Topiknyitó: Portfolio 2012. 10. 17. 10:36

Matolcsy beszél - Lecsap a kormány a bankokra  

Ugrás a cikkhez
Elhalasztja a pénzügyi szervezetek különadójának lefelezését és a tranzakciós illetéket 2 ezrelékre emeli a kormány a legújabb megszorító csomagban - értesült az origo. A kormány ma reggel egy megközelítőleg 370 milliárd forintos kiigazításról...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=174420
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 15:25
#20
A nagyobb bankok éppen azon dolgoznak, hogy a vállalati ügyfeleiknek olyan infrastruktúrát biztosítanak, amellyel a szomszédos országok bankrendszerén keresztül tudják csinálni a tranzakcióikat, kikerülve a tranzakciós adót. Mindezt már az 1 ezrelékre meglépték, 2 ezreléknél talán még nem, de ha tovább emelik eltolcsyék, a lakossági ügyfeleknek is jobban meg fogja érni a szlovák bankszámla.
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 15:21
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Nyugtass meg, hogy ennyi ésszel nem jársz szavazni!

Nyilván akkor is így fogsz nyeríteni, mikor (mivel aláírt szerződésről van szó a Bankszövetséggel) a bankok majd szétteszik a kezüket, és bemutatják a középső ujjukat, hogy ezt fizetünk mi nektek, nem bankadót. Akkor mit is csinál a Matolcsyd? Megtámadja őket bíróságon?
Érdekes lesz az a nap, mikor egy egyoldalú szerződésmódosítás után a bíróság nekik ad igazat... Persze közben ez a hercehurca még azt a kis hitelességét is eltünteti az országnak, amije eddig volt.

Mondjuk ennek az országnak az az igazi tragédiája, hogy a hozzád hasonló istenbarmai is szavazati joggal rendelkeznek.
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 15:19
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#18
Nem OFF ez egyáltalán, hanem következmény !
Teljes mértékben egyetértek, hasonló cipőben járok (csak 36-os tűsarkú).
8 éves a lányom. Ezt a 20-30 évet, ami nekem még jut, azt kibírnám itt is valahogy, de a GYEREK ! Na az a nagyon nem mindegy, hogy Ő hol és miként fog felnőni, majd élni !
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 15:09
#17
Szép volt Matolcsy!!!!!!!!!!!!!
Szép volt Matolcsy!!!!!!!!!!!!!
Szép volt Matolcsy!!!!!!!!!!!!!
Szép volt Matolcsy!!!!!!!!!!!!!

Rohadjanak a bankok (csak eladósították az embereket, és magyar cégegnek eddig sem hiteleztek csak az itteni külföldi cégeknek). Mindent vissza állami tulajdonban. Hajrá JOBBIKKK!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 14:55
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Az igazság az,hogy nem is lesz könnyű de nem is látok más választást.Merni kell nagyot álmodni mert azok az álmok visznek előre.
Álmodtam itt is nagyot míg gyerek voltam majd később sokat ezek közül valóra váltottam.
A legnagyobb baj az ebben az országban,hogy 12-14 éven belül nem látok reális esélyt a változásra.
Addig míg a parlamentben egyetlen olyan ember is ül aki ott volt a rendszerváltozáskor és az azt követő néhány évben,nem is várható hogy bármi jobb lesz.
Ehhez pedig még legalább 3 ciklus kell.
Annyi idő alatt én tökéletesen beépülök egy olyan világba ahol már középtávon is csak nyerhetek...
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 14:01
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
sajnos egyre kevesebben tartunk ki... én sajnos nem tudok ilyen rugalmas lenni... marad pár s.ggnyaló báb...

egyre nehezebb (lesz) túlélni...

megértelek.
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 13:51
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Na azt hiszem itt lesz elég nekem...
Már egy ideje tervezem de csak megkapom a végső érvet is az ország elhagyására.
Félre ne értsetek nem anyagi okokból fogom megtenni.Vállalkozásom.házam.lakásom és autóim is vannak,megélek de elég volt abból a morálból ami itt nap mint nap körbevesz.
Pont azért megyek el innen családdal együtt mert megtehetem.
Van pénzem,beszélem a nyelvet és az a helyzet,hogy ott tartok,bármi más csak jobb lehet.
Én egy liberális gondolkodású ember vagyok,hiszek az élni és élni hagyni elvében és pont ez utóbbi az amit nem hagynak.
Most 38 vagyok és szeretnék békében és jómódban megöregedni de az nem itt lesz ma már biztos vagyok benne.
1 év kell mire mindent felszámolok itt és a 8 éves fiam is felszed magára annyi angolt ami elég lesz az induláshoz Vancouverben.
Már jó néhányszor jártam ott és csak annyit mondhatok 50 év múlva sem érünk oda.ahol ma ők tartanak.
Gratulálok a komplett tetves kormánynak,hogy az általuk annyira preferált középosztály megerősítése helyett azok elzavarását teszik evidenciává...
A szüleim és a barátaim hiányozni fognak biztosan de menni kell menni innen,hogy a fiam egy jobb világban éljen és tanuljon majd...(ELNÉZÉST AZ OFFÉRT)
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 12:49
Előzmény: #11  bigyula
#13
Még be sem vezetik, máris emelik ! Másodszor ! :-)
Amikor először előálltak ezzel az idiotizmussal, ez volt az első gondolatom: pontosan olyan "adó", amit bármikor, bármennyivel lehet felfelé tolni. Azt azonban nem gondoltam volna, hogy hónapokkal az "aktiválás " előtt emelgetik.
Igazad van, nem kell szarozni: én ajánlanám, hogy aki dolgozik, rögtön utalják a NAV-nak a béreket. Vagy nem is: belépődíjat kellene szedni a munkavállalóktól, hogy bemehessenek dolgozni !
gazmber 2012. 10. 17. 12:03
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#12
tuti így az IMF megállapodásnak(?) inkább pávatáncnak is lőttek...egyik feltételük, hogy a bankadót ki kell vezetni...erre még jobban bevezetik...-:(
bigyula 2012. 10. 17. 11:33
Előzmény: #1  Portfolio
#11
Nem értem, hogy mit szarozik a 2/3-ad: nem 2 ezrelékre kéne emelni 1 ezrekékről, hanem mindjárt 1 százalékra! Így még többet lehetne elszórni, lenyúlni...
martin36
martin36 2012. 10. 17. 11:08
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Igen,az mindenképp értékelendő.
A nagy gond a totális átgondolatlanság,szakmaiatlanság.
A célhoz vezető út miatt sokkal többet veszíthetünk,mint amennyit nyerünk a cél elérésével.
És mindezt csak azért,mert mennek előre leszegett fejjel,csukott fülekkel,senkire sem hallgatva,mint a befogott igavonó barmok.
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 11:03
Előzmény: #7  martin36
#9
a tegnapi magyar-török meccsen Csányi ott virított Orbán mellett. Legalább akkor még volt minek örülni.
Egy dolog jó ebben az egész sz.rban, legalább a hiányt tényleg próbálják tartani. Más kérdés hogy csak a kapkodás megy már megint
Kolyok
Kolyok 2012. 10. 17. 10:58
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#8
Már eddig is azok voltak, plussz még kártékonyak is mint a krumpli bogár...
martin36
martin36 2012. 10. 17. 10:57
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
persze...valószínüleg az otp vezetők is csak szerencsések,hogy pont a napokban kezdtek sorra eladni...
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 10:52
Előzmény: #2  stock33
#6
durva kommunizmus van...

brutál államosítások sora, teljes jogbizonytalanság, klientúra kiépítése, a külföld (EU, IMF) a gonosz stb.

de szerintem tegnap vettek EUR-t, hogy ma pedig eladják...

a f.szom tele van ezekkel.
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 10:47
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Bankszövetség válaszára kíváncsi leszek. Eddig is úgy érezték. Semmi nem maradt amit bekellett volna tartani.
martin36
martin36 2012. 10. 17. 10:45
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Az már megtörtént egy éve.
Nem véletlen a valódi működő tőke menekülése az országból.
Törölt felhasználó 2012. 10. 17. 10:44
Előzmény: #1  Portfolio
#3
szavahihetetleneké váltak. ennyi.
stock33
stock33 2012. 10. 17. 10:41
Előzmény: #1  portfolio
#2
ezt hívják kiszámíthatatlan jogi és gazdasági környezetnek.

mégis, ki fog így itt befektetni? mitől várnak ezek gazdasági növekedést?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek