Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pipamocsok 2023. 04. 06. 19:44
Előzmény: #1059  Luna1110
#1060

Igen a cash számla fele tolnak minden kisbefektetőt első körben. A margin számla feltételei nem kőbe vésettek, sehol nincs egzakt leírva hogy egészen pontosan mik a feltételei, egyedi elbírálás hogy upgrade-elnek e marginra vagy nem.
Malacpersely szinten érdemes az ETF-ek világában elmélyülni egyedi részvények helyett.
Luna1110 2023. 04. 06. 18:08
Előzmény: #1058  Pipamocsok
#1059
Nem engedte konvertálni a forintot, mert készpénzes számlám van, és valami olyat írogatott, hogy nem vagyok jogosult forexes konverziót végezni. Engem csak készpénzesre engedett regisztrálni, marginra nem. Mondjuk a tőkeáttétes cuccok nem érdekelnek, elég ha csak annyit veszít az ember, amennyi pénze van, nem kell legatyásodni egy rossz döntés miatt. Én csak malacpersely szinten akarom megtanulni a dolgokat.
Én is ülök - 40-50 % mínuszban magyar brókernél egy-két pozícióban, a kriptotél nem tett jót a befektetéseimnek, de én 10 éves időtávban gondolkodom. 
Meg akarom tanulni nyugdíjig. Hátha akkor nem halok éhen. Vagy ki tudja?
Gondolom margin számla kell a CFD-khez, nem? Mondjuk azt később tervezem kipróbálni. Mik a margin számlanyitás feltételei?
Pipamocsok 2023. 04. 06. 13:53
Előzmény: #1056  Luna1110
#1058

Elvileg látnod kell forintban is és a bázisdevizában is a tőkeerődet. A web portalon mindenképp mutatja hogy forintot utaltál.
Amúgy a gyomoridegre ráérsz majd akkor is ha jön az első komolyabb crach vagy -40%ban ülsz 10 évig. Technikai dolgok miatt felesleges.
Devizakonverziót tavaly épp nem engedte, aztán 2 hónapig megint, aztán megint nem úgyhogy IBCE-es ügyfélként erre ne is hagyatkozz, sokkal egyszerűbb ha te magad átváltod arra a devizára amiben kereskedni szeretnél és ráutalod a számlára. Revolut / Wise erre pont kiváló.
Franky 2023. 04. 06. 10:53
Előzmény: #1056  Luna1110
#1057
Nem váltott át semmit, csak USD-ben van a főösszeg, de látod a HUF sorban a beutalt összeget. 
Csak bázisdevizára tudsz konvertálni.
Bázisdevizát asszem negyedévente tudsz módosítani.
Luna1110 2023. 04. 05. 19:49
#1056
Sziasztok! Csak sikerült végre bejelentkeznem a TWS-be. Persze nem ment elsőre, mivel még összekevertem a dolgokat, és azzal a kóddal akartam belépni, a TWS-be, amit az ügyfélportálhoz adott. 
De végre csak sikerült. 
Azt szeretném még megkérdezni, hogy nekem a bázis devizám az USD. Forintot utaltam. A számlán már az USD összeget látom. A rendszer ilyenkor automatikusan átváltja a forintot, ha beutalom, vagy csak a megbízás megadásakor? Kell nekem külön devizakonverziót végeznem, ha pl. nem most akarok megbízást adni, csak mondjuk később, de most pl. jó az USDHUF árfolyam?
Köszönöm szépen a segítséget.
Franky 2023. 04. 05. 10:01
Előzmény: #1052  Wally_Karue
#1055
Ha már az azonosítás a téma. Mik a lehetőségek akkor, ha a fingerprint azonosításod van, de valami miatt ez az út nem járható? Pl. megégetted az ujjad vagy a telefonod megadta magát, stb.
Hogyan éred el ez esetben a felületet vagy mi ez esetben a lehetséges alternatíva? Köszi!
Luna1110 2023. 04. 04. 22:07
Előzmény: #1053  Wally_Karue
#1054
Köszönöm szépen, holnap megpróbálom, ma már nem merek kísérletezni, mielőtt még zárolnak, teljen el 24 óra. Ha nem sikerül ismét írok. 
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 04. 04. 21:51
Előzmény: #1052  Wally_Karue
#1053
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 04. 04. 21:50
Előzmény: #1051  Luna1110
#1052

engedélyezd az ujlenyomatos azonosítást, akkor nem kellenek a kódok
https://www.youtube.com/watch?v=_NHzpwayKyA
egyébként az authenticate-re kell menni az appban, oda kell megadni a challenge kódot, az ott kapott response kódot kell beírni a TWS-be
Luna1110 2023. 04. 04. 21:42
#1051
Sziasztok!   Segítsetek kérlek nekem!    Most nyitottam egy IKBR számlát, mert szeretném megtanulni a tőzsdei kereskedést kicsi összeggel.  A kedvező jutalékok miatt náluk lehetne ezt megtennem.  Kicsike összeggel magyar brókernél nem lehet a 7 $-os jutalékok miatt a swingtrade kereskedést megtanulni, mert nem éri meg.  Amit az ember nyerne, ha nyerne, azt is elviszik a jutalékok. Az IKBR platform használatához van oktató videóm, ki is próbáltam, egyébként nagyon tetszik, bár tényleg nem egyszerű a program.   A fő problémám, hogy nem tudok belépni a Traders Workstationbe a laptopról.   Tegnap engedélyezték a számlát, akkor az ügyfélportálra be tudtam lépni, kicsike pénzt is utaltam, az megérkezett. Azt persze nem közölték, az üdvözlő e-mailjükben, hogy a Trader munkaállomásra csak a következő napon lehet bejelentkezni, próbálkoztam párszor, de mindig hibakódot küldött. Egy éjszakányi gyomorideg. Ma mobilról be tudtam jelentkezni az IKBR mobil rendszerbe, de én laptopról szeretném használni a TWS-t.   Nem értem ezt a kétlépcsős bejelentkezési rendszert.   Laptopon megadom a felhasználónevet, majd a jelszót.  Ad nekem a rendszer egy 6 jegyű challenge kódot. És kér valami válasz kódot. Az milyen kód? Hol van, vagy hova küldi?    Telefonra nem küld semmit se, se az IKBR mobil alkalmazásba, se SMS-be. Laptopról már a számlára se tudok bejelentkezni.   A Trader workstationt ha megnyitom, az éles számlánál Felhasználónevet, jelszót megadom, majd bejön egy ablak, amibe bele kellene írni valamit, ami fölött van szintén 6 jegyű szám. Ha oda írom a challenge kódot, az nem jó, mert eleve 4 db számot ír be az első rublikába, a másikba csak kettőt? Próbáltam, hogy oda írom a 3-3 számot, de az nem jó, nem fogadta el nekem.   A mobilomról ujjlenyomattal be tudtam jelentkezni az IKBR mobilra ma, nem tudom, hogy csináltam.  Tegnap ott meg kellett adni valamilyen kódot, én 6 jegyűt adtam meg, az nem tudom minek kellett, de a lényeg, hogy az ujjlenyomat működik. Legalább nem veszett el az a pár ezer Forint. Van valami Authenticate gomb is az IKBR mobilban, de az valamilyen Pin kódot kér, de az 4 jegyű lenne, (én meg 6-ot adtam meg, mert azt írta legyen 4 vagy 6) meg valami Challenget.   Nem merek próbálkozni, mert 24 órán belül 10 sikertelen kísérletnél zárolják a számlámat.   Magyarázza már el nekem valaki légyszi, hogy hogy kell belépni? Mik ezek a kódok. Technikailag is analfa béta vagyok. 50+   Hab a tortán, hogy nem beszélek angolul. Google fordítóval fordítom a dolgokat.    Azt sem tudom, hogy ennek a cégnek van valami ügyfélszolgálata, ahol beszélnek magyarul? És mi az elérhetőségük? Segítségképpen is mindenféle angol nyelvű doksikat dob fel a honlap.   Lehet igaza volt az egyik youtubernek, hogy aki nem beszél angolul, az ne nyisson bróker számlát csak magyar cégnél.    Megköszönném, ha valaki segítene. Sajnos a belépési folyamathoz új ügyfeleknek nincs oktató videó sehol sem. :-)   Előre is köszönöm: Ági
combo 2023. 04. 04. 18:02
Előzmény: #1049  Amman
#1050
Köszi.
Amman 2023. 04. 04. 17:57
Előzmény: #1048  combo
#1049
Nincs díja ,ha lejár/visszavonod/módosítod a megbízást.
combo 2023. 04. 04. 17:51
#1048
Még egy kezdő kérdés. Ha megadok egy limitáras vételi/eladási megbízást, de az nem teljesül tőzsdezárásig, annak van díja / mennyi? Illetve ha én vonom vissza a megbízást? Köszönöm.
Pat326 2023. 03. 30. 10:38
#1047
Köszönöm a választ :) Legalább lesz időm párszor megrágni a részvényvásárlást... ;)
salander 2023. 03. 30. 09:30
Előzmény: #1044  Pat326
#1046
Mindig. A nemzetközi dollár utalás Amerikába lassabb, mert az a rendszer nem olyan stabil és gyors, mint a magyar vagy az eurós bankközi. Több lehetősége lehet az érintetteknek menet közben visszafordítani az utalást. 
Szerintem azt akarják kivédeni a várakoztatással hogy kötsz valami nagyon kockázatos cuccot, ha nyersz azonnal akkor nincs semmi, de ha buksz, akkor visszaveteted a pénzed a számlájukról és az övék a bukó.
Amman 2023. 03. 30. 09:27
Előzmény: #1044  Pat326
#1045
USD ennyi sajnos.Sőt,nekem még több is volt eddig,ha jól emlékszem.
Pat326 2023. 03. 30. 09:23
Előzmény: #1038  combo
#1044
Köszi, már jelezték is, hogy aktív :)
Csak azon lepődtem meg, hogy USD befizetést amerikai bankba kérték, de csak azért mert amiket láttam példa videókat, ott eu-s bankokba kérték az utalást (bár lehet szimplán csak eurós befizetések voltak).
Kaptam visszajelzést, arról is, hogy megérkezett a befizetésem, majd 04.04.-én írják jóvá. Mik a tapasztalatok, USD befizetés mindig 3-4 munkanapot vesz igénybe? Vagy csak az első utalás feldolgozása lassabb?
combo 2023. 03. 29. 21:58
#1043
Állítólag valahogy lehet közös számlát nyitni két embernek (többféle fajta van), azzal gondolom valahogy meg lehet oldani. Előny, hogy akkor állítólag nem az IBCE-hez kerül az ember, hanem az ír leányhoz (mert a magyar szabályozás nem engedi az ilyet).
Jesse_L
Jesse_L 2023. 03. 29. 21:44
Előzmény: #1041  Zolio100
#1042
Szerintem sehogy. Fő a biztonság.
Zolio100 2023. 03. 29. 20:41
#1041
Sziasztok! IBKR weboldal bejelentkezéshez kérnék egy kis segítséget. Asztali gép bejelentkezés nálam úgy működik, hogy telefonomra küld egy értesítést ott újjlenyomat ellenőrzés és már be is jelentkezik asztali gépről. Hogy tudnám ezt kiiktatni , hogy a fiam az én engedélyem nélkül is be tudjon lépni pc-ről?

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek