Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
herlas 2020. 02. 14. 11:52
#6520
berlini
berlini 2020. 02. 12. 11:14
Előzmény: #6515  X9Z5
#6519
Hogy kicsit érthetőbb legyek.
Az OTP tavalyi nyeresége valószinűleg 400 milliárd feletti lett.
A tavaly megvett szlovén + szerb + moldáv + albán bankokat  ebből a nyereségből ki lhetett fizetni.
Igy a kp állomány csökkenését tavaly inkább a szerény osztalék (kb. 60 milliárd) és a minden leáybanknál erős organikus növekedés csökkentette.
Mert az tény hogy 2 év bevásárlás után a bank kp.-je lecsökkent kb. 2500 milliárdról, 2000 milliárd ft-ra.
berlini
berlini 2020. 02. 12. 10:36
Előzmény: #6515  X9Z5
#6518
Ezzel én csak akkor értenék egyet, ha az OPUS kötvényeket visszaváltanák és a mögéjük biztositékként a leányvállalatnál letett 14,5 millió részvényt használnák erre.
Ez logikus lenne, de akkor Csányi mögül a közgyűlésen ki lenne szedve a saját leány biztos szavazata. Ezért tartják fenn a MOL részvénycsere konstrukciót is.
De van kp. enélkül is, ha a szokott nagyságrendben vesznek bankokat (évente 1-2) továbbra is. 
Egy nagyobb vételnél, ahol a vételár nem az OTP sajáttőkéjének az 5%-a, hanem esetleg a 30%-a is lehet, (ilyen bankot emlegetnek lengyelországban is, most a Commerzbanké,) ott biztosan szükség lenne az OPUS mögötti részvényekre, a MOL-nál lévő 8%-ra és az összes nélkülözhető kp.-ra.
GepMan 2020. 02. 12. 09:13
Előzmény: #6515  X9Z5
#6517
Alig van saját rèszvènye. Higìtás nem kell. Van cash bőven.
stolz
stolz 2020. 02. 12. 09:11
Előzmény: #6515  X9Z5
#6516
Nem, nem és nem...van elég pénz, nem kell higítani...
X9Z5 2020. 02. 12. 09:10
#6515
Arról mit gondoltok h az akvizíciókért részvényekkel fizessenek, vagy saját részvényekkel vagy újonnan kibocsátott részvényekkel, ez helyes lépés lenne?
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 08:22
#6514
Szerintem ő igazából két vételről beszélt, egyről a régió szomszédságában és egy nagyobb vételről (bár erről inkább úgy, hogy az otp-nek már van pénze nagyobb falat megvételére is). Erről a másodikról viszont nem mondta, hogy hol (én Ukrajnát tippelném).
herlas 2020. 02. 11. 23:37
Előzmény: #6512  herlas
#6513
Kazahsztánról bővebb infó:
:https://kitekinto.hu/2019/09/27/europan-kivul/kazahsztan-szerepe-mint-globalis-befektetesi-kozpont/175566/
Korábban a MOL is vásárolt itt részesedést olajkitermelő projektben. Ami kérdés, hogy van-e eladó bank egyáltalán. Az OTP francia-orosz tulajdonosi háttere a Socgen esetében sem lehetett hátrány, ebben a régióban az oroszok "segíthetnek".
herlas 2020. 02. 11. 23:20
Előzmény: #6504  berlini
#6512
Nyilván mindenki találgat csak, Csányi pedig az esetleges versenytársak távol tartása miatt ködösít vagy nem mindenben mond igazat, de ha szó szerint vesszük, hogy Kelet- illetve Közép-Európa keleti szomszédságában lévő országban nézelődnek, akkor Fehéroroszország kiesik. Törökországot kizárta, az SKB zárásakor januárban Ázsiáról beszélt. Ebből Közép-Ázsia következik, Kazahsztán például. Nyugati típusú demokrácia ebben a térségben nem nagyon található. 
Amúgy sok lehetőséget megnéznek, kb. 5%-ból lesz tranzakció, Csányi biztos nem egyedül dönt erről. Megvételekor a bolgár DSK  is elég vadul hangzott, aztán bejött. Ukrajna már kevésbé.
Az osztalékra vonatkozó "némi növelés" megjegyzése is érdekes, ebből 250Ft minimum kinézhet.
https://www.reuters.com/article/us-otp-bank-outlook/acquisitive-otp-bank-has-big-deal-in-the-works-says-ceo-idUSKBN20022F
-
https://privatbankar.hu/penzugyek/kazah-bankot-vasarolna-az-otp-258160
 
berlini
berlini 2020. 02. 11. 22:52
Előzmény: #6508  longforever
#6511
Okos ember meghallgatja azokat a véleményeket is amelyek eltérőek a sajátjától.
Még akkor is , ha utána kitart a korábbi elképzelése mellett.
Aki nem igy csinálja, az még akkor is hatalmasat bukik előbb vagy utóbb, ha a világ legokosabb embere.
berlini
berlini 2020. 02. 11. 22:25
Előzmény: #6509  longforever
#6510
Megtisztelne vele!
És ha meghallgatna, akkor elmondanám a véleményem.
Nagyra becsülöm, szerintem az a főnök aki meghallgatja az embereket.
longforever 2020. 02. 11. 21:11
Előzmény: #6508  longforever
#6509
Szerintem érdemes lenne felhivni téged a főnöknek es megkérdezni hogy” Te is fiam Butus?”
longforever 2020. 02. 11. 21:10
Előzmény: #6506  berlini
#6508
Látod Berlini!  
Ilyen a hit..
Neked abból van pénzed és nem buktál hatalmasat mert Csányi Sándor következetesen igért és teljesített...mégis megkérdőjelezed amikor Te szerinted rossz döntést hozhat..
stolz
stolz 2020. 02. 11. 21:08
Előzmény: #6506  berlini
#6507
Szerintem ezzel a belarusz vétellel ki lesz maxolva az európai terjeszkedés, talán még a Baltikum jöhet szóba (ezt is én vetettem fel), ezután jöhetne egy hosszabb konszolidációs időszak majd legjobb reményeim szerint az Otp egy világkörüli útra indul, ugyan csak reményeim szerint Dél-Kelet Ázsiáb illetve Dél-Amerikába, de ez már inkább az évtized végének storyja lenne...
berlini
berlini 2020. 02. 11. 20:49
Előzmény: #6505  longforever
#6506
Én csupán szerényen leirom a véleményem erről az akviziciós tippről.
Csányi pedig ennél sokkal rosszabbhoz szokott.
Az MLSZ elnökeként majd 10 millió futbalszakértővel vitatkozhat.
Ez az OTP-nél legfeljebb pár tucat okoskodó (velem együtt). :)
De komolyra forditva.
Te is tudod, hogy az időt és energiát (+ pénzt) most már arra kellene forditani, hogy a bankcsoport tudja a legmagasabb szinvonalú teljeskörű pénzpiaci szolgáltatást nyujtani a régióban.
Biztos hogy ez az út csak íFehéroroszországon keresztül vezethet?
longforever 2020. 02. 11. 20:42
Előzmény: #6504  berlini
#6505
Látom kezded adni a tanácsot Csányi Sándornak..
Szerénység .
berlini
berlini 2020. 02. 11. 20:26
Előzmény: #6503  stolz
#6504
Akkor innen fúj a szél?
Elképzelhetőnek tartom.
(Velem is előfordult már, hogy egy internetes blogon szó szerint az egyik hosszú beirásomat jelentették meg más szerző alatt.)
Keveset tudok Fehéroroszországról, de egy nagyon szegény ország, egy Lukasenko nevű diktátorral az élén.
Bármikor komolyrafordulhat az úniós politika az országgal szemben. Most gyakorlatilag egy gazdaságilag az orosz gazdaságba betagozódott államról van szó. Nagyrészt abból élnek, hogy orosz belföldi töredékáron kapják a kőolajat és földgázt és feldolgozva eladják. 
Most az oroszok válaszút elé állitották Lukasenkót.
Vagy egyesül Oroszországgal egy az EU-nál is szorosabb Únióban, vagy az energiahordozókat piaci áron kapja.
Előbbit zsebdiktátorunk nem szeretné, mert ezzel egy Putyin bábbá válna, utóbbi viszont megfosztaná legnagyobb bevételi forrásától.
Kiút lehetne az EU felé fordulás, de annak komoly politikai ára lenne, (demokratizálódás.) De ebben az esetben is, mégha Lukasenko le tudna mondani az élete végéig tartó hatalomról,  az lenne a legvalószinűbb, hogy a közeledés folyamán az oroszok polgárháborút szimulálnának Fehéroroszországban és népszavazással (ami legalább annyira lenne szabad és demokratikus mint a Krim-ben,) eldöntenék, hogy a nép szeretne a nagy Oroszországhoz csatlakozni. Tehát ez egy a moldáviai helyzetnél is labilisabb, (ahol az OTP egy olyan elméletileg egységes ország nyugati 2/3-ában jelenik meg, amely 1/3-a orosz megszállással praktikusan el van szakitva. Én ott sem feltétlenül jelentem volna meg.
stolz
stolz 2020. 02. 11. 19:35
Előzmény: #6502  berlini
#6503
múlt héten említettem Belaruszt...lehet onnan vették, ha jól emlékszem múltkor már a saját fórumukról írtak és azt tették meg hivatkozási alapnak :D ...egyébként én látok benne potenciált...ha Oroszországhoz csatlakozik akkor is fejlődés előtt áll, ha pedig 180 fokos fordulatot vesznek és az unió felé kezdenek közeledni akkor meg azért jó lehetőség...
berlini
berlini 2020. 02. 11. 18:43
Előzmény: #6501  herlas
#6502
Ma a portfolio Fehéroroszországról spekulál, persze minden konkrét információ nélkül.
Nekem nem tettszik az a terv, hogy egy újabb országban kezdene az OTP.
Ehelyett erősiteni kellene a horvát, szlovén leányt, de annak is több értelme lenne, hogy Ukrajnában és oroszországban koncentráljanak nagyobb tőkét.
Ki a fenének kell Fehéroroszország?
Gazdaságilag jelentéktelen, egy zsebputyinnal az élén.
Lassan már kezdem elhinni, hogy nem érem meg amikor a bank végre rendes osztalékot fogsz fizetni.
herlas 2020. 02. 07. 10:39
#6501
A tegnapi Csányi nyilatkozat mintha kezdené felkészíteni a piacot egy egzotikusabb akvizícióra. A körülírásból én Közép-Ázsiára tippelnék, leginkább Azerbajdzsánra, ahol már voltak korábban tapogatózó lépések. A politikai kapcsolatrendszer adott, és bár iszlám többségű ország, a szovjet éra miatt világiasabb kiadásúnak gondolnám.
https://www.portfolio.hu/bank/20200206/az-otp-akvizicios-terveirol-beszelt-csanyi-sandor-415023
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/otp-bank-akvizicio-felvasarlas-szlovenia-szlovakia.699869.html
(Az EB selejtező kapcsán Csányi személyesen is körülnézhetett tavaly nyáron:)
Az ügylet elsőre nem biztos, hogy annyira tetszene minden tulajdonosnak, főleg ha tényleg nagyobb méretű befektetésről lenne szó. Persze egyéb volt szovjet tagköztársaságok is szóba jöhetnek még, amire illik a leírás.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek