Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bimborablo
bimborablo 2022. 05. 26. 23:11
Előzmény: #559  bimborablo
#560
Furcsállom, hogy az osztalékadót meg békénhagyták BTW
bimborablo
bimborablo 2022. 05. 26. 23:03
Előzmény: #558  Broafka_Ottokar
#559
Szerintem 99% hogy adásvétel is, hiszen abból van sok. Így már a vesztes kötéseiden is pénzt tud, és fog is keresni a fidesz. Enyveskezű 2bites szarházi kö… na, hagyjuk is :)  
Broafka_Ottokar 2022. 05. 26. 22:25
Előzmény: #557  lo5o_
#558
De ez mit takar egyáltalán? A részvény adásvételt? Vagy csak transzfert?
lo5o_ 2022. 05. 26. 16:34
#557

Ehhez vajon mit fog szólni az IB?
.
.
A tranzakciós illetéket úgy emeli meg a kormány a tervezett 232,5 milliárd forintról 50 milliárd forinttal, hogy az értékpapír-tranzakciókra is kiterjesztik a tranzakciós illetéket, az illeték felső összehatárát pedig tranzakciónként a jelenlegi 6 ezer forintról 10 ezer forintra emelik mind az átutalások, mind az értékpapír-tranzakciók esetében
kapasvan
kapasvan 2022. 05. 20. 13:38
Előzmény: #555  KaszaPista
#556
Ha van 210_ ről bizinylatod akkor veheted azzal. De itt lehet arról van szó h megbízást adtál 210_en de 200_ on kaptál olcsóbban.
KaszaPista 2022. 05. 20. 13:33
Előzmény: #554  KaszaPista
#555
"De mi van akkor, ha én 210-ért veszem, a bekert meg 200-al számolja a broki. Ez nekem veszteség, mert nagyobb nyereséget mutat ki, mint ami a tényleges nyereségem"
KaszaPista 2022. 05. 20. 13:31
Előzmény: #551  lo5o_
#554
Vita tárgya lehet, hogy ez az üzletszerű fogalmába tartozik vagy sem.
Feltételezve, hogy nem üzletszerű, pont olyan mintha vennék horvát kunát a nyaraláshoz, a maradékot meg eladnám, szóval adómentes a nyereség, ok.
De mi van akkor, ha én 210-ért veszem, a bekert meg 200-al számolja a broki. Ez nekem veszteség, mert nagyobb nyereséget mutat ki, mint amibe nekem ténylegesen kerül.
Ez szembemegy az alapvető adózási elvvel, hogy a bevételemmel szembeállíthatom azokat a költségeimet, amelyek ténylegesen felmerültek.
Azt gondolom egyébként, hogy az árfolyamnyereség elérésének célja üzleti cél, tehát a tőzsdei befektetés vagy spekuláció árfolyamnyereségre irányul, vagyis profitszerzésre, azaz üzleti tevékenység.
wantuu 2022. 05. 20. 13:13
#553

Igen, kiderült hogy az IBCE úgy számolt, hogy külön forintosította a pozíció nyitást (akkori MNB árfolyamon), külön a pozíció zárást (akkori MNB árfolyamon), és ezek különbsége a nyereség/veszteség egy ügyletre.
Ez igen nagy különbséget tud produkálni ahhoz képest, ha egy ügylet devizában realizált nyereségét/veszteségét forintosítod az zárás napi MNB árfolyamon.(Akár több tíz százalék bármelyik irányba, az árfolyammozgásoktól függően.)
Világos, hogy a magyar brókercégek többsége külön forintosít, de az SZJA törvény szerintem nem mondja ki explicite, hogy melyik módszert kell alkalmazni. Ha utánaolvas az ember a neten, az adószakértők egy része egyik módszert írja, egy része a másikat. Ha valaki meg tudja indokolni az egyik módszert törvényi hivatkozásokkal, írja be légyszi.
A fő probléma, hogy a vétel-eladás külön forintosítva számolási módszer jóval bonyolultabb, és ellenőrizhetetlen, mert a többi brókercéggel ellentétben az IBCE nem küldött részletes összesítést a vételi és eladási lábak párosításáról, forintosításáról. (Ahogy valaki írta, a nyitási lábak ráadásul évekkel ezelőtt is lehetnek.) A felhasználó nem tud lekérni riportot amiben össze vannak párosítva a vételi és eladási lábak.
Hozzáteszem az SZJA tv. 67/A (3a) pontja egyébként kötelezi a brókercégeket, hogy ÜGYLETENKÉNT RÉSZLETEZETT igazolást küldjön február 15.ig az ügyfeleknek. Ezt az IBCE nem tette meg.
kruksz 2022. 05. 20. 13:06
Előzmény: #548  boxika
#552
Köszi.. Akkor számolgatok még egy kicsit. 
lo5o_ 2022. 05. 20. 13:00
Előzmény: #550  KaszaPista
#551

Ez után nem kell adózni a törvény szerint:
.
7. Egyéb indokkal adómentes:
.
7.4. *  a valuta, a deviza forintra, a forint devizára, valutára, valamint a devizának, a valutának más devizára, valutára való átváltásakor keletkezett árfolyamnyereség, feltéve, hogy az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében történik;
KaszaPista 2022. 05. 20. 12:54
Előzmény: #548  boxika
#550
Ha nekem az eurhuf 190-ért van, akkor a 10 Ft/eur nyereség után nem adózok?
Ennek valahol meg kell jelennie az szja-bevallásban!
vnorbi 2022. 05. 20. 12:47
Előzmény: #525  Wally_Karue
#549

A NAV mégiscsak tudhatja, vagy legalábbis van rá iránymutatása. Szerintük a T+2-s MNB-s árfolyam az egyik helyes megoldás, vagy ha van megfelelő névre szóló igazolás mindkét devizaváltásról, akkor lehet használni a tényleges devizaváltási árfolyamokat, vagy a megelőző hónap 15. napján érvényes MNB-s árfolyamot. A T napos MNB-s árfolyamon történő forintosítási lehetőséget én nem olvasom ki az útmutatóból.
SZJA kitöltési útmutató: https://nav.gov.hu/pfile/file?path=/nyomtatvanyok/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/21szja/21szja-kitoltesi-utmutato
17. oldal, "A külföldi pénznemről való átszámítás szabályai" részből az "értékpapír átruházása esetén a szerzési érték tekintetében az értékpapír tulajdonjogának megszerzése, a dematerializált értékpapír értékpapírszámlán való jóváírása napján... érvényes árfolyamot kell alkalmazni". Ez a jóváírás pedig T+2 napon történik meg.
boxika 2022. 05. 20. 12:40
Előzmény: #546  kruksz
#548

https://www.kbcequitas.hu/ugyfeltamogatas/tozsdei-adozas
Az ellenőrzött tőkepiaci ügyletek után ugyanúgy kell adózni, függetlenül attól, hogy azt magyar tőzsdén, forintban, vagy külföldi tőzsdén devizában végezte az adózó. Az adóbevallásban a realizált jövedelmet minden esetben forintban kell feltüntetni. A nyereség forintra váltását a tranzakció egyes lábainak dátumán érvényes, hivatalos MNB devizaárfolyamok használatával kell elvégezni.
Ha például 1db BMW részvényt vesz az adózó 10 euróért a frankfurti Xetra piac normál kereskedésében egy olyan napon, amikor az EURHUF hivatalos MNB keresztárfolyam 200 forint, majd eladja ugyanezt az 1 db BMW részvényt 20 euróért egy olyan napon, amikor az EURHUF hivatalos MNB keresztárfolyam 300 forint, akkor a forintban elért nyereséget a következőképpen kell kiszámolni:
1*20*300-1*10*200= 6000-2000=4000
 
Természetesen a tranzakció két lábához kapcsolható költségek itt is levonhatók a nyereségből, a devizában felmerült költségeket ugyanúgy a felmerülés napján érvényes hivatalos MNB árfolyammal kell ”forintosítani”.
KaszaPista 2022. 05. 20. 12:38
Előzmény: #545  lo5o_
#547
Miután a broki nem tudja a beutalt pénz beker árát, ezért ezzel módosítani kell a bevallást.
Köztünk szólva, ez miatt a bróker jelentés biztosan pontatlan, azt a magánszemélynek módosítani kellene!
Azt hiszem lesz néhány ellenőrzés és a NAV egy állásfoglalással rendbe teszi ezt. Talán a jogszabályt is módosítják az adminisztráció könnyítése érdekében.
Szja tv 67/A
Ez alapján dolgoznak a brokik.
kruksz 2022. 05. 20. 12:24
#546
Ok. Arra, hogy a vételi és eladási árakat is forintosítani kell és nem az ügylet eredményét csak, hol találok NAV útmutatást vagy jogszabályt? (Nem az IBCE-s példát.) Nekem most egy adószakértő azt mondta, hogy én csináltam jól és csak az eredményt kell forintosítani. 
lo5o_ 2022. 05. 20. 12:24
Előzmény: #543  KaszaPista
#545

A brókercégek nyilván így számolhatják céges ügyfelelek esetén. De magánszemélyeknél honnan tudnák
a beutalt deviza bekerülési értékét? Nem is kérdeznek rá. Esetleg ha az szja tv-ből tudnál mutatni egy szakaszt, ami azt igazolná, amit állítasz, akkor könnyebben meg tudnál győzni mindenkit.
KaszaPista 2022. 05. 20. 12:18
Előzmény: #542  kruksz
#544
A beker ár fix, az nem változik.
Eladási ár és érték is csak fix lesz a jövőben, ha megtörténik az ügylet, mármint az eladás, vagy pozíció zárás.
A kettő közötti időszakban csak a portfolio érték változik napi szinten az árfolyamváltozás miatt, de ez nem alapja adónak, mert nincs realizált árfolyamkülönbözet.
KaszaPista 2022. 05. 20. 12:14
Előzmény: #540  lo5o_
#543
A brókercégek így csinálják, nyilván ezt mondja a jogszabály és az adótanácsadóik.
Abban igazat adok, hogy egy f@szság, aki kitalálta az nemigen látott tőzsdét közelről.
Minimum túlzott , felesleges adminisztrációval terheli a kisbefektetőket mert bár a broki megcsinálja a programjai alapján, de nem helyetted, mert mindenkinek magának is elő kellene tudni állítani az analitikát a bevalláshoz. Viszont aki napi szinten tradel, többször is, ott akár több száz vagy akár ezernyi ügylet is lehet évente, amihez már profi számtech program kell, mert kezelhetetlen adatsor.
kruksz 2022. 05. 20. 12:10
Előzmény: #541  KaszaPista
#542
Azt tudom, hogy nem lehet visszaigényelni, csak túlzásként írtam, hogy ebben az esetben a magyar állam folyamatosan rosszul járna ezzel a "bekerülési szabállyal". Azt nem értem, amit előtte írtál, hogy csak a növekménnyel kellene foglalkozni. Tehát ez a 350-es bekerülési árfolyam megváltozna az első lezárt tranzakció után? Csak elméleti síkon kérdem.
KaszaPista 2022. 05. 20. 12:06
Előzmény: #538  kruksz
#541
A 350-es árfolyam a bekerülési ár. 
Ha pl. részvényekre költöd, akkor a vételkor még nem lesz elszámolható árfolyamveszteség csak egy portfolio érték.
Amikor eladod a csomagot, akkor, ha az eladási usd ár nem változott a vételárhoz képest (100-ért veszed 100-ért adod el), akkor az eladás napja szerinti 300 Ft-os mnb árfolyam alapján neked 50 Ft/részvény veszteséged keletkezett. Ezt a veszteséget elszámolhatod a következő árf.nyereséggel szemben. Ha a köv. nyereséges ügyleted ugyanazon évben lesz, akkor azzal szemben számolandó csökkentő tételként.
Ha a köv. nyereség a következő adóévben keletkezik, akkor abban az évben számolandó el.
Erre szolgál az adókigyenlítés lehetősége, a veszteséget T+2 évig számolhatod el, de VISSZAIGÉNYELNI NEM LEHET!

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek