Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 23:27
Előzmény: #27411  szarvasvadasz
#27420
óráson fordított fej váll sem lehet,hisz az emelkedő szakasz végén jelezted azt, az meg eső szakasz végén lehetne,emelkedő szakasz végén fej váll lehetett volna ha nem kitörés lesz a vége,így viszont az sem lehetett.
Egyébként semmilyen jelentősége,így inkább hagyjuk ezt a témát,a múlt héten kb egyformán láttuk az irányokat és a szinteket is.
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 23:08
Előzmény: #27410  Törölt felhasználó
#27419
Amint látom arra az írásomra amivel a nem létező fej váll alakzatra hívtam fel a figyelmet,hét kedves fórumozó jelezte nem tetszését,így feltételezem,hogy nekik sikerült a grafikonon úgy egyébként nem látható fej váll alakzatot felfedezni :)
Elismerésem jeléül ezen teljesítményükért,küldöm nekik a Brian életéből az alábbi aktuális kis jelenetet :)
https://www.youtube.com/watch?v=rHZN25yAPAo
Ezúton is köszönöm nekik,hogy sikerült beazonosítaniuk egy teljesen új alakzatot a  brian fej váll alakzatot
:):):)
artista 2019. 10. 07. 19:30
Előzmény: #27415  Oceansone
#27418
1,0990-re még visszamegy előtte
RangerHU 2019. 10. 07. 19:19
Előzmény: #27416  RangerHU
#27417

Bár még az emelkedő csatornában van..
1.102x+ ra is lenne hely felfelé...már...
RangerHU 2019. 10. 07. 18:55
Előzmény: #27415  Oceansone
#27416
Szerintem is
Oceansone 2019. 10. 07. 17:06
Előzmény: #27414  Oceansone
#27415
Ennyi volt...mehetünk 1.0940re
Oceansone 2019. 10. 07. 15:05
Előzmény: #27413  RangerHU
#27414
Nagyon sunyin közelíti, szerintem még ebben az órában átlépi.
RangerHU 2019. 10. 07. 15:02
#27413
Nagyon nem akar összejönni ez az 1.10 fölé zárás ....
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2019. 10. 07. 11:15
Előzmény: #27407  redi
#27412
Olyan stratégia alkalmazását értem alatta, ahol elég, ha megtanulod, milyen jeleket kell figyelned a grafikonon és ha előáll a belépési szignál is, pozícióba lépsz. Ez teljesen stratégia függő, de jóval kisebb feladat megtanulni, mint az árfolyammozgás mechanizmusát leíró komplex módszertant és nyelvet elsajátítva eljutni a döntésig.
 
Nézzünk egy hétköznapi példát a két megközelítés közötti különbség szemléltetésére.
 
Tételezzük fel, hogy fáj a fejed és kezelni akarod. A mechanikus stratégia a következő: 
1. Érzékelem, hogy fáj a fejem
2. Iszom egy nagy pohár vizet és várok
3. Ha 30 perc múlva sem csillapodik (még mindig jön a jelzés), akkor gyógyszer kell
4. Gyógyszert választok:
    a) ha az arcüregem környékén fáj, akkor Algopyrin kell
    b) ha migrénes fejfájásom van, akkor Quarelin
5. Engedek 3 dl csapvizet és beveszek 1 szemet a megfelelő gyógyszerből
6. A fejfájás kb. 30 perc múlva elmúlik
 
Ugyanez hullámelméleti alapon kezelve:
 
1. Érzékelem, hogy fáj a fejem
2. Iszom egy nagy pohár vizet és várok
3. Ha 30 perc múlva sem csillapodik (még mindig jön a jelzés), akkor gyógyszer kell
4. Gyógyszert választok:
    Tisztában vagyok az acetilszalicilsav, a paracetamol, az ibuprofen és a diclofenac hatóanyagok élettani hatásával, ezért:
    a) ha az arcüregem környékén fáj, amihez láz is társul, metamizol-nátrium hatóanyagú szer javasolt, de csak akkor, ha nem vagyok allergiás a metamizolra, illetve egyéb pirazolon-származékokra vagy pirazolidinekre, valamint ha nem szoptatok és első vagy utolsó három hónapos terhes sem vagyok. Minden más esetben x hatóanyagú kezeléssel kell próbálkozni.
    b) ha migrénes fejfájásom van, akkor koffein és a drotaverin-hidroklorid tartalmú gyyógyszer javasolt abban az esetben, ha a fejfájás erős vagy egyéb kezelésre nem reagál, illetve enyhe és közepes erősségű migrénes roham kezdeti szakaszában vagyunk. Ha súlyos máj-, vese- illetve szívelégtelenségem van, akkor viszont x szerre van szükség.
5. Engedek 3 dl csapvizet és beveszem a megfelelő adagot a megfelelő gyógyszerből
6. A kezelés függvényében eléggé pontosan tudom, hogy 5 vagy 30 perc múlva elmúlik a fejfájásom
 
Szóval valahogy így.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2019. 10. 07. 09:27
Előzmény: #27410  Törölt felhasználó
#27411
Elnézést, köszönöm a pontosítást, természetesen a "fordított" fej-vállra gondoltam a konkrét esetben.
 
A linkelt leírás viszont a semmitől jobb ugyan, de borzasztóan elnagyolt. A különféle felrajzolási lehetőségeit, a rajzolt csatorna egyéb funkcióit élő példákon keresztül a gyakorlatban mutatja be az alábbi rövid Kennedy video. Akit érdekel, itt megnézheti (regisztrációt igényel). 
 
Learn "Head & Shoulders" in Just 12 Minutes
 
Angol tudás nélkül is használható, bár hozzáteszem, hogy amit Kennedy a felvezetőben és közben mond (és épp azért jó, mert ezt paradox módon pont ő mondja, aki az egyik legjobb a hullámelmélet gyakorlati alkalmazásában), azzal önmagában 1-2 évet spórolhat magának az ember (utaltam rá tegnap).
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 07:47
Előzmény: #27402  szarvasvadasz
#27410
http://www.forexbazis.hu/node/52
Mivel úgy látom továbbra sem érted,hogy ,mi is az a fej váll,és abból csak letörés és nem kitörés lehet,kivétel értelemszerűen a fordított fej vállat .ezért
megadom a fenti linket segítségül neked és mindazoknak akiknek ez valahogy nem szúrt szemet.
longtrader 2019. 10. 07. 07:22
Előzmény: #27402  szarvasvadasz
#27409
Köszönet érte Vadàsz, és le a kalappal a segítőszàndékod miatt.
RangerHU 2019. 10. 06. 20:42
Előzmény: #27402  szarvasvadasz
#27408
Ezer köszönet!
Külön a slideshow ért!
redi 2019. 10. 06. 20:27
Előzmény: #27401  szarvasvadasz
#27407
Nekem épp ez az árnyalatokban gazdag világ tetszett meg. Tetszik, hogy folyamatosan gondolkodásra késztet. Amit írsz, hogy csak félig megtanulva és csak félig értve nem lehet sikeresen kereskedni, arra én is rájöttem közben. És persze ez a világ legnehezebb párja, ezért elismerésem mindenkinek, aki ezen sikeresen kereskedik! Eur huf-al jóval könnyebb :)  Köszi a tanácsot az éles számláról vacsora árazással!  Az egyszerűbb mechanikus kereskedési szisztémáknál mire gondolsz?
lighthouse 2019. 10. 06. 19:51
Előzmény: #27405  szarvasvadasz
#27406
sp500 is jó lesz ;-)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2019. 10. 06. 18:54
Előzmény: #27403  lighthouse
#27405

Kerülöm a három betűs instrumentumokat ;-)
 
Ránézek valamikor a napokban.
artista 2019. 10. 06. 17:09
Előzmény: #27399  RangerHU
#27404

"Szarvasvadász"  "mire érdemes figyelni"
Még a sajátomhoz annyit tennék hozzá, ha törik az 1.0937 akkor újra tervezem.
A kérdőjel meg azt jelezte hogy érdekel mindenki véleménye még az is amivel nem értek egyet.
Még most is előttem vannak DLPH fantasztikus elemzései./ bár ha az utolsókat megjátszotta az nagy bukó lett./
lighthouse 2019. 10. 06. 16:31
Előzmény: #27402  szarvasvadasz
#27403
szia vadi, spx-ről mi a véleményed?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2019. 10. 06. 15:25
#27402
Akit érdekel, összefoglaltam a múlt heti hozzászólásokat egy animált slideshown, láthatóvá téve hogyan gondolkodtam folyamatában a hullámelmélet eszköztárát használva a hozzászólás időpontjáig kialakult alakzat alapján.
 
Múlt heti posztok és kommentek (m15 slideshow)
 
Az alábbi képen pedig mutatom, hogy mire érdemes a folytatásban figyelni a nagyobb szerkezet alapján és miért. Ami ehhez a hasznunkra van és objektív alapra helyezi a tevézést, azok:
- a megelőző esés szerkezete (részlegesen látszik a képen, de most ennyi is elég)
- az esés és az emelkedés Kennedy csatornái
- a kapcsolódó alakzatok és viszonyukat leíró szabályok + irányelvek (ending diagonal, impulzus, zigzag)
- momentumkép hullámelmélet specifikus alkalmazása (nem azonos a hagyományos TA-val)
 
Mire érdemes figyelni a folytatásban
 
Azzal, hogy az árfolyam a megelőző esés pink (a) alja fölé ment (1.0990) arra utal, hogy az 1.1109-től indult esés kész ABC szerkezet volt, már nem lesz belőle 12345 impulzus szerkezet lefelé, potenciális hullámvég jelölt a nagy, részlegesen látszó ending diagonal részeként. Ebből arra lehet következtetni, hogy az aljtól indult eddigi emelkedés egy nagyobb ABC korrekció, vagy pedig 1.1109 fölé tartó nagyobb 12345 szerkezet első hulláma lehet. Nem tudjuk most még, de nem is érdekes. 
A péntekig látható emelkedő szerkezet a múlt heti posztokat összefoglaló képen látszik belülről jobban, aszerint lehet már kész vagy 1.1020 körülig még felszúró majdnem kész 12345 szerkezet. Ezt támogatja, hogy a momentumcsúcsot a kék a vagy i előtt már elértük, és ezt jellemzően a 3-ik csúcsnál éri el az 12345 szekvencián belül.
 
A konkrét számozástól lényegesebb a Kennedy báziscsatorna szerepe: amíg az árfolyam az 1.0879-től berajzolt csatornában vagy fölötte halad, a szerkezet nem tetőzött. Bullish vonatkozásban a kép által sugallthoz képest új helyzetet (és más értelmezést) az teremtene, ha további jelentős korrekció nélkül hirtelen megugrana a báziscsatorna fölé.
 
Lefelé csatornatörés esetén a piros zónába tartó korrekcióra spekizhetünk. Ha ez B hullám lesz csak, már 38% után is fordulhat és mehet tovább föl. Ha 2-ik hullám lesz, 50-62% a jellemzőbb korrekciós szint (ritkábban 78%), amelyet az esetek ~80%-ában zigzag szerkezettel ér el. Fontos, hogy az esésben hármas korrektív jellegű szerkezettel kell elérnünk a célzónát. Ha egyetlen impulzív eséssel érnénk el a célzóna alját, gyanakodhatunk, hogy tévedhetünk a várt szcenárióval.
 
Az árfolyammozgás fraktál természetű, ami azt jelenti, hogy bármely timeframen vizsgálva az árfolyam szerkezetét a mintázatok és szabályok ugyanúgy működnek (hónapos charton, 15 perces charton egyaránt). Kereskedési szempontból a konkrét példánál maradva ez azt jelenti, hogy ha a h2 képen most potenciális ABC vagy 12345 szerkezet A vagy 1-ik hullámát látjuk formálódni / tetőzni, akkor a folytatásban az ezt építő alacsonyabb hullámszintű szerkezetek vizsgálatakor tetőzésre utaló szerkezetet (ilyen volt pl. az animált képen a háromszög története), majd pedig csatornatörést végző impulzív eső szerkezetet kell látnunk a kezdődő lefelé korrekció részeként - vagy pedig annak cáfolatát.
 
Az egész arról szól, hogy a már ismert alakzat alapján az általa sugallt valószínűbb irányt támogató jeleket látunk-e a charton vagy annak cáfolatát a megfelelő fázisban - és ez minden más hullámelmélet mentes módszer esetén igaz.
 
Ez a gyakorlatban egyszerűbb, mint leírni. Erre láttok folyamatában konkrét élő példákat az animált képsor 7-13 kockáin. Talán már ennyi is elég ahhoz, hogy ki-ki eldönthesse, előny-e vagy hátrány ez a fajta "látás" a gyakorlatban.
 
Jó kereskedést.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2019. 10. 06. 15:20
Előzmény: #27400  redi
#27401

Szia Redi, ennek örülök, mindjárt rakok fel egy hosszabb posztot is,.
 
Elöljáróban és Neked válaszképpen annyit szeretnék mondani, hogy sokszor elmondtam már korábban, hogy a kereskedéshez nem szükséges a hullámelmélet, eleve nem is való mindenkinek. Aki félig tanulja meg, vagy csak érti, de nem tudja alkalmazni, annak csak zavart fog okozni a kereskedésében. Vannak egyszerűbb mechanikus kereskedési szisztémák, amelyek másként és fekete-fehérben "látnak" és nem igénylik ezt a fajta árnyalatokban gazdag szemüveget - osztottam már meg pár éve ilyet is egyetlen A/4-es lapon.
 
A hullámelmélet egy roppant szofisztikált eszköz, időigényes, amíg használatra tudod fogni. Egy "széles spektrumú gyógyszer", amit a kábítószer-fogyasztás, a divatirányzatok várható alakulásától kezdve számos területen alkalmaznak ma már - nagyon jól használható, de kereskedéshez nem feltétlen kell, ki-ki mérlegelje ezt.
 
Ami a demot illeti, ha már van szisztémád, nyiss egy éles számlát annyi pénzzel, amire úgy tudsz gondolni, mint egy jobb vacsora árára. Kezdj el azon kicsiben gyakorolni, a mentális része csak így edződik.

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek