Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sabri007 2020. 07. 06. 18:18
Előzmény: #14991  Törölt felhasználó
#15000
'"Ha te kevesebbet kaptál, akkor gondolom valami lenyúlós magyar vállalkozónak dolgoztál kint."
Meg is érteném, amit az előbb leírtál nekem, ha a fenti mondatodat kihagytad volna. A pofátlanságod mérhetetlen.
hellforceone 2020. 07. 06. 18:18
Előzmény: #14990  Peterbond
#14999
A munkanélküliséggel kapcsolatban még annyit - ha szabad megjegyezni -, hogy mennyi lenne itthon, ha mondjuk sok 100 ezer magyar nem kint dolgozna és mennyi lenne nyugaton, ha nem lenne ott a Kelet-Európából oda vándorolt több millió ember... ezen sem ártana néha elgondolkozni, mielőtt azt feszegetjük, hogy hol és miért magasabb vagy alacsonyabb a munkanélküliség. Nem kérdés, keleten drasztikusan emelkedne, míg nyugaton meg pont azért nyitottak meg már mindent mindenki előtt,  mert nincs ember. Könnyű a fidessnek arról ugatni, hogy mennyire fasza és száguld minden... mikor is nyitotta meg munkaerőpiacát a két legerősebb célország (DE, AT) a magyar munkavállalók előtt? 2011? Ja, hogy akkor már fidess uralom volt??
Törölt felhasználó 2020. 07. 06. 18:17
Előzmény: #14997  Peterbond
#14998
Pontosan. Nem lennének a kint dolgozó magyarok, már rég 400 felett lenne az euró. Amit írtam a lakás, ház árakról még 260-as eurónál volt, ma valszeg már nem oly egyszerű egy magyarnak kiköltözni, mindenki döntse el, hogy ez a röghözkötés, akkor most jó vagy nem. Részemről a szabadság a lehetőségeket jelenti nem kell vele élni, szóval ez szerintem inkább visszalépés, hogy egyre nehezebb kijutni és mégis sokan oda vágynak.
Peterbond 2020. 07. 06. 18:11
Előzmény: #14995  manoka11s
#14997
Nem emlékszem, hogy egy nyílt fórumon ne lehetne hozzászólni a témához.
.
Ha zavar ne válaszolj. Látom így teszel a többi hozzászólásommal is, teheted ezzel is. Csak érdekelne amúgy a kijelentésedet mire is alapozod a nyomorgó külföldi magyarokról annak tényében hogy ilyen mértékű utalások jönnek.
Törölt felhasználó 2020. 07. 06. 18:09
Előzmény: #14992  manoka11s
#14996
Nem. Idővel lesz megtakarításuk és szabadon mozoghatnak.
Ha felszámolnak mindent MO-n máris lehet újrakezdeni.
Budapesti lakás árából vehetsz egy kisvárosi házat, mondjuk Augsburgban.
Vidéki embernek is nehéz döntés a városba költözés mégis sokan megteszik, persze, hogy nehezebb, mint annak, aki már ide születik.
Albérleti piachoz pedig szabad a hozzáférés, általában ingatlan alapokban tartják a pénzüket és azon keresztül saját maguknak fizetnek idővel, nem pedig a helyi lölőnek, de mint jeleztem nem vagy képes a valós problémáról beszélni, csak tolod a fentről kapott utasításokat.
Hogy kell önfentartóvá tenni egy jóléti rendszert, ez a kérdés!
manoka11s 2020. 07. 06. 18:05
Előzmény: #14994  Peterbond
#14995
Nem emlekszem hogy hozzad beszeltem volna.
Peterbond 2020. 07. 06. 18:04
Előzmény: #14992  manoka11s
#14994
"Tehat beismered hogy kint a kimenok nagyreszenek soha nem lesz sajat ingatlanja. Vagyis masoknak tejelnek, guriznek egesz eletukben. Vegetalnak.."
.
annyira vegetálnak hogy átlagban a magyar minimálbér feletti összeget utalják fejenként haza. Az hogy kint nincs saját lakása még decis részéről is feltételezés mert erre nincs statissztika. Amúgy szerintem nem sokkal kissebb arányban van kint ingatlanjuk mint a helyieknek. náluk max az öröklés rész marad ki. És igen kint magasabb az albérletben lakók aránya mint pl kelet európában.
Törölt felhasználó 2020. 07. 06. 18:01
Előzmény: #14990  Peterbond
#14993
Akkor még inkább. Ráadásul még munkát adnak több millió kelet-európainak, töröknek, stb.
manoka11s 2020. 07. 06. 18:00
Előzmény: #14987  Törölt felhasználó
#14992
Tehat beismered hogy kint a kimenok nagyreszenek soha nem lesz sajat ingatlanja. Vagyis masoknak tejelnek, guriznek egesz eletukben. Vegetalnak..
Törölt felhasználó 2020. 07. 06. 17:59
Előzmény: #14986  sabri007
#14991
Valami gond lehet a szövegértelmezéseddel, nem azt írtam, hogy tudom, hanem azt, hogy gondolom, ez nem azt jelenti, hogy állítok valamit, hanem azt, hogy valószínűsítem. Miért is? Ismeretségi körömből és a családból van 5 ember, aki kint van és kivétel nélkül minimum megkapják a minimálbért, tehát van 5 biztos információm a te egy állításoddal szemben, ez már elég alap a valószínűsítéshez (ami még nem állítás).
Peterbond 2020. 07. 06. 17:58
Előzmény: #14979  Törölt felhasználó
#14990
"egyébként meg a német munkanélküliség sem magas, ha nálunk nem kozmetikáznának a közmunkásokkal, akkor az itteni magasabb lenne."
.
Nem csak lenne. A Német 2019-ben 3,1% volt a magyar 3,4%.
Peterbond 2020. 07. 06. 17:55
Előzmény: #14977  SeldonKuper
#14989
"Miért ne fogadhatnák el az angol állampolgárságot?"
.
Mondtam én hogy ne? Csak akkor ők már évek óta kint vannak. Talán mégse olyan szar kint ha a sok migráns és terrorveszély meg nyugati fertő ellenére se térnek vissza hanem letelepedési engedélyt kérnek. Te azt mondod csak a pénzről szól a többiek meg közbe azzal győzködnek hogy kint a keleteurópait csak minimálbér alatt dolgoztatják és felre se tudd tenni hanem albérletben nyomorog. akkor döntsétek el hogy kint szar élni de megfizetnek vagy nem fizetnek meg de valamiért akkor mégis kint maradnak. Mert azt valahogy nem tudaja senki se cáfolni hogy kint van már 3 Nógrád megyényi magyar. És hazautalnak 1020 Milliárd forintot miközben Nógrád megye GDP-je kb 380 milliárd.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 06. 17:50
Előzmény: #14985  SeldonKuper
#14988
Nem muszáj, csak egyszerűen gyakran van. Emiatt ne legyen harag, most mit csináljak ha nem vagyok unintelligens? Igyam el az agyam? Vagy el tudsz fogadni?
Törölt felhasználó 2020. 07. 06. 17:49
Előzmény: #14965  manoka11s
#14987
Magasabb átlagéletkor, jobb egészségügyi állapot és kiszámíthatóbb jogrend. Valszeg csak beleszarnak és élvezik az életet, amíg te itthon gürizel és a jövőd miatt aggódsz, hisz mindig izgulsz, hogy mi lesz.
Kb. 2 évet éltem külföldön beszélgettem én is németekkel és osztrákokkal, soknak nincs saját lakása, de nem is igénylik, viszont van megtakarításuk ne ferdíts, csak épp nem a saját lakásukban, hanem mindenféle alapokban.
Az albérlet egy kiszámítható piacon sok előnnyel jár, közös karbantartás felújítás, de nem kell belemenni a részletekbe, elég a fenti magasabb átlagéletkor és jobb várható egészségügyi állapotok.
Az egyetlenegy, ami egy valós probléma, az az, hogy a jólét miatt a rendszer nem önfentartó.
De soha a büdös életbe nem fogom ezt egy fideszessel értelmesen megbeszélni, mert mindig csak félrebeszéltek, meg a propagandát hányjátok magatokból és hozzád hasonló sületlenségekkel jöttök elő.
Pedig erről szólna a valós problémákkal való szembenézés, de az elmúlt 10 év bizonyítottan csak az álproblémákkal képes foglalkozni.
sabri007 2020. 07. 06. 17:49
Előzmény: #14979  Törölt felhasználó
#14986
Annyira imádom, hogy te jobban tudod, hogy én kinek dolgoztam amikor el sem hiszed a történetemet. :DD
SeldonKuper 2020. 07. 06. 17:47
Előzmény: #14983  PusztaPutyin
#14985
De, de! Neked muszáj, hogy igazad legyen! Nem ismerős?
Peterbond 2020. 07. 06. 17:47
Előzmény: #14976  Peterbond
#14984
Csak összehasonlítás képpen, a kint félretenni nem tudó magyarok azért haza tudtak utalni 3,5% GDP-t.
.
"Az Eurostat adatai szerint a Magyarországra hazautalt összegek legnagyobb része Ausztriából és Németországból érkezett körülbelül 1-1 milliárd euró, illetve az Egyesült Királyságból közel 340 millió euró értékben 2017-ben."
.
A 200.000 Németországban élő német közül nem tudjuk mennyi az 1 évnél kevesebb idei kint élő de számoljunk az ÖSSZESSEL. 1 milliárd EUR-t utaltak csak Németországból haza azaz fejenként 5000 EUR-t ( 1,5 millió forintot) haza tudtak utalni. Úgy hogy jó részük kint él és semmit se utal haza, míg a többi aki utal is csak abból tudd amit megtakarított. Mennyi is a magyar minimálbér most? Van Évi nettó 1,5 millió forint?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 06. 17:46
Előzmény: #14982  SeldonKuper
#14983
Semmit sem muszáj csillagom.
SeldonKuper 2020. 07. 06. 17:44
Előzmény: #14978  PusztaPutyin
#14982
ITudod csak azért, mert ismerős a logikai szabályod, de nem követem, ha nem muszáj.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 07. 06. 17:44
Előzmény: #14980  PusztaPutyin
#14981
Erre hamarabb kaptam minuszt, mint amennyire gyorsan a fideszesek olvasni tudnak egyáltalán😂😂🍊🐑💩

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek