Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 12:52
Előzmény: #7618  fxboy
#7620
Szia

ezt probaljak rolam beallitani, hogy nekem biztos mindig igazam van ill. hogy en ezt allitom magamrol....

a valosag az hogy aki csak rovid ideje is olvassa a hsz-aim az tudja, hogy mi a velemenyem a talalati aranyrol ill. hogy nekem a legtobb strategiamnak ez az arany 50% alatt van, de van olyan is ahol 40% alatt....
ebbol ugye ertelmesebb embereknek az kovetkezne hogy az esetek tobbsegeben nincs igazam, es en ezt tudom!!!
es megtanultam vele kereskedni...
;)
talan ezert is irom hogy a
tevedes jogat fenn tartom
egyebkent szerencsere divat lett a portfolio-n idezgetni ezt...
;)

a legtobb hsz pedig elozmenyek ismerete nelkul keszul...
talan ez nem csak ram igaz, talan rad is....
persze lehet hogy rad nem....
;)

inkabb nezegesd a NZD-t meg a vegen meglatod benne a lehetoseget...(csak 1 otlet)

sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 12:40
Előzmény: #7618  fxboy
#7619
bizonyára.. :)))
fxboy
fxboy 2015. 04. 21. 12:33
Előzmény: #7607  Törölt felhasználó
#7618

Szevasz!

Nem olvastam végig ezt a hsz-edet, de egészen biztosan igazad van.....
Csak az a helyzet, hogy egészen másról beszélgettünk tadzsoval. Az a mostani 20-25 %, meg a régebbi cca 3 % egészen másra vonatkozik amit te emlegetsz. A Gizike és a gőzeke tipikus esete a hsz-ed, ami egyebekben bizonyára helytálló.

Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 11:40
Előzmény: #7616  taxisnyuszi
#7617
Mecsektető!
ÐÐÐ
taxisnyuszi
taxisnyuszi 2015. 04. 21. 11:37
Előzmény: #7614  Törölt felhasználó
#7616
Kecsegtető!
ÐÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 11:33
Előzmény: #7612  Törölt felhasználó
#7615
Megkértek hogy csinálj róluk egy képet? :)) Tálcát ott ne felejtsd! :ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 11:27
#7614
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 11:23
Előzmény: #7612  Törölt felhasználó
#7613
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 11:23
Előzmény: #7610  Törölt felhasználó
#7612
talan inkabb valami ilyesmi lenne...
persze ha jo ido lesz es miert ne lenne akkor kontos nelkul...
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 11:11
Előzmény: #7608  buyandhold
#7611
nezz utana a hirekben hogy milyen ido van Sydneyben....
egyebkent szeretek hajokazni, buvarkodni es az asszony iden hajo utat szervez valahova a csendes oceanon...
viszont meg nem fizettem erte...ha hajokaznak akkor nekem fizetnenek erte...igy viszont hamarosan fogok
:)

nem kell haza vinni a szefbe, hanem a privat vaultokban vannak bullion szefek amiben 300kg jo vagy ezt egesz veletlenul tudom
;)
...~1500AUD/ev ha mondjuk 5 evre szerzodest kotsz veluk igy a jelenlegi erteknel ha csak ezustot tartasz (bar nekem ill. nekunk van arany is..) tartasanal picivel kevesebb mint 0,7%-os tartasi koltseged van, ha van aranyod is ez le mehet 0,2-0,5%-ra + biztositas....
lehet tobb szefet is berelni,de arra meg nem kerdeztem ra Joe-tol (kinai holgy) talan a joanna roviditese lehet,de ha akarod megadom a szamat, hivatkozhatsz ram...
viszont kialkudtam, hogyha tobb szefre lenne szuksegem akkor a mostani arral kothetek naluk akar iden akar jovore....
banki szefet en nem ajanlanek, talan ez alol kivetel Svajc mert ott a bullionokra mas torvenyek vonatkoznak....,de svajc kulon kategoria es ott nem divat bankoknak csodbe menni a bank vezetese teljes vagyonaval felelos...a bankert...
;)
mi ertelme 1 banki szefnek ha eppen amikor a legnagyobb szukseged van ra nem tudsz hozzaferni...mert lezartak a bankot ill. annak minden vagyonat, sok helyen tudod a betetek ill. a szefekben levo ertekek a bank vagyonat kepezik!!!!

SLV es GLD sem rendelkezik 100%-ban fizikai bullionokkal, ezt mar targyaltuk korabban...
ha legpozitivabban nezed o nekik is van kovetelesuk amit 1-2 napon belul fognak szallitani...
ha realistan nezed a portfolio reszenek 1 bizonyos %-a megallapodasok ill. hataridos kontraktusok, nem fizikai arany....
kulonben nagyobb lenne a spread ill. lenne 1 minimalis mennyiseg, hogy mekkora a legkisebb pozicio amit nyithatsz GLD ill. SLV-ben...
ehez nem kell tobb csak jozan paraszti esszel vegig gondolni milyen lehetosegek vannak a GLD es SLV kereskedese soran...

szef birtoklasanal meg csak papirt se birtokolsz,max 1 szamlat hogy fizettel es 1 leirast nehany fontos tudnivalorol,de azt anelkul is birtokolhatod mint ismertetot
en 2 kulcsot es magneskartyat birtoklok, meg szuksegem van az arcomra, jobb kezemre ill. tenyeremre es ujjaimra, kodra, ID-ra bar tolem meg nem kertek csak mikor nyitottam a szamlat naluk, talan mert ismernek szemelyesen...

komoly vaultokba szallitanak a nagyobb kereskedok ill. a vaultokban lehetoseg van megrendelni a termeket, bullion-t amire szukseged van...
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 10:21
Előzmény: #7608  buyandhold
#7610
link ??

)
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 10:19
Előzmény: #7608  buyandhold
#7609
jujj de cseles! :))
buyandhold 2015. 04. 21. 10:17
Előzmény: #7606  Törölt felhasználó
#7608
...mert 1 hong-kongi kereskedonek uzletembernek nem tudod elmagyarazni mi ertelme ...

ha mondjuk vesz 15 millaert ezustot, ami 100kg, akkor hogy viszi haza? (ha banki szefbe viteti teherautoval, akkor ugye mar nem birtokolja a fizikai ezustot, csak a papirt, hogy ove a szef taralma, nem mellesleg SLV is fizikai ezustot tart szefben)

"az obolben leallitottak a hajo forgalmat...
szoval olvashatok"
ezek szerint hajon dolgozol? Nem ertem, ha esik az eso miert nem tudsz dolgoni?
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 10:07
Előzmény: #7605  fxboy
#7607
FX-n 3,2 es 1%-os kezdo kockazat/ pozicio sok!!!
jatsz el a gondolattal, hogy mondjuk 10 kereskedesbol van 2 nyero es 8 veszto....
esetleg beleszaladsz egy 10-12-es veszto szeriaba 3%-nal a kereskedok 90% dobni fogja a strategiajat es marad 30% folotti DD-je....
ha a teknosoket nezed ok is megvaltoztattak 1%-ra a kockazatot (2%rol)....csak nem nagyon szoktak megemliteni,de valojaban igy volt....
45-55%-os talalati aranyhoz en 0,6-0,8%-os kockazatott tartok maximalisan megfelelonek profiknak....
ezt matematikai modellek bizonyitjak...
en 0,3-0,5%-ban hiszek es azzal szepen lehet a nyero pozikban piramist epiteni ill. hozza adogatni a pozikhoz likvid termekeken....
a nyereseg elvesztese sosem faj annyira mint a sajat toke vesztesege....

3%-os kockazat/pozicio szerintem csak ido kerdese hogy ki mikor fut jegre...
ugyanez igaz a cost avareging ill. martingale rendszerekre is...
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 09:49
Előzmény: #7603  Tazsomaru
#7606
Roland azert mert 1 kezdo (1. pozicion 0,3-0,5% a kockazat) az nem jelenti azt hogy a pozicio merete 0,3-0,5% mindig...

NST-ben volt hogy 12% folotti resz volt a portfoliobol, at is kellett sulyozni belole...
jelenleg 6% korul van, de ha holnap tonkremenne a ceg akkor se vesztenenk tobbet mint 1,5-2% a sajat tokenkbol mert a nyereseg nagy reszet hagyjuk futni, ha a stopunkat uti ki az arfolyam ~1%-ot vesztunk a jelenlegi tokebol,de osszesegeben meg igy is kerestunk az NST kereskedesen + az osztalekhozam...

amire nagyobb eselyt latok benne, hogy kisebb korrekcio utan mondjuk 1,8$-rol szepen uj csucsok fele nez, persze ehez segithene magasabb arany ar ill. gyengebb AUD....
gyengebb AUD-ra ha minden jol megy nem kell sokat varnunk az RBA mai nyilatkozata alapjan...

GLD rovid spekire alkalmas, befektetesnek nem....
Tudtad peldaul, hogy azsiaban nem nepszeruek a nemesfem ETF-ek SLV vagy GLD...
tudod miert nem, mert 1 hong-kongi kereskedonek uzletembernek nem tudod elmagyarazni mi ertelme van GLD-vel kereskedni,befektetni mert egyszeruen magaval a fizika termekkel kereskednek.....

korubelul ugy kepzeld el az ETF-ek olyanok nekik mintha leulni jatszani a csaladoddal capitaly-t vagy gazdalkodj okosant...
;)

egyebkent rengeteg idom van mert pocsek ido van itt, volt ahol 1ora alatt 80-100mm csapadek hullott es vannak helyek ahol mar 6-12h alatt 250mm folott jar a csapadek menyiseg ehez jon meg 1 kis szel....
az obolben leallitottak a hajo forgalmat...
szoval olvashatok, irhatok vagy nezhetem az aprosagokkal valamilyen meset vagy Nat.Geo...-ot
;)
fxboy
fxboy 2015. 04. 21. 09:49
Előzmény: #7603  Tazsomaru
#7605

Szia!

Régebben, 3-5 éve nagyságrenddel kisebb speki aránnyal dolgoztál. A Forex tréderek ide topicban írtad jó régen és olyan 3 % körüli arányra emlékszem.

Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 09:25
Előzmény: #7603  Tazsomaru
#7604
és aki tőkeáttéttel megvette az esést,az kivételesen nem járt rosszul..
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 21. 09:13
Előzmény: #7599  Törölt felhasználó
#7603
ugye, hogy szeretsz sokat írni! :D
korábbi hsz-ra más tippem van, hogy miért nem válaszoltál, de maradjon az én titkom.
én szeretek megvitatni témákat. majd mindig tanulok valamit belőlük. De most alig találtam olyat, amin vitázni lehetne. szerintem is egy bizonyos tőke felett szükség van a portfólióban fizikai aranyra. jelenleg is tartok keveset. a GLD és fizikai költségeit sem érdemes hasonlítgatni. nem azért veszek fizikait, hogy eladjam.
a 10 éves SPY/TLT előre jelzésedet sem vitatom. könnyen meglehet, hogy annyi lesz a hozam. de az a hozam az alapok, HF-ok 90%-nál jobb lesz. minél több sok kis poziból építed fel a portfóliód, annál kisebb az esélyed, hogy jobb hozamot érj el ennél. 10 év múlva kb 90% eséllyel maradsz alul. akkor meg minek erőlködni? hizlalni a brókereket? :D
egyébként SPY helyett VT-t tartok. speka nálam kis pénz. 20-25%-a a tőkének. néha még ezt is soknak tartom. legalább napi egy órát elvesz az időmből, de annyit megér.
mindenesetre köszönöm a kimerítő hsz-t.
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 07:20
Előzmény: #7599  Törölt felhasználó
#7602
tömör,lényegretörő és közérthető-megy ez pisti! :)))
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 06:47
#7601
akinek van 6 perce interju (2013-bol)

link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek