Topiknyitó: Portfolio 2012. 05. 18. 08:03

Magyarország világbajnok: nálunk a legdrágább a mobilozás  

Ugrás a cikkhez
A magyar előfizetőknek jelenleg európai uniós összehasonlításban kiugróan magas telefonszolgáltatási díjakat kell megfizetniük, érvelt nemrégiben a Nemzetgazdasági Minisztérium, amikor arról volt szó, a nemsokára bevezetésre kerülő telefonadót miért...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=167422
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 16:13
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#40
DTL: erre érdekelne forrás, hogy hol lehet 12x45 euro = 540 euro összbefizetésért iphone4S-t és még mobilszolgáltatást is kapni.
olvas0: remélem, világos, hogy ÁTLAGOS fogyasztási szokásokról van szó a felmérésben, azaz nem egy szolgáltatót kell találni, hanem a szolgáltatók széles körét. És akkor sorolom:
1. Szlovákiában nem támogatják a telefonokat.
2. Spanyolország (szintén lista eleje!!!): eddig volt támogatás, most akarják kivezetni. (link
3. Anglia (lista vége!) egy éve csökkentették radikálisan a támogatásokat (link
4. Dániában (lista vége) már nem subsidy van, hanem hitelkonstrukció, azaz a percdíj alacsony, azaz olcsónak tűnik a mobilozás (de a mobilköltség mellett havonta csengeted a részleteket is, pl. telia.dk). Franciaország hasonló ismereteim szerint.
Ismétlem, nem olcsó a magyar mobilozás, de ebben jelentős tétel a készülékek árának kifizetése, amit Nyugaton jellemzően már másképpen rendeznek...
elemes
elemes 2012. 05. 18. 15:05
Előzmény: #1  portfolio
#39
a mercédeszes példa (a módszertan kritikájában) nem igazán helyénvaló: átlagos mobilcégnél egy konszolidált piacon kb egy nagyságrendben vannak a beruházások és a bérköltségek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 14:27
Előzmény: #37  szivacs
#38
nem is tudom, de most sajnos lépnem kell, búcsúzóul küldök egy lelkesítő munkadalt a további kitartáshoz ;)))

link
szivacs
szivacs 2012. 05. 18. 14:26
Előzmény: #35  Bekre_Pal
#37
Affrancba!
Hogy' jöttél rá, hogy Bandzsa Gyura a juhászpuli ide írogat???
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 14:18
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
18-24 honap a husegido es tobbnyire ingyen javitanak vagy cserelnek meghibasodas eseten.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 14:18
Előzmény: #33  szivacs
#35
nem kaptam választ, de tereléstanfolyamra tuti, hogy a viktorékhoz jársz ;P

:)
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 14:16
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#34
Jah itthon csak kotu szar telefont adnak az elofizuhoz ingyen, nyugat europaban barhol havi 35 fontert ill 45 euroert iphone4s-t, htc one x-et adnak, es ehhez jar min 600 perc, korlatlan sms meg legalabb 1giga mobilnet
szivacs
szivacs 2012. 05. 18. 14:16
Előzmény: #32  Bekre_Pal
#33
keményfafejekbe sokáig kell verni a szöget, hogy leesen a tantusz :-)
(ez persze nem rád vonatkozik, hisz' pl. a mobilárakat is szempillantásra átlátod:-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 14:11
Előzmény: #31  szivacs
#32
szivacs, lenyűgöz a kitartásod, tudom, más szavakkal kérdeztem már, de nem gyurinak hívnak és nem bandzsítasz véletlenül? csak mert akkor lehet, hogy ismerlek ;)
szivacs
szivacs 2012. 05. 18. 14:05
Előzmény: #23  rockmaster
#31
Bekre_Pal szerint "ha hiszed, ha nem, a cégek profitért szoktak működni, ...viszont a cégek el fogják dugni a bevételeiket, ha azt látják, hogy az adójuk másokat tehermentesít"
A nemzetközi terepen gyakorlott multi cégek az ő érdekeik szerint a lehető leghatékonyabban használnak fel minden rendelkezésükre álló ortodox és unortodox eszközt, hogy a számukra legelőnyösebb megoldásokat érjék el.
Ezt nevezheted éppen polkorrekt csalásnak vagy a kiskapuk becstelen kihasználásának, gátlástalan adókreativitásnak vagy kizsákmányolói ügyeskedésnek de ez a folyó gyakorlat minősítése csupán. A hatásai a minősítéstől teljesen függetlenül érvényesülnek a magyarországi gazdaságban.
"Akkor tapsikolj tényleg, neked való, örülj neki! Csak gratulálni tudok!"
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 14:03
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#30
"2. Magyarországon a mobiltelókat nem közvetlenül, hanem túlnyomó többségében a hívásdíjakon keresztül fizetik ki az ügyfelek. A listán szereplő országok jelentős részében nincsen készüléktámogatás, azaz nincsen beszerzési ár alatti (avagy ingyenes) telefon, hűségidőért cserében. Emiatt csak a hívásköltséget összehasonlítani félrevezető..."

Mondj egy országot és én mondok egy szolgáltatót.... :))) NEm fedi a valóságot amit irsz.... 1euroér dobálnak hozzád kint is nem gagyi xarokat mint itthon hanem HTC-t meg samu galaxyt....
CMOTDilbert 2012. 05. 18. 13:37
Előzmény: #28  Bekre_Pal
#29
Azért van más árkategória is. Én 4-5 évenként szoktam akkuár alatt (kb. 2,5kHUF) venni új telefont, amikor gyengélkedni kezd az akku. És ebben is van felesleges játékfényképező, zenelejátszó meg rádió.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 13:18
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
azért a kedvezményes készülékárakról annyit, hogy azok általában felette vannak az öcsihaver gsm bt. árainak. én is így szereztem be pár éve egy csúcskészüléket: a piacon 120e körül volt, a mobilcégnél 130 kedvezményesen. amikor elvittem másfél év után tőlük, akkor fizethettem 50e kötbért meg 12e kikódolást, persze tudom, én voltam a lusta hülye, hogy anno velük hozattam ki, nem mentem el az öcsigéesemhez készpénzzel vásárolni
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 13:13
Előzmény: #1  Portfolio
#27
Magyarországon valóban nem olcsó a mobilhívás, viszont két tényezőt teljesen figyelmen kívül hagyott a felmérés:
1. A világbajnok mértékű ÁFA önmagában jelentős eltérést okoz.
2. Magyarországon a mobiltelókat nem közvetlenül, hanem túlnyomó többségében a hívásdíjakon keresztül fizetik ki az ügyfelek. A listán szereplő országok jelentős részében nincsen készüléktámogatás, azaz nincsen beszerzési ár alatti (avagy ingyenes) telefon, hűségidőért cserében. Emiatt csak a hívásköltséget összehasonlítani félrevezető...
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 12:57
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
És az követési, adattárolási, adatrendezési és bevallási költségeket még nem is kalkuláltuk. Úgyhogy valójában lesz ez még több is.

Mert ugye pl. nem - "a nem kívánatos" - szumma 10 percet, hanem a szumma 10 perc és/vagy+ megkezdett perceket is regisztrálni kell. Mert ugye, ha 10x annyit közölsz, hogy szia, akkor az a 20 mp, már 10 percnek számít, ahogy a 9,5 egyszerre elkövetett hívás és ezeknek a tetszőleges kombinációja.

Még szerencse, hogy az ezt számoló programot, nem csak közbenszerzési(sic!) eljárás keretein belül lehet megcsinálni... de majd az ellenőrző programot.
Úgyhogy van ebben még fantázia egy-két számítástechnikai holdudvarcég számára is.

Úgyhogy lehet ebből még 3,5 Ft-is + az állami költség.
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 12:48
Előzmény: #23  rockmaster
#25
Pedig ezt csinálják, jó reggelt kívánok. És nem Matolcsy óta, hanem 15éve, mióta itt vannak. (gyk: ez nem azt jelenti, hogy egyetértenék az aktuális gazdaságpolitikával)
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 12:41
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Bizony.
rockmaster 2012. 05. 18. 12:40
Előzmény: #19  szivacs
#23
Gondolod ez az általános? Minden nagyobb cég csaló? Akkor tapsikolj tényleg, neked való a telefonadó, örülj neki! Csak gratulálni tudok!
Törölt felhasználó 2012. 05. 18. 12:37
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
Amúgy azt megsúgom, hogy minél több ilyen kiszámíthatatlan adó lesz, a vállalatok annál nagyobb biztosítási (kockázati) járulékokat fognak beépíteni az áraikba, míg egy nyugodt adópolitikánál a végletekig le lehet csökkenteni az árrést, mivel a haszon garantált és így sok kicsi sokra megy.

Azaz ez a gazdaságpolitika minden vállalkozót arra ösztönöz, hogy emelje az aktuális terhe mértékétől nagyobb mértékben az árait. És, ha már egyszer kivitte, nem fogja visszaadni, csak azért mert épp többlete keletkezett amiatt, mert a hülyeség "128.0" adót véletlenül mégsem vezették be.

Úgyhogy lehet tapsolni az ilyen adók miatt, nem 2,54-gyel fog emelkedni az ár, hanem mondjuk 3 Ft-tal.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 18. 12:34
Előzmény: #19  szivacs
#21
azt hittem, elég világosan kifejtettem, mindenesetre igyekeztem

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek