Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2012. 12. 23. 19:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#2280
Ha az egész MNP vagyont adósságcsökkentésre fordítják, és NEM VEZETIK BE AZ EGYKULCSOS ADÓT, akkor lenne kb. 450-500 milliárd forint mozgásterük, plusz az adósságcsökkentésre fordított összegen megspórolt kamat. Vagy, ha nem 8-9%-ra vesznek fel hitelt, hanem az IMF-től 4-5%-ra, akkor is igen csinos összeg lenne a mozgástér! Így viszont, a "szabadságharcnak" igen magas költségei voltak, vannak, és lesznek!
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 19:22
Törölt hozzászólás
#2279
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 19:16
Törölt hozzászólás
#2278
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 18:55
Előzmény: #2273  Törölt felhasználó
#2277
"Kedvezhetünk mi a minimálbéren élőknek, vagy aki segélyen él, de annak súlyos következményei lesznek."

Szégyen ahogy egyesek gondolkodnak.

Súlyos következményei annak lesznek,hogy a napi 8 órát becsülettel ledolgozó minimálbéresek és alacsony jövedelműek nem képesek megélni a fizetésből.

Oszo 2012. 12. 23. 18:07
Előzmény: #2274  Oszo
#2276
Nem lehet, hogy az összes pedagógus ebben a sávban van? Márpedig azt csak a legaljasabb nemzetárulók hihetik, hogy az ő munkájuk nélkül van jövő ebben az országban
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 18:04
Előzmény: #2273  Törölt felhasználó
#2275
Igy nincsenek következményei ?
Szerinted kik mennek külföldre dolgozni?
Ne tévesszen meg hogy sok a diplomás, kint nem igazán diplomás munkát végeznek, de köztük többnek van nyelvtudása.
Egyszerűen ezektől az emberektől pénzt elvenni (adójóváírás) és odaadni a magasabb keresetűeknek hiba.
Ha volt lehetőség nem lett volna szabad így megcsinálni. Ha azt írod hogy igazságtalanabb azt elfogadom, de biztos vagy benne hogy a munkabérek igazságosak?

Oszo 2012. 12. 23. 18:02
Előzmény: #2273  Törölt felhasználó
#2274
Szerinted 202000 Ft kereset alatt már csak a minmálbéren és a segélyen élők vannak?
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 17:48
Előzmény: #2262  Törölt felhasználó
#2273
"Szerinted kinek lenne jobban szüksége rá. a 202000 Ft alatt vagy felett keresőknek?"

Kedvezhetünk mi a minimálbéren élőknek, vagy aki segélyen él, de annak súlyos következményei lesznek.

Ha az "igazi termelőktől" elvonunk, akkor még a segélyekre sem fog jutni.
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 17:42
Előzmény: #2252  _pampa
#2272
Félreérthető voltam, ugyanis az alábbi szöveget stingy a 2248. írta:

"az egykulcsos adó bevezetése kb 4-500 mrd Ft-ot hagy ott azoknál, akiknek semmi szüksége rá (pl én is..)"

Én az egykulcsos adó híve vagyok, pontosan azért, amit írsz.
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 17:32
Előzmény: #2266  Törölt felhasználó
#2271
így van.és így a kiáramló többletjövedelem jórészt itthon marad, a magyar gazdaságot erősíti.
a magas jövedelműeknek nyújtott kedvezmény meg megy külföldre (főképp a fennálló bizalmi deficit miatt)
most van nagy arc kuszaszeméknél, mert az alacsony kötvényhozamok miatt minden szart megvesznek a befektetők, ami 0-nál magasabb hozamot kínál, és nem ccc kategóriás a kibocsátó.de mi lesz, ha majd a baa3 is 8-10 %-kal megy, mi meg ba1-en leszünk (jó esetben, rosszban meg ba2, v ba3..)
most ezzel nem azt akarom mondani, hogy a minimálbéres ne fizessen adót, a jól keresőről meg húzzunk le minden bőrt (emlékszem még a 2% különadómra..)
azt az utat nem sikerül egyik kormánynak sem megtalálni, ami mindegyik társadalmi csoportnak elfogadható lenne hosszú távon.
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 17:31
Előzmény: #2264  Törölt felhasználó
#2270
Orbán egy fordított Robin Hood.
Elveszi a szegények pénzét,majd odaajándékozza azt a gazdagoknak.
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 17:19
Előzmény: #2267  bigyula
#2269
erre akartam én is utalni:))
Ha volt lehetőség szja csökkentésre, nem így kellett volna csinálni.
De Matolcsy szerint sikeres volt:))
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 17:16
Előzmény: #2265  Törölt felhasználó
#2268
Vicces, hogy valaki vég nélkül csipog szamárságokat, , és közben lecsirkéz mindenkit, aki nem Ő.

Bocs , én vagyok Napóleon ! Ez így korrekt! Magánügy, csak ne legyek közveszélyes.
Viszont, a Ti mind bolondok vagytok, mert nem ismeritek el, az már a közveszélyes kategória határát súrolja, + sértő is.

Kis olvasnivaló Bonaparténak.

link

bigyula 2012. 12. 23. 17:13
Előzmény: #2266  Törölt felhasználó
#2267
Ebben mi a jó az államnak, a költségvetésnek? Ha nem költik el, akkor nem folyik belőle vissza semmi. Sőt, ha állampapírt vesznek belőle, akkor kamatot is kell utána fizetni. Szerintem a megtakarítás nagy része külföldön landol...
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 16:56
Előzmény: #2264  Törölt felhasználó
#2266
Nézheted a másik oldalát is. Az alacsony keresetűek lényegesen nagyobb részét elvásárolták volna, a magas keresetűek növelték a megtakarításaikat.
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 16:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#2265
kicsi tót csipogó:

link

link

olvas értelmez gondolkodik, már ha megy az neked...
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 16:32
Előzmény: #2252  _pampa
#2264
Az egy kulcsos adó véletlenül sem igazságos. Bizonyos jövedelem felett szvsz kellene a progresszivitás a rendszerbe.Pl a 2 kulcsos adó esetén én kb 300ezret kerestem nettó, az 1 kulcsossal meg 350 körül.
na most itt ez már nem kenyérre kell, tehát a többlet megy megtakarításba. simán belefér pl br 500ezer felett egy 2. kulcs 30-35% körül.
és így a manyup is megmaradhatott volna.
egyébként a gyengébbek kedvéért: a manyup átcsatornázása az állami rendszerbe 8%-os adóemelést jelentett.
tehát azért is igazságtalan a rendszer, mert a jól keresőknek odaadta azt a pénzt, amit pl eddig a manyup-ba fizettek, és ha azt megtakarítják, máris fedezik a későbbi nyugdíjukat.de mi történt a minimálbéresekkel:ők nem kaptak semmit, de legalább a manyupba befizetett pénzüket is lenyúlták. a legkiszolgáltatottabb réteg úgy közelít idős évei felé, hogy a saját állama kisemmizte..bravó.
"ő volt annyira előrelátó, hogy csavargás,iskolakerülés, züllés helyett tanult, képezte magát? "- tehát aki csak 8 osztályt végzett, de dolgozik látástól vakulásig az egy naplopó iskolakerülő csavargó, mert nem szerzett néhány diplomát?
te sem vagy okos ugye?...
Oszo 2012. 12. 23. 16:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#2263
"A MNP-nek semmit nem kellett tenni azért, hogy a pénzt megkapja, ezért volt ingyen."
A manyup nem kapta meg a pénzt, csak kezelte, a tagdíjak néhány százalékáért, aminek keretében nyivántartotta a tőkét, hozamokat havi bontásban évekre visszamenőleg, befektete, kivonta igény szerint a tagok átlépéseinek megfelelően. (jó, tudom, te ezt balkézzel, félálomban meg tudtad volna csinálni,de te isten vagy)
"az állam volt a kezes .." Akkor biztosan nem a pénztárak garancia alpja, amit egyébként a pénztárak töltöttek a működési tartalékból!
Azért csak osszad az észt, nagyon szórakoztató vagy!
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 16:21
Előzmény: #2251  Törölt felhasználó
#2262
2A bruttó 202 ezer Ft-os fizetésűnek felesleges az egykulcsos adó!!!"

"Hazudós!!!!"

Szerinted kinek lenne jobban szüksége rá. a 202000 Ft alatt vagy felett keresőknek?
Ha szóba kerülhetett adócsökkentésre, Te melyik rétegnek adtál volna?
DE nem is ez volt a magyarázat. Olvass több Matolcsyt.

"Az arányos, egykulcsos személyi jövedelemadó bevezetésének egyértelmű pozitív hatásai vannak a költségvetési bevételekre, a foglalkoztatásra, a gazdaság kifehérítésére, és talán a népesedési helyzeten is javított"
Törölt felhasználó 2012. 12. 23. 16:17
Előzmény: #2251  Törölt felhasználó
#2261
akkor még egyszer: a manyup-ba évi kb 250 mrd Ft-t fizettek az emberek, ez államcsődhöz vezet. Az egykulcsos adó évi 4-500mrd ft-t hagy ott a tehetős rétegnél.
Tehát az 500mrd szja be nem szedése mint nem okoz államcsődöt, de a 250 mrd igen?

Az ünnepekre való tekintettel, a többit hagyjuk:)

Neked is boldog, békés....:)

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek