Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 21. 20:36
Előzmény: #6341  szarvasvadasz
#6460
UCad: kontextus a múlt heti gondolatmenethez, a korrekció utáni elképzeléssel a körülbelüli folytatásra.

Hetes:
link
buyandhold 2015. 02. 20. 19:04
Előzmény: #6458  felcsorgok
#6459
en is kertem a felvetelet :)
amugy lehet az ausztral reszvenyeket is venni, azokat is kertem, de csak telefonon lehet ahol 1% a dij...
felcsorgok
felcsorgok 2015. 02. 20. 18:18
Előzmény: #6440  buyandhold
#6458
Én a héten kértem az ADR felvételét a KBC kereskedési rendszerbe, fel is vették annak rendje és módja szerint. Szóval erre én is kíváncsi lennék, hogy mitől nem mozog az ADR, ha az "eredeti" részvény közben ingadozik?
Törölt felhasználó 2015. 02. 20. 15:09
Előzmény: #6456  pomperj
#6457
Most hallottam, hogy az amcsiba a csokkeno retail sales adatokra fityet hanyva a fobb retail cegek arfolyama novekszik....
( egy kis divergencia) I'll. Hogy talan a legerosebb szektorok koze az uj auto ertekesitesek szamitanak , persze az emberek nem vesznek uj autot minden honapban, legalabbis errefele ....
Kepzeld milyen eredmenyek lesznek Q1-ben, 50-55$-or olajaraknal....
Egyebkent mar paran szamolgatjak mekkora elbocsatasok vannak es lesznek ha jol emlekszem kozelitoleg mar 150-160k jarnak....
Szoval vagy 1 ujabb QE kell az Usaban vagy a USD-nak kellene 10%~ot esnie.....
A gorog story meg azert erdekes, mert a gorogok szinte semmit nem veszthetnek, tehat ha valakiken Nyomas van az nem a gorogok....hanem az ECB es EU-s vezetokon....
Gondolom Usanak sem celja, hogy a gorogok kilepjenek EU-bol, ne adj isten az oroszokkal fuzzek szorosabbra a kapcsolatot....
pomperj
pomperj 2015. 02. 20. 14:30
Előzmény: #6455  Törölt felhasználó
#6456
"a gondolat menet sorrendje inkabb a kovetkezo, gyengulo amcsi gazdasagi adatok, majd gyengulo vallalati eredmenyek"

Nos, szerintem ez a masodik lepes is megvan, a mostani 2014Q4 Report season alapjan. Egyelore nem sokan szamolgathattak, mert az Indexek uj csucsot utottek a heten, pedig a romlo vallalati fundamentumok mar nagyon is jol latszanak.
Ime a lenyeg.

1)2014. juliusban az SP500 vallalati proft margin atlagszama 10% volt, nagyjabol ATH szinten allt.
Most, 2015 elejen a Q4 szamokbol nagyjabol 9% jon ki. Ami -10% gyengules.
Az sok.

2)Ket honapja a 2015 evi profit novekedesi varakozas +20% volt. Most, kapaszkodj meg, a konszenzus 0-2% profitnovekedes 2015 evre.

Raadasul 2015Q1-re az Earnings varakozas -4%!

3)Ez a ket elmozdulas nagyon negativ. Lehet mondani, hogy az olajar tett be a varakozasok csokkentesenek, ami reszben igaz is.

Ennel fontosabb, hogy 20% profit novekedes 2015-re bele van arazva a piacba. Az SP500 Index sokkal kevesebbet er 0% novekedesnel, mint +20% novekedesnel.

A szokasos P/E es PEG keplettel, es a 20 koruli P/E mai bearazott szinttel szamolva, most az ar 2100 szint.

Csakhogy ha a Earnings 20% helyett nagyjabol 0% less tenyleg, akkor a P/E=20 koruli szamnak le kene esnie...12-14 korulre.
Az pocsek nagy zuhanast jelent a fundas szamitgatasok minden teruleten. Es hamarosan nemcsak en szamolgatok.

Szoval, azt akarom mondani: most sem kell felni, ettol se. A piac ezerszer bizonyitotta, hogy kepes barmivel szembe menni a hangulat alapjan. De, ovatosnak lenni fundas megfontolasok miatt is 2015 elejen, nos, nem ostobasag.
Törölt felhasználó 2015. 02. 20. 13:30
Előzmény: #6453  pomperj
#6455
Szia,
felre ertettel...

mint korabban irtam, kotveny,reszveny es ingatlan lufi.....de ezek nem fognak esni erdemben mert onnan nincs visszaut....csak majd amikor az egesz dol!!!!

Addig meg siman lathatunk QE-ket az egesz vilag korul......
a gondolat menet sorrendje inkabb a kovetkezo, gyengulo amcsi gazdasagi adatok, majd gyengulo vallalati eredmenyek, eros dodo meg mindig es nem hogy erdemi kamatemeles nem lesz hanem QE lesz megint nagyobb valoszinuseggel, amire a dodo elkezd gyengulni....
ezert tovabbi kamatvagasok jonnek....es szep lassan beindul az inflacio,de nem minden orszagban egyszere attol fuggoen hol milyen kamatok lesznek, az orszagok, jegybankok pedig majd importaljak az inflacio-t a sajat penzeik leertekelesevel....
es igy igenis a nyersanyagarak novekedhetnek...
persze a kerdes tovabbra is az lesz ki hol el ill. mivel fizet a boltban....

A szakadas amikor minden dol, reszveny, kotveny, ingatlan, bankok az pedig azert lesz mert nem lehet majd tovabb osztonozni a gazdasagot mar negativ kamatokkal, keszpenzre kivetett adokkal es semmivel....
ugyanis penznyomtatassal egyre nehezebb a gazdasagot stimulalni....
Nalunk 1 honapja a Ford (talan 1% kamatra ertekesitette az autokat), mostmar nem kernek kamatot se.....meg azt az 1%-ot se, es ha olyan modelt veszel amit tavaly gyartottak (kevesebb mint 60napja) akkor tovabbi kedvezmenyt kapsz...

Olajnal ertem, hogy kulonbozo cash cost-ok vannak, de kulonbozo orszagokban mas es mas koltsegei vannak 1 ceg ill. vallalkozas uzemeltetesenek....mert 1 cegnel ugye vannak, alkalmazottak, irodak,gepek, adok es egyeb royalytik....
szoval a cash cost talan a kisebbik fele a tortenetnek....

Hallottal valamit az apple elektromos auto pletykajarol????

Legyen szep hetveged!
emerald 2015. 02. 20. 07:36
Előzmény: #6453  pomperj
#6454
Én egy ideje a platinát figyelem, az új aljra ment, ebből és az ezüst mozgásából minimum a duplaalj következne, de nyáron egy lentebbi mélypont sem kizárható.
Ugyanakkor az arany mozog annyira kiszámíthatatlanul, hogy bármikor ránthatnak rajta felfelé is 50pontot.

Az indexek egyenlőre emelkednek, de szerintem is közeleg egy nagyobb korrekció ami(ahogy Te azt írtad) szintén nem segíti az arany emelkedést.

Konklúzió:egyenlőre távol maradok az arany és a bányászok kereskedésétől is. Shortolnám, de azt se merem, mivel annyira kíszámíthatalanul mozog, hogy bármikor ránthatnak rajta felfelé is 50pontot. Ki kell várni, mert itt bármerre bele venni, az kaszinózás.
pomperj
pomperj 2015. 02. 20. 06:06
Előzmény: #6445  Törölt felhasználó
#6453
1)Sok mindenben egyetertunk a gondolataiddal.

Azonban a:
"szoval kotveny lufi, reszvenypiaci lufi, ingatlan lufi, bar nehany orszagban a termofoldek ara meg megfelelo...

szoval marad a "tangible asset class" es nyersanyagok es elelmiszerek"

megfontolasod mind onmagaban igaz, de osszekotve mar santit a kapcsolat nalam.

Mert a tapasztalat az: ha a reszveny es kotveny piacok esnek, akkor nem kell a nyersanyag se, es az arany se.

Az arany nagy bull piacai mindig a deviza leertekeles ES az inflacio felporgese idejen alakul ki. A 2 feltetel elso fele megvan: de meg mindig eros deflacio van, es meg tovabbi deflacio-erosodes se kizart. Hacsak vegkepp megbolondulnak a kozponti bankok.

Szoval, amig inflacio nincs, addig arany nagy bull piaca varat magara. Ettol meg kuszo felfele maszas persze lehet.

2)Viszont az olaj ar alakulas kovetkezmenyeire erdemes ranezni. Marmint a Kozelkeleti Tozsdeken keresztul.

link

Mert azok mind 2014 nyaran voltak topon.

A TASI (Saud) nagyon, -30%-ra beszakadt, es epp mostanaban latszik befejezni annak a korrekciojat, nagyjabo Fib 62%-ig emelkedett vissza.
Es keszul az ujabb eses.
Az a gyanum, a Saudok es Al-Naimi NAGYON meg fogjak banni, hogy nyaron elkezdtek az olaj-ar haborut. Mire ennek vege lesz, akkora kar okozas van a sajat kiralysagban, amibe akar belepusztulhatnak.

Egyiptom Index is lefordult, esett 20%-ot es ott vegkepp nincs vege a lejtmenetnek. Al-Sissi stabilizacioja sikeres volt 1.5 ev alatt, de ez a bear felszinre hozza a lappango elegedetlenseget. Ott ORIASI baj lehet ebbol.

Pakisztan meg mindig emelkedik, de a nagy lendulet megtort. Ott se nez ki szepen a Karachi Index, mert ez a Februari korrekcio nagyon gyanusan nez ki.

Szoval, olaj ufajban nem varok roved tavon nagy fordulatot. Kiveve persze, ha a fekete-zaszlos banda hirtelen az olajkutakra is atterjed.
buyandhold 2015. 02. 19. 21:02
Előzmény: #6448  Törölt felhasználó
#6452
...ebben az az izgi, hogy nekem az is jo ha felmegy es az is ha lemegy...ha felmegy akkor eladom, ha lemegy akkor veszek meg... es az a szep, hogy ez mukodik...
egy a lenyeg, hogy mindig legyek egy nagy adag pozicioban, nehogy felmenjen az arfolyam nelkulem...azt utalnam...
... ha lemegy, az nem faj annyira, abban biztos vagyok, hogy valamikor fel fog menni...legalabbis ezekre a szintekre biztos...nyersanyagokrol beszelek
buyandhold 2015. 02. 19. 20:57
Előzmény: #6450  Törölt felhasználó
#6451
nem akarnek nagy vitat errol, de szerintem mukodik, mert ha ma megveszem az SLV-t 16 dollarert, akkor adott esetben miert ne vennem meg 14 dollarert is. Szerintem ennyit er, es 6 evem van kivarni a TBSZ vegeig.

margin szamlat es tokeattetet nem hasznalok! Amit emlitettem az az uslv, amiben van egy 3-szoros szorzo, illetve a banyaszok, ahol meg az arfolyam kilenges nagyobb.
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 20:21
Előzmény: #6447  buyandhold
#6450
"$ cost avaraging" nem igazan mukodik margin szamlan es tokeattetellel, legalabbis az esetek tobbsegeben....

ha valakinek minden honapban van mondjuk 100k-je befektetni valamibe es annak a termeknek az ara novekszi vagy legalabbis stagnal akkor lehet vele nyereseget elerni....
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 16:08
Előzmény: #6446  Törölt felhasználó
#6449
nem csak Soros, de a legtobb nagyobb intezmeny elonyben van a kis kereskedovel szemben, mind informacioban mind tokeben....
tehat ha az o szabalyaik szerint jatszol, mondhatjuk nem sok eselyed van,rossz eselyekkel indulsz...

a legnagyobb, legtapasztaltabb kereskedok tudjak es tudtak, hogy igazan nagy penzt azzal lehet keresni, ha valaki felismeri, hogy a piac felre araz valamit esetleg a kozponti bankok...
lasd Soros es a BOE esete...
vagy Kyle Bass es a subprime krizis
EUR/CHF
ugyanez van a JPY-ben, aranyban es ezustben is....
nem az allamkotvenyeket kell adni mint itt korabban felmerult, hanem azokat a bankokat es intezmenyek, ETF-ek papirjait akik kotvenyek vasarlasaval foglalkoznak...
es kit erdekel ha 1-2 evig az embernek fizetni kell az osztalekokat (mondjuk 1-2%-ot a tokere ha 2-3 even belul a reszveny, elveszitheti az ertekenek 20,30,50, esetleg nagyobb %-at)...
valoszinuleg 1 kisebb ontes utan 10-20% utan ugyse lehet majd shortolni oket mint az elozo valsagban....
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 15:18
Előzmény: #6447  buyandhold
#6448
+1
ugyanezt csinálom goldban
buyandhold 2015. 02. 19. 15:07
Előzmény: #6445  Törölt felhasználó
#6447
egyet ertek, en is igy gondolkozom...
...most mindenben lufi van, kiveve a nyersanyagokat...

es egy fontos dolgot meg hozzatennek, hogy azokat most (a multhoz kepest) nagyon jo aron lehet megvenni...

en kihasznaltam a tegnapi-tegnapelotti alacsony arakat es bevasorltam ezustbol...
Az a strategiam, hogy hagytam meg szabad penzt. Ha lentebb esik, akkor meg azokon a szinteken is vasarolok, de ott mar attetes termekeket, illetve banyaszokat, amik szinten attetesnek tekinthetoek a nyersanyaghoz kepest...

Eset alatt minimum 10%-ot ertek...ott veszek egy adaggal, ha meg lentebb megy 10%-ot ott ujra veszek, es igy tovabbb

Emelkedesnel ugyanigy savosan kiszallok kissebb pakkokkal, ugy, hogy azert maradjon boven...
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 14:43
Előzmény: #6444  pomperj
#6446
Mr Sorosnak azért van egy nem elenyésző tulajdonsága. Képes mozgatni a piacokat.
Az autó elindul,Te a hátsó ülésen ülsz (leginkább a vonóhorgon), ő pedig (igaz,többedmagával,de) a kormánynál.
Vajon ki tudja jobban,merre fog menni az autó?
:)
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 12:24
Előzmény: #6444  pomperj
#6445
Nem vitatom, hogy Soros (okosabb) es azt se hogy joval tobb tapasztalata van meg a legjobb kereskedoknel is.....
de o is ember es o is tevedhet....

meg mindig azt allitom, hogy neked kicsit mas a meglatasod, mert te USD-ban nezed a dolgokat, es azzal fizetsz a boltban....

arany-ezust-re is vonatkozik a kereslet es kinalat torvenye....
egy olyan piacon ahol nagyobb a kereslet (fizikai) mint a kinalat (fizikai) ott az ar tul sokaig es tul melyre nem eshet.....

Ugye a USD erosodese mogott a FED kamatemelesi meseje all, allt.....
azt hiszem irtam mar errol parszor, meg meg is jegyezted, hogy a kotveny guru is ugy gondolja, gondolta, hogy nem lesz tul hamar tul drasztikus kamatemeles...

ha megvizsgalod, hogy mit kommunikalt a FED akkor a kovetkezoket latod:

-inflacio alacsony
-kockazatok vannak
-az eros dollar nem segiti a novekedest
-tul korai kamatemeles azzal jarna, hogy esetleg utana a FED keptelen lenne 0-ra visszavagni a kamatot

(aki kepes a sorok kozott olvasni) itt mar megjelenik a kamatvagas lehetosege, majd szep lassan ugye a gyengulo gazdasagi adatokra hivatkozva a kamat emeles mint eddig is egyre kesobbre tolodik, majd nehany gyengebb adat utan, elokerul a fiokbol a gazdasagi elenkitesre milyen eszkozok vannak, ja ujabb QE.....

ugye a richmondi tanulmanyba amit ugye tobbszor feltettem....
a kozponti bankok nem csak negativ kamatokat vezethetnek be hanem akar ez komolyabb ertekeket is felvehet -2-5%-ot
hogyan fog a dollar gyengulni???, ha ECB es BOJ folyamatosan nyomtat es nekik mar most alacsonyabbak a kamatai, ha megfigyeled a vilagban egyre tobb helyen jelennek a negativ kamatok.....
(a negativ kamat fogalma nem csak ugy jelenthet meg, hogy a szamlakon levo penzbol levonnak 1 minimalis osszeget, hanem ugy is, hogy valamilyen uruggyel bevezetnek a kulonbozo orszagokban dijat a penz befizetesre, hivhatjuk ha tetszik adminisztracios koltsegnek, pedig nem mas mint a negativ kamat atharitasa a betetesre....)

szoval mi is tortenik a vilagban:
kamatvagasaok Canada, Australia
Kinaban ujabb elenkitest terveznek, Indiaba nem reg jart Obi, ugy nezem ott a fegyverkezessel probaljak a visszaesest megallitani....

Negativ kamatoknal ugye nem olyan rossz befektetes az arany es ezust (sokan azzal erveltek korabban, hogy ugye az aranyra nem fizetnek kamatot, lassan mar semmire)

Tul sok valasztas nincs!

lehet venni lufiban levo kotvenyeket,persze fognak ezek meg feljebb menni, mert egyebkent dol mindenki,de a FED-et es JPMorq, GS sracokat majd kimentik, a kis es kozepes befektetoket es kereskedoket ne aggodj nem fogjak....

szoval kotveny lufi, reszvenypiaci lufi, ingatlan lufi, bar nehany orszagban a termofoldek ara meg megfelelo...

szoval marad a "tangible asset class" es nyersanyagok es elelmiszerek

szoval ha valahol erdemes ovatosan vasarolni az esesekben az nem mas mint a nemesfemek, esetleg az olaj,de ott meg nem tudom, hogy meg volt-e mar az alja

engem nem zavar ha iden is eljatszuk a false kitorest lefele aranynal 1100-1150 kornyeken ; ezustnel meg 14,5-nel....
sot alig varom....
nem nagyon gyorsan kell penzt keresni; hanem nagyon sok penzt kell keresni....

milyen piac az ahol a kereslet meghaladja a kinalatot 5-10%-al kozben az ar kepes akar ev kozben 10-30%-ot esni.....

egy nap ugy is eljon az igazsag pillanata mint az EUR/CHF-ben es akkor nagy felfordulas lesz megint.....
pomperj
pomperj 2015. 02. 19. 05:53
Előzmény: #6442  buyandhold
#6444
Az arany nyilvanvaloan kritikus helyzetben van. Rovid tavon eppen a 2 vonalnal, a viszintes 1170 es a trendline 1200 support vonalanal van.
Es ilyen helyetben tobbnyire a felpattanas a valoszinubb. Ha itt megis leszakad, a bear valtozat erosodik meg.

link

Van esely arra, hogy USD vegre leszakadjon a 1.155 kritikus szint ala. Ha igy lenne, az nagy toloero lenne az aranynak.

Azonban van egy ujabb kis problema: ezust gyenge, es a 16.5 ala szakadas mar 2 napja azt jelzi, hogy ott beszakadt a kritikus support, ami nov. 7 ota tartotta a rallyt.

Szoval, a kep legalabbis vegyes.
Es Soros mindannyiunknal sokkal okosabb.;-)
Törölt felhasználó 2015. 02. 18. 19:50
Előzmény: #6442  buyandhold
#6443
nos az ilyen cikkek, gyakran nem mondjak el a teljes igazsagot....
mi tortenik akkor ha tenyleg ertekesiti a reszesedeseit...(valoszinuleg esik az arfolyam),ha tobben egyszere teszik akkor meg jobban....
kozben meg lehet, hogy bevasarolnak call opciokbol.....
;)
buyandhold 2015. 02. 18. 18:46
#6442
Soros tavaly ev vegen nagy tetelben szallt ki aranybanyasz cegekbol...
...amik iden eddig 12%-ot mentek fel...

Ugy latszik Soros sem a befektetesibol lett milliomos...

link
farkasj41 2015. 02. 18. 12:25
Előzmény: #6439  Törölt felhasználó
#6441
Köszönöm a véleményedet jelenleg 1205 körül mozgolódik kérdés le törik-e az 1200vagy birja az ostromot ,tegnapi ostrom után...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók