Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mezga_geza 2020. 06. 14. 20:13
Törölt hozzászólás
#13660
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 20:13
Előzmény: #13649  badsector1
#13659
Ez a KATA az egyik legnagyobb szégyen. Az egy dolog, hogy nem lesz nyugdíjuk, de a járulékokat miért mások fizessék helyettük ? Miért fizettek én nyugdijjárulékot egy KATA-s helyett, ha nekem nem lesz nyugdijam (számoltam, és erre jutottam, mindegy, hogy miért, bár adóztam rendesen).
Undorító, hogy a multik is cinkosok ebben az egészben, azzal, hogy KATA-sokat alkalmaznak. Pénzügyileg tisztességtelenek a multik. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 20:00
Előzmény: #13652  Spus00
#13658
A beruházások EU-s támogatásból, az adósság nominálisan növekedett, idén már gdp-arányosan is fog, pedig a gdp 10 %-át kitevő manyupot is einstandolták, behoztak egy csomó különadót, stb. stb.
mezga_geza 2020. 06. 14. 19:53
Törölt hozzászólás
#13657
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 19:52
Előzmény: #13606  Karvalytokes
#13656
A magánnyugdíjrendszerben lévő is jogosult volt az állami nyugdíjra, a manyup csak egy része volt a nyugdíjnak.
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 19:49
Előzmény: #13592  Branko
#13655
Pont ez az, hogy nem egyeduralkodó, mivel nagykoalícióban kormányoznak.
mezga_geza 2020. 06. 14. 19:43
Törölt hozzászólás
#13654
mezga_geza 2020. 06. 14. 19:41
Törölt hozzászólás
#13653
Spus00 2020. 06. 14. 19:31
Előzmény: #13635  signal2
#13652

Azt, hogy Ön nem tudja bizonyítani azt még el lehet fogadni, komoly személyiségektől hallotta,
s azt még el is hitte, mert ezt sok emberrel elhitették, de hogy komoly ellenzéki pártok teli harsogják
a világot, de bizonyítani, konkrét adatokat, bizonyítékokat sem tudnak felmutatni, ez már a butaság
netovábbja.Komoly média háttérrel rendelkeznek, s akkor egy ilyen mentőtiszt mesére jut csak, nem
beszélve Bajáról, Teller  levélről.Nem mesélni, bizonyítani.
Mindent elloptak, de mondja már el miből volt az a sok beruházás , volt állami tulajdonok vissza vásárlása,
aranyfedezet biztosítása, 2010 utáni államadósság törlesztése / kezdetben 1.300 milliárd évente / stb.
Folyamatos adó csökkentés, a diktatúra alapvető ismerve, ugye ? Csökkenő fizetések ?
Talán ki kellene találni valami mást, hihetőt !
________
________ 2020. 06. 14. 19:30
Előzmény: #13650  Törölt felhasználó
#13651

én speciel az esőért is O1G-t hibáztatom
egy ilyen miniszterelnök az ellen nem véd ???? :)
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 19:26
#13650
A mai vihar volt a legjobb példa a betonmániás vezér okozta károkra. Sehol egy rendes árok, szikkasztó, hanem csak patakká duzzasztott utcák. Észnélküli építkezések a rövidtávú célok érdekében, a hatóságok fellazultak az engedélyezéseknél, főleg ha állami beruházásról van szó, ha meg jön egy nagyobbnak tűnő eső, ami egyébként évente legalább 2-3-szor előfordul megy a kárelhárítás meg a siránkozás.
Ilyen az amikor nem az ész érvek mellett haladnak a dolgok, hanem felül írányított akarat van.
badsector1
badsector1 2020. 06. 14. 19:03
Előzmény: #13639  Karvalytokes
#13649
"de a kisvállalkozók sumákolását 30 éve nem sikerült megnyugtatóan kezelni."
  
Nem is akarták kezelni.
Nem kell feltalálni a spanyolviaszt.
Van olyan, hogy vagyonosodási vizsgálat, és máris meg lehetne fogni az adócsalást,  baj csak az, hogy politikusok sem szeretnék, hogy a navnál bevett gyakorlat legyen.
A kis összegű adócsalással meg nem kell foglalkozni, mint ahogy Ausztriban van, 10 ezer euróig adómentesek a vállalkozók.
badsector1
badsector1 2020. 06. 14. 18:56
Előzmény: #13637  Karvalytokes
#13648
Jobbik maximum a fasiszta nácikoknak fordított hátat, ami teljesen rendben van egy jobboldali szavazónak
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2020. 06. 14. 18:46
Előzmény: #13644  Törölt felhasználó
#13647
Minden ellenségemnek hasonlókat, mert képzeld el nekem egy ilyen emberszerű madár , az az ellenségem.Na te is kezded , mint amikor nem segítek a bajba jutott embereken mert én egy szemét vagyok.Akik ellopták a társadalom vagyonát sok 1000 milliárd forint számra , azok meg rendesek nem?Sokan vagyunk drága és inkább a férgesse mint a többi.
Karvalytokes
Karvalytokes 2020. 06. 14. 18:44
Előzmény: #13642  Törölt felhasználó
#13646
Nos ebben tényleg nem, én az szja -t vágnám 12%-ra majd 9-re .A járulék rá ér.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2020. 06. 14. 18:42
Előzmény: #13643  Csakisazigazat
#13645
Az nagyon megéri nem?Mert a most konkrétan nem tudom hány ezer kisvállalkozó talán 250000 vagy nem is tudom mennyi, nem lopja lehet tizedét sem mint annyit mint a Fidesz politikusai és hivatalnokai.Komoly baj van ebben az országban az emberek gondolkodás menetével, jól el lett ferdítve az elmúlt pár évtizedben.Nem hinném hogy egy karvalytőkésnek van bármi fogalm is a mai kisvállalkozók anyagi helyzetéről.Voltál valaha vállalkozó te madár nevű ... ?Ha már ennyire okos vagy , mondj már valami tuttit !?
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 18:41
Előzmény: #13643  Csakisazigazat
#13644
nem jo ilyesmivel viccelödni
az en nagymamam abba halt bele - nem kivannam senkinek :-(
szegyellheted magad 
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2020. 06. 14. 18:34
Előzmény: #13639  Karvalytokes
#13643
De a cigánybűnözés betelepedése a magyar politikába és a Parlamentbe az világi jó nem?(Neked , mert agytumorod van gondolom és  azért gondolkozol ennyire nemnormális módon.)
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 18:33
Előzmény: #13639  Karvalytokes
#13642

"De látod pont ezért nem kell emelni a minimálnyugdijat"
.
Ez most azt jelenti, hogy nem értesz egyet a kormánnyal, mert július 1.-től csökkenti bizonyos vállalkozók járulékait?
Vagy csak nem ismered a járulék rendszert?
signal2
signal2 2020. 06. 14. 18:29
Előzmény: #13639  Karvalytokes
#13641
A minimálnyugdíjat azért kell emelnini, mert az alábbi ellátások számítódnak belőle:
"(1) Méltányossági nyugdíjak.
A méltányossági nyugdíj megállapítása, a méltányossági nyugdíjemelés és az egyszeri segély feltételei és összege egyaránt a nyugdíjminimumhoz van kötve. E téren a nyugdíjminimum jelentősége nagy.
(2) Szociális ellátások. 
E téren a nyugdíjminimum jelentősége hatalmas, ugyanis az öregségi nyugdíj legkisebb összegének különböző százalékos mértékeiben határozzák meg a következő ellátások feltételeit és/vagy mértékét:
- aktív korúak ellátása, ezen belül a foglalkoztatást helyettesítő támogatás és az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás
- az időskorúak járadéka
- a települési támogatás- a közgyógyellátás
- egészségügyi szolgáltatásokra való jogosultság.
Emellett a havi rendszeres szociális ellátás (ilyen az időskorúak járadéka, az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás, valamint az ápolási díj) emelése vagy csökkentése is a nyugdíjminimum összegének változásához van kötve egy ilyen esetben külön előírt felülvizsgálatot követően.Továbbá- a vagyon fogalmát- megtérítési kötelezettség esetén a csökkentés vagy elengedés lehetőségét is a nyugdíjminimum összegéhez kötött mértékekben szabályozza a szociális törvény.
(3) Egészségbiztosítási ellátások.
Az egészségbiztosítási ellátások körében a baleseti táppénz összege függ a mindenkori nyugdíjminimumtól.
A személyes gondoskodást nyújtó ellátásokért fizetendő térítési díj, valamint az intézményi elhelyezésért fizetendő térítési díj feltételei körében szintén fontos szepet játszik a nyugdíjminimum.
(4) Gyermekvédelem.A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultság feltételei között szerepel a nyugdíjminimum meghatározott százaléka. Az ingyenes gyermekétkeztetésre való jogosultság és az ingyenes tankönyvellátás részben szintén ennek a függvénye.
A gyám pénzbeli ellátásának, továbbá a hivatásos gondnok díjazásának mértéke a nyugdíjminimum százalékos mértékében van meghatározva.
Emellett néhány eljárási szabály alkalmazása is a nyugdíjminimum mértékétől függ. 
(5) Családtámogatások. A gyes, a gyet és az anyasági támogatás összegét szintén a nyugdíjminimum különböző százalékos mértékeiben határozza meg a családok támogatásáról szóló törvény. 
Ha e hatalmas ellátási területeket egyben látjuk, akkor nyilvánvaló, hogy a nyugdíjminimum összegének emelése összességében százezernél is több ellátást, támogatást, segélyt érinthet, vagyis százmilliárdos nagyságrendű kiadási többletet okoz az állami költségvetésben. Nyilván ezért húzódik a nyugdíjminimum összegének emelése (más okot elképzelni sem tudok). Természetesen le lehetne választani a felsorolt nem nyugdíjszerű ellátások összegének meghatározását a nyugdíjminimumról, de a kiadási többlet fedezetét mindenképpen elő kell teremteni. A gazdaság (elsősorban a termelékenység) valódi növekedése segíthet e probléma kezelésében."
Vagy ezen juttatások összegét le kell választani a nyugdíjmiinimumról.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek