Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2015. 09. 22. 09:48
Előzmény: #8658  Tazsomaru
#8660
Mindig fele-fele arányban fogod tartani? 10 éves időtávon az russell...na jó, russell hozamait nem ismerem, de az sp500 vélhetően felülteljesíti a kötvényeket. Vagy mi az elgondolás?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 22. 09:11
#8659
indítok egy másik portfóliót is, szintén bemutató jelleggel. ebben SPY (részvény), TLT (kötvény), GLD (arany) SHY (cash) fog szerepelni. rangsort állítok fel és csak 1 lesz közülük kiválasztva a portfólióba. 3 hónapos teljesítmény 40% súllyal, 20 napos teljesítmény 30%-al és 20 napos vola 30%-al. ez határozza majd meg a sorrendet.

a kiválasztott terméket 3 hónapig fogom tartani és utána újra rangsorolom.
jelenleg SHY a nyerő, úgyhogy nem csinálok semmit, marad a cash. :D
link

folyt...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 22. 09:00
#8658
elkezdek egy passzív részvény/kötvény portfóliót bemutató jelleggel. szerintem ezt bármikor el lehet kezdeni, nincs jelentősége az árfolyamnak. 40-50 ezer forint havi megtakarítással számolok és negyedévenként építem fel, így hónap közepe körül.

Fele-fele arányt szeretném tartani, ezért indulásnak IWM/EDV-t választottam 2-2 darabbal.
link

folyt...
pitcairn2 2015. 09. 14. 16:29
Előzmény: #8656  Törölt felhasználó
#8657
CM-nak azonban meglehetősen jó publikációs lehetőségeket biztosítanak... ki tudja miért...
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 16:07
Előzmény: #8655  pitcairn2
#8656
látod,pompi is ír 250/1-es teljesítményével,pedig ő még ráadásul úriember is-állitólag
pitcairn2 2015. 09. 14. 15:58
Előzmény: #8630  pomperj
#8655
kissé beleolvasva (általában először csak az "elemzés" __ábráit__ szoktam átfutni) Clive Maund is kamatemelést vizionál

de tulajdonképpen tökmindegy, hogy hogy csűri csavarja a dolgot, úgy is jó sansszal átbas@zás lesz annak a vége...

ilyen track record-al tisztességes ember már rég nem írna "elemzéseket"...

hanem böcsületesen csendben maradna és publikálás helyett inkább tanulna...

szóval summa summarum:

eszméletlenül rossz előjelnek tekintem ezt...

de ne legyen igazam

pitcairn2 2015. 09. 14. 15:38
Előzmény: #8630  pomperj
#8654
OMG!!!!!

Clive Maund küszöbönálló nemesfém-rallit vizionál és (a saját honlapján) háromszoros tőkeáttétellel (!!!) aranybányászrészvények vásárlására buzdít...

Gold and Silver Sector Very Low Risk Trading Setup at Possible Sector Bottom...
link

no ezen a ponton mondom azt, hogy szerdán __FED alapkamat-emelés__ lesz...

a fentiek alátámasztásául ajánlom ennek a __fizetett dezinformátornak__ az eddigi __ track record-ját...
link

10-ból minimum 9 esetben "téved"

és jóformán "elemzésről" "elemzésre" 180 fokkal változik a "helyzetértékelése"...

ihol lenne a saját honlapja ahol a "fizetős" részben (ki az a barom aki ezért még fizet is????!!!) __triple leveraged gold stock__ vásárlásra buzdít...

link

Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 15:07
Előzmény: #8652  Törölt felhasználó
#8653
ez már majdnem egy értelmes hsz volt,lehet,hogy nem is vagy teljesen reménytelen?

vagy csak a szabályt erősítő kivétel volt?

nem te voltál véletlenűl,aki versenyezni akart gyuszival,meg velem?
demo versenyzés melyik nagyokos ötlete volt,mely résztvevőkkel és mi lett belőle?
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 14:53
Előzmény: #8650  sellMcsitri
#8652
:)
lehet azt az illuziot jatszani, hogy egymassal versenyzunk...,de az uzleti ev vegen, esetleg havonta, negyedevente ki mikor es hogyan ertekeli a kereskedesi eredmenyeit....
Mindenki szembesul a tenyekkel, persze lehet ugralni, hogy ki mit mondott, ill. hanyszor volt igaza vagy tevedett, esetleg milyen volt a talalati aranya....
a lenyeg milyen hozamott ert el az ember mekkora kockazattal es mennyivel nott a kereskedesi szamlain a tokeje ill. az osszes vagyona...
(szerintem mindenki penzt szeretne keresni)...
a tortenet vegen erdekel is barkit, hogy en vagy te esetleg mas mennyi penzt keresett...
szerintem ami igazan szamit mindenkinek, hogy sajat maga mennyit keresett....
(bar lehet hogy tevedek, mert nekem az esetek tobbsegeben nincs igazam,de van 1 olyan erzesem sokan szivesen cserelnenek velem es nyilvan jo nehanyan sokkal jobb eredmenyeket ertek el)....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 13:18
Előzmény: #8649  Törölt felhasználó
#8651
" (se te, se en, es mas sem versenyzik senkivel, mindenki sajat korlataival kuzd!!!) "

igencsak vesztésre állsz ebben a kűzdelemben pisti!

legyen..
sellMcsitri 2015. 09. 14. 13:09
Előzmény: #8649  Törölt felhasználó
#8650
"Mint irtam, bar ugy tunik sokak szamara nem vilagos meg; nem egymassal versenyzunk hanem mindenki sajat magaval!!!"

azért volt már itt 1-2 emberke aki pont hogy másokkal akart versenyezni. pl veled :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 12:53
Előzmény: #8647  Tazsomaru
#8649
Roland ennek nem latom ertelmet, mert te se en se vagyunk elorebb....es senki sem a forumrol.
(se te, se en, es mas sem versenyzik senkivel, mindenki sajat korlataival kuzd!!!)

WB nem spekulal, hanem befektet, bar lehet hogy lemaradtam valamirol...es nem manipulalta az ezust arat hanem amikor ugy tudott banyat vasarolni, hogy a legtobb banyasz kitermelesi arnal olcsobban volt kepes ezusthoz jutni...(ez 1 esszeru befektetes)...
es hogy felhalmozta majd ha jol emlekszem evi 16-18%-ra adta berbe...ez nem spekulacio...(legalabbis szerintem)

Hogy szezonalisan ill. ha eppen 1-1 strategiam short jelzest ad shortolok....szerintem ebben nincs igazan ujdonsag azoknak akik rendszeresen olvassak a hsz-mat...
(megtalalhato a forumon, van amikor a belepesi arat es a stoppot is kozoltem, van amikor a a celarat es van amikor az osszes infot)...
sot tavaly szeptemberben meg kritikaval is illettel ezert ill. a szerencsevel peldaloztal... 5:1-es hozam/kockazatu volt az a kereskedes pl.-ul...

never-give-up--al pedig szepen kitargyaltuk, amig nehany emberkenek nem bantotta a szemet es kepesek voltak azt a toppikot is szet b2rmolni...

Te is megtehetned, hogy megosztod a kereskedesi otleteidet, velemenyedet, hogy segits masoknak esetleg informaciot ossz meg...(bar nyilvan erre minek pazarolnad az idod..)
;)

A forum arra lenne hogy informaciokat osszunk meg egymassal, ezzel szemben az esetek tobbsegeben f** meregetes es felesleges szocsatakba torkolik az egesz....
ill. hogyan lehet elferditeni; kiragadni dolgokat...
pl. te folyamatosan probalod bizonyitani, hogy a fizikai arany rossz befektetes....(azert TE is vasaroltal)....

Mint irtam, bar ugy tunik sokak szamara nem vilagos meg; nem egymassal versenyzunk hanem mindenki sajat magaval!!!

Kereskedesnek ill. spekulacionak nem tul sok koze van a szerencsehez...(velemenyem szerint,szerinted meg pusztan szerencse vagy legalabbis ezt probalod eroltetni)
,ha nyitsz 100,1000 ill. tobb kereskedest es megfeleloen kezeled a kockazatokat hosszutavon biztos hogy jon a penz...

Ha van kedved irhatsz arrol, hogy milyen lehetoseget latsz a piacon esetleg az opcios piacon...
en peldaul ma nehany Market Vector ETF-et vizsgaltam meg ill. nehany kisebb piac ETF-jeivel kapcsolatban volt megbeszelesem:
IDX;IDXJ;RSX,RSXJ,OIH,BRF,EWZ,MOO,VNM
(mivel ezekben az orszagokban hatalmas karokat okozott a helyi fizetoeszkozuk gyengulese viszont demographia es mas fundamentalis tenyezok mellettuk szolna)....
ertek alapon pedig jo nehanyban van fantazia es apro 0,2-0,3%-os kockazatot megernek es ha egyszer a USD el kezdene gyengulni akkor ezek nemelyikeben lesz momentum amit meg lehet lovagolni es lehet majd bennuk poziciot epiteni...
1 backup terv ha megse lenne az amcsi piacokon 30%-os eses...

Legyen szep heted!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 14. 08:07
Előzmény: #8642  pitcairn2
#8648
"ami pedig az ingatlanárakat illeti nem remekeltek az utóbbi 7 évben.."

ez igaz, de véleményem szerint az áraknak nincs túlzott szerepe egy befektetés (akár ingatlan, akár részvény, kötvény) megítélésében. ha az árra kerül a hangsúly, az spekuláció. ha szerencséd van emelkednek az árak, ha nincs akkor esnek.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 14. 07:57
Előzmény: #8643  Törölt felhasználó
#8647
"Vannak shortjaim is,de nem irok roluk tul gyakran, mert ez komoly felhaborodast valt ki egyesekben"

ez nekem új. :)
belinkelnéd hol van?
azért itt elég sokan shortolják az indexeket, miért keltene ez felháborodást?
ha jól emlékszem már tavaly is shortoltad párszor a DAX-ot és a nasdaq-ot, előbb utóbb ha szerencséd van csak bejön. nincs ezzel semmi baj, ez speka.

sajnálom, hogy nem érted a különbséget WB véleménye az arany befektetésről és az ezüst manipulációja között. próbáltam megvilágítani, de hasztalan. talán egyszer...

"(bar erdekesnek tartom, hogy amit te linkeltelbe a REIT etf hozamrol te a melypontrol teszed, de ha en hozok fel hasonlo peldat az aranynal az mert kevesbe ok...;)"

nem én választottam ki az időpontot, csak válaszoltam egy felvetésre, amiben 7 év szerepel. fuss neki még egyszer, olvasd át és megérted. túl sok jelentősége nincs hogy a VNQ-t is megemlítem.
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 06:36
Előzmény: #8645  Törölt felhasználó
#8646
"mo=no
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 06:23
Előzmény: #8643  Törölt felhasználó
#8645
ezek szerint még azt sem tudod,hogy mit jelent a transzparens szó! brrr.
burkoltan még Buffetet is lesajnálod?
mo comment..

link
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 01:58
Előzmény: #8641  Tazsomaru
#8644
REIT ETF-kel lehet szep penzt keresni ill. lehet szepen eluszni is...(kerdes mikor vasarolt az ember)

link

link

egyebkent a portfoliomba nekem is lesz majd (megint) ezekbol sot a legnagyobb reszt a Vanguard fogja valoszinuleg kitenni...(ez jo meglatas a reszedrol),de vonzobnak talalnam ha valahol 20-40$ korul tehetnem meg ezt, mert akkor kevesbe zavarna ha esne onnan 20-40%-ot....

szoval csak ugyesen...(mert nem csak penzt lehet keresni a befektetesekkel!!!)
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 01:24
Előzmény: #8632  Tazsomaru
#8643
Nem 1 dologban van a penzem....
viszont abban igazad van, hogy fizikai ezustben komoly poziciom van mert 696$-tol 742$-ig (kg-os barokat) folyamatosan vasaroltam, es az is igaz hogy a fizikai ezust tarolasa, akar szallitasa problemas lehet,de senki nem kotelez senkit arra hogy 1 vaultban legyen tarolva a nemesfem keszlete...es ha ugyanabba a vaultba van a hivatalos forgalmazonak is a keszlete, akkor a szallitas nem igazan okoz gondot, egyebkent a cartier koltozik az epuletbe meg a karacsonyi szezon elott...
Vannak shortjaim is,de nem irok roluk tul gyakran, mert ez komoly felhaborodast valt ki egyesekben....de adom (shortolom) a nagyobb amcsi indexeket; dow,sp,ndx es asx200-at is...
tudod van bitcoinom,de megint le kellett allnom a vasarlassal mert jott 1 visszateszt...
es van GDX-m es nehany Fx pozim AUD,NZD CHF ellen,TRY/JPY es 1 aprocska pozi USD/CNH-en
es ulok kp-ben is...

Omahai bolcs dolgot azert hoztam fel, mert errol azert nem igazan szokott beszelni ill. nyilatkozni, csak arrol hogy mekkora butasag az arany vasarlasa,de azert az ezustre korabban o is szepen betolta a penzt...(szoval mennyire is transzparens a velemenye???)

a REIT etf-ekkel vigyazz, mivel az ingatlanokban is lufi van, a GFC-ben az itteni REIT szektor 80%-a elverzett...
(bar erdekesnek tartom, hogy amit te linkeltelbe a REIT etf hozamrol te a melypontrol teszed, de ha en hozok fel hasonlo peldat az aranynal az mert kevesbe ok...;)

es mivel gondolom nem kereskedted a REIT szektort ill. nem volt befektetesed 7-10 evvel ezelott, elarulom nekem volt MQF-ben peldaul, tudod a Citibank epuletet, az au tax office epuletet es meg jo nehany hasonlo dolgba volt a penzuk...
de miutan olvastam az MQF vezetojenek levelet melyet a befektetoknek kuldott en azonnal adtam....
(jelenleg mar nem letezik)
atlagosan 80-90%-os ertekvesztest szenvedtek el az itteni REIT etf es egyebb ingatlan befektetesek, alapok....

egyebkent a REIT szektor is 1 fontos resze 1 portfolionak,de jelenleg nem ajanlanam ezt a szektort, sot kicsit vallalkozobb kereskedoknek shortot ajanlanek ezekben, persze ezek kozott is van kulonbseg...de a REIT szektorral en nagyon ovatos lennek!!!
;)
pitcairn2 2015. 09. 13. 22:00
Előzmény: #8641  Tazsomaru
#8642
inkább annyit, hogy az ingatlankiadás egy komplett szakma, nem amatőröknek való...

és ez a részvénybefektetésre hatványozottan igaz...

ami pedig az ingatlanárakat illeti nem remekeltek az utóbbi 7 évben..

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 13. 21:42
Előzmény: #8637  pitcairn2
#8641
nem értelek. azt akarod mondani, hogy az elmúlt 7 évben az albérletek, az üzlethelyiségek, raktárak, tárolók, garázsok bérleti díja drasztikusan csökkent volna?
vagy inkább nézzünk meg egy népszerű REIT ETF-et?
link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek