Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 17:55
Előzmény: #3638  pomperj
#3640
Tudnál adni vmit erről az Elderről...
köszi
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 17:45
Előzmény: #3638  pomperj
#3639
Helló!

egy 1-es vagy A hullám LD még lehet a lefelé menet,ha belelóg (i) (iv)-be...

De kezd érdekes lenni a szitu, lehet, hogy egy C-t láttunk és új csúcs következik?

link
pomperj
pomperj 2014. 10. 21. 17:35
Előzmény: #3635  recluse82
#3638
Ennyire rovidtavu mozgast en nem szoktam figyelni, de most igen;-)

Az SPY (i) hullama 1925 szinten van (ha most jol szamozom), es mostmar abba belelog a mostani korrekcio. Igaz egyelore 1-2 ponttal.

Dehat, Elliott szabalyok szerint, ha a (iv) felkorrekcio belelog (i)be, akkor az NEM impulzus, hanem korrekcio. Es akkor elvileg lehet uj Ath is.

Szoval, en is ezt figyeltem.

Ne shortolj bele itt. Ha van shortod, add el a felet. Holnapra vilagosabb lesz.

Innen ket kerdes marad Ath elottre.
a)Vajon a Dr.Elder tipusu, haromszinu oras charton, ma zarasra is marad a zold vonal felfele? (tehat az ar is, a momentum is no), vagy atvalt kekre (=gyengulo momentum).

Ha kekre valt, akkor szerintem ki fog fulladni 1965 elott. Egyebkent, eloszor en ugy szamoztam, hogy (i) a 1965 szinten van. De Prechter a 1925 szintre szamozta, es en atvettem.
b)Kifullad-e, ha kekre valtana, a 1965 elott? Vagy abba is belfut? Ha belefut, akkor mar nagy valoszinuseggel Ath lehet.

Good luck.
eurocent 2014. 10. 21. 17:26
#3637
Már több hírlevelet kaptam, amelyben a Cannabis Kinetics Corp (CANK) vételét javasolja egy elemző.

link

Jelenleg 1,37USD körül van az OTC piacon árfolyama és hamarosan 2-4 vagy magasabb árfolyamot jósol a hírlevél írója.

Mit lehet tudni CANK-ról? Jó vétel lehet?
recluse82
recluse82 2014. 10. 21. 16:59
Előzmény: #3633  pomperj
#3636
az emelkedö trendvonal amit letört, az hol találhato nálad? azt tuti visszateszteli alulrol, nálam olyan 1940-50 környéke
recluse82
recluse82 2014. 10. 21. 16:55
Előzmény: #3633  pomperj
#3635
viszont spy mar megint tulmegy minden korrekcios szinten,.kezd nem tetszeni ez nekem, csak mehogy uj ath legyen ebbol, nem igazan mernék beleshortolni rovid tavon
pomperj
pomperj 2014. 10. 21. 15:55
Előzmény: #3633  pomperj
#3634
2)Az arany erdekesen alakul.

a)A GLD ara 120 korul van, eddig emelkedett kb. 6 pontot, es az eso trendvonala meg 126 korul fut ma. Szoval, innen az arany emlkedhet akar 5%-ot meg ahhoz, hogy beverje a fejet es talalkozzon a rezisztenciaval.

b)Ehhez kepest GDX nem emelkedett szinte semmit se. Semmit, mikozben GLD emelkedik mar 3 hete. GDX aranybanyasz Index ott kinlodik 20.5-22 kozott oldalazva (talan (iv) hullam, olyan flag forma), es szo sincs 5% emelkedesrol mint mint a fizikai aranynal.

Raadasul a banyaszok egy resze felol meg jo hirek is jonnek, pl. GFI alacsoyabb all-in cost-ot jelentett. Megse.

Szoval, az arany mufajban a piac meg egy jo nagy reszveny-esest diszkontal mar elore, mintha csak tudna, hogy SPY nemsokara jo nagyot kell zuhanjon.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 10. 21. 15:33
Előzmény: #3632  Törölt felhasználó
#3633
1)Epp egy honap mulva kezdodik az idei banki bonus-eloleg fizetes.
Na, erre tegnap a FED jol behuzott egyet:
Itt a hir:

Oct 20 (Reuters) - Banks should defer bonus payments for 10 years and tap the bonus pool to pay any regulatory fines, a top Federal Reserve official said on Monday, taking aim at continued lapses across the industry even after the 2007-9 financial crisis.

New York Federal Reserve Bank President William Dudley said banks should move toward paying employees in debt securities for their annual incentive pay, rather than in equity.

Raadasul, meg jol megfenyegettek a CEO-kat, hogy ha nem tesznek igy, akkor... nagy buntetesek jonnek, es feldarabolas lesz a vege.

Namost, ha nem lesz bonus, hanem helyette mondjuk 10 eves kotvenyt adnak (amibol vagy lesz egyszer kp, vagy elmegy buntetes fizetesre)
akkor viszont:
-hol marad az idei Thanksgiving hangulat Wall Streeten?
-Hol marad el a Santa Rally?

A vegen meg jo kis meglepest osszehoznak FED-nel, negative iranyba. Pedig van eleg negativ sentiment igy is, nem kene ratenni meg egy lapattal, mert megduhodnek a fiuk a kazanhazban.

2)Az arany erdekesen alakul.
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 08:44
#3632
emerald 2014. 10. 19. 22:58
Előzmény: #3628  Törölt felhasználó
#3631
Szia Kisvuk,

Gondoltam hogy felesleges volt leírnom amit írtam.

"Egyebkent ki kerultel a zsakbol te is......
megtisztelnel ha mostantol nem kommentalnad a hozzaszolasaimat es en se fogom a tieid..... "

Ok.
De hidd el csak jobban jártam volna ha sikerül hamarább kikerülni belőle. Béketűrő ember vagyok de elszakadt a cérna már jó régen ám a furum élet érdekeben kerültem a konfrontációt.

Sok sikert, és jó éjt!
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 22:29
Előzmény: #3616  pomperj
#3630
Szia pomperj,

En nem fundamentalisan vagy TA alapon, esetleg kvantitiv alapon kereskedem, hanem mindegyiken.....
es ahogy te irtad a szivarvanynak 64 millio szine is keves lenne...
nekem is van tobb fele strategiam, bar nem 64 millio....
Kereskedtem en am az ajanlati konyvet (arcabook-ot) nezve is a Nasdaq-on...., vagy annal 1 kicsivel nagyobb idon 1 es 5 perces grafikonon is....
Nem szeretnek belemenni mert ez 1 kulon temakor es kulonben is tobbszor es tobben beszeltunk errol.....
Szamomra H1 vagy oras chart alatt sajnos eltunik az elony ill. a brokerek es szolgaltatok jutalekai ill. egyes instrumentek szezonalitasa miatt nem kifizetodo ez ala menni.....
Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet megnezni egy 5perces chartot vagy egy 15 perceset, es meg segithet is idonkent....,de szamomra nem hatekony.......
Engem nem zavar ha valaki 0,5%-ot keres egy pozicion, de az igen ha ezt mas teszi akkor azt kigunyoljak szinte megkovezik csak azert mert o nem a Daxon teszi hanem az OTP-n...
egy kis targyilagossag senkinek nem art......
egyebkent az se zavar, ha valaki szepen lassan egy ilyen modszerrel a sajat tokejenek 80%-at attolja a broker cegeknek, mert mindenki azt csinal a penzevel amit akar....

Egyebkent Larry Williamsrol csak annyit, hogy 1 nagyon jo kereskedo, bar nekem kicsit agresziv a kereskedoi stilusa...
bar az FXCM-nel nyitottam 1 nano szamlat es a szamla tortenetet goaspy1-nak fogom elkuldeni mikulasra....
(szerintem a kockazat tul magas,de eppen Larry Williams altal ajanlott agressziv trendkoveto stilus szerint megy....,bar a kockazat 3%-rol le lett csokkentve 2%-ra, szerintem ez is a minimum 3 vagy negyszerese amit 1 nem tul sok tapasztalattal rendelkezo kereskdo kepes elviselni)
jelenleg 47,2%-on van es a legmagasabb hozam eddig majdnem elerte a 70%-ot....
ami azert nem nevezheto fundamentalis kereskedesnek
15nap alatt 47,2% a zsebben, de ilyet csak nyersanyagkereskedok es tapasztalt rokak tesznek...., en nem ajanlanam senkinek, hogy igy kezdjen....
(eloszor celszeru megtanulni jarni mielott futni kezd az ember)

es gondolom abban is egyetertunk, hogy egesz mas egy 1000$-os,10000,100000, 1 millios vagy 100millios szamlan kereskedni....

Nem nezem le azokat akik grafikonokbol kereskednek, mert en is kereskedtem igy,persze azt furcsalom, hogy ok elkepzelhetetlenek gondoljak a kereskedest anelkul.....
engem nem zavar ha valaki az elliott hullamokbol kereskedik mint te vagy barmi masbol hoza meg a donteseit....

Lehet sok felekeppen magyarazni, hogy miert is esett a FTSE100 szeptember 19-en, vagy hogy miert esett a Nasdaq Oktober 13.-an lehet ezt a gyertyakra fogni, vagy esetleg a forgalomra, valoszinuleg nem volt 6-szor annyi vevo aki felfele szeretett volna venni.....

Abban is egyetertek, hogy a napi hirek ill. elmozdulasok, nem befolyasoljak egy alapkezelo tevekenyseget, mert mar az alap letrehozasa elott le lett modelezve a strategia, ill. a kockazat....
es nyilvan 1 alapkezelesere egeszen mas torvenyi szabalyozasok vonatkoznak mint 1 sajat szamlara....
nyilvan itt most csak, hogy nehany aprosagot emlitsunk, mondjuk az alap nem fektethet be 1 adott ceg ill. reszvenyeibe csak 1 bizonyos szazalekot,de nem tobbet, mert van 1 limit, ill. nem vehet fel bizonyos poziciokat, mondjuk nem shortolhat, esetleg nem hasznalhat tokeattetelt, vagy ha igen meg van hatarozva annak merteke es idotartama...es meg sorolhatnank, de ki az aki erre kivancsi.....
;)

Sok sikert es legyen szep napod!
ludmilla8 2014. 10. 19. 21:39
Előzmény: #3628  Törölt felhasználó
#3629
hgjzguzu
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 21:29
Előzmény: #3621  emerald
#3628
Szia emerald,

Ne haragudj de azt a topikot olvasom amelyiket kedvem van....
Hogy mirol mondok velemenyt szerintem az en dolgom, mint ahogy az a te dolgod, hogy te mirol mondasz velemenyt....

En nem foglalkoztam par nappig Luloval, o megint tovabb folytatta a Dax forumon....
majd ha az emlekezetem nem csal ebben a forumban a 3617-es hozzaszolasban Luloka ujbol nem birta ki, hogy ne tegyen megjegyzest ram....

Szoval ki jott ide es irt hozzaszolast es kinek?

talan Lulo volt, akkor ezt miert nekem irod.....

Nagyon orulok egyebkent, hogy probalnad a forum szinvonalat emelni, de a targyilagossag nem csak itt a piacon is 1 nagyon kifizetendo tulajdonsag.....

Nem hiszem hogy kevesebb lennek barkitol, eppen ezert ugy gondolom hogy hasonlo jogok megilletnek mint barki mast es ha neked vagy Lulo-nak van joga van kifejteni a velemenyet, szerintem nekem is.....

Egyebkent ki kerultel a zsakbol te is......
megtisztelnel ha mostantol nem kommentalnad a hozzaszolasaimat es en se fogom a tieid.....

Sok sikert es szep napot!
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 18:38
Előzmény: #3625  Törölt felhasználó
#3627
amit messziről elkerülsz,azzal egyetértek és jól is teszed,amivel nem,az az,hogy mások elemzései,meglátásai alapján nyitsz pozit.
csakis a saját elemzésed,meglátásaid,ill. stratégiás alapján tedd-ha ez egyezik egy Általad elismert elemzéssel,az csak jó és megerősíti az elképzelésed,de mindig az utóbbi legyen az első!
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 18:33
Előzmény: #3623  emerald
#3626
persze, nem lehetetlen, hogy néha vukira is érdemes lenne odafigyelni, de a fegyelmezetlensége a bőlére eresztett lózungjai és a sértett önérzete ezt számomra teljesen kizárja...
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 18:25
Előzmény: #3624  Törölt felhasználó
#3625
bocsi, hogy zavarlak benneteket, de néha beleszólok az eszmecserébe. bár inkább csak olvasgatom a hozzászólásaitokat, elemzéseiteket. ez a topik már jónéhány tippet adott a sikeres kereskedéshez. persze ennek az az általam alkalmazott módja, hogy vuki lózungjait messze elkerülöm, és inkább pomperj és mások (nem szeretnék felsorolni mindenkit) értékeléseit figyelem, alkalmazom. EDDIG BEJÖTT! kellemes estét.
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 18:12
Előzmény: #3621  emerald
#3624
megértem,de néha kell,vuk estében pedig elkerülhetetlen,sőt,kötelező komfrontálodni és nem azért,mert kiprovokálja!
ha van véleményed-márpedig ha jól olvasok a sorok között(ami ugye vuknak jól láthatóan nem sikerült pomperj hsz-e kapcsán),akkor van és nem is túl hízelgő vukra nézve-azt vállald és vállalja más is,mert ha senki nem teszi helyre,akkor olyan ámokfutás lesz a vége,amilyet a megjelenése óta látunk/tapasztalunk
emerald 2014. 10. 19. 17:04
Előzmény: #3620  Törölt felhasználó
#3623
Lulo, nincs semmi értelme válaszolni csak magadat készíted ki.
Próbálj meg Te sem olvasni.

Nézd nem csak téged szekált, engem is,(persze segítségnek álcázva)
nem sorolom a teljes névsort, de velünk azért nem folytatódott mert "kiléptünk a játékból"
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 16:49
Előzmény: #3620  Törölt felhasználó
#3622
Lulo en meg nem irtam neked emailt, es nagyon nagy valoszinuseggel nem is fogok....
de ha irok, akkor adom hozza a nevem, telcsim es a cimemet is..., mert nagyon megijedtem a fenyegetozesedtol....
te meg szajhoskodsz, hogyha mo-ra megyek akkor azt is "megbannom hogy megszulettem...."
tenyleg????
Lattam en mar felnott embereket maguk ala piszkitani, mert nem birtak a feszultseget ill. a nyomast.....
Nem szeretnem ha te is ugy jarnal....
;)

Ovatosabban kispajtas....

emerald 2014. 10. 19. 16:47
Előzmény: #3619  Törölt felhasználó
#3621
Szia Kisvuk,
Az a baj h olvasod a dax topikot, aztán jössz ide és itt írsz hozzászólást. Ha úgydöntöttél hogy nem írsz oda, itt minek elemezed az ott elhangzottakat.

Persze elfér itt bármilyen olajról, indexekről, bármiről vélemény.
De az nem fér bele h itt elemezd ki egy másik topik hozzászólásait.
Én nem reagáltam reggel, de ez a email bemásolás,....ennek végképp semmi helye itt!

Nem szivesen konfrontálódok, talán Lulo tudja legjobban.
De annyit mondanék vegyél peldat Pomperj-ről Ő hogyan kezelte a piszkálódást.
Ettől az én szememben csak hatalmasat nőtt.
Bár előtte is tiszteltem!

Na mindegy, asszem ezt is felesleges volt megírnom.
Majd átugráljuk ami nem érdekel.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek