Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 11. 30. 18:14
Előzmény: #4716  McDee
#4720
Ez nagyon érdekes, sőt remek észrevétel!
Ha nem gond légyszives nekem magyarázd el h konkrétan hol és merre veszel/vennél fel poziciókat benne.

Nem kereskedném le élesben, de demón lekövetném hogyan működik ez az elmélet.-tudod ez olyan megközelítése a tőzsdének amiről nekem nincsenek ismereteim. De valószínű hasznosíthatnám a szemléleted :)

totifradi 2014. 11. 30. 18:11
Előzmény: #4717  Törölt felhasználó
#4719
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni,ezüstöt szeretnék venni,de félek a certitől hogy kiütik 15-nél. Az etf-et nem ismerem, milyen költséggel jár?
Fizikai aranyat néztem de a vételi meg eladási ár között 20% van ,így ez szerintem sok.Equitasos vagyok mit ajánlanátok?
McDee 2014. 11. 30. 18:00
Előzmény: #4717  Törölt felhasználó
#4718
1.) US napi olajtermelése most 9 millió hordó/nap, ami 10+% több, mint 2013-ban.
2.) Ehhez hozzájön, hogy az inventory 1,6 millió hordóval nőtt a héten a konszenzusos 400.000 hordóval szemben
3.) Jelentősen csökkent az import Szaud Arábiából. Valószínűleg valamelyik nem OPEC államból viszont nőhetett, mert nekem másképpen nem jön ki a matek.
4.) A készletek az 5 éves azonos időszak készleteinek felső sávjában vannak, csúcsot ostromolnak.
5.) Vannak még az új csővezetékek, amiről ugyan nem sokat tudok, de nem hagyhatók figyelmen kívül.

Ezek után aztán OPEC előtt tényleg nemigen lehetett más választás, mint a kvóta fenntartása, mert egyébként a versenytársak malmára hajtják a vizet. Akkor saját maguk is felgyorsítják a piacvesztésüket.

Én laikus érdeklődőkén így látom.
Törölt felhasználó 2014. 11. 30. 17:39
Előzmény: #4715  b4ndyTA
#4717
Olaj, en mar nem kereskedem ugy mint 3-7 evvel ezelott....
De ha latok benne fantazait akkor mozdulok...
Szamomra oktober kozepe es 3. Hete ill. Ugyanez februarban a meghatarozo....
Lattuk mi tortent oktoberben, lehet, hogy erdemes lenne elolvasgatni pomperjel es Xautistaval folytatott eszmecserenket a temaban....

En ilyen szinten mar nem adhatom barmenyire medve a kep, fundasan szamomra tilos...shortba lepni, kivancsi leszek mi lesz februarban....
Bar en valahogy nem latom, hogyan pattanhatnank, szoval a longra szerintem sokat kell varni...
Nagyon valoszinunek tart, hogy jovo szeptember-oktober elott nincs szamomra jo lehetoseg benne....
Aranyban eleg jelentos pozijaim vannak, illetve banyaszokban, de mivel ezek se nagyon mennek, igy bovitest nem tervezek, kivetel ez alol 1 ceg az NST.asx ami -10 es + 60% kozott mozog,raadasul 3-3,25% felett fizet osztalekot...
Mondjuk ezen a heten utni fogjak....

Szamomra egyelore a 2015-os ev ugy nez ki, hogy jelentosen fogom novelni a fizikai ezust mind a sajat mind az alapom portfoliojaban, sajnos ott van torvenyi limit, hogy 1 szint fole, bizonyos szazalek fele nem mehetek, szoval lehet, hogy vennem kell itteni ezust ETF-eket....

Matematikai modellek alapjan jo esely van ra hogy kepesek lesznek 14,5 ala leverni az ezust arat....
Na en ott gyujtogetek amennyit birok...

SLW-n meg 16-17$ kozott es alatta en vevo vagyok....
Es barmenyire a tokeattetelek ellen vagyok ott en is 1,5-el leszek benne...
McDee 2014. 11. 30. 17:29
Előzmény: #4691  McDee
#4716
Délelőtti szösszenetem ( ) folytatása:
Számításaim szerint jelenleg a Healthcare – Energy (XLV-XLE) között feszül a legnagyobb relatív különbség.
link
Ha a párosra feltételezünk egy short-long spekulációt, negyedéves adjusztmentálással, az előbb-utóbb nyereségessé válik. Úgy tűnik, hogy egy félhullámot 1 éven belül bejár
b4ndyTA 2014. 11. 30. 16:45
Előzmény: #4714  Törölt felhasználó
#4715
Köszönöm! És az olajjal, arannyal mi a helyzet, ha a lentebb írott eseteket vesszük figyelembe? Az érdekel, hogy ha beüt az, amit sokan emlegetnek, mi a jobb? Készpénzen ülni, és a vihar után pozíciókat felvenni, vagy sell-ben bizonyos devizákban, és buy-ban nyersanyagok esetén. Persze ez most elég sarkított példa részemről.
Törölt felhasználó 2014. 11. 30. 16:26
Előzmény: #4696  b4ndyTA
#4714
Akar hiszed akar nem en nagyon optimista ember vagyok...
Keresztparok....ugy latom ez ami erdekelne...
milyen keresztpar az ahol csak 1 irany letezik....
EUR/CHF...a problemat pedig lehet halogatni, de elobb-utobb nagy baj lesz belole...
A svajciak 1 hatalmas hibat kovettek el azzal, hogy nem szavaztak meg az aranytartalekok ill. 20%-osan fedezett Svajci frankot....
Ugye a Jegybanknak van 1 hatalmasra duzzat deviza tartaleka, a negativ kamatok pedig ott is ingatlan lufit kepeztek.....
Abbol a hatalmas deviza tartalekbol nem lett volna nehez es talan olyan rossz otlet ilyen alacsony aron aranyat vasarolni....
Persze az igaz, hogy most elkerultek 1 (Kisebb megfazashoz hasonlithato0 gazdasagi valsagot es vissza esest,de sajnos csak a problemat kesobbre toltak, es igy lehet ebbol a relativ kis es enyhe megfazasbol, 1 jo kis szovodmenyes tudogyuladast kapni, illetve 1 nagyon komoly belso gazdasagi valsagot kapni, mert orokke nem lesznek kepesek tartani az 1,2-as savot, csak meg kell varni amig 1 ujabb europai gazdasagban a hitelvalsag fel nem uti a fejet es akkor ok is kivehetik a reszuket a finnanszirozasbol akarva akaratlanul, mert ugye tartani kell az 1,2-es savot.....
JPY nem sokaig marad menekulo deviza ahogy te erted; en mokasan ugy fogalmaznek JPY ugy menekulo deviza, hogy szinte mindenki akinek csopp esze van adja,mert rendkivuli modon ertektelenedik.......
1-2 even belul 200-as USD/JPY-rol beszelnek, na most ezt kepzeld el ezt, ha mondjuk az EUR vissza erosodne 1,4-re milyen hatassal lenne ez a nemet auto szektorra.....
Persze nem biztos, hogy hogy lesz 200-as a USD/JPY par ,de par eve meg arrol vitatkoztam 1 masik traderrel, hogy nem okos dolog venni JPY 0,77 alatt mert szerintem konyen elmehet 0,85-0,88-ra....
ha pedig el tudott menni 76-rol 120-ra, akkor 120-rol is el fog tudni menni 200-ra...

Menekulo devizak koze felzarkozik az AUD/USD par bar jelenleg kisebb gazdasaggal bir mint Japan es iparilag is kevesbe fejlett,de meg mindig ezen regio egy meghatarozo szereploje....
recluse82
recluse82 2014. 11. 30. 16:25
Előzmény: #4708  emerald
#4713
de akár 2500 ig is mehetne mert kockázat nélküli a long, csak a hülye nem veszi
Törölt felhasználó 2014. 11. 30. 16:03
Előzmény: #4695  Pnorb
#4712
Szia,

Igen a legtobb cegnek vannak szerzodesi nem csak 2-3 honapra, hanem akar 2-3 evre is, hogy milyen arakon fogjak ertekesiteni a termelesuket.....
Azt azert nem art tudni, hogy altalaba nem az egesz termelesre teszik ezt meg, ill. nem ilyen arakon.....(nyilvan a cegek penzugyi csapata is 1 model alapjan dolgozik es ismerik a fobb koltsegeket, munkaero,hitelek, loyalitik,adok stb....)
es mivel a vilag nem all meg 1 adott pilanatban, igy a csokkeno olajar elobb-utobb ereztetni fogja hatasat...
Nyilvan 67$-os arnal sokkal nehezebb szerzodeseket kotni 100-110$-os ara illetve erre nagyobb premiumot kellene fizetni, ami a cegek penzugyi tevekenyseget modositja negativan.....

Szoval abban igazad van, hogy ez nem most azonnal erezteti hatasat,de itt ugye nem arrol beszelunk, hogy az olajar vagy mas nyersanyag arak hirtelen beestek majd megpattantak, hanem folyamatosan csokkenek az arak...es vannak olyan cegek ahol mar a koltseg csokkentesek megtortentek....

Nyilvan kutatasra,felvasarlasokra ill. exploration-re nem igazan jut penz, tehat az konyen lehet, hogy meg par honapig az ar kepes nyomottan alacsony szinteken maradni,de hosszabb tavon az ilyen kiismerhetetlen helyzetek, amik a legtobb szereplot kizarnak a versenybol a vegen eppen az ellenkezo hatast erik el az pedig 1 hatalmas nyersanyagar robbanast fog okozni kb.3-5 even belul, ami 1 nyersanyag lufiba fog veget erni, na az sem fog segiteni az eppen labadozo gazdasagoknak....

Nem tartom jo dolognak, hogy jegybankok ill. bankok vasaroljak a reszvenyeket....
Jegybankok nyilvan annyi penzt teremtenek amennyit akarnak, amig meg nem szunik a bizalom irantuk.....

Mindent lehet manipulalni,de semmit sem lehet orokke...
ha pedig elveszti a bizalmat abbol is csunya dolgok lehetnek...
recluse82
recluse82 2014. 11. 30. 15:56
Előzmény: #4710  krida
#4711
1,39 eurusdnél dollár kapituláciorol volt szó, most forditva van. Gbpusd t is venni akarta mindenki 1,80 ig 😃
krida
krida 2014. 11. 30. 15:46
#4710
Csak azt tudnám, hogy ilyen erős USa és ilyen gyenge Eu mellett miért vártok dollárgyengülést. Ráadásul QE-nek is vége...
Törölt felhasználó 2014. 11. 30. 15:22
#4709
a szavazók elutasították az aranyra vonatkozó indítványt (is).

link
emerald 2014. 11. 30. 15:21
Előzmény: #4693  tberki
#4708
Jó gondolatsor...:))
Ám mindkét iránynak nagy a lehetősége, mert bármelyik tud sokaknak nagyon fájni.

1) tuti ülnek lentebbről tartott shortban sokan.
Ha nem tudják zárni hati lejarat előtt, sőt megy még innen 50 pontot feljebb hát fog az fájni. Ráadásul sokan várnak itt megállót. Arról nem is beszélve ha nagyobb megálló nélkül megy 2170-2200-ig. Az azoknak is fáj ahol nincs lejárat. De közben certi kiütés stb...

2)beszakad de hogy fájjon ahhoz nem 5-10%kell mert az inkább jó long belépő kategória. Ahhoz 20-30%-os esés kell, mert ott lenne az h közben vennék az indexeket, 5-10%esés után és az lenne a longos vérfürdő.

3) a kettő keveréke, mindkét irány kirázásával.-ahogy a múltkori esésnél volt.-na ott mindkét irányt kivéreztették.

De ugyse tudjuk kitalálni mi lessz, emlékszem hogy hümmögtünk itt mindannyian, h miért nem szakadnak tovább az indexek.
Hát mert a jegybankok összedumáltak, a benfentesek meg nemgyőzték venni, tudván h jön a japán QE.
tberki 2014. 11. 30. 14:36
Előzmény: #4706  b4ndyTA
#4707
de elofordulhat! csak nem most. ahhoz masik szavazas vagy valami kell.

en a helyukben vegiggondolnam mihez erdemes kotni a frankot. mivel minden szomszedjuk eurot hasznal, nyilvan erdemes ahhoz kotni a lakossag szempontjabol. az iparnak meg mittudomen, nem tudom hova exportalnak a legtobbet. nyilvan nem jo senkinek ha nem lehet tervezni a frank mozgasaval, es nyilvan fos ha tul eros a deviza. mivel svajban minden elkepeszto draga, ha meg ehhez jon egy eros frank akkor megfizethetetlen lesz a munkaero. ezt biztosan nem akarja senki.
b4ndyTA 2014. 11. 30. 14:32
Előzmény: #4702  tberki
#4706
oké. oké, pont ezért foglalkoztat az a része, ami "úgysem" fordulhat elő, mert mi van, ha mégis...
recluse82
recluse82 2014. 11. 30. 14:03
Előzmény: #4703  tberki
#4705
a fordulot ugyis utólag látja az ember.
recluse82
recluse82 2014. 11. 30. 14:01
Előzmény: #4703  tberki
#4704
hat a funda majd valtozik 😃 en boven 1,30 fole varom, de az 1,4 et már le sem irom
tberki 2014. 11. 30. 14:00
Előzmény: #4700  recluse82
#4703
En is azt varnam hogy korrigal, de nem erzem a funda alapot a magas korrekciohoz. Ta jol mukodik a nagy forgalmu devizaparoknal az is inkabb egy kisebb korrekciot mond, 1.26os legpesszimistabb csuccsal
tberki 2014. 11. 30. 13:58
Előzmény: #4701  b4ndyTA
#4702
A mostani szavazassal errol nem dontenek. Svajc belso fogyasztasa lokuki, az eros frank faj nekik es nem hulyek.
b4ndyTA 2014. 11. 30. 13:55
Előzmény: #4697  tberki
#4701
csak halkan jegyzem meg, hogy a mostani szavazás kimenetele, akár fel is boríthatja ezt. Egyébként meg önmagában mindegy. Kiragadtál egy mondatot az írásomból... :)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek