Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2015. 01. 30. 16:50
Előzmény: #6019  emerald
#6020
Diszkont? Vannak itt kockázatok, ha lehet hinni ennek: link
emerald 2015. 01. 30. 16:36
Előzmény: #6013  pomperj
#6019
Vettem egy kis PBR-t mert nagyon diszkont áron adják....;)
Bár könnyen lehet nincs még itt az olaj alja, nem tudom próbálkozni meg muszáj.
Sebaj már rutinusan kötöm a fedező poziciókat, ha mégis szakadna az olaj ára.

Ez az olaj erősen hasonlit a cukor árára:
Tavaly tavasszal vettem akciósan 270ft-ért(előtte egy évvel 400ft volt) mert de jó lesz nyárra a befőzéshez. Nyáron már 240ft volt így vettem még 10kg-ot, jó lesz az elál. Mígnem kb egy hónapja láttam 200ft....hát muszály venni, bár már alig tudtam hová tenni, no de nem romlik meg!
Két napja mit látok:cukor 155ft....de nem veszek mert egyedül vagyok és a 10kg-os csomagot nem emelgetem.
De azért csak kéne venni a hétvégen.....
Hát már tényleg annyira olcsó......:-)))))

Lehet olajtartájt is kéne leásni a kertbe....?!
:)
Törölt felhasználó 2015. 01. 29. 23:14
Előzmény: #5984  pomperj
#6018
Ne hagyd abba az elemzéseidet Pomperj. Nagyon hasznosak és használom is őket néha a kereskedéseim során. Kár, hogy a technikai elemzéshez nem értek úgy, mint Te. De ha már így van, akkor legalább van kitől tanulni.
SteveBux 2015. 01. 29. 23:09
Előzmény: #6005  emerald
#6017
Köszönöm. :)

Ezt nem tudtam.
de ha jól tudom be is tiltották az arannyal kereskedést. csak a feketepiacon lehetett

és az ár sajnos tényleg manipulálható.
és annyi elméletet tudnék mögé tenni, aminek van is realitása.
Szóval hullámok ide vagy oda, de nehéz itt okosnak lenni nagyon.

Jóéjt Mindenkinek! :)
Hmmz
Hmmz 2015. 01. 29. 21:36
Előzmény: #6015  emerald
#6016
Ez más, de mutatok még 1 remek dolgot aztán befejezem mert rámfogják hogy shortos bérenc vagyok :D

link

Hallja, Mr. Anderson? -Az elkerülhetetlen vég hangja! A maga halálának hangja! Minden jót, Mr. Anderson! ;)

Lehet mégiscsak realizálnom kellene azt a fizikai bevásárlást mostanság ? :D
emerald 2015. 01. 29. 21:20
Előzmény: #6012  Hmmz
#6015
"Persze ha nyomtatunk még pénzt tisztességesen akkor megyen ez még sokkal lejjebb is az összeomlás elött :D "

Esküszöm ezt mondtam egy tréder társamnak tegnap telefonon :)

Szép kerek szám az ezer, de lehet h előtte vagy jóval alatta fordítanak.-Csak mert huncutok....;)
emerald 2015. 01. 29. 21:03
Előzmény: #6013  pomperj
#6014
Igazad lehet h arany korrekció nincs még kész.
Ha tovább esik hagyom hogy vigye a stopp.

Sp-ben beszerzek némi longot, hogy ehhez tudjak szembekötni shortot felkészülve bármire...;)
Szeretem amikor rövid időn belül minden irány jó :-)

Köszönöm az elemzésed aranyra majd figyelek, ahogy írtad.
pomperj
pomperj 2015. 01. 29. 20:20
Előzmény: #6005  emerald
#6013
1253-on?
Az lehet jo, bar nalam a (iv) hullam felfele jan 12-14.-i szinten van, innen -(2-3%)-al lejjebb.

Igaz, GDX se ert le egeszen, annak is kellhet meg 1-2 nap, 20.0-20.4 kozott van az eros support, ha jol nezem.

2)Az SPY januar eleji eros le impulzusa mint (1) hullam kesz volt jan.6.-an.
Es azota mintha a-b-c korrekcioban lenne:: ami ugy nez most ki, hogy (c,2)pontnal vege is van, jan.23.-an.

link
Lasd, jan29 chart.

Azota alakult ki egy 1-2, aztan (i-ii) hullam-par, amibol leszurt egy hatarozott (iii)a mai napon. Es az is kesz, (iii)vege megvan. Pont a support vonalon.

Ha igy van, akkor mostantol par nap oldalazo, (iv) hullamzas jon, ahogy berajzoltam.
DE.

DE, AZTAN LESZAKADAS a legvaloszinubb. Egy ujabb, 4. tesztelest mar nem bir ki a kritikus support vonal 1990 szinten.

Akkor elindulhat egy komolyabb bear korrekcio lefele. Eyyelore 3 egymasba agyazott hullambol a legfelso latszik majdnem kesznek. ENnyibol nehez megjosolni, mekkora lesz az egesz struktura.
De az eleg biztos, hogy nem nagyon kicsi.

Vegul koszonom a sok megjegyzest. Igazan jol esett, hogy vannnak akik tudjak talan hasznalni.

Good luck.
Hmmz
Hmmz 2015. 01. 29. 20:04
Előzmény: #6010  emerald
#6012
Ne is mondd, belevettem volna csak mire odaértem volna mentálisan is, már azt gondoltam hogy lekéstem, majd visszajön értem..jaj..
Bár szerintem még van esélyem..

Ahogy nézem a heti grafikont minimum 1300-on kellene túljutni határozottam az emelkedéshez, inkább még feljebb..innen most lefordult. De ha a havit nézem akkor így oldalazott 1560-80 környékén aztán méretes zakó lett a vége..

Persze ha nyomtatunk még pénzt tisztességesen akkor megyen ez még sokkal lejjebb is az összeomlás elött :D

Ezernél tuti vevő lennék rá, szeretem a kerek számokat ;)
emerald 2015. 01. 29. 18:56
Előzmény: #6000  lhebamy
#6011
Remélem így lesz...;)
Miközben itt irkáltam elcsíptem, eddig szép.
Valamennyit majd csak visszaad, minimum annyit hogy nullába húzhassam hamarosan a stoppot.
emerald 2015. 01. 29. 18:38
Előzmény: #6003  buyandhold
#6010
Amit Gyuszi linkelt az könnyen realitássá válhat.
De az sem zárja ki h őszre sokkal magasabbra pattan....;)

Ám én hiszek a hosszabb távú emelkedésben akkor is ha még nem láttuk az alját. Emlékezz vissza arany mennyi ideig volt 1130-40-en.
Nagyon villámkezűnek kellett lenned h bevásárolj.

emerald 2015. 01. 29. 18:32
Előzmény: #5999  buyandhold
#6009
Persze publikus, nem foszok én meg senkit az infótól....;)

Ám már nem ma, de holnap fletétlen beírom.
emerald 2015. 01. 29. 18:30
Előzmény: #6006  emerald
#6008
Link mégyegyszer:
link
magellan2214 2015. 01. 29. 18:29
Előzmény: #5984  pomperj
#6007
Szia Pomperj,
Remélem holnapra elmulik a "kicsit szomorkás a hangulatom máma".Blogjaid élvezettel olvasom.Nem meggazdagodni jottem a topikba.Családom,rokonaim vagyonát akarom megorizni a készulodo nagy kifosztások elott.
Ehhez kristálytiszta,értelmes és amator számára is értheto elemzéseid nekem fontosak.Ha borulni fognak a dolgok és nem az ellenkezo irányban fogok futni az már fonyeremény lesz.Pár nap ide oda eltéres számomra abszolut lényegtelen.
U.i. Kisvuk,szerintem már lejárt a SILENCIOT. Szeretettel várunk
emerald 2015. 01. 29. 18:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#6006
Kisebb hullámok mindig vannak.....
link target="_blank" style="text-decoration: underline">link
Ha nem esik el az 1976-os pivot pont markánsan, nem zár alá hetesen mondjuk akkor további long is folytatódhat. Vagy ha igen ez ugye holnap kiderül akkor viszont nagyobb esés várható.
emerald 2015. 01. 29. 18:23
Előzmény: #5992  SteveBux
#6005
Szia, üdv itt!

Tudod én is így gondolkodtam ill. gondolkodok manapság is, de....

Rájöttem nagyon manupulálható az ár, ez persze nem azt jelenti h nem érdemes foglalkozni vele vagy befektetni.

Ám épp most olvastam egy dokumentumot a II.világháború és a zsidóság helyzete kapcsán. (Sokat foglalkoztatott meg gyerekként is h azok az emberek miért nem mentek el amíg lehetett. Hiszen annyi de annyi előjele volt korábban h nagy a baj!)
A tanulság számomra az h a probléma 25-évvel korábban kezdődött.
Így felnőtt egy generáció akinek az volt a "természetes" már.
Valószínű eszükbe sem jutott az utolsó pillanatig, hogy már késő.

Nos hiszed v nem 1944-ben M.o.-on az arany és az ezüst ára 50-60%-al csökkent! Gondoltad volna? Ugye nem.
De még az usa dollár is gyengült a pengőhöz képest ha jól emlékszem 10-20%-ot!!

Ma is ugyanez van. El se tudják képzelni a generációk akik nem éltek át gazdasagi válságot h olyan lehet.

Ám visszatérve a mába, most belevettem 1253-on....:))
Törölt felhasználó 2015. 01. 29. 18:06
Előzmény: #5994  buyandhold
#6004
link

szigorúan csak TA alapján.
buyandhold 2015. 01. 29. 18:02
Előzmény: #5996  emerald
#6003
nem temetem, sot...
most eppen egy arany-ezust portfoliot epitek...
ezert orulok is a visszatesztnek, erre varok mar egy hete, hogy jo aron tudjak beszallni...

ami viszont aggaszto lehet hosszu tavon:
link

az abra alapjan egy 10 eves emelkedo trendbol most megyunk at egy hosszu tavu eso trendbe

de en se nagyon hiszek ebben, csak van ilyen velemeny is...
Törölt felhasználó 2015. 01. 29. 18:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#6002
remélem,mert a segélykérők (nagyon) jó adatára belongoltam...
:)
Törölt felhasználó 2015. 01. 29. 17:59
Előzmény: #5994  buyandhold
#6001
nekem pont megfelel,beszállót keresek :)
lehet itt van...

egyébként nem nagyon hajtom az aranyat,ezért keresnék egy jó chartot,ahol vissza is tudok tekinteni + indikátorok és szintek.
cserébe ajánlok ugyanilyet indexekhez:
link

köszi előre is

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek