Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 09. 16. 14:37
Előzmény: #339  kissnagytibi
#340

még nem utaltam ki
mivel ft számláról már utaltam be ft-ot amikor még lehetett, így elvileg oda mehet a kiutalás huf-ban, csak arra a számlára tudsz kiutalni ahonnan beutaltál korábban
mire nekem aktuális lesz a kiutalás csak lesz magyar számlaszám
kissnagytibi 2021. 09. 16. 13:46
Előzmény: #334  Wally_Karue
#339
Szia! Köszi szépen!!
És a kiutalást hogy szoktad megoldani? Ugyanígy, csak visszafelé?
Csak arra a számlára enged az IB kiutalni, amiről korábban már utaltál be (ez esetben Revolut)?
Ha normál magyar bankszámlára szeretnék kiutalni, kell előzetesen beutalnom róla vagy igazolnom feléjük valahogy, hogy hozzám tartozik vagy egyik sem feltétel?
Momentumtrader1 2021. 09. 16. 13:31
Előzmény: #337  Wally_Karue
#338
szuper kösz
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 09. 16. 13:09
Előzmény: #336  Momentumtrader1
#337
Momentumtrader1 2021. 09. 16. 13:06
Előzmény: #334  Wally_Karue
#336
euros ETF listát hol találok? kösz
Tözsdemágia 2021. 09. 16. 11:19
Előzmény: #334  Wally_Karue
#335
Pfuuu, köszönöm a részletes leírást. Akkor nem utalok, amíg nincs magyar számla… ennyi. Van 2 másik broki számlám. Használom azokat
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 09. 16. 09:26
Előzmény: #330  Tözsdemágia
#334
1., kártyával feltöltöm a Revolut fiókomat 350.000 Ft-tal (azért ennyivel, mert normál számlával ennyit lehet egy hónapban ingyen váltani), majd átváltom EUR-ra (azért EUR, mert SEPA-t ingyen lehet utalni, nem kell költséget fizetni), ha nagyobb összegekkel dobálozól, célszerű prémiumra váltani, efelett 0,5% a váltási díj
2. IBKR-en csinálsz egy deposit tickert, de nem HUF-ban hanem EUR-ban
kitöltöm a pontos adatokkal, ami pénzem lett a Revon, és mentek
3., a Revolut-on megadom a mentésnél kapott számlaszámot, az összeget és a megjegyzésbe beírom az Uszámot és a nevet (amit megad az IBKR, hogy mik legyenek benne)
4., miután elment a pénz a Revo-tól, általában már aznap este zárás után (23-00 óra körül) meg szokott érkezni a pénz EUR-ban az IBKR számlára, mostanában még gyorsabb, ha délelőtt utalok akkor amcsi piac nyitásra ott van a pénz
5., az IBKR-en csinálsz egy EUR/USD váltást (itt sajnos nem úszod meg a 2$-os feet) - nekem ez kimarad mert EUR-s ETF-eket veszek)
6. az USD-t már szabadon használhatod.
Úgy gondolom, amíg nincs HUF számla amire fel lehetne tölteni ez a legköltséghatékonyabb módszer.
Franky 2021. 09. 15. 22:46
Előzmény: #332  bimborablo
#333
Tesztelve. Működik. Régebben irtam is itt róla, lapozz vissza.
Ígérgetik a magyar számlát már mióta... Revoluttal viszont nem nagy gond, minimális plusz költség vagy még az sem.
bimborablo
bimborablo 2021. 09. 15. 22:31
Előzmény: #331  Franky
#332
Tavaly év vége óta nem utaltam, most nyáron akartam egy jó nagy összeget… aztán megláttam a külföldi számlaszámot és el is ment a kedvem a plusz beutalástól. Revoluton… használom napi szinten de… hát nem tudom, utánanézek és megpróbálom majd először relatív kis összeggel - kösz a tippet ;)
Franky 2021. 09. 15. 20:19
Előzmény: #330  Tözsdemágia
#331
Revolut. 
Tözsdemágia 2021. 09. 15. 20:19
Előzmény: #329  bimborablo
#330
Akkor hogyan utaltok hogy ne aranyáron menjen a forint? Átváltás is történik gondolom 2x is
bimborablo
bimborablo 2021. 09. 15. 19:35
Előzmény: #327  Tözsdemágia
#329
Volt. Már nincs. Most meg a base currency váltogatósdi, meg hát komolyan… eszem f@.. megáll. Kíváncsian várom mikor jön majd a degiro-s pénzvisszaküldősdi.
Ibkr telefonos support meg könnyes szmájli kategória. 
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 09. 15. 19:17
Előzmény: #327  Tözsdemágia
#328
olvass vissza erről szól a fél fórum az elmúlt fél évbennincs magyar számlaszám már majdnem 1 éve , nekem márciusban ezt írták, azóta is "dolgoznak rajta"furcsa, mert a UK számlához volt magyar Citis számlaszám
IBKR at this time cannot provide a local bank account for this currency.
We are working on having a local bank account set up, however as of now we cannot give you yet a exact date when this will be available.
Meanwhile you will have to use the bank account provided to deposit this currency.
Interactive Brokers Central Europe Zrt.is a new broker and we are still setting up the range of currencies and methods IBKR typically offers its client.
At this time, we only offer cashiering in a limited set of currencies and methods. We plan to add new currencies and methods over the next several weeks.
Please use one of the currencies/methods available or check back in a few days to see if your preferred currency/method is available.
Should you require assistance on further topics, you could use the search box on our website - ibkr.com or contact us directly using any of the options
listed under ibkr.com/support
Kind regards,
Alessandro
IBKR Client Services
Tözsdemágia 2021. 09. 15. 19:01
#327
Sziasztok! Most nyitottam számlát. Amikor akarnék forintot utalni egy német számlát ad meg hogy oda küldjem a forintot (?). Nincs magyar számla ahova utalni lehet?
TitusPullo
TitusPullo 2021. 08. 25. 10:16
Előzmény: #325  Wally_Karue
#326
En is erre a megoldasra gondoltam. Gondolom megdorgaltak oket a tranzakcios ado elkerules miatt.
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 08. 25. 10:13
Előzmény: #324  TitusPullo
#325

akkor esetleg megoldás lehet, hogy átváltod a base currency-t euróra, holnap pedig át tudod váltani a HUF-ot
utána max visszaváltod a base-t ha fontos hogy HUF legyen
TitusPullo
TitusPullo 2021. 08. 25. 10:08
Előzmény: #323  Wally_Karue
#324
köszönöm, igazából az eur vétel lett volna a cél, nem instrumentum, de hát így ki fogom takarítani a számlát. 
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 08. 25. 10:06
Előzmény: #322  TitusPullo
#323

valamit változtattak ha jól tudom ez tuti valami fos magyar szabályozás miatt van, nem lehet már csak úgy konvertálgatni
ha margin account-od van, akkor az megoldás, hogy először megveszed az instrumentumot, és a negatív egyenleget már engedi kiegyenlíteni HUF-fal
TitusPullo
TitusPullo 2021. 08. 25. 10:03
#322
Tiszteletem! nem tudok devizát konvertálni hufról mint base currencyről. azt írja hgy konverzió csak base currencyre lehetséges. ez korábban nem így volt, ment minden. másnál is van ez a jelenség? köszönöm
kozi723
kozi723 2021. 08. 25. 09:52
Előzmény: #319  Wally_Karue
#321
Tiszta sor, értelek, akkor valójában az előrögzítést nem is ellenőrzik, hanem csak a közlemény a mérvadó. Ez így király! Köszönöm a válaszodat! Ebben az esetben a jövőben én is vagy revolutozok, vagy wise. 

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek