Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2019. 06. 22. 01:19
Előzmény: #6179  longforever
#6180
Nyugalom.
Ha az év végén kérdezed, akkor 13.500 fölött.
longforever 2019. 06. 21. 18:13
Előzmény: #6178  gyula1971
#6179
Most már csak 11750 forintot ért ma .. de hol lesz a vége...
gyula1971
gyula1971 2019. 06. 21. 11:34
#6178
Az OTP 7 milliárd forint feletti forgalom mellett csúszott le a 12 000-es támasz alá, ami intő jel lehet a következő napokra, pedig a FED oldalán kamatcsökkentés lehetősége is elhangzott ami emelte az amerikai indexeket. Technikailag fontos támasz esett el, ami több eladáshoz is vezethet a jövőben.
berlini
berlini 2019. 06. 19. 23:44
Előzmény: #6176  mage
#6177
Igen, a direkt broker tényleg szar.
Abban meg igazad van. hogy 20 év múlva a mai bankból csak az ügyfélállomány lesz érték.
Azt vagy eljátszák, vagy gyarapitják.
Jönnek finntech cégek, a nagy internetes cégek (apple, google) és a bank beszorul egy rosszul fizetett kiszolgálói szerepkörbe, ha nem sikerül nagyot dobni.
tehát nem azon áll vagy bukik az OTP jövője, hogy az Abanka összejött vagy sem.
mage 2019. 06. 19. 23:18
Előzmény: #6173  berlini
#6176
Kérdés, hogy a szabályozók mennyire fognak örülni Szerbiában és Horvátországban ha az otp tovább vásárolgatna. Egyébként meg emlékszem a horvát hírre, amiben a raiffeisen leányáról beszéltek amit már akkor is butaságnak gondoltam, a másik meg egy kicsi bank, össze se lehet hasonlítani a szlovén bankkal amiről lemaradt az otp.
Pont azért kellett volna nagyra nőni Szlovéniában, mert kicsik a marzsok és sokat számít a mérethatékonyság.
Nem hiszem, hogy a szlovén bank az alku része lett volna, inkább azt gondolom, hogy az egyszerre bejelentett bankok képeztek mindig egy csomagot (alkut). Szerintem simán olcsón adta a socgen.
Az biztos, hogy most össze kell kapni magukat, mert gyorsan változnak a bankolási szokások és nem szabad a sok megvett ügyfelet elkótyavetyélni. Viszont ehhez kellene egy erős online felület amit egyszer kéne jól összerakni és implementálni minden országban az adott szokásoknak megfelelően, viszont egyenlőre csak foltozgatnak, toldozgatnak egy rég elavult rendszert. Mkb részvényt se sikerült berakni a listába, de ami ennél is keményebb az otp által bétre bevezetett etf-eket sem ami azért nem kicsit égő.   
berlini
berlini 2019. 06. 19. 23:17
Előzmény: #6174  mage
#6175
Sok energiát lekötött ez az évek óta tartó akvizició sorozat.
Koncentráljanak végre arra, hogy necsak a legnagyobbak legyenek a térségben hanem a legjobbak.
Mert csak a legjobbak maradnak talpon hosszútávon, nem feltétlenül a legnagyobbak.
mage 2019. 06. 19. 22:59
Előzmény: #6172  berlini
#6174
Tudtommal az apollo egy kockázati tőkealap, vagy valami ahhoz hasonlító cég. Tehát nem akar a végtelenségig benne ülni valószínűleg, ha csak nem ér el valami hatalmas megtérülés nekik, vagy ki nem találják, hogy a szlovén bankon keresztül válnak régiós bankcsoportá. Szerintem mindkettőre kicsit az esély. Tehát eladóvá fog válni a 3-10 éven belül amikor is úgy gondolják, hogy jó áron meg tudnak tőle válni. Mondjuk jó esély van rá, hogy tőzsdére vezetik be és szép lassan szálnak ki, mint a wizzair-ből a fő tulajdonos.
Nem hiszem, hogy a tőke jelentett volna problémát, simán kibocsáthattak volna 1-2 éves kötvényt és kivételesen csökkenthették volna a késedelmes hitelek fedezettségét 2-3 negyedévben és máris megugrana a tőkemegfelelőség. Ezt mutatja az is, hogy végsőkig versenyben voltak és elvileg nem is volt nagy különbség az ajánlatok között. Egyszerűen tökösebbek voltak az amcsik, persze ez is elsülhet jól, mint az, hogy a deviza hitelt 1 év késéssel vezették be és így lefeleződött a piaci részesedése a magyar lakossági piacon a hitelek között ami jól jött a 2008 utáni időszakban. De hosszútávon nem lehet erre játszani és a netes felületükön is látszik, hogy néha elég szerencsétlennek tudnak lenni.
berlini
berlini 2019. 06. 19. 22:39
Előzmény: #6171  mage
#6173
Domináns szereplővé válni, nos ez még bőven benne van a pakliban.
De ahhoz nem elég mindent felvásárolni. Minden piacon versenyképes termékeket kell fejleszteni és organikusan fejlődni.
Csányi is azt mondta, hogy ez aután az erőltetett akviziciós menet után rendezni kell a sorokat. (Ideje lenne végre a költségfronton eredményeket elérni. Le kell menni ujra 50% alá a költség/bevétel mutatóval.)
Ja és még egy.
Ujsághirek szerint lesz eladó bank Horvátországban és Szerbiában is.
Lehet, hogy itt magasabb marzsokra lehet számitani mint az euróövezeti Szlovéniában?
Persze ezek után jogos lehet a kérdés, hogy mi a fenének vették meg a szlovén SocGen-t?
Szerintem annak a megvásárlása része volt annak az alkunak, amit tavaly nyáron kötöttek.
Ezt már be is vallották az albán bank kapcsán.
berlini
berlini 2019. 06. 19. 22:23
Előzmény: #6168  mage
#6172
Szerinted azért vették mert belátható időn belül el akarják adni?
Eléggé valószinűtlennek tűnik.
Szerintem most ebben a pillanatban hiányzott a tőke a vételhez.
Ne felejtsd el, most kellett kifizetni a bolgár és albán bankot és nyáron a már megvett szlovén SocGen-t. Nem beszélve a szerb Socgenről (engedély talán ősszel,) és akkor még nem beszéltem a moldáv és montenegrói megvett bankokról. (Szintén idei fizetéssel.
A tőkemegfelelőség valószinűleg a 11,5%-os határérték alá esne, ha most mindent egyszerre kellene kifizetni.
mage 2019. 06. 19. 22:21
Előzmény: #6169  longforever
#6171
Én nem tudom kinek változott meg a világ, de nekem biztos nem. Mikor először alul maradt az otp az apolloval szembe, már az se tetszett. Arra még talán Csányi is utalt egy interjúban, hogy nem akartak könyv szerinti érték felett vásárolni és azóta már ő is másképp látja.
Az se volt jó hír mikor a kbc-vel szemben maradtak alul Bulgáriában (talán nem is voltak versenyben), de az utólag érhető mivel nem hiszem, hogy engedték volna, hogy a socgen leányt is megvegye az otp, ha már előtte is 20% feletti piaci részesedése van.
Most marad az osztalék emelés, opus kötvény visszahívás, saját részvény vásárlás, ami lehet nagyot fog dobni 1-2 éves távlatban a részvény áron, de én jobban örültem volna, ha abszolút domináns szereplővé nő a régióban az otp.
berlini
berlini 2019. 06. 19. 22:16
Előzmény: #6167  longforever
#6170
Hát szomorkodni fogok egy ideig, de aztán majd örülök az ez évi eredményeknek. 
Úgy érzem másnak nagyobb szüksége lesz az együttérzésemre, igy nem sokáig sajnálom magam, meg az OTP-t hogy nem tud mindent lenyelni mint a mesebeli kisgömböc :)
longforever 2019. 06. 19. 22:09
Előzmény: #6168  mage
#6169
“mert anélkül elég gyengén muzsikál az otp akvizíciós csapata. “
Hogy megváltozott a világ ..
mage 2019. 06. 19. 22:07
Előzmény: #6166  berlini
#6168
Sajnos le. Még szerencse, hogy a socgen-nel sikerült még megegyezni régen, mert anélkül elég gyengén muzsikál az otp akvizíciós csapata. Mondanám, hogy mikor majd az apollonál eladóvá válik a szlovén bankjuk akkor le lehet csapni, de szerintem se a szabályozók nem fogják engedni, se nem lesz elég tökös az otp vezetés, hogy lecsapjon rá kíméletlenül.
Félek, hogy a szerb bankról is le fog maradni az otp, ha egyáltalán indulni fog.
longforever 2019. 06. 19. 21:07
Előzmény: #6166  berlini
#6167
Mi lesz így Veled szegényke?
berlini
berlini 2019. 06. 19. 20:10
Előzmény: #6159  berlini
#6166
Hát az Abankáról lemaradtunk. 
Az Apollo amerikai befektetési alap nyert.
Sajnálom,  mert ha igaz a hir, akkor a könyv szereinti érték alatt vették meg és 10% feletti volt a saját tőkére veitett nyereség tavaly.
longforever 2019. 06. 16. 01:28
Előzmény: #6164  berlini
#6165
Akkor minden rendben...:-)))
berlini
berlini 2019. 06. 15. 22:29
Előzmény: #6163  longforever
#6164
Nem kell agódnod, még most is van ebben az évben pár milla nyereségem.
Amúgy meg ha elutazok, akkor nem érek rá folyton a monitort bújni.
Egy hét mulva ujra úton vagyok (Tunézia). Igy akkor sem irok be.
A 13 ezer felett és az akörül eladott OTP-ket amúgy visszavettem 12100-12450 között, igy ha ujra 13 felett leszünk, akkor a portfolióm áprilisi csúcsa felett leszek pár millióval.
Én akkor kezdek csak el aggódni, ha az OTP a Q2 gyj-ben alulteljesit. Na akkor számomra mindegy lesz hol bóklászik éppen az árfolyam, keményen eladok mindent.
Viszont erre nem számitok.
Ha jó gy lesz augusztus elején és ha addig Trump kiegyezik a kinaiakkal, akkor lesz egy rally bőven az eddigi csúcs fölé.
Ha nem, akkor folytatódik az ingadozás. Néha bekukkant 12 alá és megközelitheti időnként a 13 ezret. De ebben az esetben is fel fogja magát küzdeni az árfolyam év vége előtt bőven 13 fölé, ha a Q2 után a Q3 is jól sikerül és biztositottnak látszik a 1400ft/részvény eredmény 2019-re.
Én inkább azok miatt aggódnék, akik túlságosan alacsonyan nyitott shortban ragadnak a mostani hullámzásban..
Azt nehezebb lesz kiülni hosszútávon.
longforever 2019. 06. 13. 17:25
Előzmény: #6162  philosopher
#6163
Jól beszélsz ... még nem rossz.. 
De szegény Berlini annyira aktív volt az otp fórumban , nyomta a könyvet mint egy daytrader aztán úgy eltűnt.. aggódom Érte..
philosopher
philosopher 2019. 06. 13. 16:30
Előzmény: #6161  longforever
#6162
Azért a 12 ezres árfolyam még nem rossz, pát hónapja ez még ATH volt...
longforever 2019. 06. 13. 15:12
#6161
Mennyit ér ez az OTP? ahogy ritkulnak a bejegyzések úgy esik az árfolyam.....Berlininek sok sok kitartást....

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek