Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 08. 25. 09:50
Előzmény: #309  rezdi
#320
igazából mindegy, bármikor válthatsz base currencyt, egy napos átfutási idővel a konverzió is általában fix költség, mindegy milyen devizáról váltasz, 2$
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 08. 25. 09:47
Előzmény: #313  kozi723
#319

szia bocsi most láttam csak a kérdést
nálam USD a base, de simán tudok utalni rá EUR, egyszerűen megjelenik egy EUR balance is, és lehet konvertálni
amikor megadod a felületeten a beutalás részleteit (előrögzítés) , nem kötelező kitölteni a számlaszámot, ahonnan utalsz, így én nem is szoktam megadni a revos számlaszámot, igazából fogalmam sincs mi az :)
arra figyelj, hogy a revon a közleménybe írd bele amit kérnek hogy be tudják azonosítani az utalást (név, uxxxxxx)
Boole 2021. 08. 20. 19:56
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#318
Én mindig bezárom, kijelentkezem, de most is benne volta, 5 percet és megint azt írta ki. Pedig a szerver most is az UK-ban van, az nem változott meg. 
Törölt felhasználó 2021. 08. 20. 19:48
Előzmény: #316  Boole
#317
Jól megépített rendszer az IB. Ez a feature is pld. a számlatulajt védi úgy, hogy közben azért a mozgásterét is biztosítja. Nálam is előfordult párszor, hogy a notebook-on nem logoltam ki a progiból, közben vhova el kellett mennem, aztán útközben módosítani akartam egy stoppszinten, de addig nem engedett be, amíg előtte a telóról nem zártam be az otthon futó session-t.
Boole 2021. 08. 20. 19:15
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#316
Amit felajánlott én klikkeltem, de hiába jelentkeztem be, ugyanaz lett az eredmény. Viszont mobilnetre bejelentkeztem, majd kiléptem belőle és utána már ment a másik bejelentkezés is.
Törölt felhasználó 2021. 08. 20. 19:02
Előzmény: #314  Boole
#315
Arról az eszközről, ahol ezt az üzenetet kapod, mindig be is tudod zárni a másik nyitott eszközt. A képernyőn mindig ott van hozzá a megfelelő gomb. Utána már simán belogolhatsz az aktuális eszközről.
Boole 2021. 08. 20. 18:37
Előzmény: #313  kozi723
#314
Másnak is van olyan problémája az IB-vel, hogy rendszeresen azt írja, hogy Ön egy másik platformról már be van jelentkezve a rendszerbe, ezért kereskedni nem tud? Zárja be a nyitott platformot és akkor tud a portálon keresztül kereskedni. Ma már 4x ezt csinálja. Nagyon idegesítő. Nem tudok semmit sem csinálni.
kozi723
kozi723 2021. 08. 20. 12:39
Előzmény: #308  Wally_Karue
#313
Ha a based currency IBKR-nel HUF, akkor eur-t befogad a IB szamla? Illetve a deposit elott szoktak kerni egy elorogzitest a varhato utalasrol. Ha ezt a penzt revolutrol vagy wise-on keresztul kuldiket akkor megadjatok a revo/wise szamlaszamat? Eddig ugye ez nem volt problema, huf ment huf szamlara, sajat szamlaszam elotte berogzit az IB-n es sima ugy. Revolut vagy wise tapasztalat erdekelne, ha valasztotta valaki ezt a megoldast HUF based curr eseten. Koszi! 
lo5o_ 2021. 08. 16. 12:48
Előzmény: #311  retektoni
#312
Tudtommal vannak páran az IBIE-nél is, és ott sincs forint utalás magyar számlára. Szóval nem valószínű, hogy az a (fő) ok, amit írtál.
retektoni
retektoni 2021. 08. 16. 11:38
Előzmény: #310  bimborablo
#311
Tavaly még külföldi cég volt, most viszont már magyar székhelyű. Így tranzakciós adót kellene fizetnie az utalások után. Gondolom ezt szerették volna elkerülni.
bimborablo
bimborablo 2021. 08. 16. 10:08
Előzmény: #308  Wally_Karue
#310
Ezt én nem is tudom hova tenni, tavaly simán ment belföldi ft átulás IBKR-e, a migrálás óta meg csak külföldi /ha jól emlékszem német/ számlára kéri. Mi a fett ez?
rezdi 2021. 08. 16. 09:09
#309
Sziasztok! Most tervezek számlát nyitni az IB-nél. Van esetleg tipp, hogy milyen base currencyvel érdmes, azt figyelembe véve, hogy az átváltási díjakat minimalizálni tudjam a Revolutot használva? Jellemzően GBP, SGD, HKD, AUD-ban lévő részvényeket tervezek vásárolni.
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 08. 13. 12:19
Előzmény: #305  Franky
#308

ennél olcsóbb, ha revolut HUF fel, ott váltás EUR-ra, majd ezt ingyen küldeni IBKR-re, és ott dollárra váltani 2 USD-ért (látom Te is írtad ezt)
a HUF átutalás pedig nem ingyenes az EU-ba, csak a SEPA-ra vonatkozik az, hogy ugyanannyi, mint a HUF utalás
a HUF utalás EU-ba általában több tízezer forintba kerül (nemzetközi forint átutalás a becsületes neve)
külföldi fórumokon olvastam, hogy valami gebasz van a deviza váltásokkal is, nem enged az IBKR EUR/USD konverziót, ha a base currency EUR, csak akkor ha előtte megveszed az USD-s részvényt (minuszba vágod az USD számlád) és azt akarod feltölteni
szóval eléggé szar lett az IBCE, mondjuk nem is vártam tőlük sokat, az meg hogy lassan 3/4 éve nincs HUF gyűjtőszámla az botrányos
lo5o_ 2021. 08. 13. 12:06
Előzmény: #305  Franky
#307

"a német számlára HUF-t (vagy bármit) kiküldeni a magyar bankok által horror pénz,"
.
Ha ingyen tudsz forintot utalni magyar számlákra, akkor ingyen megy az euró is az IBCE német számlájára.
Peti84
Peti84 2021. 08. 13. 12:01
Előzmény: #305  Franky
#306
Bár Én Saxo Bankos lettem év elején, de az egyik legolcsóbb mód a külföldi számla feltöltésre a részvénypapír transzfer volt, az esetemben. (Meglepően jól és zökkenésmentesen ment.) 
Franky 2021. 08. 13. 11:09
#305
Mivel az IBCE-nek nincs továbbra sem belföldi számlája, a német számlára HUF-t (vagy bármit) kiküldeni a magyar bankok által horror pénz, a legjobb út, amit találtam: Revolutra HUF fel (belföldi utalási költség Raffi számlára, akár ingyenes is lehet), Revolutról IB-re HUF-ként 2eFt, IB-n a váltás meg 2 USD (ha szükséges).
Leválthatod a Revolut-on is, ott a limitált a váltás (utána +0,5%), de az utalás ingyenes. 1 nap alatt ott volt.
Ha valaki tud jobb utat kérem ossza meg. Köszi.
ZZ14 2021. 07. 14. 01:13
Előzmény: #301  Xkp
#304
Én is az ír részleghez kerültem, azon kívül semmi gondom, hogy a bányászbéka s.gge alá került a portfolióm, de bízzunk az írek szerencséjében!
Xkp 2021. 07. 13. 19:51
Előzmény: #302  Wally_Karue
#303
Értem. Köszönöm.
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 07. 13. 19:42
Előzmény: #301  Xkp
#302
sajnos ide sem lehet forintot beutalni, ugyanúgy "folyamatban van" a bevezetés, immáron 7 hónapja - sajnos semmilyen előnye nincs a magyar IB-nek, az ügyfélszolgálat még szarabb mint volt a UK-é, pedig az is a legalja volt - mondjuk addig nincs gond amíg nem kell valami ügyet intézni
Xkp 2021. 07. 13. 19:36
#301
Üdvözletem! Bár magyar állampolgár vagyok, magyarországi állandó lakhellyel, a fiókomat az ír IB-hez költözették át március elején. Azóta is minden rendben működik, az egyedüli probléma, hogy oda forintot nem lehet beutalni. Írják, hogy folyamatban van többféle deviza beutalás bevezetése, de erről részletesebb információt nem találtam. Véleményetek szerint érdemes lenne kérnem az ide költöztetésemet?

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek