Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 06:30
#7600
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 05:43
Előzmény: #7590  Tazsomaru
#7599
Szia,

a korabbi hsz-ra nem akartam valaszolni mert nem akartalak megbantani es a vitat is probalnam kerulni, barmenyire hihetetlennek tunnik....

Ha esetleg megis csak ugy dontennel 1szer, hogy a vagyonod bizonyos %-at fizikai aranyban szeretned tartani, talan nehany aprosagban segithetek, szemelyes tapasztalatbol....

1. is az arany ara (spot price) es 1 tomb,rud, ontveny ill. lapka ara az nem azonos...
"erre mondjak angolul, hogy a gold price is not the price of gold"

Ha megkeresel 1 ceget mondjuk mint Perth Mint vagy PAMP...stb.stb...
250-500k$-tol indulnak a dolgok (szamla nyitas), igy vehetsz spot price aron+ 1-1,5%-os aron cegtol es nemesfemtol fuggoen...
aranynal ez 1% + az ontesi koltseg (kg-os baroknal ill. 100oz-os baroknal ha jol emlekszem 35AUD volt...
nyilvan ha kereskedelmi barokrol van szo 1000oz, 15kg-os ezust ill. 400oz arany ott talan meg a korabban emlitett koltsegek ala is tudsz menni picivel....(mivel ontesi koltsegeid csokkenek)

Szerintem a tobbsegnek a penztarcajahoz, maganszemelyeknek a kisebb rudak, jobban illenek....
egyebkent fizikai arany, ezust, platina vasarlasanal a cost avareging egeszen jol mukodik (kereskedesnel, spekinel nyilvan cost avareging nem igazan mukodik, szerintem)....

nyilvan fizikai aranyat, nem azert vesz az ember, hogy holnap, jovo honapban esetleg jovore eladja, hanem hogy a vagyonanak 1 resze ill. portfoliojanak 1 resze megorizze erteket....
(positiv cashflow is fontos lenne),mert ha valakinek van 1 millio ft megtakaritasa nincs igazan ertelme az egeszet aranyba fektetni,de semmi masba sem....

szemelyes velemeny, nem befektetesi tanacs, csak ahogy en latom konzervativan:
Tegyuk fel 1 csaladnak van 20millio ft vagyona es kepes evente mondjuk 1-3mft megtakaritani....
nyilvan a csalad celjaitol fuggoen erdemes 1-4mft-ot aranyba tartani es a jovobeni megtakaritasokbol is szazalekos aranyban novelni a mennyiseget....szep folyamatosan

a problema, hogy 1 nemesfem kereskedotol kb. 2-3%-os premiummal tudsz vasarolni (kg-os tombot) amig ki nem tor valami balhe lasd Ciprus-i eset akkor mar nem tudsz vasarolni...
ha kisebb mennyisegben vasarolsz a premium no...
ez mondjuk 100g-os rudnal, ontvenynel kb. 3,5-5% szokott lenni, meg a legjobb kereskedo se tud ez ala menni...
ha peldaul magatol a cegtol veszed akik ontik...
ott is megvan ez a 3,5-5%-os premium es hiaba veszed meg 3,5%-os premiummal ha a szallitasi koltseg es ennek biztositasa 1% ill. folotte van....
szoval egyszerubb beugrani 1 megbizhato nemesfem kereskedohoz, bar a legtobbnel azert nem art telefonon idopontot egyeztetni, nem a tescoba megy az ember...
egyebkent 4,5-5%-os premium alatt csak 2,5 ounces, 50grammos ill. 100grammos ontvenyeket kapsz jo kereskedoknel (ne a veteli es eladasi ar kozotti kulonbseget nezd elsodlegesen hanem hogy te mennyivel fizetsz tobbet (premiumot) a spot price-on felul 2-4%-nal ne fizess tobbet, persze termek es mennyiseg fuggo, komoly kereskedoknel ezek 30mp - 5 percenkent frissitve vannak....

itt ugye elojon majd az is hogy nagy valoszinuseggel nem USD-al fogsz fizetni...
(szoval lehet hogy megis csak erdemes abban a penzben nezni az arany arat amivel a boltban fizet az ember..:)
szoval szamit a USD/HUF ill. az EUR/HUF arfolyam is kerekedotol fuggoen....
nekem AUD/USD...

persze elmeleti munchausen baroknal nincs jelentosege a penznemnek amivel fizetni fogsz a fiziakai aranyert...gyakorlatban meg van jelentosege
;)

amivel tudsz sporolni, csokkenteni a koltsegeid, hogy nem 1 szepen polirozott lapkat veszel hanem 1 cast bart ontvenynek mondanam (9999-es minosegu), nem lesz annyira szep egyenletes, csiszolt, nem lesznek rajta kenguruk es egyeb diszitesek, csak a ceg emblemaja neve, a minosege es az ontveny sulya ill. bionyitvany szama....igy tudsz koltseget csokkenteni 0,3-0,8%-ot
persze jo volna ha az ontveny uj lenne (lezart csomagbol jonne); vagy venned kell a gyarilag csomagoltat...
en a jol ismert cegekre eskuszok azon belul is PAMP-ra,de vannak mas nagy nevek Perthmint ;OPM; NTR; Baird stb..stb..
Europaban kerdezd a cegekrol emerald-ot vagy a conclude-nal Juhasz Gergelyt....

a jo kereskedoknel lehetoseg van szamlanyitasra es 24h kereskedesre, szoval ha a szamlan van a penz es eldontotted milyen ontvenyt veszel, megvarod hogy picit megontsek, beleadjanak a nagyok es akkor szepen online kiadod a megbizast es megveszed az ontvenyt amit korabban kineztel, ha pedig minden jol megy nehany oraval kesobb el is hozhatod...(igy is tudod 1-2%-al csokkenteni a koltsegeid) es egyebkent lathatod, hogy a kereskedod tenyleg frissiti az arat, en is talalkoztam kereskedokkel akik az arral probaltak jatszani ill. nem voltak kepesek par napon belul teljesiteni a szallitast...

komoly kereskedok, hivatalos fogalmazok illyennel nem jatszanak, ott ahogy fizetsz ill. kiadod a megbizast az az ar (spot price es az adott premium termektol fuggoen) es ha akarod azonnal elhozhatod ill. leszallitjak, persze annak is van koltsege...

szoval ha tudod ne egyszerre vedd meg, ontvenyt, rudat ne csiszolt lapkat es lehetoseg szerint hasznald ki a spot price valtozasat, kereskedonel valo szamlanyitassal
keszpenz ill. atutalassal....
"hatrany komoly helyeken nem tudsz kartyaval fizetni ill. kesobbi atutalassal, csak a naluk elhelyezett keszpenz ill. jovairt atutalassal...,viszont az arak jobbak"
(szamlanyitashoz pedig szukseged lesz igazolvanyhoz, a mo-i torvenyeket nem ismerem...

es ha nem jol alakulnak a dolgok akkor evekkel kesobb kiderul, hogy evi 3-4%-os hozamot hozott az 5-10 evre befektetett megtakaritasod....(bank,broker es forint kockazatatol fuggetlenul)
ha esetleg az alltalam hasznalt model megis csak mukodik akkor pedig eves szinten 8-9%-os hozamot is realizalhatsz ez 2700$ folotti arat feltetelez 10 even belul 50%-os valoszinuseggel....

neked elarulom Kinaban 25-30 eves szakmai multal rendelkezo alapkezelok ill. privat vagyonkezelessel foglalkozo profiknak a hozam elvarasa iden es jovore 6-6,5% (5-5,5%-ot fizetnek a legbiztonsagosabb allam es vallalati kotvenyek azsiaban)....
szerintem a kovetkezo 10 evben egy atlagos S&P500/TLT portfolio 3,5-5,5% ill. az alatt fog teljesiteni nagy valoszinuseggel....
nyilvan a tevedes jogat fenntartom...
;)

sok sikert!
Törölt felhasználó 2015. 04. 21. 03:44
Előzmény: #7594  Törölt felhasználó
#7598
koszi ForcaG,
es hogy a nemet nyelvteruleten maradjunk...:

link

talan aktualis, nehany eszkozosztalyon...
;)

Legyen szep napod!
felcsorgok
felcsorgok 2015. 04. 20. 22:11
Előzmény: #7572  pomperj
#7597
Én is közéjük tartozom, szóval jöhet bármikor. :)

Előre is köszi.
magellan2214 2015. 04. 20. 22:08
Előzmény: #7590  Tazsomaru
#7596
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:33
Előzmény: #7594  Törölt felhasználó
#7595
jó :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 20. 21:21
Előzmény: #7575  Törölt felhasználó
#7594
lulonak és Kisvuknak Sok Szeretettel!

link
tberki 2015. 04. 20. 20:57
Előzmény: #7572  pomperj
#7593
Ezt megkoszonnem. Erdekes lenne latni az atfedeseket.
emerald 2015. 04. 20. 20:13
Előzmény: #7590  Tazsomaru
#7592
Alkudj meg a Concludosokkal, a múltkor felajánlottak egyedi árat.....;)
Bár nem érdemlik meg h segítsek nekik, de Te legalább használd ki a lehetőséget.
3% marzs kg-os tömbnél teljesen korrekt, ennyiért lehet jó nekik is.-asszem
Mondjuk függ attól is h milyen tömb.....

Tibi0002 2015. 04. 20. 19:38
Előzmény: #7589  buyandhold
#7591
Ez viszont nekem megnyugtató infó. Egyedül a részvényekben (és cashben) érzem magam igazán otthon. Néha nem tudok mit kezdeni az arany etf-emmel, de a részvényekben (bányászcégek is) mindig ott van nekem a mérleg, az eredménykimutatás, a jelentések, az esetleges osztalék, vagy az árfolyamchart.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 20. 19:37
Előzmény: #7585  buyandhold
#7590
a 2-3% aránylag elfogadható, de én nem találtam még ilyet.
link
link
link
link
link
ezek olyan 5-9%, a kisbetűs rész nélkül.
de rendületlenül kutatom. lassan szükségessé válik.
;)
buyandhold 2015. 04. 20. 19:25
Előzmény: #7587  Tibi0002
#7589
Nincs nagy tapasztalatom, bar ha a multbeli adatokat megnezed, akkor lehet kovetkeztetni...

en azt tabasztaltam, hogy a legutobbi melypont korul vasarolva, kb. 1 honapja, a mostani pozicio:

arany: +3%
ezust: +4%
Banyaszok: +20%

tehat a banyaszok meg az ezustnel is nagyobb amplitudoval mozognak, csak hat ugye lefele is...

..szerintem a banyaszok nincsenek korrelacioban a reszvenyindexekhez, a nyersanyag arakhoz vannak inkabb kotve...
Tibi0002 2015. 04. 20. 19:18
Előzmény: #7587  Tibi0002
#7588
Foglalkozik bármelyikőtök vízi szállító cégekkel? Legyen szó tankerről, nyersanyag- vagy konténerszállító vállalatokról.
Tibi0002 2015. 04. 20. 19:15
Előzmény: #7584  buyandhold
#7587
Szép lehetőségeket tartogathat. És azt megfigyelted, hogy az ezüstöt is bányászó cégek árfolyama hogyan reagál erre? Vagy ilyen tapasztalatod még nincs.
Az ezüst árfolyamában megfigyelhető valamiféle ellentétes mozgás a részvényindexekéhez képest?
buyandhold 2015. 04. 20. 19:03
Előzmény: #7585  buyandhold
#7586
1millas vagy 10millas
buyandhold 2015. 04. 20. 19:02
Előzmény: #7583  Tazsomaru
#7585
Ahol venni szoktam 2-3% a spread az arany tombon, attol fuggoen hogy 1millas vagy 1millas tomb. Nekem ez nem oriasi, foleg hogy van ahol a sima deviza konverzio is ennyi...
ETF-en meg evek alatt vonjak a jutalekot...szoval a kulonbseg nem oriasi...
buyandhold 2015. 04. 20. 18:59
Előzmény: #7582  Tibi0002
#7584
bocsi, rosszul fogalmaztam: nagyobb amplitudoval mozog, tehat az emelkedes is nagyobb szokott lenni...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 20. 18:49
Előzmény: #7581  buyandhold
#7583
"3. ETF-ben en sem vennek aranyat, a fizikain sem sokkal nagyobb a spread."

hol tudsz olyat, ahol nem oriási a különbség a fizikai és ETF spread között?
köszi előre is!
;)
Tibi0002 2015. 04. 20. 18:47
Előzmény: #7581  buyandhold
#7582
De attól, hogy az ezüst sokkal többet esett, még nem feltétlen jobb választás. Sajnos nem értek hozzá. A részvényekben mozgok otthon, arany helyett félmegoldásként aranybányász, nemesfémbányász cégeket is birtoklok.

Babkonzerv helyett még a halkonzerv is jó lehet, azt szeretem. :)
buyandhold 2015. 04. 20. 18:25
Előzmény: #7576  Tibi0002
#7581
azert meg kell gondolni, hogy:

1. Peldaul tegyuk fel, felmegy tobbszorosre az arany/ezust ar. A fizikai format ha eladod, akkor le kell adozni. Es amugy is kicsit illegal jellege van a dolognak, mivel nem szamlan van. Ha TBSZ szamlan van, akkor adomentes lesz, es lathato a folytonossaga a vagyonnak. Egy nagy emelkedes eseten(mind erre varunk) a megsporolt ado is nagy osszeg lesz.

2. Aki arannyal kezd foglalkozni, az gyorsan rajon, hogy az ezustben van az igazi lehetoseg. Az arany alig esett a csucsrol, az ezust harmadara esett. Tehat az ezust sokkal jobb valasztas, mint az arany. Viszont az eustot fizikalisan tartani nagyon gaz: hok helyet igenyel es 27% afa, + brutalis spread.
En is tomb arannyal kezdtem, de atnyargaltam az ezustre, TBSZ-en.

3. ETF-ben en sem vennek aranyat, a fizikain sem sokkal nagyobb a spread. Viszont az adomentesseg miatt talan megis erdemes...

4. Ha a nagyon sotet forgatokonyvek valosulnak meg, nem sokra fogunk menni a fizikai arannyal. A babkonzerv jobb befektetes erre az esetre...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek