Ha már itt "morgunk" talán az is ér valamit. Ha mást nem, legalább rendezzük a gondolatainkat, amikor írunk. :)
Korábban neked írtam Assisi Szent Ferenc imáját, (türelem, bátorság, bölcsesség) ...
Ennyivel egészíteném ki amit Decis írt, mert egyébként teljesen egyetértek veled és Decissel is.
Ill. még annyit, hogy nevén kellene nevezni a dolgokat, az segítene a megértésben (a végén majd linkelek rá példát), ezt viszont nem várhatjuk a jelenlegi mérvadó ellenzéki politikusainktól. Mert ha ők nevén neveznék a rendszert, azzal a saját létezésüket és becsületességüket kérdőjeleznék meg. (Akkor nem a választásokra, hanem forradalomra kellene készülniük - hogy érthetőbb legyek.)
.
Akkor egy friss példa tegnapról egy másodvonalbeli (volt?) politikustól, a név nem is érdekes. Nem hiszem, hogy sok emberhez jut el, de talán ezt kellene nekünk, egyszerű embereknek is tenni:
"Több mint tíz éve vitatkozgatunk arról, hogy miféle párt is a Fidesz, miféle kormány is az Orbán-kormány. ... 
Ez egy futballhuligán „párt”, egy futballhuligán kormány, de menjünk tovább: egy futballhuligán rendszer. 
Alapelve: csak neki lehet igaza, mindenki más érdektelen, csak neki lehet hangja, mindenki mást túlüvölt, aki útjában van, azt félrelöki. Így működik az államhatalom birtokában tizenkettedik éve. Az azt megelőző nyolc évben ellenzékben működött ugyanígy.
(Ne legyen félreértés: ez a jellemzés leírja, érzékelteti a Fidesz mineműségét, de nem pótolja a precíz elemzést. Továbbra is azt gondolom, hogy Orbán rendszere önkényuralom, működési módját tekintve pedig a legjobb jellemzést Ungváry Rudolf adta a fasisztoid mutáció terminussal. De hálásak lehetünk Orbánnak és Szijjártónak, hogy a rasszista futballhuligánok melletti bátor kiállásukkal megkönnyítették viselkedésük még jobb megértését.)"
 
Törölt felhasználó 2021. 09. 05. 21:20
Előzmény: #46554  Törölt felhasználó
#46555
Most látom, hogy sikerült biciklit és kerékpárt írnom, na mind1, a lényeg szerintem átment.
Törölt felhasználó 2021. 09. 05. 21:18
Előzmény: #46553  emerald
#46554
Közvetlen környezetben kell politizálni. El kell menni lakossági fórumokra, lehet szórólapozni és egy kicsit osztani az észt a pénztárnál is, de ne vidd haza és lesz eredménye.
Akár egy bicikliút, egy kerékpárút egy gyalogosátkelő vagy csak az iskola állapota legyen a téma, tégy érte.
Gondolkozz globálisan és cselekedj lokálisan, pont mint a környezetvédelemnél!
emerald 2021. 09. 05. 20:44
Előzmény: #46551  euler
#46553
Tudod az a baj, hogy jelenleg Te, én és a hozzánk hasonlóképp gondolkodók "csak magukban(pl: itt) morognak.
.
Amikor az SZFE tüntetésen voltam, láttam sokak megmuzdultak. DE a hasonlóképp gondolkodók tizede SEM volt jelen. Ez a nagy baj! És tessék, lenyomták a gyerekek torkán a modell váltást példaul. Miért?! Mert az osztályuk harmadának nem lett volna külföldi diplomája sem. Ezért a harmad miatt, a többiek visszamentek a "modellváltósba".
Ezeket az értelmes, kulturált, kitartó fiatalokat látva, hittem hogy tán elfásult vagyok, de itt az idő melléjük állni. Igen....de kevesen voltunk. Nem érett a társadalom a változásra.
Én így látom.
Így megy minden. Orbán azt ér el amit akar. Azt nem éri csak el amit nem akar.
Megjegyzem lebecsültem. Pedig eszméletlen nagy stratéga. Kár hogy nem a jóra használja a tehetségét.
.
Tán már írtam, gyerekkoromban mindig azon gondolkodtam hogy a németek miért nem látták hogy hitlerrel baj van?! A zsidók, illetve mindenki más is, miért nem menekült el időben?! Amikor még tehette volna. 
Ma már mindent értek! Az emberek többsége sokkal később látja át mi történik valójában körülötte. Nem is hiszik, bíznak benne hogy tán mégse lesz ilyen olyan helyzet. Ma is így van! Az utolsó óra, utolsó percében lennénk, HA sikerülne Orbánt leváltani. Ám akkora teherrel indulna az össznépi ellenzék, ha mindegyik baromi jól tenné a dolgát, akkor sikeresen vissza alakíthatnák az alkotmányosságot, DE a nép haragja zúdulna rájuk, hiszen micsoda dolog már hogy megszorítások jönnek...?!
Azonnal vissza követelnék a jó Orbánjukat, meg a tizenharmadik havi nyugdíjukat :)
A saját szüleimen látom, tapasztalom(a testvérem is) hogy nem értik meg, a gyerekeik, unokáik generációját nyomorítják meg jelenleg. Ezt ha nekik nem tudom elmagyarázni, hogyan tudnám egy vidéki 87éves néninek ?! 
.
A határon túliak, a vidékiek, meg a fidesz fanok összessége tán elég is a következő választásokra, még csalni sem kell. Persze ha hozzá tesszûk, hogy simán csalásnak minősül az államkassza kárára a médiában hirdetni,  immáron tizenegy éve! Akkor tekinthetjük úgy, hogy már el is van csalva a választás!
.
Nem látok más lehetőséget, mint szimplán a saját magunk életének a menedzselésével foglalkozni. Politikus nem leszek, választani elmegyek, többet nem tudok tenni.
________
________ 2021. 09. 05. 20:24
Előzmény: #46550  euler
#46552
Ez már őt ne érdekelje.
Izgassa inkább az, hogy a fociba ölt milliárdok tök fölsleges kiadások voltak.
Még Albánia is ver minket???,
euler 2021. 09. 05. 17:54
Előzmény: #46549  emerald
#46551
" ... ez az egész nem ér meg, illetve önmagában nem érne meg ennyit, ha mindebből nem az világlana ki, hogy a mai hivatalos Magyarország gőgösségében a homofób, rasszista, idegengyűlölő fasiszta hordáival azonosul, akik – szerinte – kifejezik a magyar nemzeti öntudatot és önazonosságot. Nos, innentől nem igazán vagyok magyar."
Rezeda: Európa barbárai – második felvonás
euler 2021. 09. 05. 17:05
#46550
Orbán azt mondta a kötcsei pánikon, hogy 
HA AZ EURÓPAI UNIÓ SZÉTESIK, MI OTT LESZÜNK, ÉS TARTANI FOGJUK AZ UTOLSÓ (GERENDÁT) fillérig a markunkat..
emerald 2021. 09. 05. 13:24
Előzmény: #46547  Shareholder
#46549
Ne haragudj, de most Te is  itélkezel.
.
Sajnos magamról tudom, hogy néha nálam is elszakad a cérna. Nő léttemre! Hidd el, szerettem volna ha a néhai férjem nem mondja el itthon amit elmondott, szeretnék kicsit butábbacska lenni. Kevésbé háborogna a lelkem. Azért mert nem fröcsögök a klaviatúrán, még meg tudom érteni azt, aki igen. 
.
Ha meg azt mondom hogy egy életvidám, mosolygós, született optimista vagyok, tán el sem hiszed! Aki személyesen ismer(sokak inen is) azok ezt tudják.
.
Jelen gazdasági, politikai helyzet oly mértékben aggasztó számomra, hogy azon igyekezem hogyan és mikor valósítsam meg a Portugál(madérai) otthonom, hogy rezidenssé váljak.
Pedig egy csodálatos helyen élek Szentendrén, a bodrogzugban most építek át egy régi paraszt házat....amit a hely, és a helyiek miatt "az én madeirám"-ként hívok.....nem, nem szivesen mennék én sehová! Mégis félek, lehet olyan helyzet amikor jobb lesz menni......😒😞😣
sanka 2021. 09. 05. 12:56
Előzmény: #46547  Shareholder
#46548
Egyrészt jobb helyeken az ilyen rasszistákat igyekeznek kiszűrni, amúgy meg orbánnal  kapcsolatosan jogos az emelkedett hangvétel, sőt jobb helyeken orbán és csapata már rég nem lenne szabadlábon, nem fontos a mimóza hangvétel mert orbánék sem finomkodnak, ennyike.
Shareholder 2021. 09. 05. 12:10
Előzmény: #46544  rockmaster
#46547
Látszik, hogy életedben nem jártál még nemzetközi futballmeccsen, ugyanis szinte minden teltházas mérkőzésen előfordul rasszista megnyilvánulás legyen az akár az olasz, angol, német, francia vagy magyar szurkolótábor. Ráadásul általánosítasz is, de ezen már meg sem lepődöm mert ebben a topicban állandóan ez a stílus megy, pedig a topic leírása szerint itt állítólag jóérzésű, jóravaló, szorgalmas emberek fórumoznak, de az alpári, kioktató viselkedésnek, amit itt előadtok néhányan, köze nincs a topic leírásában megfogalmazott értékekhez és célokhoz.
Solar976
Solar976 2021. 09. 05. 11:50
#46546

https://infostart.hu/kulfold/2021/09/05/deutsch-tamas-mar-vizsgalodik-cseh-katalin-ugyeben-az-olaf#
A Fidesz bezzeg az EU-s pénzek minden centjét becsületesen Mo fejlesztésére használta fel.
euler 2021. 09. 04. 22:52
Előzmény: #46544  rockmaster
#46545
Holnap lesz a Fehérorosz - Wales meccs.
A walesiek beígérték, hogy levonulnak a pályáról ha rasszista inzultus éri őket, de a csapatok kizárását is elképzelhetőnek tartják a szurkolóik miatt.
https://www.bbc.com/sport/football/58447519
rockmaster 2021. 09. 04. 21:45
Előzmény: #46523  Törölt felhasználó
#46544
Ez ki a f@szt érdekel?
Kifütyülték a magyarok a néger angolokat? Csak a négereket!
Megtagadták az emberséget?
Ennyi!
Olyan min. elnök meg se szólaljon, aki a gyilkos kínaiakkal egyeztet arról, hogy bomlassza az EU-t! Azokkal a kínaiakkal, akik a Covid vírusukkal már több millió embert megöltek!!
Ocsmány V. takarodj!!!
_Sigorszky
_Sigorszky 2021. 09. 04. 20:45
Előzmény: #46541  NickJ
#46543
Jó, hogy jöttél. Belülről vagy ilyen jólértesült ÁVH témában? Esetleg valamit cáfolsz, amit itt Lendvai állított? Esetleg valami érvféle? Naaaa....
gazmber 2021. 09. 04. 19:45
Előzmény: #46541  NickJ
#46542
amint a jelen qrmanypárt soraiban üldögélők között is vszeg meglepődnénk az átkosból örökölt 'morális iránytűk' mennyiségével kapcsolatban... nem beszélve arról, hogy épp most is írja a jelentéseit a kubatov felé - többekkel együtt - vmelyik fülkés csicska (is) ? szvsz
NickJ 2021. 09. 04. 18:43
Előzmény: #46539  _Sigorszky
#46541
Jó öreg Paul, talán az utolsó élő újságíró, aki az ÁVH-nak is jelentett.
http://www.utolag.com/Paul_Lendvai_kulonos_esete.htm
Nincs nála elfogulatlanabb, tisztább múltú ember, egy valódi morális iránytű.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek