Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2021. 08. 17. 19:18
Előzmény: #45859  ________
#45860
"Ilyen nincs: dodzsemeznek a tálibok a kabuli vidámparkban"
"A pónilovas körhintát is kipróbálták."
________
________ 2021. 08. 17. 19:10
Előzmény: #45857  badsector1
#45859
A 20 éve tartó állóháború már unalmas volt, sokba is került.
Tálibok most szítanak egy polgárháborút, amit végre le lehet verni.
A támadások szerintem még az idén beindulnak.
WLM 2021. 08. 17. 19:06
Előzmény: #45852  signal2
#45858
Sigi, hiába támadsz nincs igazad. Akit te mutattál pont, hogy legális menekült. Megúszta a háborút és várja, hogy működjön a protokoll, ami  sajnos, hogy lassú. Akik viszont szervezett csoportokban agresszíven támadnak országhatárokat, azok bizony illegálisak. Gondolom nem trükkfelvétel volt amit nem csak a kormánymédia mutatott be. Ha nem látod a valóságot az nem az én hibám, hanem a szélső balos, vadliberális dogmáké,  amit szépen magadévá tettél. Könyörgöm józanodjunk ki ebből a képmutató szarságból és azokat sajnáljuk akik tényleg bajban vannak, ne pedig azokat akik megmenekültek. A megmenekülésük utáni időszak már az életük menedzselése, ami szép is lenne, ha annyi empátiát váltana ki, mint egy halálfutam. Bocs, de én nem vagyok ennyire megkeveredve. 
badsector1
badsector1 2021. 08. 17. 17:44
#45857
"Bencsik Andrásnak az '56-os forradalmárok jutottak eszébe a tálibokról"
"Szerinte az afgánok nagyon örülnek a most zajló „szabadságharcnak”."
  
badsector1
badsector1 2021. 08. 17. 17:28
Előzmény: #45826  Commodore64
#45855
a CSOK-ot is hitelből finanszírozza a g.ci 
signal2
signal2 2021. 08. 17. 15:49
Előzmény: #45851  Törölt felhasználó
#45853
Gőzöm sincs. Azt mondom, hogy azért, mert így szocializálódik mindenki. Ez tűnik természetesnek, és a magyar eleve ódzkodik a változástól. Akkor is, ha nyilvánvaló előnyei vannak. Az egykulcsosra való átállás miatti nominális és reálbércsökkenést úgy nyelték be az emberek, hogy csrében kaptak 2 X 10% rezsicsökkentést. Ettől függetlenül a 2010-2014 időszak egyáltalán nem volt fényes, akkor volt esély megfogni a fideszt, csak akkor még nem fogták fel az ellenzéki pártok a választási törvény lényegét.
signal2
signal2 2021. 08. 17. 15:46
Előzmény: #45847  WLM
#45852
Ami láttál akkor, az a hazai médiában zajló propaganda, és szépen magadévá is tetted. 
Persze nevezheted illegális migárnsoknak a több éve Törökországban tengődő, otthonról a polgárháború elől elmenekült szíreket, akik semmi pozitív jövőképet nem tudnak felmutatni gyerekeiknek, de ez indokolatlan kriminalizálás, és pont annak az empátiának a hiánya, amit több hozzászólásodban itt másnak felhánytorgattál. Te mit tennél, ha 2 éve egy táborban élnél 2 gyerekeddel? Nem próbálknám meg mindent, amit csak tudsz? A másik oldalról nem gondolod úgy, hogy kötelesség segíteni azoknak, akik hazamenni nem tudnak, a tartózkodási helyükön kilátástalan az életük, és szeretnének kezdeni valamit az életükkel? 
A tengeri mentésre egyébként szabályok vannak, és itt kb minden hozzászóló úgy minősíti a menekülőket kimentő hajókat és legénységét, hogy fingja sincs ezekről a szabályokról. 
Törölt felhasználó 2021. 08. 17. 15:31
Előzmény: #45824  signal2
#45851
De miért nem lett zavargás, ha sokan rosszul jártak az 1 kulcsos adóval ? Illetve miért nem szedik be rendesen az adót, hogy esetleg kisebb legyen az adókulcs ? Lustaságból ? Hozzá nem értésből ?
signal2
signal2 2021. 08. 17. 15:22
Előzmény: #45844  Shareholder
#45850
Ehhez azért hozzátenném, hogy 2013-2019 közötti időszakban igencsak fennálltak a feltételei a nullás vagy pozitív költségvetésnek, ahogy sok európai ország ezt meg is oldotta! (https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/view/gov_10dd_edpt1/default/table?lang=en)
Orbánnak is volt egy ilyen víziója egy gyenge pillanatában, és azt a pillanatot meg is könnyeztem (https://www.origo.hu/gazdasag/20150202-harom-even-belul-nullas-lesz-a-koltsegvetes.html).
Aztán nem lett belőle semmi, amit nagyon sajnálok. Ettől függetlenül az egyik leginkább értkelhető dolog a költségvetési fegyelem volt a 2.-3. Orbán kormány alatt. Jelenleg viszont gyökeres fordulattal nyakló nélküli pénzköltés és közvagyon kiszervezés zajlik.
WLM 2021. 08. 17. 15:06
Előzmény: #45841  Zöldbéla
#45849
Nem tudom,hogy mit lehetne,kellene tenni az afgánokért,de az kurvára nem volt szimpi,hogy ilyen képsorok láttán magabiztosan kijelented,hogy Biden mindent jól csinált. Amúgy a TV-k által bemutatott felvételeken nem valószínű,hogy a tálibokkal együttműködő afgánok szerepeltek. Trump indította el a folyamatot Biden csak átnyalta, látván a többség is ezt akarja, ő is nagyot nőtt a szemedben ? Csak azért ,mert én őt is bírálnám ilyen képsorok láttán. Lehet megint naiv vagyok és csak így lehetett lezárni,de ocsmány érzés ilyeneket látni.
Peterbond 2021. 08. 17. 15:03
Előzmény: #45843  Zöldbéla
#45848
Hol irtam en ilyesmiket? Hagyjuk en nem tudom kivel vitazol de nem velem ahogy latom. A lenti otletek mind toled szarmaznak.
WLM 2021. 08. 17. 14:52
Előzmény: #45838  signal2
#45847
Tök jó amit írsz ,csak nem ezt lehetett tapasztalni. Én azt tapasztaltam,hogy illegális bevándorlók tömegei öntötték el Nyugat-Európát és a határvédelem helyett inkább legalizálták,intézményesítették az inváziót. A szememben az NGO hajók is embercsempészek csak nem a kimentettektől kapják a pénzt. Azt elhiszem,hogy mostanra már a legsötétebb politikusok is megvilágosodtak,de véleményem szerint előbb kellett volna. Belenéztem a videóba amit linkeltél és igen az sem Hollywood,de a szerencsétlen afgánokhoz képest sokkal jobb a helyzetük.Nincs luxus ,de van béke.Sokkal jobb helyzetben várják a sorsuk jobbrafordulását.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 17. 14:49
Előzmény: #45836  WLM
#45846
gazmber 2021. 08. 17. 14:36
Előzmény: #45840  gazmber
#45845

https://www.portfolio.hu/global/20210817/meg-nincs-vege-talibokkal-szembeni-fegyveres-ellenallast-szervez-az-afgan-alelnok-496862
no vazzeg, most, hogy hátrahagytak csapot-papot, majd 2marék katonával fognak gerillaharcolni a jócskán megerősödött tálibok ellen... remek☺
Shareholder 2021. 08. 17. 14:25
Előzmény: #45837  badsector1
#45844
Mi értelme ennek az összehasonlításnak? A jelenlegi monetáris rendszer sajátossága, hogy a fejlett és fejlődő országok többségében az idő előrehaladtával nő az államadósság abszolútértéke, ezenkívül ez a szám önmagában semmit nem mond egy ország gazdaságának állapotáról, ezért használják általában GDP-hez viszonyítva. Ha ellenzéki kormányzás lesz 2022-ben, akkor is ki fogod posztolni a növekvő államadósságot? Mert abszolútértékben növekedés lesz, garantálom. A forrást is mejelölhetted volna mert az AKK szerint 37 415,29 milliárd ft az adósság 2021.06.30-i eszmei időpontban. Persze ha az volt a cél, hogy belökni valami számot, amivel lehet egyet orbánozni, és a hardcore bázist tüzelni, akkor ezen a szinten frankó volt a komment. Pogátsa Zolinál ez ülj le egyes kategória.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 17. 14:21
Előzmény: #45822  Peterbond
#45843

Mondjuk 100000 iszlám szélsőséges "végleges kiiktatását" minek neveznéd?
Bizony az is népirtás (emberiség elleni bűntett) lenne!
Esetleg átnevelő táborba küldenéd őket, fizetnél nekik, hogy "jól viselkedjenek", vagy mit?
trendelek 2021. 08. 17. 14:18
Előzmény: #45837  badsector1
#45842

és akkor még megvolt a 3000mrd mnyp is, ill. a kasszában volt a 'tartaléknak' felvett IMF hitel zöme...amit aztán nagy hiszti és habverés közepette volt kénytelen kiváltani o1g más hitelekkel és visszafizetni azt, mert gondolom nem engedték neki és az akkori 'simicska' nevű olligarchájának azt 'ellopni'(?) szvsz
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 08. 17. 14:10
Előzmény: #45829  WLM
#45841
Nem én szólom le az amerikaiakat amikor segíteni próbálnak!
A háromszáz-ezres kiképzett és felfegyverzett afgán hadsereg mit tesz a szélsőséges hordákkal szemben?!
Alapvetően az ő feladatuk lenne a lakosság védelme!
Szétszalad és átengedi a korszerű fegyvereit a szélsőségeseknek, illetve átáll!
De tudod mit, legyen igazad, és követeld, hogy az USA hozzon még több áldozatot, miközben megveted őket, mondván (itt a topikban ezt többen is kifejtették), hogy "a világ csendőreinek képzelik magukat"!
A magam részéről inkább a segíteni akaró katonai és civil áldozatokkal érzek együtt, mint a szélsőségesekkel együttműködő civilekkel. Attól, hogy valaki hivatásos katona, még nem vágóhídra szánt barom!
És igenis, jogos Biden kijelentése: "Amerika nem vehet részt egy polgárháborúban, amit a helyiek sem akarnak megvívni"

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók