Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ludmilla8 2023. 03. 15. 14:45
Előzmény: #7398  Törölt felhasználó
#7400
Na én holnapra azért nem látok nagy esést az OTP ben mert valamelyik befektető (Valszeg az OTP önmaga) aláállt az esésnek, és már hetek óta látszik mesterkélt áron tartják az árfolyamot. Nem engedik a szabadesést a részvény számára. Ma a Credit Suisse    28-30% s esésben is van. Vettem is rögtön 1000db-t. De a két nagy német is   Comm. 10%   DB 9% esésben van. Szerintem az OTP holnap nem lesz 5% nál nagyobb zuhéban, sőt nap végére már akár vissza is térhet teljesen
berlini
berlini 2023. 03. 15. 14:45
Előzmény: #7398  Törölt felhasználó
#7399
Te meg shortban állsz.
De ez sem baj. Csak akkor ird is be.
És ha holnap nem megy 9K alá, akkor is jelentkezz.
Törölt felhasználó 2023. 03. 15. 14:32
Előzmény: #7396  p-b
#7398
Hmm, nos ha mindenkinek van/lehet véleménye, akkor nekem is, bocs, de ellentmondásban vagy önmagaddal. Holnap akkora zakó lesz, hogy még a 9k sem állítja meg az Otit. Azután, ha igazán beindulnak a bankcsődök és elindul egy 2008-as replika, ami eléggé a levegőben van, nos akkor hol is lesz a vágyott 30k-s célár? Majd 2024-ben, bruhaha, ekkora sületlenséget, hogy lehet ilyet már leírni? A háború eszkalálódása esetén mennyi lesz az árfolyam és egyáltalán kit fog ez akkor érdekelni? És, ha most ideírom, hogy a diadalmenet esetén 2024-re 30k is lehet az árfolyam, akkor vajon én is kapok 30+ lájkot? Na ne már...
Aldo
Aldo 2023. 03. 15. 14:24
Előzmény: #7385  egy_kezdo
#7397
Picit tényleg longból beszélsz. A baj az, hogy bárki lehetsz. Én emlékszem  mikor megjelentél itt, és írtad, hogy ki vagy. Bocs! Kik vagytok. Volt itt királyi többes, meg minden. Nagyon okos embernek tartalak amúgy, de ez sajnos kevés. Bárki lehetsz és így...... 
p-b 2023. 03. 15. 14:20
Előzmény: #7395  Törölt felhasználó
#7396
Mindenkinek van/lehet egy véleménye, amit a másiknak nem kötelező elfogadni. A másik meg az, hogy "egy kezdő" nem daytrade-ra, hanem 2024-re mondott egy célárat. De azt is hozzátette, hogy
"Ha USA nem kezeli megfelelően a bankproblémáit és sok bank bedől, akkor jóval az előbbi alá mehet az ár."
Utólag ugye már a hülye is, sőt "Vici néni a sarki fűszeres" is qrva okos tud lenni :) 
 
Törölt felhasználó 2023. 03. 15. 13:31
Előzmény: #7385  egy_kezdo
#7395
Kb. az alapkezelők és a nagybefektetők is annyit konyítanak az árfolyam jósláshoz, mint a kopasz Vici néni a sarki fűszeresnél. Meg lehet nézni az elmúlt év jóslásait, köszönő viszonyban sincsenek a valósággal, senki nem tudja megmondani, hogy mit hoz a jövő. Sem fundásan, sem TA alapon nem lehet ilyen jóslásokba bocsátkozni. A te hozzászólásod is erős long pozícióból beszél. Nagyon várod a 15k, 23k, 30k-s árfolyamot, mert bevásároltál 8k-n. Csak tudod ezzel az a baj, hogy hiába várod nagy erőkkel, ha nem megy fel, akkor nem megy fel és magyarázhatod ezt akárhogy is, bármilyen számokkal meg mutatókkal. Ráadásul a kisbefektetők is ki vannak rendesen tapétázva Otp részvényekkel és kínjukban nyomják a sok pluszt a hülyeségekre, amiket elhisznek, mert ugye a remény... Te meg csak pakolod alájuk az elképzelésed, hogy ennyi meg annyi lesz majd év végére, teszed ezt, mert kitudjamiamotivációd alapon.
ludmilla8 2023. 03. 15. 13:05
#7394
 Én OTp-t még nem merek venni, mert látom hogy aláálltak és nem engedik esni. Tehát mit tudtam tenni bevásároltam Credit Suisse ből.. Ha a mai 25% esésből holnapra visszaad csak 10 % t . én már akkor bőven nyerőben leszek. Egyedül a teljes bankcsőd végezne ki, de azt nem remélem, tehát ha kissé esik továbbra is vétel számomra. Van egy alapszabály hogy hulló kések alá nem állunk, de én ezeket az izgalmakat szeretem
Zsombéki 2023. 03. 15. 12:23
Előzmény: #7385  egy_kezdo
#7393

Szépen leírt gondolatok, érthető is és akár lehetne is ennyi az OTP ára, a probléma vele, ahogy ránézek a chartra, hetes, havi időtávon azt látom, hogy az ilyen módon kiszámolt érték(ek)hez minimálisan konvergál az OTP valós, azaz aktuális  piaci árfolyama.
A szakmaiságot nem is vitatom, lehet az alapkezelők így (is) számolnak egy fair értéket, de sajnos a valóság más, a piacon nem csak alapkezelők vannak és ahogy ez látszik az ár is más. Olyan ez a fair ár a piacokon, mint az óra, ami megállt, napjában kétszer az is pontos időt mutatja, de a nap többi részében nehéz hozzá igazodni.
Bpali
Bpali 2023. 03. 15. 09:29
#7392
Jöhet holnap az EKB kamatemelés... mikor az Uniós bankrendszerben is nagyok a kockázatok...érdekes lesz
gmbl 2023. 03. 15. 08:47
Előzmény: #7385  egy_kezdo
#7391
Hű, ez király lett. Meg az előző nagyobb lélegzetű írásod is, amit csak most olvastam. Amit én csak érzek azt te tudod is. Köszönöm a segítséget.
Bpali
Bpali 2023. 03. 15. 08:43
#7390
Az amerikai bankszektor továbbra is egy időzített bomba. Most olybá tűnik  rendeződött a helyzet de a fed miatti magas kamatok miatt , nagyon is magas a kockázata a további bankcsődöknek.. Biden apó nemes egyszerűséggel kisétált mikor kérdezték hogy a betétesek és a bankszektor biztonságos -e... lassan újra jön a minősítések második hulláma.. lejár az uniós pénzekhez szükséges intézkedések egy részének határideje.. s nem állunk jól hiába a nagy mese navracsics részéről.. 10K -ról 23 egy év alatt mesének kiváló.. szóval szerintem ovatosabban a várakozásokkal..
zotlan 2023. 03. 15. 07:44
Előzmény: #7385  egy_kezdo
#7389
Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet!
Törölt felhasználó 2023. 03. 13. 12:14
Előzmény: #7385  egy_kezdo
#7388
Szia. Szépen levezetted. Nem vagy kezdő. A neveden ha tudsz valamit eszközölj ...:) Sok nyerőt
Törölt felhasználó 2023. 03. 13. 12:06
Előzmény: #7385  egy_kezdo
#7387
Nem is rossz egy kezdőtől! :)
Köszi!
einstein 2023. 03. 13. 09:07
Előzmény: #7385  egy_kezdo
#7386
ez professzionális lett, a magam részéről:
KÖSZÖNET érte
(és nem a pozicionáltság mondatja velem, végre kulisszatitkok, okosságok)
egy_kezdo 2023. 03. 13. 09:01
Előzmény: #7376  egy_kezdo
#7385
A tízéves kötvény és annak mindenkori hozama (ez jelenleg 8,7%) az árazási alapja a részvényeknek nem pedig az egynapos betét 18%-os kamata, legalábbis szakmai körökben. Az alapvető szakmaiságot és pártatlan hozzáállást nélkülözi minden olyan kókler számolgatás amely az egynapos kamatot használja bármilyen részvényértékeléshez.
A nagy pénzeket mozgató profik és alapkezelők válságok idején, hangsúlyozva nem normál időkben hanem válságban, összeadják az országkockázat felárát a tízéves hozammal jelenleg ez Magyarországon 10+8,7%=18,7% és leosztják a tőkemegtérülést (korrigált ROE) ami jelenleg 18,8% az OTP-nél és így most ez véletlenül éppen kb 1 ezzel beszorozzák a bvps-t ami most (3322-306 orosz)milliárd/,0,28 milliárd részvény= 10770 huf * 1/részvény, kb. ennyi a mai napon egy részvény alapkezelői fair árazása. 
-
Ha USA nem kezeli megfelelően a bankproblémáit és sok bank bedől, akkor jóval az előbbi alá mehet az ár. Ellenkező esetben normális nemzetközi hangulatban és 2023 év végére csökkenő magyar infláció és MNB hozamkörnyezet mellett pedig érvénybe lépnek a normál árazások és a 2023-as profit 7-es - 8-as p/e-vel is viszi bőven 15.000 fölé az árfolyamot, nem beszélve arról, hogy év végén a normál 10-es p/e már 23.000 fölötti árfolyamot biztosít…. 
-
Az még elképzelhető, hogy kispénzű Józsi az egy éves hozamot veszi alapul, viszont ott a maximum elérhető egy éves előremutató hozam 16% pmáp - 3% osztalékhozam, tehát =13%. És mivel az alternatív hozam egy évre előre szól, ugyanis addig kell tartani az állampapírt, hogy megkapja a 16%-ot és elbukja a 3% osztalékot ezt értelemszerűen nem a múltbéli nettó eredménnyel, hanem az azonos időszakra tehát a 2023-as évre előre várt nettó 650 milliárddal kell szembeállítani, vagyis 650 milliárd/0.13 = 5000 milliárd/0,28 milliárd részvény= 17.850HUF/részvény. 
-
Tehát a piac soha nem a múltbéli hozamok-profitok alapján áraz, hanem a várható eredmények alapján, ami már a most március 31-re megvalósult és 2023Q1-ben publikálandó 130 milliárd vagyis T12M kb 510 milliárd nettó profitot plusz 300 Ft osztalékot jelent már májusban… 
Lehet ezekre shortolni és esést várni, de a világháború és bankszektor szintű csődök elmaradása esetén 100%, hogy hetes-hónapos időtávon ez nem fog kifizetődni...
Corleone8711
Corleone8711 2023. 03. 11. 12:57
#7382
 Itt nincs ilyen kockázat.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek