Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 02. 19:30
Előzmény: #1099  szroller
#1100
Én már 2x is kaptam, de nem nevezném ellenőrzésnek, a NAV sem annak nevezi. "Támogató eljárás" néven, ügyfélkapun keresztül zajlik le minden. Rendkívűl segítőkészek, büntetésről szó sem volt, ha valamiben tévedtem. Az egyik esetben nekik volt igazuk, én felejtettem ki valamit, a másik esetben az IB teljesen fals adatokat szolgáltatott a NAV felé a realizált eredményekről. Én mindkét esetben az "activity statement"-et küldtem el nekik PDF-ben és ez alapján orvosoltuk a problémákat. Többször is hangsúlyozták, hogy nem céljuk a büntetés, inkább a hibák kijavítására törekednek. 
szroller 2023. 05. 02. 14:37
Előzmény: #1097  MMDD
#1099

elég sok ismerősöm trédel, de még senkit nem ellenőrzött a NAV,  vagy csak nem említették nekem.
az osztalékportfolios csávó viszont írt a NAV auditjáról itt, tehát azért biztos van ellenőrzés. lehet bizonyos összeg felett (100 milliók?) automatikusan is?:
https://osztalekportfolio.com/blog/2021/05/09/level_a_nav_tol_amit_szinte_biztosan_megkapsz_es_a_logikus_valaszod
szroller 2023. 05. 02. 14:32
#1098
egy vicc ez az IB, amióta UK helyett Mo.-ról szolgálja ki szerencsétlen magyar ügyfeleket, azok sokkal nagyobbat szívnak vele ://
MMDD 2023. 05. 02. 13:18
Előzmény: #1095  Boole
#1097
Köszönöm @Boole. Mi a tapasztalatod, ilyen esetben tényleg várható egy nav ellenőrzés vagy csak a könyvelő volt túl konzervatív?
Kri 2023. 05. 02. 09:48
Előzmény: #1080  MFTrade
#1096
Ti megkaptátok már a részletes kimutatást?
Boole 2023. 05. 01. 19:49
Előzmény: #1094  MMDD
#1095
Az IBCE teljesen hibás adatokat ad le, mert csak a profit részét küldi be az adóbevallásba, nem foglalkozik a veszteség szembeállításával. Javítani kell az IBCE adatait a lehúzott valós riport lista szerint.  
MMDD 2023. 05. 01. 16:19
#1094
Sziasztok, 
Biztos mindenki túl van már ezen a körön, így háta tudtok segítséget adni IBKR/SZJA témakörben. 
Több sikertelen telefonhívást és ticket nyitást követően sem sikerült elérnem releváns személyt, vagy segítséget kapnom. 
 A NAV felé kb 8x annyi profitot mutattak ki mint, ami szerintem valós lenne. Felkerestem egy könyvelőt, aki felhívta a figyelmem arra, hogy én nem tudom az IB helyett leadni a helyes adóbevallást. Nem is tudnám elkészíteni mert az activity report számomra annyira nem átlátható. Azt mondta a könyvelő, hogy 3 dolgot tehetek: i) Befizetem a hibás adatok alapján kiszabott adót. ii) Leadom az IB által elkészített M30-as lapot. Ezen teljesen hibás adatok vannak. Gondolom akkor kapnak egy NAV ellenőrzést. iii) Kiszámítom önköltségen az adóalapomat, módosítom a bevallást, de ekkor én fogom kapni az adóellenőrzést mert én készítettem a bevallást. Ebben az esetben nekem kell finanszíroznom a könyvelőt az adóvizsgálat során.  Mi a tapasztalat, módosít SZJA deadlinig az IB? Ki, hogy kezelte ezt tavaly? Van esetleg egy bevált könyvelő aki tudja kezelni a 1042S-t, az activity reportokat stb?Köszönöm!
Zolio100 2023. 05. 01. 00:03
#1093
Sziasztok!  
Eddig Huf befizetésem volt az Ib-re a magyar bankomon keresztül. Ib.-n bázisnak USD van beállítva mert Usa részvényeket vásárolok. Jövő hónaptól Euros számlámról szeretném a befizetéseket megejteni. Érdemes a bázis devizának is beállítani az Eurót USD helyett, olcsóbban kijöhetek az átváltásoknál vagy így sem spórolok ezzel semmit?
Pat326 2023. 04. 29. 18:10
#1092
Sziasztok,
Fix vs sávos jutalékozás közül melyiket célszerű választani?
Londoni tőzsdén ETF-t szeretnék venni, FIX esetén min 4 USD díj (automatikusan FIX-re állított a rendszer). Utána néztem sávos esetén valószínűleg drágábban jönnék ki a tervezett összeggel, de nem vagyok teljesen biztos benne, hogy mindent jól értelmeztem. 
Ha átállítom a beállításoknál a Pricing Plan-t sávosra, akkor vásárláskor ugyanúgy, teljes egészében megmutatja a fizetendő jutalékot?  
Bármennyiszer átállíthatom, hogy sávos vagy fix jutalékkal terheljenek? Vagy van ennek valami limitje, díja? 
Előre is köszi!
lo5o_ 2023. 04. 28. 21:09
Előzmény: #1086  Tibor1977
#1091
A pattern day trade szabályozáshoz tartozik a $25000 limit, tehát ez ugyanúgy nem vonatkozik az IBCE-re. Ha áttérsz margin számlára, akkor adhatsz-vehetsz naponta többször is.
roberto2040 2023. 04. 28. 19:47
Előzmény: #1088  Pipamocsok
#1090
Hát nem tudom, mit csináljak.
De az biztos, hogy ha bemegyek ezzel az angol nyelvű nyilatkozattal a helyi NAV irodába egy pecsétért meg egy aláírásért, szerintem elhajtanak a bánatba. :)
(Egyébként tavaly nem volt ilyen.)
Pipamocsok 2023. 04. 28. 19:36
Előzmény: #1086  Tibor1977
#1089

Hali !
Ezt találtam, nem tudom segít e:
https://www.investopedia.com/terms/p/patterndaytrader.asp
https://robinhood.com/us/en/support/articles/pattern-day-trading/
Én csak évtizedes szinten fektetek be, vagy forexezek hébe-hóba, nem daytrade-elek részvényekkel
Pipamocsok 2023. 04. 28. 19:29
Előzmény: #1087  roberto2040
#1088

Hali !
Kérdés, hogy mi számít Írországban keresett kamatnak ?
Ha jól értem, ha nem ír állampolgár vagy és van kettős adóztatás elkerülésére megállapodás az országgal ahol élsz akkor mentesülsz az automatikusan levont 20%-os adótól amit a kamatból vonnak le (tehát kamatadó).
Ehhez kell kitölteni ezt a doksit hogy ne vonjanak el semmit. De hogy honnan keletkezik kamatadód azt ne kérdezd, de ha jól gondolom akkor nem az árfolyamnyereséghez van köze. Az biztos hogy nem osztalékadó mert az 15% és nem úszhatod meg.
roberto2040 2023. 04. 28. 19:06
#1087
Sziasztok!
Most vettem észre, hogy az IB küldött egy értesítést valamilyen adóügyi nyilatkozat szükségességéről.Kapott esetleg valaki ilyet?
https://ibkr.info/node/4687
Kri 2023. 04. 28. 10:01
Előzmény: #1080  MFTrade
#1085
Nekem még nem érkezett meg. Ha két hetet mondtak akkor már nagyon aktuális... Ma érkezett ilyen : 'Aggregated Cost and Charges statement '.
Talán ezután jön a tételes tranzakciónkénti elszámolás?
Pipamocsok 2023. 04. 25. 14:18
Előzmény: #1082  Tibor1977
#1084

Cash accounttal alapból nem tudsz shortolni, az nem arra való.
Margin accounttal tudsz daytrade-ben iránykereskedni, ahhoz upgrade-elni kell a számládat marginra.
lo5o_ 2023. 04. 24. 18:06
Előzmény: #1082  Tibor1977
#1083

Ha az IBCE-nél vagy, akkor a $25000 nem releváns. Egyébként azért nem tudsz többször adni-venni, mert cash számlánál meg kell várni az elszámolást. Állj át margin-ra.
.
https://ibkrcampus.com/glossary-terms/cash-account/
Tibor1977 2023. 04. 24. 16:34
#1082
Sziasztok,
Olyan kérdésem lenne a fórumhoz hogy van egy IBKR cash account-om amivel szeretnék day trade-et csinálni. Ez alatt azt értem hogy mondjuk veszek egy részvényt amit 15 perc múlva eladok és 15 perc múlva visszaveszek ezt akár többször is naponta. Ugyanazt a részvény szeretném day trade-elni.
Amikor ezt a manővert megcsináltam kaptam egy levelet az IBKR-töl hogy ez day trade és az én account-m ehhez nem megfelelő és tiltást fogok kapni. Ezután még egyszer eladtam a részvényt nem történt semmi tiltás, viszont másnap nem tudtam kereskedni mert mínuszt irt a buying power.
Nem igazán értem mivel teljesítem a 25000 dolláros készpénz betétet és cash account-om van.
Tudja valaki hogy miért kaptam ezt az email-t?
A hotlinet felhívtam ahol egy indiai nő vette fel aki nem igazán értette mi a problémám.
Köszi a válaszokat
lo5o_ 2023. 04. 20. 15:04
Előzmény: #1066  lo5o_
#1081

Az IBCE kijavította a turbó certis hibát, amiről írtam. Állítólag elküldték a javított adatokat a NAV-nak. Ami persze nem látszik az szja tervezetben, mert az új adatra nem frissül...
.
Szóval majd manuálisan kell kijavítani a bevallást, ha az IB-től letölthető lesz a részletes elszámolás.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek