Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totem_is_back
totem_is_back 2022. 11. 19. 13:02
Előzmény: #31538  Leelossy
#31540
Na most erre is mondok egy merészet, még erre se vegyél mérget.... mert simán lehet hogy a szankciók egy része fel lesz oldva.. és ezekbe akár az energiahordozók is bele fognak tartozni, és akár megint mehet csövön a gáz meg az olaj, csak már persze más, kisebb volumenben... Lehet USA megelégszik egyelőre annyival, hogy csak részben tudja az oroszok elől a piacot elhappolni, már csak azért is lehet erre esély, mert egyelőre nem is lenne képes megfelelő mennyiséget szállítani. Egy teljesen rottyra rakott EU meg még nekik sem érdekük, mert az a probléma idővel hozzájuk is begyűrűzne. Persze ennek feltétele egy jó alku, mindenkinek jut egy konc Ukrajnából, mindenki fel tud mutatni odahaza valami eredményt, és kész... Persze ennek feltétele egy békeszerződés, amit be is tartanak. (Ez ugye még az ukránok felül is kétséges.) Na most persze, vannak itt még ebben bizonytalan tényezők: 1.) a deepstate reményei az oroszok teljes kifingatására persze nem mehetett le napirendről, csak kérdés mennyire tudják ezt most keresztül vinni, és kényszerülnek egy időre visszavonulót fújni. Az eddigi retorika nem ezt sugallta, de az is lehet idő közben átmatekolták magukat és rájöttek az ehhez szükséges elhúzódó hidegháborús felállás annyira most nem is lenne nekik sem jó, bármennyire is elszántak..  2.) Azt sem tudni az oroszok mit akarnak, lehet az a meglepő fordultat is, hogy míg már az USA táncolna vissza, a saját pénzügyi érdekeik mentén is... az oroszok meg úgy vannak vele juszt sem hagyják magukat az usa által ugráltatni és a saját ízük és terveik szerint mennek tovább a több polusú világ rend kialakítása felé.. azért a BRICS együttműködés elmélyülése, a dollár hanyagolása a kereskedelmi tranzakciókban mind ebbe az irányba mutatnak.. nem igen tűnnek már ezek részükről még alku esetén sem visszafordíthatónak... 
RangerHU 2022. 11. 19. 13:01
Előzmény: #31536  Leelossy
#31539
Nekem ez úgy jön le mint egy utólagos helyreigazítás.”Nem teszek fel grafikont, ahogy az elmúlt 8évben se tettem. De senki más se tett ki….Kiemelt mondatodat nem is értem.H4-n behúzod az alsó pontokat összekötő vonalat (trendvonalat),megteszed ugyanezt felül és kész a háromszög. A háromszög érintése adják a pontokat. A utolsó csúcs nem kell hogy része legyen a háromszögnek.Az “A” 1.0280( az első lekör- miután rakéta hír után nem lett lefelé folytatás) a következő fel a “B”. Innen tudod figyelni hogy lesz e háromszög vagy valami más. De háromszög lett. 4. Hullámra jellemző korrekciós alakzat, mely idő korrekciót is jelent a charton. Ez úgy önmagában trenderősítő formáció.Tankönyv szerint bullish trendben descending triangel.
Az hogy nem akkor kezdettel figyelni a formációra mikor először írtam…most a ettől ez utólagos igazítás…hát jó. Te is tudod, h dinamikusan formálódik PA. Legalábbis alapvetően daytrade mindig több beszállot ad.
Alsó emelkedő trendvonalon szintet írni pedig minek?! Mikor eléri a PA a trendvonalat meg van az “E”. Elméletben.Ennyi látszik biztosan a charton. Szerintem. Kitörésre és visszateszt után lehet belépésre spekizni. Ha visszateszt nélkül mondjuk egy kósza rakétára miatt elmegy valami irányba akkor azzal nem tudok mit kezdeni.Kitörés esetén:Felfelé minimum dupla tető a célár, de 1.0520+ elérhetőnek tűnik.Lefelé 1.0280 alá zárás invalidálja az alakzatot.
HA ez az egész napos alakzat utolsó aljról indulva csak korrekció, akkor egy felfelé kitöréssel még mindig lehet egy dupla tető és utána lefelé.HA felfelé ötös szerkezet, akkor pedig már 1.08 is elérhetőnek tűnik. Ehhez is kell viszont egy lefelé kör.De ez most még szerintem nem tudható, illetve én nem tudom. A nagyobb képet mint lehetőséget leírtatok, szinteket is párosítva. Ahhoz nem tudok hozzátenni semmit.+ korai is.Mivel Te régebb óta csinálod mint én, tudod, h a fórumozás árt a kereskedésnek. Elvonja figyelmet pláne, ha mondjuk más logikáját próbálod megérteni, ami más mint a tied.Személy szerint hogy még is írogattam a héten és egy másik topicba is(EUR/HUF) annak oka az volt, daytrade set up nagyon gyengén adta magát és összesen 3 kötésem volt a héten. Ergo volt időm s kedvem.NZD/Usd egy kötés volt.+ezen a kereszten H1 megerősitessel eladtam a későbbi “B” csúcsot (akkor meg nem tudtam, h háromszög, nagyobb lefelé kor volt a cél), mikor lett egy “C” - nem tört trendvonal, s a korábbi pozit se zárta ki, hagytam, s tegnap megjátszottam nyitásban elméleti “D”-t m15 igazitassal. TP nélkül hátha tévedek és lefelé kitör impulzív….nem tört tegnap délután… manuálisan zártam 1.0327.Aztán, h most erre is azt mondja/gondolja valaki utólagos belemagyarázás…. Nem tudok vele mit kezdeni. Most bejött. Máskor tévedek.További aktív fórumozást be is fejeztem(EUR/HUF topic különösen nem fogadta jól az ottani beírásokat)bízva abban, h aktív kereskedésre lesz lehetőségünk jövő héten s figyelmünket inkább az köti majd le.
Leelossy 2022. 11. 19. 12:44
Előzmény: #31537  totem_is_back
#31538
Pontosan erről van szó...A görögökről már nem beszél senki,szépen elaltatták...Az EU-t nehezebb lesz elaltatni, mert nagy az infláció,szépen megy át recesszióba,az energiaválság hatása felmérhetetlen károkat okoz...Nincs megoldva a kieső orosz energia pótlása...Csak az olajból és a gázból több mint 6000 féle termék készül...Az orosz 60 éven keresztül biztonságosan szállított,mi baj volt vele? Az USA az urán 40%-át még mindig onnan kapja és nem is hőbörög....Jól látod a háttérben az USA és az OROSZ meg fog egyezni,míg az EU a szankcióival ott marad a szarban.Csak egy példa az összes európai etanol üzem padlót fogott és be fog zárni.Brazilia féláron adja ide leszállítva...A törökök megjelentek a építő piacokon,profi,hatékony munkával 30%-al olcsóbb áron.Sehol nem vagyunk...Szóval látszik,hogy mesterségesen próbálják gyengíteni a dollárt,de az EU-ban nincs erő és ha így folytatják még ennyi sem lesz...Generációkra adósítják el az addig gazdag,jól működő országokat...
totem_is_back
totem_is_back 2022. 11. 19. 11:22
Előzmény: #31533  Leelossy
#31537
Nekem azért az bűzlik, hogy kezd az USA retorikát változtatni Ukrajna ügyben, lehet csak túlgondolok sok mindent, de ha valami kényszer béke felé vagy tűzszünet felé kezdnek tendálni,  ami akár teljesen hirtelen, egyik napról a másikra akár a napokban következne be, akkor ezen "jó hirek" mentén akarnák a piacokat feljebb és így a dollárt gyengítve az eur/usd-t is egy tartósabb long pályára rakni... Persze ettől még a problémák és így eu gondja sem oldódnának meg, de ugye mivel a tőzsde a jövőt árazva alapon, szóval...
 ez minden ugye csak tálalás kérdése a médiában, mit hogy, mikor, stb..... Megmondom őszintén a 2011-s görög-olasz csőd para jut nekem eszembe analógia gyanánt.. Ott sem oldódtak meg a problémák, csak történt egy éles retorikai váltás, és mindjárt a csúnya rossz görög téma háttérbe szorult, amivel addig a piacokat ütötték lefelé... aztán a piacok meg fel...  Persze ismerve az oroszokat, valahogy kevésbé látom, hogy ők miért játszanának most az usa kottájából, mert egyre jobban tele van a tökük nekik is... csak hát érdekük nekik is lehet egy kis "pihenő"... 
Leelossy 2022. 11. 19. 11:08
Előzmény: #31534  RangerHU
#31536
Én nagyon megköszönném,ha ezeket az ABCDE szinteket számokkal is behelyettesitenéd akkor az egyértelmüvé tenné a jelenlegi helyzetet,így ezt sokan nem értik.Nekem ez úgy jön le mint egy utólagos helyreigazítás.A kereskedés nekem arról szól,hogy erőre látom vagy próbálom látnom,hogy a piac merre megy,számokkal alátámasztva.Nekem ez kinaiul hangzik,mert én nem így kereskedek immár közel 20 éve.Bocs ne vedd sértésnek.Ha még egy grafikont is feltennél talán egyértelmüvé válna...Köszönöm.
amphibian 2022. 11. 19. 11:06
#31535
Ha itt európai színvonal lenne legalább mint a Cseheknél akkor a Ft nem romlana az Eurhoz képest.
Az Eur és Dollár is megszenvedi az inflációt amit a kinti populista osztogató kormányok okoznak.
A magyar kb a triplája és a politikája elfigadhatatlan ezért esünk folyton a béka segge alá
RangerHU 2022. 11. 19. 10:21
#31534
Röviden, ami alacsonyabb TF-n (h1,h4) látszik.
Pénteken az ABCDE korrekció elkészült “E” is a helyére került ahogy a nagykönyvben megírva vagyon, picit alászúrt a háromszög alsó vonalának majd afölött zárt. ATR is leesett. A lefelé mozgás momentum nélküli volt.
Az alakzat (még) érvényes, a bullish folytatás lehetőségével együtt. Elég “egyértelmű” a kép, talán túlságosan is.
Ugyanakkor magasabb TF-n és tágabb összefüggésekben több forgatókönyv is kínálkozik.
Fórumtársak előttem írták.
Leelossy 2022. 11. 18. 22:08
Előzmény: #31532  Leelossy
#31533
Ilyen zárásra számítottam....Legközelebb szerdán lesznek olyan adatok melyek nagyobb mozgást okoznának.Persze bármilyen hír kijöhet addig,szándékosan eltévesztett rakéta stb...Csütörtökön nincs USA a HÁLAADÁS NAPJA lesz.Közel vagyunk az 1.0255-höz ha az törik,akkor paritás alá megy...Most a pár a túl vett határán mozog...Én nem látom benne az 1.0550-es szintet a jövő héten...Az EU óriási gondban van ez rövidesen robbanni fog...TELJES ELADÓSODÁS...Az EU a gazdasági együttműködésre alakult és most hadigazdaságot fejleszt,ennek csúnya vége lesz!!!!JÓ LENNE TÉVEDNI!!!
Leelossy 2022. 11. 18. 16:28
#31532
Jelenleg a 200 napos mozgóátlag 1.0413-nál van.Ez egy erős ellenállás,amit az előzőekben is írtam.Csak ha ma e fölött zár a piac,akkor indítok vételi poziciót.Vagy az 50 napos mozgóátlag alatt,ami most 0.9932...Ezt a visszaesést erősítené,ha a 4 órás 50 napos mozgóátlagot lefele törné a piac ,ami most 1.0255 szinten áll...Jelenleg nem úgy néz ki,hogy 1.0413 felett zár a piac...Vásárlás esetén a cél 1.06-1.07 között lenne...
RangerHU 2022. 11. 18. 09:42
Előzmény: #31530  lhebamy
#31531
Igen.
Ez a legvalószínűbb verzió jelenleg.
lhebamy 2022. 11. 18. 09:36
Előzmény: #31529  RangerHU
#31530
Ha nem csal a szemem,akkor most napos síkon egy harmadik hullám négyes alhulláma tart,ahogy a hét elején is írtam.A mai napi eséssel akár vége is lehet.A jövő héten pedig elérheti a célárat 1,0555 körül.Onnan mindenképpen jönnie kell egy minimum 1,03-ig tartó esésnek,de ott fog eldőlni,hogy ez  korrekció vagy trendforduló volt az usdx-nél
RangerHU 2022. 11. 18. 09:00
#31529
Egy ABCDE korrekció megy mint a nagykönyvben…
D már meg van.
Alsó oldalon E még hiányzik, mely azon az enyhén emelkedi trendvonalon helyezkedik(ne) el, mely 1.0280 körül indul és kb 1.031x körül tart.
E után felkör. Divergencia támogatja.
Annyira nyilvánvaló(?) nem tudom, h tényleg ez lesz-e…. 
Leelossy 2022. 11. 17. 15:56
#31528
Az 1.0434 egy erős ellenállás...Rövid távon 1.0221-nél lehet inditani egy vásárlást,de inkább középtávon  0.9932-nél ami onnan akár 1.0621-ig is felmehet...A mai USA adatok tovább erősítik a dollárt...
Netzus 2022. 11. 17. 14:37
#31527
A mai USA adatokat hogyan értelmezzük? 
Törölt felhasználó 2022. 11. 17. 12:54
Előzmény: #31524  RangerHU
#31526

https://invst.ly/zlp81
A tegnapelőtti felszúrás volt nekem kicsit gyanús, persze a trend az trend!
Köszi még 1x!
Törölt felhasználó 2022. 11. 17. 12:45
Előzmény: #31524  RangerHU
#31525
Köszi!
RangerHU 2022. 11. 17. 11:13
Előzmény: #31523  Törölt felhasználó
#31524
Nem kedvrontásból..
Amíg a két 1.0280 körüli alsó ponton átfutó/húzott kicsit emelkedő trendvonal alá nem zár (most kb..: 1.0290?) addig a felfelé mutató intraday alakzat se sérült. 
Minden lecsorgás likviditás gyűjtés lehet bikáknak.
Törölt felhasználó 2022. 11. 17. 10:40
#31523
Kezd jó lenni az irány!
RangerHU 2022. 11. 16. 15:31
Előzmény: #31521  Leelossy
#31522
Hagyjuk.
Impulzus beírás.
Nincs itt semmi látnivaló.
:)
Leelossy 2022. 11. 16. 15:28
Előzmény: #31520  RangerHU
#31521
Mire gondolsz?

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek