Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FeketeAndras 2021. 04. 20. 15:25
Előzmény: #6917  macibear
#6920
Kedves MaciBear!
Amennyiben van lehetőség rá, én is szeretnék emailt kapni a fekete.andras.1911@gmail.com - ra
Köszönöm
korupi 2021. 04. 20. 14:45
Előzmény: #6917  macibear
#6919
Brumm!
 Kedves maci!
Kellő tisztelettel kérlek az esetenkénti e-mail-ek elküldésére! Köszönettel és üdvözlettel  István
 email:   korupisti@gmail.com
Zwerd 2021. 04. 20. 14:31
Előzmény: #6917  macibear
#6918
Szia Maci!
Amennyiben lesznek rajzaid, én is szeretném elkérni, mivel a facen én sem vagyok fent. Régebben öröm volt olvasni az elemzéseidet. Amennyiben el tudod küldeni, köszönet érte.
zbagyinszkikukacgmailpontcom
macibear
macibear 2021. 04. 20. 14:25
#6917

Khmmm ...
Szeretném felhívni a figyelmeket, hogy ez alapvetően Berlini fundás lakóhelye. Ne tegyük tönkre, ne offoljuk szét. Nem mintha nem esne jól a velem való foglalkozás, de ezt megtehetjük már a facen is. Ha hozzám hasonlóan valaki szintén ódzkodik a face használatától igyekszem vele másmilyen formában tartani a kapcsolatot.
Avl! Ha adsz valamilyen gmail-es címet, elérhetővé teszem számodra is a rajzokat akárcsak makasipasztornak.
Bocs Berlini! Ígérem több szolgálati közleményt nem fogok írni és megkérek másokat is erre!
makasipasztor 2021. 04. 20. 10:10
Előzmény: #6915  misi22
#6916
Misike! Úgy érzem nekem írtál. Hívatlan prokátornak tudod mi a fizetése? Macitól kértem valamit, akkor, ha nem terhes számára. Nem követelés és zaklatás. Ha nem küld semmit, akkor si ncs sem probléma, sem harag . Kimondatlanul is tisztelem  és becsülöm azért amit a fórum olvasóiért tett, és tesz. De, az, hogy én mit kérek, és Ő mit cselekszik a kérésemre nem a Te Ügyed, ne okoskodj. Maci is felnőtt, tudja mit tesz meg ,mit nem. Tőled mindenesetre bocsánatot kérek azért, mert a Macitól kértem valamit. Ez igy megfelel nagytudású barátom?
misi22
misi22 2021. 04. 20. 09:47
#6915
Örülhetnétek, hogy Maci tartalmat oszt meg, nemhogy kéritek, hogy ide küldje, oda tegye, az ő elemzése oda teszi, ahova akarja.
Email szolgáltatás, ez már szerintem vicc kategória, más helyen az ilyenért fizetsz....a kezét nyújtja és a kisujjat is letépnéd.....
makasipasztor 2021. 04. 20. 08:43
Előzmény: #6912  macibear
#6914
Szia Maci! Face-n nem vagyok, viszont nagyon szeretném látni a "rajzaidat". Ha nem terhes, légyszíves küld el nekem mailben. Mindent! Cím: név@gmail.com. köszönöm.
avl2 2021. 04. 20. 07:54
Előzmény: #6906  macibear
#6913
köszönet!
...en jobban örülnek mashova, masmodon tett kepeknek, linknek (ceges gep, face tiltva, persze egyebkent sem vagyok rajta)
macibear
macibear 2021. 04. 20. 04:33
Előzmény: #6911  berlini
#6912

Ühüm. Rövid távon (6-8 nap) tényleg nincs még itt az ideje a kirobbanásnak. Még akkor sem, ha a következő két napban az emelkedés jelét mutatnánk.
Olybá tűnik mintha a szereplők várnának az április végi Közgyűlést pótló Igazgatósági ülésre vagy mi a fittyfenére.
Számomra nem az a kérdés, hogy lesz-e az OTP 16 ezer fölött egy-másfél éven belül, hanem az, hogy hol, mikor és mit kellene venni?
berlini
berlini 2021. 04. 19. 17:21
Előzmény: #6906  macibear
#6911
Ezek alapján nem tűnik nagyon bullosnak rövidtávon.
FeketeAndras 2021. 04. 19. 11:16
Előzmény: #6906  macibear
#6910
Isten hozott vissza
alma131313 2021. 04. 19. 10:23
#6909

Helló Maci ! De jó , hogy visszajött !
misi22
misi22 2021. 04. 19. 10:20
Előzmény: #6906  macibear
#6908
Köszi, h újabb színvonalas tartalommal látsz el bennünket Mester! Én várok még egy leszúrást 12.900-800 környékére még ebben a hónapban(Higher Low alapon) csakhogy elbizonytalanítsák a remegő kezű longosokat.
12.750 és 800-on bevásároltam 60% longban ülök vártam még 12.700-on de nem jött le értem:) Így jártam, most kivárok vonat, busz és nő után nem szaladunk:) Jó Kereskedést Mindenkinek! csak Jókat!
Törölt felhasználó 2021. 04. 19. 09:02
Előzmény: #6906  macibear
#6907
Nekem bejött, köszi. Nagyon hiányoztak már a rajzaid!!! Örülünk Neked!!!
macibear
macibear 2021. 04. 19. 08:43
#6906

Nem akarom tönkretenni Berlini topikját hülye TA-s rajzokkal ezért megpróbálom a képeskönyvet. Utálom, de nincs más. Ismerkedek vele. Első teszt
https://www.facebook.com/maci.bear.37
Ha nem jön be szóljatok.
Kvazir 2021. 04. 16. 13:51
Előzmény: #6900  macibear
#6905
Jó újra olvasni Téged Maci! 
A mínuszolókkal ne foglalkozz. Az NFL-ben meg holtszezon van már, éles meccs szeptemberben, habár még jön a draft.
berlini
berlini 2021. 04. 16. 13:36
Előzmény: #6900  macibear
#6904
Az OTP újra egy olyan periódusban van, ahol az alulértékelés jelei nyilvánvalóak.
Unalmig ismertek az okok:
- nullkamatos környezetben szenvedő bankok, 
- kelet-európai handicap (még az európai nagy tőzsdék is csúcsra vannak járatva)
- extrakockázatok a folyamatos balkáni (sőt mostmár belsőázsiai is) terjeszkedés miatt
- szokásosan túlzó céltartalékolás.
Kell egy kis idő, hogy lássák a potenciált:
- az elmúlt évek akvizicióinak szinergia hatása részben még csak most jelentkezik,
- alacsony hitel/betét mutató miatti hitelexpanzió lehetőségek,
- várható céltartalék felszabadiások jönnek majd
- a kamatmazsok csökkenését felülkompenzáló hitelexpanzió.
misi22
misi22 2021. 04. 16. 13:30
Előzmény: #6900  macibear
#6903
Nem is kicsit vagyunk alul-értékelve, főleg, ha esetleg bejön a szlovén akvizíció: 
 "Célpont a Nova KBM bank, amelyet 80 százalékban az Apollo magántőke alap, 20 százalékban pedig az EBRD birtokol. A pletyka szerint a vételár a sajáttőke körül, azaz 1 milliárd euró körül alakulhat, miközben a bank 210 millió eurós eredményt képes egy év alatt összehozni. 
A piaci részesedése 20,55 százalék, miközben az OTP szlovéniai szerzeményének 8,16 százalék. Ha létrejön a tranzakció, az azt jelentené, hogy az OTP 28,71 százalékos piaci részesedéssel a piac első számú szereplője lenne, megelőzve a 24,7 százalékos piaci részesedésű NLB-t. Ez az akvizíció egyébként nagyjából a közelmúlt akvizícióinak a duplájára rúgna, s az OTP az egyedi 4,4 milliárd eurós Tier1 tőkéjével és 22,5 százalékos tőkemegfelelésével valószínűleg könnyedén ki tudná fizetni az 1 milliárd euró körüli vételárat, úgy, hogy a tőkemegfelelése még mindig megfelelő szinten lenne. Ugyanez igaz konszolidált szinten is (6,4 milliárd Tier 1 tőke 15,4 százalékos tőkemegfelelés). Az így elköltésre kerülő pénz nagy valószínűséggel busásan megtérül, hiszen most „nulla” körül lehet rajta a jövedelem, ami a fenti adatok alapján 20 százalék körülire változna (miközben a tőkeköltség 10 százalék körül lehet). 
Egy ilyen tranzakció 200-300 forinttal növelheti az egy részvényre jutó eredményt, ami a részvények fair értékét igen jelentősen, ezer forintokkal emelheti. Ugyanakkor az Apollo-t sajtóhírek szerint az a lehetőség is foglalkoztatja, hogy esetleg tőzsdére viszi a Nova KBM bankot. Mindenesetre egy a fent leírt paraméterek mellett lezajló tranzakció jelentősen növelné az OTP régiós erejét, s már három országban lenne piacvezető (itthon és Bulgáriában már most is az). Ugyanakkor egy ilyen lépés következtében az üzbég kaland lehet, hogy csak egy kisebb epizód lenne, ami talán nem is lenne baj."
Pipaas11
Pipaas11 2021. 04. 16. 13:16
Előzmény: #6900  macibear
#6902
Üdvözöllek Maci! ,,,,,,,,, hiányoztak az elemzéseid.
Jó olvasni téged. 
Gazdagodjatok békében.
Cser73 2021. 04. 16. 13:16
Előzmény: #6900  macibear
#6901
Szia Maci, örülünk, hogy látunk.( talán több olyan fórumozó nevében is leírhatom, aki csak olvas , de aktívan nem vesz részt a munkában.  Remélem jól vagy ,  és véget ért a "téli álmod". Szeretném megköszönni részletes elemzéseidet, ábraidat , hozzászólasaidat. ( akár csak a többieknek, ad, tdjani, csibe , pjani) együtt nagyok vagytok.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek