Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 05. 23. 17:10

EUR/USD  

EUR/USD-re mit tippeltek, közel és távoli időintervallumra?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 13. 00:01
Előzmény: #6699  Törölt felhasználó
#6700
link

:)
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 23:46
Előzmény: #6698  szarvasvadasz
#6699
EW@GS for EU:

link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 04. 12. 21:59
Előzmény: #6172  szarvasvadasz
#6698
EU: az éves eséshez / linkelt március eleji posthoz egy lehetséges alternatíva:

link

Nem érzem késznek a (4)-t, hiányzik nekem a zöld zóna meglátogatása. A szerkezete szerint is befejezetlen korrekciónak tűnik, egy lehetséges értelmezés hozzá pirossal jelölve.
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 17:13
Előzmény: #6696  Törölt felhasználó
#6697
Általában azt ajánlják, hogy potenciális 5-ösöknél soha ne várjunk csonka 5-ösre, mert ritka mint a fehér holló... ebben lehet is valami, viszont ne feledjük az elmélet megállapítását:

"Truncation often occurs following an extensively strong third wave."

A dodóindex jelen chartképe alapján szerintem a (feltételezett) lila 3-as megfeleltethető egy "extensively strong third wave"-nek.

Mindamellett statisztikailag valóban mindig nagyobb az esélye egy 3-ason túlnyúló 5-ösnek, ami eurusd-ben újabb lokális aljat jelentene. Más részről a gigantikus shortos eu-szentiment (és ennek megfelelő negatív hírözön) miatt a csonka 5-öst sem vetném el DXY-ben... melynek egyébként az elméleti minimum célára máris teljesült. ;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 12. 16:39
Előzmény: #6695  ocsibroker
#6696
thx... dodóindexet nézve awesome H4/D1 alapján 4-of-5-ben mozoghatunk éppen (?)... így a korábbi tankönyvbe illően szép CT lehetett iv-of-kék'v' (és lila '3').

Sőt, H4/D1-en könnyen lehet h. már el is kezdtük az 5-of-5-öt, aminek (zöld)i+ii of v-jén akár már túl is lehetünk:

link
ocsibroker
ocsibroker 2015. 04. 10. 11:53
Előzmény: #6694  Törölt felhasználó
#6695
Sajnos továbbra is a kis tőkére való tekintettel a D1-t is figyelembe véve kénytelen vagyok H4-en elemzgetni. Ez nekem nagyjából elég is, hisz a napi célom kb 35 pip, az átlagosan megvan heti szinten. Amióta próbálom az EW-t is megfejteni (2-3 hete), azóta egyenlőre jobban is megy.

Még egyszer kösz a segítséget, szívesen veszem, ha máskor is megosztod a véleményedet a chartommal kapcsolatban.

Addig is sok-sok pipit!!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 11:17
Előzmény: #6693  ocsibroker
#6694
"Szerinted az előtte lévő jelölések megfelelőek?"

sajna csak mérsékelten... de az már látható volt, hogy itt némileg ki tudtál lépni a korábban még minden rendszer nélkül feldobált 1-2-3-4-5 vonalak bűvöletéből. ;)

részemről én már több száz órányi intenzív EW-tanuláson vagyok túl, de ilyen kis TF-en még mindig nem mernék vállalkozni önálló számozásra, mert ahhoz már mélységeiben kellene ismernem a százhatvanegynéhány EW-szabály egymást kiegészítő/kizáró alkalmazási lehetőségeit és a még ennél is több kiegészítő irányelvet.... ha pedig ezen már túl volna az egyszeri EW-tanuló, akkor onnan jönnek olyan témák, hogy pld. "right look". Ez azt jelenti, hogy hiába ismeri valaki a teljes EW-szabályzatot, még korántsem biztos, hogy a számozása megfelel az adott chartkép belső dinamikájának.

Arról nem is beszélve, hogy a forex területén az EWT alacsony TF-es számozása nagyon nehéz kenyér... Glenn Neely szerint azért, mivel az EW-alapú kereskedés mára nagyon elterjedt az egész világon, ezért az instrumentumok (főleg a szuperlikvidek) kezdenek ennek a fejleménynek egyre inkább ellenszegülni... ami nem azt jelenti, hogy az EW nem működik rajtuk, hanem azt, hogy egyre bonyolultabb módon működik.... éppen azért, hogy a tőzsdei játékosok 95-98%-a továbbra is a vesztes oldalon maradjon, ahogy korábban is.

Az EW sem Szentgrál. :)
ocsibroker
ocsibroker 2015. 04. 10. 10:50
Előzmény: #6692  Törölt felhasználó
#6693
Szia!

Köszönöm a szakmai segítséget, még valószínű, hogy van hova fejlődjek.
A számozás szempontjából igazad van, de jobban szeretem utólag berakni a szerintem pontos jelöléseket, ha már megvan a forduló pont is. Addig még nekem képlékeny. Ebben az esetben, ha mégsem teljesül a (d) pont, mert mondjuk, hogy innen visszafordul, akkor e-d töröl és csak annyi történt, hogy alászúrt a c pontnak. Ha beteljesül a d, akkor átszámozom és onnan újratervezek, ezek számot kapnak, míg az emelkedés kapja meg az a-b-c jelölést. Gondolom, így lesz helyes.
Szerinted az előtte lévő jelölések megfelelőek?

Még egyszer kösz az építő jellegű hozzászólást, szívesen fogadom :))
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 10:42
Előzmény: #6691  Törölt felhasználó
#6692
*kiegészítés: természetesen ahhoz, hogy valaki formailag helyes EW-számozásokat tudjon feltenni, nagyon tisztában kell lennie az Elmélet alapjaival... különben hogyan is számozhatna (formailag) helyesen? A tartalmi helyességről nem is szólva, hiszen az EWT alapvető szabályainak ismerete nélkül a tartalmi helyesség csupán ritka és/vagy véletlen "baleset" lehet, semmiképpen sem tudatos szándék eredménye.
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 10:20
Előzmény: #6689  ocsibroker
#6691
Szia Öcsi, pusztán egy formai észrevételt tennék... az EW-nél nagyon fontos, hogy az egymásra következő számozási szekvenciák konzisztensek legyenek az adott cikluson belül, mert különben olyan hibá(ka)t viszel be a rendszerbe, amely miatt a végeredmény sem lehet majd helyes.

Ha úgy gondolod, hogy a legutolsó hullám mondjuk egy C hullám, ami egy korrektív szerkezeten belüli (alárendelt) impulzív hullám szokott lenni, akkor azt nem számozhatod a C-n belül a-b-c-d-e hullámokkal, mert azon felül, hogy a szakmabelieknek ez így nem egyértelmű, még téged is csak összezavar.

Idetenném pld. szvadi egy nagyobb számozási szekvenciáját, hogy kb. hogyan kellene kinéznie egy formailag helyes count-nak:

link

Fontos tudni, hogy attól még, h. formailag helyes egy számozás, tartalmilag egyáltalán nem biztos, hogy helytálló... viszont a formai helyességre mindenképpen törekedni kell, mert különben hogyan volna elvárható, hogy tartalmilag komolyan lehessen venni?

Thx.
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 10:19
Előzmény: #6689  ocsibroker
#6690
hali
tegnap esti eurusd upd link
ocsibroker
ocsibroker 2015. 04. 10. 09:56
#6689
Jó reggelt!

Úgy tűnik, beindult az 5-ik hullám lefelé (d)-(e), aminek a célára megegyezik a dupla csúcs (már ha van ilyen aljon) célára és az előző alj magasságával kb 1.0477

link
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 20:58
Előzmény: #6687  celluxx
#6688
ok, de a szombatot csak a saját felelősségedre vállald, nehogy megint magyarázkodnod kelljen! ÐÐ

ÐÐ
celluxx
celluxx 2015. 04. 09. 20:39
Előzmény: #6686  Törölt felhasználó
#6687
Megpróbálok mindent bevetni, titkon reménykedek, hogy már szombatra összejöhet.
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 20:36
Előzmény: #6685  celluxx
#6686
hétfőig akkor teljesül a 2.84xx eurusd-ben? hűha, akkor még benyitok pár lottal, de most már 3 pipenként... te nagyon jó vagy animgifben, ennek is be kell jönnie! Thx, mester.

ÐÐ
celluxx
celluxx 2015. 04. 09. 20:33
Előzmény: #6682  Törölt felhasználó
#6685
Nincs terelés, nézz rá az eurtryra.
Poziépítésnek sűrű lesz az az 5 pipi, de akkor egy jó tanács: csak a jó irányba tegyed, akkor nem lesz baj. ))
Hétfőn újra elemezhetünk, persze ha addig kivág a stop vagy teljesül a célár, eltolhatjuk pár nappal.
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 20:27
Előzmény: #6681  Törölt felhasználó
#6684
de itt van eurusd csak Neked ismeretlen pesszimista olvasónk, remélem sokat keresel vele, s lelked megbékél. :o)

link
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 20:26
Előzmény: #6681  Törölt felhasználó
#6683
levelezel is vele? vagy csak képzeletben idézted a valószínű karaktervonásai alapján? :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 20:23
Előzmény: #6680  celluxx
#6682
áhhh, mesteri terelés, de rajtam nem fogsz ki... tudom h. eurusd-ben is jó lesz ez, mert te nagyon jó vagy gifekben, ezért 5 pipeként megy rá mindig az újabb lot 2.84xx-ig, ahogy ajánlottad... jó lesz, köszi, majd néha elemezzük ok? stopp 0.624x.

ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 04. 09. 20:17
Előzmény: #6678  Törölt felhasználó
#6681
Megmondom a tutit, én nem nyomogatok se pluszt se mínuszt, mert ha valamit nem értek rákérdezek. Neki is ott a lehetőség, hogy pl.:

"és ha fibkit nullát töri O_T_P az eurusd, akkor nagyobb tf-re váltsunk, vagy mi? legelé akkor mi a célárad?"

vagy lehet kritikus is:

"szerintem ez úgy szar ahogy van, de itt az enyém, ezt sasold kiskacsa, oszt hápogj egész éjszaka"

meg ilyenek. :o)

Topik gazda

markyy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek