Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 02. 01. 16:41
Előzmény: #6059  emerald
#6060
Link újra:
link
emerald 2015. 02. 01. 16:40
#6059
Bemásolom ide is hátha lenne valaki aki szivesen eljönne....

Február 12-én 17.00h-tól fórumtalálkozó lesz a tőzsdekocsmában.
link
A találkozó kiemelt témája: keressük a három legjobb szolgáltatót.
A svájci frankos buli tanulságán okulva...
Ám alapvetően kötetlen beszélgetésre számítsatok :)

Tavaly decemberben négyen összejöttünk(dax fórumról), nagyon jó hangulatú hasznos este volt. -Ennek a folytatását szervezzük most.
Bárkinek van kedve csatlakozni hozzánk szivesen látjuk.

emerald 2015. 02. 01. 16:22
Előzmény: #6057  Törölt felhasználó
#6058
Örülök ha tudsz belőle hasznosítani valamit :)
Persze nyugodtan beszélhetünk privátban, itt az email címem:
emerald07@freemail.hu

Rendben majd ha változás áll be vagy fordulókhoz értünk majd írok összefoglalót.

Tudod viszont a napi 20$-os mozgásokat nem feltétlen kommentelem mert sokszor én se tudom lekereskedni, vagy csak rosszul :)
Látod írtam mikor vettem, azaz szinte ösztönösen vettem jó beszállót kétszer is de a jó kiszállót sokkal nehezebb megtalálnom. Ahhoz nagyobb gyakorlat kell.
Törölt felhasználó 2015. 02. 01. 15:30
Előzmény: #5997  emerald
#6057
Szia emerald!Nem napi szinten foglalkozom adás-vétellel de mindenképpen érdekelnének a meglátásaid.Elnézésedet kérem,hogy csak most tudtam válaszolni de dolgoztam és csak most van időm írni.Közben látom már kiírtad magadból a meglátásaidat és nagyon sokat segítesz vele mert örülök,hogy így látod mert én is így gondolom a folytatást aranyban csak én megfogalmazni sem merem ezeket a gondolataimat de így érzem én is.Ha nem nagy kérés és időd engedi megtennéd,hogy néha ilyen összefoglalásokat írsz még mert nagyon jól érthetően leírtad és úgy látom,hogy jó gondolataid vannak amik szintén segítenének nekem mint Pomperj írásai is.Ha esetleg privi elérhetőséget cserélnénk bővebben elmondanám,hogy miben gondolkozom és talán tudnánk értékes információkkal segíteni egymást.Még egyszer köszönöm a segítségeteket nagyon sokat jelent nekem. :)
emerald 2015. 02. 01. 13:06
Előzmény: #6054  McDee
#6056
Köszönöm!
Törölt felhasználó 2015. 02. 01. 12:51
Előzmény: #6054  McDee
#6055
fordulnak a nyersanyagok?

link

aranyra is figyelni kell
McDee 2015. 02. 01. 12:11
Előzmény: #6053  emerald
#6054
Ezen az oldalon többféle - ETF - analízist tudsz készíteni (pl. korreláció többféle időtávon, ETF portfólió stb.). Ugyan a CFD rolling futures nyilván nem pontosan ugyanaz, mint az ETF, de talán mégis megfelelő közelítés (a lekövetést le kell ellenőrizni!)

link
emerald 2015. 02. 01. 11:50
Előzmény: #6052  McDee
#6053
Örülök h visszigazolást nyert...;)
Jó ez a grafikon, köszi!

Lenne egy kérésem, gondolkozom ezen a platina kereskedésen.
Esetleg az elmúlt 5évet össze tudnád hasonlítani a platina-arany ár mozgásokat.
Én nem tudom egy grafikonra tenni a kettőt.
Jó lehetne az is hosszabb távon pláne!
McDee 2015. 02. 01. 11:33
Előzmény: #6051  emerald
#6052
2-höz
Kíváncsi lettem erre a szezonalitásra, és mennyire igazad van! Az utolsó 10 év szezonalitása vs. 2015 YTD: link

Ha valakit érdekelne, ez pedig S&P500 ugyanezen az időtávon: link
emerald 2015. 02. 01. 10:58
Előzmény: #6045  emerald
#6051
Akkor ahogy igértem:

Ugye a kérdésem úgy szólt h foglalkozik-e valaki fizikai arany adás-vételével napon belül v hosszabb távon.
Ez egészen más ugye mint a tőzsdei kereskedelem.
Aki foglalkozik vele az pontosan tudja hogy működik, mekkora marzsal dolgozhat, mik a buktatók.
Ám nem mindegyikük nézi tőzsdei szemmel, erdetileg az ezzel kapcsolatos, talán használható tapasztalataimat
akartam tovább adni.

De látom h titeket inkább a magán befektetéseik menedzseléséhez hasznos információk érdekelnek :)
Tehát kicsit másképp fogom megközelíteni.

1) Nem csak a forint gyengülését v erősődését kell figyelembe venni, hanem a dollár/euró árfolyam alakulását is. Tessék megnézni euróban mennyire drága az arany! Dollárban pedig pláne mikor lent volt 1140-70közt kimondottan olcsó. Tehát nem mindegy ki hol él, miben adja-veszi az aranyat. Vagy milyen valutát tartalékol vételre!
Mert minden pénznemben máskor olcsó v drága.

2)Mikor vegyem?
Hosszabb távon mindig azt szoktam tanácsolni h tízből nyolcszor-kilencszer nyáron van mindig egy lepattanás amit nem is túl kicsi emelkedés követ. Kb 10% átlagosan.
Itt érdemes jó kis összehasonlító grafikonokon megnézni, de a három napot összehasonlító grafikon is nagy segítség!
link
Ezt könnyű felismerni, és túl sokáig nem tartózkodik ott az árfolyam.
Illetve év végén december is jellemzően jó hónap vételre, de a nyár megbízhatóbb.
Napon belül: az gondolom már senkinek sem újdonság hogy ha délelőtt bejár egy szintet, usa kereskedési időben esetleg vissza korrigál kicsit mielőtt tovább menne ha emelkedő trendben van.
Tehát tessék kihasználni a fixálás adta lehetőséget telefonon h a lehető legjobb árat sikerüljön elérni.
Ugye ez unciánként akár 10-20$-t is jelenthet.
Nem szabad egyszerre megvenni mindent. Célszerű legalább 3-5alkalomra elosztani, nehogy kiderüljön van jónál is jobb....:) ezt akár pár napon/héten belüli alj vadászatként.

3)hol az alaj?!
Hát....majd csak utólag tudjuk meg.
100%-ban eggyezik a véleményünk Pomperj-vel...:)
Én meg eggyet biztos megtanultam a piac mindig arra megy amerre fáj....:D

Idézet Pomperj #6046

"-1500 korulre. Ma ez a varakozasom.

Igen, volt es van 800-1000 sav is, csak sokkal hosszabb idotavon.
Mert amikor a fenti, varhatoan tobbhonapos bull befejezodik 1400 felett, nos, konnyeden kovetkezhet onnan (egy erosen deflacios penzgazdasag eseten) egy csuf eses ebbe a savba, talan jovore.

Vagy soha. Mert GLD 1500 fole kitor, es atmegy bull piacba."

Idézet tőlem #5838

"Aranyról:
Az arany egy korrekciós fázisban van, amiben most indult az "A" hullám(aki nem érti elliotott, ez jelenleg egy NAGY emelkedő hullám)
A "B" nem tudom meddig megy de akár 1400-1500-at is elérheti. Hogy hogyan fogja elérni h közben visszaszúr, vagy nekifutásból meg se áll nem tudom. Ám ott jön az izgalom! Vissza fordul-e?!
Hullámtanilag vissza kéne akár 800-1000$-ig.
DE ez nagyban függ a magasabb érdekektől.
Én utóbbiban hiszek inkább mert ha tegyük fel indiket csúcsról-csúcsra viszik majd újra beöntik az aranyat, bemutatva az se ér semmit, nem jó menekülő eszköz, ki a fene fogja megvenni újra?!
2. variáció:
Már elhitették h lesz ez még lejjebb is, ám nem lesz "C" hullám, sőt
egy ideig még oldalazgatnak vele, aztán akkora hajrá lesz mint most daxban. Mire feleszmélünk már szinte a csúcson fogunk beszállni.
Ez utóbbi nagy baj lenne mindazoknak akiknek nincs fizikai aranyuk,
de szerettek volna egy "megfelelő" alkalommal feltankolni."
link

Nos ettől jobban most se tudom leírni.
Én ha nem lenne ilyen befektetésem azt tenném h vásorlék a korrekcióban majd a feléből kiszállnék 1450-1500-nál.
(Arra fogadást mernék kötni h feljebb viszik mint 1430, csak h sokakat longba ültessenek pláne ha utánna beöntik...:D )
A másik felére gondolatban húznék egy stoppot, vagy mi telefonon...:-) ahol vettem, felette 50dollárral.
Így biztonságosan lehet tartani, vagy megválni tőle új ajat v csúcsot várva....;)

Végül hozzá kell tennem h 100%-os garancia nincs arra sem h ne menne innen új aljara arra a bizonyos
800-1000$-ra.

Sok sikert és jó személyes bevásárlási/eladási stratégia felállítását kívánom Mindenkinek!

ui:
Ha van kérdés jöhet
emerald 2015. 01. 31. 22:30
Előzmény: #6046  pomperj
#6050
Ezzel így ahogy leírtad teljesen azonosulni tudok:-)
Nem kicsit, nagyon!

Szó szerint idézem mit írtam ma egy fórumtársamnak ma 19.00-kor:

"De most azé én fonalat vesztettem, oké mehet 1320-ig de TA alapon meg bizony ellenálásba ütközött....
ugye jól látom?! Mondjuk hétfőn-kedden kiderül h ellenáll-e...
Pomperj meg már 1430-at mond....látok én is annyit(sőt sztem tovább kéne menjen) de hogy egy szuszra...?!
Azt azé nem hinném."

Nos utolsó mondatoddal is, mert pont ezt írtam nemrég a fizikai arannyal kapcsolatban.

Most nagyon örülök, de sajnos olyan ügyes nem voltam h meg is tartsam az 1253-as vételem. Zártam pénteken 1273-on, na de így se volt rossz...;)

Köszi a részletes elemzést.

Good luck!
Törölt felhasználó 2015. 01. 31. 20:20
Törölt hozzászólás
#6049
Törölt felhasználó 2015. 01. 31. 20:19
Törölt hozzászólás
#6048
felcsorgok
felcsorgok 2015. 01. 31. 19:46
Előzmény: #6044  McDee
#6047
Köszi szépen a kimerítő választ, szerintem nagyon jól leírtad, szóval el is mentem magamnak ezt a hozóászóllást, hogy később is elő tudjam majd keresni, ha netán elfelejteném :).

Főleg ezzel a mondatoddal értettem meg a műkődésüket: "Miután a long volatilitás ETP-ket a contango pusztítja, VIX tüske mentes contangoval terhelt periódus végzetes számukra."
pomperj
pomperj 2015. 01. 31. 19:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#6046
Rovid tavon GLD kritikus szakaszban van. Eddig 3 hullamos az emelkedes, es addig van kesz nov. 10 ota.
Es mert en inkabb parhonapos bullt varok, igy aztan logikus, hogy most (4) vegere tippelek, es arra hogy par napon megindul fel, es 1320 feletti uj topot csinal, az lesz (5).

Es ha igy lenne, akkor (5) utan egy a-b-c formaju le-korrekcio johet par hetig is.
Es amikor az is kesz, indul egy meg erosebb fel-rally 1430-1500 korulre. Ma ez a varakozasom.

Igen, volt es van 800-1000 sav is, csak sokkal hosszabb idotavon.
Mert amikor a fenti, varhatoan tobbhonapos bull befejezodik 1400 felett, nos, konnyeden kovetkezhet onnan (egy erosen deflacios penzgazdasag eseten) egy csuf eses ebbe a savba, talan jovore.

Vagy soha. Mert GLD 1500 fole kitor, es atmegy bull piacba.

emerald 2015. 01. 31. 17:50
Előzmény: #6009  emerald
#6045
Nem felejtettelek el, ám elcsúsztam az idővel tegnap.-megint...
Alaposan össze szedem a gondolataimat, és holnap pótolom!
McDee 2015. 01. 31. 17:49
Előzmény: #6037  felcsorgok
#6044
Ezt a kérdést nem tudom kimerítően megválaszolni egy hozzászólás keretein belül. Én már évek óta tanulmányozom VIX ETP-ket, de újra és újra okoznak meglepetéseket.
Ám legyen...
Nem létezik VIX mozgását 1:1-ben leképező eszköz. VIX ETP-k a különböző határidős kontraktusok származtatásaként jönnek létre.
Long volatilitás:
- short term: 1 és 2 futures kontraktus. Ticker:VXX
- mid term: 4-5-6-7 futures. Ticker VXZ
VIX emelkedésekor növekszik értékük, csökkenésekor pedig csökken. Következésképpen a releváns kontraktusokban levő contango erodálja, míg backwardation növeli értéküket
Short volatilitás:
- short term: 1 és 2 futures kontraktus. Ticker: XIV és SVXY (ez ETF)
- mid term: 4-5-6-7 futures. Ticker ZIV
VIX emelkedésekor csökken értékük, csökkenésekor pedig nő. Következésképpen a releváns kontraktusokban levő contango növeli, míg backwardation csökkenti értéküket.
VIX futures az esetek 80%-ban contangoban vannak. A hosszú lejáratok kicsit több, mint a rövidek.
Kvázistatikus és pozitív roll yield (1 futures és XIV különbözet) állapotot véve. long XIV/SVXY és ZIV értéke minden beavatkozás nélkül napról napra növekszik (az un. time decay következtében) és fordítva. Persze a dolog ennél bonyolultabb, mert VIX tüskék okozzák az igazán nagy mozgást mindkét eszköztípusnál.
Végső soron B&H stratégiára ezek az eszközök nemigen alkalmasak. Ha már mindenáron hosszabb időtávon gondolkodunk, akkor elsősorban ZIV (esetleg XIV/SVXY).
Miután a long volatilitás ETP-ket a contango pusztítja, VIX tüske mentes conangoval terhelt periódus végzetes számukra.
Így aztán én short volatilitás ETP-ket, ezen belül is a rövideket – XIV – preferálom (válasz a kérdésedre). Igyekszem megcsípni a VIX tüskéket, majd néhány egyéb feltétel teljesülése után long irányt veszek fel bennük (ami egyébként short volatilitás ETP shortolásával közel azonos eredményre vezet rövidtávon).
Törölt felhasználó 2015. 01. 31. 16:53
Törölt hozzászólás
#6043
eurocent 2015. 01. 31. 16:50
#6042
Ha hiszel az olaj GYORS emelkedésében, akkor hamarosan jó vétel lehet az UWTI... vagy már most is az...
emerald 2015. 01. 31. 16:26
Előzmény: #6035  eurocent
#6041
Te egy kincs vagy itt nekünk....:))

Köszi, majd jó alaposan áttanulmányozom...;)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek