Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2017. 01. 05. 14:43
Előzmény: #4697  upgrayeddAKS
#4700
855.000.000.-
Titus10 2017. 01. 05. 14:42
Előzmény: #4687  Törölt felhasználó
#4699
Szerintem a többségünk Zsiday tőkepiaci tudása miatt vásárolta a részvényeket, de a Plotinus a tőkepiaci tevékenységét leépíti.
Ingatlanban nem gondolom, hogy meglenne a cégnél a tapasztalat és a kapcsolati rendszer (kormányt bíráló cikkek, stb) ahhoz, hogy a közeljövő nagy fejlesztéseiből részt vegyen. Összesen volt eddig két (elismerem, sikeres) ingatlan ügylet és egy kisebbségi befektetés.
Úgyhogy bár szívesen maradnék benne, de lehet hogy ez ennyi volt...
Limpi1978 2017. 01. 05. 14:41
#4698
ez nem igazán lett pozitív hír... J-(
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 05. 14:39
Előzmény: #4691  bpmcwap
#4697
Alapból az a baj, hogy nekem nem osztottak lapot az alapok :)
Ezért nem veszem a lapot, max. a kalapot :)
Ha privibe megírod

warrantbuf kukuc- freemail pötty hu-ra, azt megköszönöm ez úton is.

Kalapáccsal nem alapozom az Alpokat :)
Alaplapom is már alaposan elfáradt :)
A processzorom sem a régi már, meg is mondta a professzorom... na jó, ebből ennyi elég is mára... :)
Ha a másik topikban nem sikerült felvetnem az alapkérdést, akkor feladom. (Vagy nem :) )
pickpepe
pickpepe 2017. 01. 05. 14:38
Előzmény: #4692  bpmcwap
#4696
Bullshit, egy rakat részvényre cserélhető kötvénye van, most is bőven 10% felett van!

Egyszerűen nem értem ezt az egészet, befejezi a tőkepiaci műveleteket??
Ehhez ért, jók az eredményei, miért?

Marad a Citadella?

Amit legfőképp nem értek, miért nem viszik be az egész vagyont egy befektetési alapba, ami szabadon befektethet, akkor nincs tőzsdei jelenlét és az azzal járó ktg.

Kell lennie valaminek a háttérben amiről nem tudunk.
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 14:36
Előzmény: #4682  bpmcwap
#4695
A kb 5400-as ar az szerintuk is 5603. Mivel a real befekteteseket bekeraron tartjak nyilvan, igy azok is megernek meg egy plusz 2-300-at.

Mivel naluk vannak a szavazatelsobsegi reszvenyek, igy hiaba 65% a kozkezarany, azt csinalnak amit akarnak.

Mondjuk egy FAQ-t kozzetehetnenek, hogy mivel jar ZRt-ben tulajnak lenni.
Mi lesz azokkal akiknek TBSZ-en van?
Mit jelent azoknak akik kulfoldon elnek, es egy kulfoldi szolgaltatonal tartjak a reszvenyt? (pl en)
Ha ZRt-ve alakul, hogy lehet kesobbiekben tulajdonreszt adni venni?
pomperj
pomperj 2017. 01. 05. 14:35
Előzmény: #4688  upgrayeddAKS
#4694
Mi lesz a REIT-el?
Mennek fel a kamatok. A hosszu kamatok plane; hetente van feljebb a Yield-gorbe. Ha kicsi volt a profit-margin 0.1%nal, mekkora lesz +4%-nal, 2-3 ev mulva?
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 05. 14:31
Előzmény: #4692  bpmcwap
#4693
Ez sem lesz már többet a tőzsdén akkor?
bpmcwap
bpmcwap 2017. 01. 05. 14:27
Előzmény: #4690  upgrayeddAKS
#4692
Plotinus = Zsiday
A legnagyobb baromság lenne szvsz megvenni tőle :) Vagy ha úgy vesszük, máris eladta, hiszen a saját nevén 5% van ha jól értelmeztem is valakit :D

bpmcwap
bpmcwap 2017. 01. 05. 14:25
Előzmény: #4685  upgrayeddAKS
#4691
túlbonyolítod, szerintem a legalapabb kérdés nem ez :) Egy sokkal sokkal alapabb kérdés van, amiből ezer apró következik és melyekkel ezen kérdéseket is már talán meg is válaszolod. Totál tök alap kérdésre gondolj!!!!! ;)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 05. 14:24
Előzmény: #4688  upgrayeddAKS
#4690
Az eladást persze úgy értettem, hogy a Plotinust eladják tokkal-vonóval. Előbb-utóbb jön egy olyan ajánlat rá, amit senki sem utasítana vissza - vagy már most jött, csak nem kötik nyilván az orrunkra...
lukskypoker
lukskypoker 2017. 01. 05. 14:23
Előzmény: #4687  Törölt felhasználó
#4689
Vmiért megsértődött... Nyilván egy full bull korszakból jobb visszavonulni, mint megnézni egy esetleges nagyobb beborulást. Track recordja sem sérül + úgy néz ki sokak számára korrekt kiszállót ad.

Mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti végülis:-)

PS: lehet nem eladom a Nyomdát/Telkót hanem veszek még... az ész megáll:-)

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 05. 14:22
Előzmény: #4684  pomperj
#4688
Ha valaki jobban ért a REIT-ekhez, akkor talán leírhatná, hogy mi lesz egy ilyen céggel akkor, ha REIT lesz belőle. (Meg persze utána is kellene néznem, hehehe...)
Az eladás előbb-utóbb szerintem is sanszos lesz. Az a pár milliárd egy behemótnak aprópénz. A M&A pedig mindig is arról szólt, hogy busás a prémium - nem ritkán több 100%.

Mindez viszont újabb érv lehet a tartás mellett...
Törölt felhasználó 2017. 01. 05. 14:15
Előzmény: #4680  lukskypoker
#4687
Köszönöm!

A kezelt részvényeket eszközöket gondolom megtartja...bár érdekes hogy csak a reál befektetésekre akar figyelni, ha nem jól látom akkor bizony nagy "kiszállók" jöhetnek...
kokosy 2017. 01. 05. 14:14
Előzmény: #4682  bpmcwap
#4686
A fentiek figyelembe vételével az Igazgatótanács legutolsó értékelése szerint a Plotinus Holding Nyrt. (a leírtak alapján számított) módosított egy részvényre jutó saját tőkéje 5603 Ft.
link

És ebben nincs bent hogy mennyivel érnek többet a reáleszközök mint a könyvben kimutatott értékük.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 01. 05. 14:14
Előzmény: #4665  bpmcwap
#4685
Ez a kérdés merült fel bennem a kiszorításról:

"Hát igen... végül is lehet, hogy össze akarja szedni a 90%-ot, és utána meglépi. Meglepne, ha ezt akarná, de pénz beszél...
Ahogy Milton Friedman mondta: the business of business is business."

ALAP kérdés? Lehet. De nem tudom rá a választ... Logikus lépés lenne, ha ez a célja. Ha valóban a költségeken akar spórolni, akkor nem. De amúgy ez most egyféle fogoly-dilemma. A kisrészvényes akkor járHAT jól, ha nem adja el szinte senki, mert akkor nem fog összejönni a 90%. Ekkor meglesz a részvény a zrt.-ben, és az vagy jó lesz, vagy nem. (Szóval nem ismert a kifizetési mátrix, és ez jóval komplexebb egy "szimpla" játékelméleti konstrukciónál.) Ha azonban úgy tűnik, hogy sokan eladják, akkor érdemes eladni - nem feltétlenül szabadna kockáztatni, de...
Ott van ugyebár az is, hogy a kiszorítási ár (ha sokat totojázik a cég a 90% összevásárlásával) elég magas lesz, ha mondjuk 180 napig nyűglődik vele. (Megint csak ott vagyunk, hogy talán a kisrészvényeseknek nem szabadna adniuk, hogy ha össze is jön a 90%, akkor is sokára jöjjön össze).
Na, kezdek nagyon belemenni a dilemmába :)
Számomra gyanús, hogy a Plotinus Zrt. is nagyon jó cég lenne, szóval nincs nagy baj, ha a kisrészvényes kiüli az átalakulást. De nehéz ezt úgy "programozni", hogy nem ismert a cég szándéka: sem arról, hogy lesz-e kiszorítás, sem arról, hogy zrt.-ként jobb lesz-e vagy rosszabb az eddigieknél. Ha feltételezzük, hogy Zsiday a pénzre utazik, akkor a zrt. Zs. szerint hasítani fog, különben nem most vezetné ki :)
A költségek eddig is magasak voltak, bár eljöhet egy olyan fázis egy cég életében, amikor már nem bírják a terhet az adminisztrációban dolgozók. Ez alapvetően bizalmi állás is, így nem könnyű dilemma az sem, hogy "felvesznek valakit az utcáról". Már bocs, hogy ennyire komplexen belementem, de ez egy igen komplex kérdés... a tutit mindenesetre nem tudom, ezt már az elején el kellett volna árulnom. Sötétben tapogatózok, hogy mi miért van így, azaz enm látok bele a lapokba... elméleteket tudok csak gyártani. Na, nem ragozom tovább :)
pomperj
pomperj 2017. 01. 05. 14:13
Előzmény: #4677  Törölt felhasználó
#4684
Mas is lehet.
1)Valoban a "realgazdsagba" akar atmenni. Ott lathat valami extra lehetoseget; de a tozsde-kotottsegek azt akadalyozzak; sot,lehetetlenne teszik. Ezert megveszi konyv-ertek+ szinten, (es nem +++ szinten) a papirokat, es maganbusiness-ba tavozik a temaval.

2)Kapott mashonnan ajanlatot; es az sokkal erdekesebb. Itthagyja, es ...-ba utazik.

3)Valami nagyon zurosre sult el, es az kiderulhet, vagy mar kiderult. Meg sajat hibajan kivul is megeshet, hogy tevedett es zurbe keveredett.

Ezert, hogy ne kapjon publicitast es meghurcolast, netan tozsdei szabalysertest (annak orokre nyoma marad !),
most megprobal kiszallni. Aztan vagy megkuzd vele, vagy a veszteseget lenyelve ujra kezdi.

Jozanul mi a teendo? Azonnal el kell fogadni az ajanlatot.
Es majd talan idovel kiderul, hogy mi van.
lukskypoker
lukskypoker 2017. 01. 05. 14:12
Előzmény: #4678  exmnbs1
#4683
Neki ez nagy érvágás szegénynek...
bpmcwap
bpmcwap 2017. 01. 05. 14:08
Előzmény: #4674  pickpepe
#4682
"A bevezetés utáni 400 millió forint körüli kapitalizáció mára megközelítette az 5 milliárd forintot"
ebből kb 5400-as ár adódik, ehhez képest az 5700 nagyon korrekt!
exmnbs1 2017. 01. 05. 14:05
Előzmény: #4678  exmnbs1
#4681
Bet szerint kozkez közel 65 szazalek.....

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek