Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wantuu 2023. 02. 06. 09:45
Előzmény: #979  1916
#980

1. Tőzsdei Kereskedés ("Ellenőrzött Tőkepiaci Ügylet"):
Interactive Brokers beküldi a NAV-hoz a kereskedési végeredményedet, és ez meg fog jelenni az SZJA tervezetben, igen.
Elvileg egy részletezett igazolást is fogunk kapni az Interactive Brokers fiókban még az SZJA határidő előtt, amiben ugyanez a szám lesz részletesen levezetve. (Tavaly ilyen részletes igazolást még nem adtak, csak a NAV-nak lett bejelentve meg a végeredmény.)
Sok éves tranzakció esetén egyébként elég nehézkes leellenőrizni ezt devizás ügyletek esetén, mert a NAV fele minden részvényre külön forintosítják az eladási és vételi lábot, adott napi MNB árfolyamon. Az elérhető riportokban viszont nem ilyen elven van forintva váltva, ott csak a végeredményt váltják. Pl. az activity reportban lehet veszteséges egy ügylet, de NAV-os formában nyereséges, mert annyit erősödött a forint közben.
2. Osztalék:
Ez az M30 igazolásban van, és nem biztos hogy meg fog jelenni az SZJA tervezetben. Ha nem jelenik meg, akkor valószínűleg be kell másolni, és figyelni arra, hogy ne legyen fizetendő adó, ha az M30 igazolás szerint az IBCE már befizette.
1916 2023. 02. 06. 09:22
#979
Ez alapján a NAV elkészíti a bevallást is idén? Tavaly 3 cégnél is kereskedtem, valószínűsítem hogy ők is lüldik a NAV felé az elszámolásaikat, sőt ez biztos. Természetesen le fogom ellenőrizni, de képben vagyok egész pontosan hogy mik a számaim. Annak örülnék, ha a NAV elkészítené és nekem csak el kellene fogadni ha egyetértek velük.
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 02. 06. 09:14
Előzmény: #976  1916
#978
NAV felé is megy valami, de érdemes megcsinálni és ellenőrizni, esetleg javítani.
wantuu 2023. 02. 06. 09:12
Előzmény: #976  1916
#977
Ebben az évben, még SZJA bevallás határidő előtt fognak küldeni rendes igazolást is elvileg, ami megfelel a magyar jogszabályoknak.
1916 2023. 02. 06. 09:03
Előzmény: #975  Tazsomaru
#976
Nagyon köszi. Tehát nem küldenek semmit, magamnak kell lehúzni.
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 02. 06. 08:58
Előzmény: #974  1916
#975
Már letölthető.
https://www.screencast.com/t/Tm5HwTMUh
Ebben minden benne van.
https://www.screencast.com/t/ncgiShVt
Szükséges még hozzá egy MNB napi árfolyam, ha nem HUF a számla.
https://www.mnb.hu/arfolyam-lekerdezes
1916 2023. 02. 06. 08:46
#974
Sziasztok, IB hungary milyen formában küldi meg az adóbevallás elkészítéséhez a tavalyi elszámolást? Elektronikusan vagy postán? Én személy szerint még semmit sem kaptam tőlük a 22-es évre vonatkozólag.
wantuu 2023. 02. 06. 08:46
Előzmény: #971  NoHungarish
#973

A magyarok az IBCE-nél vannak (Interactive Brokers Central Europe), ami egy magyar Zrt.
Ugyanolyan szabályok szerint működik, mint a többi magyar brókercég.
NoHungarish 2023. 02. 06. 08:29
#971
combo 2023. 02. 05. 20:44
Előzmény: #968  wantuu
#970
Köszönöm.
borembuk 2023. 02. 05. 20:05
Előzmény: #967  wantuu
#969

Az mindenesetre fejlődés, hogy idén 1000 Ft-os pontossággal sikerült az összeget eltalálniuk, abba még az is belefér, hogy én számoltam el valamit. :)
wantuu 2023. 02. 05. 20:00
Előzmény: #965  combo
#968
1. Csak akkor fizetsz díjat, ha tényleges adásvétel történik.
2. Megbízás paramétereitől függ meddig él a megbízás.
Time-in-force: Day -> csak ma
Time-in-force: Good till Cancel -> elméletileg a következő naptári negyedév végéig él, aztán újra kell rögzíteni. Meg van még pár dolog, amitől megszűnik - pl. ha 90 napig nem lépsz be.
https://www.interactivebrokers.com/en/trading/orders/gtc.php
wantuu 2023. 02. 05. 19:55
Előzmény: #966  NoHungarish
#967

1. Az, hogy M30-as hibásan lett kitöltve, nem egyértelmű, csak néhány hozzászóló véleménye. Olyan SZJA bevallás sorokat hiányoltak belőle, ami az M30 nyomtatványon eleve nem szerepel, tehát nem is tudják bele tenni. Én egyelőre úgy gondolom, hogy jól lett kitöltve, de jó lenne látni hogy másik brókercég M30-asát összehasonlításképp.
Ami mindenképp kérdés, hogy beküldik-e az M30 adatait a NAV felé és megjelenik az SZJA tervezetben, vagy majd nekünk kell kézzel bemásolni. (Tavaly nem volt benne az osztalék az SZJA tervezetben.)
2. A kereskedési eredmények ("Ellenőrzött Tőkepiaci Ügylet") külön összesítőben lesznek elvileg, amit később kapunk meg. Ugyanez az SZJA tervezetben is meg fog jelenni. (Ellenőrzött Tőkepiaci Ügylet eredmény már tavaly is benne volt az SZJA tervezetben.)
NoHungarish 2023. 02. 05. 18:10
#966
Sziasztok, 
IBKR-es kerdes:   tudnatok ajanlani egy szakit akitol tudok fizetett segitseget kerni hogy mit kezdjek ezzel az M30-al?  
Olvastam itt hogy rosszul toltotte ki az IBKR, es hogy csak 167-es rubrikaba irtak be valamit, de hogy az nem minden es mast is fel kell tuntetni a NAVnak.
Koszi
combo 2023. 02. 04. 22:35
#965
A stop ordernek van külön díja, vagy csak annak, ha élesedik (azaz végrehajtódik a sell/buy)? És ugye jól értem, hogy ha ezt beállítom, akkor ez addig él, amíg ki nem kapcsolom? Ezt arra használnám, hogy az egyedi részvényeim árfolyamát ne checkoljam minden nap mániákusan, hanem hogy ha nagyon zuhanni kezdene az árfolyam, adja el magától.
unidentified user 2023. 02. 04. 09:25
Előzmény: #963  unidentified user
#964
Természetesen ha valamikor ilyen történne (rövid távon kizártnak tartom), az nem IBCE specifikus lenne, hanen minden magyarországi szolgáltatóra egyformán vonatkozna (OTP, MBH stb.)
unidentified user 2023. 02. 04. 09:18
Előzmény: #961  -Feri
#963
Leginkább az fordulhat elő, hogy ha kifogyna az MNB devizatartaléka, akkor felfüggesztik a forint konvertibilitását - gyakorlatban ez azt jelentené, hogy pl. napi vagy havi kvóta lenne deviza felvételére vagy külföldre utalására, hogy megvédjék a forintot az összeomlástól és hiperinflációtól. Esetleg kényszer-átváltást rendelnek el HUF-ra, mesterségesen alacsony árfolyamon. Részvényt aligha államosítanának, legfeljebb nem tudnád kivenni eladás után az ellenértékét.
De jelenleg ettől nagyon messze vagyunk, még nőttek is a devizatartalékok.
wantuu 2023. 02. 03. 19:58
Előzmény: #961  -Feri
#962

Bár nem pont ez a kérdés, de kapcsolódik.
Szerintem az IB leányvállalata konkrétan ide lett csábítva, mint a BMW vagy a Mercedes. A kormánynak nem célja hadakozni velük, mert magyar tulajdonú cég nem tudja átvenni a szerepüket. Sőt, a gyártó cégekkel ellentétben bármikor le tudnak lépni egy pillanat alatt.
Nagyon nagy para kéne ahhoz hogy hozzányúljanak az IBCE-nél lévő pénzekhez. Szerintem előbb lenne 20%-os társasági adó meg SZJA, mint hogy ilyet tegyenek.
-Feri
-Feri 2023. 02. 03. 19:48
#961
Sziasztok, végigolvastam a fórumot és feltennék egy olyan jellegű kérdést, ami még nem jött eddig elő. Ez pedig az, hogy mekkora lehet a többletkockázata az idehaza működő IBCE-nek a nyugati - akár a többi IB fiók - brókerrel szemben. Tudná-e vajon elméletben a kormány olyan helyzetbe kényszeríteni az IB-t, ami komolyan befolyásolhatná a magyar ügyfeleknek a tőkéjük feletti szabad rendelkezését (mindegy, milyen indíttatásból). Inkább az elméleten lenne a hangsúly, mert gyakorlatilag csak a képzelet szab határt a magyar 'jogalkotásnak'. Köszi a véleményeket

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek