Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
herlas 2014. 03. 22. 10:11
Előzmény: #399  tigus7313
#400
Köszönöm, ezek szerint a konszolidáció (2645-2601) 44Ft-os többletet jelentett.
tigus7313 2014. 03. 22. 09:24
Előzmény: #397  herlas
#399
2834 Ft,de ebből még le kell vonni a tárgyévet terhelő (Viktoréknak járó)osztalékot 85,3 millió, így már 2.645 Ft.
maveryck 2014. 03. 22. 09:07
Előzmény: #396  maveryck
#398
Mindezek fényében nagyon várom már a következő BVPS-t. Már csak 2 hét van addig. Figyelemre méltó, hogy folyamatosan emelkedik a részvény árfolyama, de a PLOTINUS nem adott el saját részvényt, és nem is vásárolt.
És jegyeztem 2.600 Ft-ért részvényt a tőkeemelés keretében. Sajnos sokat nem tudtam.
herlas 2014. 03. 22. 09:07
Előzmény: #396  maveryck
#397
Azt nem tudtad véletlenül kibogarászni, hogy a konszolidált mérlegből mekkora egy részvényre jutó saját tőke adódik?
maveryck 2014. 03. 22. 08:58
Előzmény: #395  maveryck
#396
Tetszik, hogy a bekerülési értéknél (ami alapján számolják az egy részvényre jutó saját tőkét) nagyobb lehet a reális érték.
"Fontosnak tartjuk
kiemelni, hogy a piaci árral nem rendelkező eszközöket (elsősorban reálgazdasági részesedések) bekerülési áron
értékeljük ebben a számításban, amely igen jelentősen is eltérhet a valós értéktől – akár pozitív, akár negatív irányban.
Társaságunk vezetésének hangsúlyozottan szubjektív megítélése alapján jelenleg a reálgazdasági eszközeink értéke
magasabb, mint a bekerülési érték, így a Plotinus Nyrt. reális értéke véleményünk szerint nagyobb, mint az itt közölt
módosított saját tőke értéke!"
maveryck 2014. 03. 22. 08:44
Előzmény: #394  Törölt felhasználó
#395
Köszi!
Törölt felhasználó 2014. 03. 21. 20:08
Előzmény: #393  upgrayeddAKS
#394
Olvasható a BÉT honlapján az éves jelentés!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 03. 17. 17:20
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#393
azért azt remélem, hogy megnyerik a MEH-el szemben, de józan ésszel gondolkodva sztem nem fogják: ettől kisebb súlyú ügyeknél sem lenne sok esélyük mutyisztánban (megj.: nem hiszem, hogy véletlen lenne, hogy azok a cégek, amik sikeresek akarnak lenni, külföldre "költöznek" igen sok esetben, pl. LogMeIn, Prezi... persze a piac is más, de sztem nem csak az...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 03. 17. 17:06
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#392
"Én azért bízok benne, hogy hosszútávon (10-20 éves távlatban) a gerinces (haha, érted, gerinces...) vállalatok lesznek a legsikeresebbek."

szorozd meg azért azt a 10-20 évet x-szel (az lesz az x-faktor :) izé, a magyar mutyi-faktor), és mindjárt nem fogsz csalódni...
ma olyan 2-3 körül lehet az x értéke, de lehet, hogy nemsokára felugrik ennek a többszörösére...

végső soron ez egy olyan ország, ahol a lakosság nagy része a szocializmuson szocializálódott :)

kitermelte már a lakosság a maga szolgalelkű rétegét, itt az elvszerűség nem divat (sem kormányon, sem azok közt, akik oda beválasztják őket), és ez mélyen gyökerező valami (néplélek vagy mifene), ezt nem lehet csak úgy "kinevelni" a zemberekből (ráadásul minél sikertelenebb az ország, annál jobban beleragad ebbe a demagóg-szolgalelkű-tunya fertőbe)
Törölt felhasználó 2014. 03. 17. 16:58
Előzmény: #389  xmann
#391
Pedig nekem a GSPARK-al kapcsolatban is vannak aggályaim, csak mert Bojár egyébként teljesen jogos és józan kritikát fogalmazott meg a kormány tevékenységével kapcsolatban (ettől még tartok GSPARK részvényt). Normális országban persze ilyesmi fel sem merülhetne, de nálunk igen. Én azért bízok benne, hogy hosszútávon (10-20 éves távlatban) a gerinces (haha, érted, gerinces...) vállalatok lesznek a legsikeresebbek.
maveryck 2014. 03. 17. 16:48
Előzmény: #389  xmann
#390
Azért az bíztató, hogy eu-s pénzről van szó, így nem lehet csak úgy lesöpörni az ügyet. Az EU nem a magyar kormány.
xmann 2014. 03. 17. 16:45
Előzmény: #388  Bacherachi_rabbi
#389
Szomorú, hogy olyan országban élünk, ahol ezt a kommentárt kell tenni egy ilyen perrel kapcsolatban:

"Üdvözöljük az NYRT döntését a perrel kapcsolatban, a jelenlegi politikai helyzetben mindenképpen tanácsos perelni a Miniszterelnökséget! Így az elkövetkező négy évben garantáltan nem lesz semmiféle támogatás DAVID-nak. "

Normális országban teljesen természetes az, hogy ha valakinek akárkivel, például az állammal valami baja van, akkor beperli. És nem kell tartania retorzióktól.
Bacherachi_rabbi 2014. 03. 17. 13:44
#388
Shalom, itt a Bacherachi Rabbi!

Üdvözöljük az NYRT döntését a perrel kapcsolatban, a jelenlegi politikai helyzetben mindenképpen tanácsos perelni a Miniszterelnökséget! Így az elkövetkező négy évben garantáltan nem lesz semmiféle támogatás DAVID-nak.

A Bacherachi Hitközség a nyilvános tárgyalásra dr. Papócsi Katalin sztárügyvédet delegálja, az ő személye a garancia, hogy a per legalább négy évig húzódik majd, hátha addigra más politikai széljárás tépázza a Klinikum környékét. Szükség esetén Fleischenberg hitközségi jogtanácsos is beülhet nézőnek.


Amúgy nem csoda, hogy a politikusok nem támogatják a gerincklinika létrejöttét - nekik valószínűleg soha nem lesz szükségük a szolgáltatásaikra.

Shalom, kívánva jó pörlést:

A Bacherachi Rabbi
Törölt felhasználó 2014. 03. 17. 08:38
#387
A David Gerincklinika Zrt. azért perel, mert úgy véli, hogy jogellenesen veszített el egy pályázatot, és emiatt elesett egymilliárd forint vissza nem térítendő támogatástól.

Pert indított a David Gerincklinika Zrt. a Miniszterelnökség ellen, mert úgy véli, hogy jogellenesen veszített el egy pályázatot, és emiatt elesett egymilliárd forint vissza nem térítendő támogatástól - tette közzé a cég tulajdonosa, a Plotinus Nyrt. a Budapest Értéktőzsde honlapján vasárnap.

A Plotinus 96,1 százalékos tulajdonában álló cég a Miniszterelnökséget mint a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség jogutódját perli, egyidejűleg a Nemzetgazdasági Minisztériummal és a NORDA Észak-Magyarországi Regionális Fejlesztési Ügynökséggel.

A David Gerincklinika Zrt. az Észak-Magyarországi Operatív Program (ÉMOP) egészségügyi turisztikai szolgáltatások fejlesztését szolgáló forrására nyújtott be pályázatot, amellyel egymilliárd forint vissza nem térítendő támogatáshoz juthatott volna. A cég álláspontja szerint jogellenesen veszítette el a támogatást, ezért 700 millió forint kártérítés megítélését kéri a bíróságtól.

A Fővárosi Törvényszék az első tárgyalást 2014. április 28-ára tűzte ki.
maveryck 2014. 03. 16. 18:18
#386
"Amennyiben részvényeseink szeretnének első kézből értesülni a perről, vagy szeretnék tulajdonosként is jelezni a Bíróság felé az ügy súlyát, akkor megjelenésükre – a nyilvános ülés miatt – lehetőség van."
link
Tibi0002 2014. 03. 13. 17:29
Előzmény: #384  maveryck
#385
Ez kereken ezer darab volt, ezért szerintem most csak mindössze 1 fő volt az.
maveryck 2014. 03. 13. 16:20
#384
Valamiért veszik a részvényt. Talán beindult a P. Autó?
Törölt felhasználó 2014. 03. 02. 16:29
Előzmény: #382  maveryck
#383
Köszi Maveryck)
maveryck 2014. 03. 02. 16:09
#382
egy részvényre jutó saját tőkéje 2 628 Ft
link
maveryck 2014. 02. 18. 19:19
Előzmény: #380  Tibi0002
#381
Fent van a jegyzési ív, nyilatkozat:
link

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek