Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 19:45
Előzmény: #1537  Tazsomaru
#1540
Szia,

Latod milyen jo linket sikerult feltenned,persze jatszunk csak kicsit a gondolattal...
Szerinted hany emberkenek van itt mondjuk 6M forintja 1 kereskedesre....
Szerintem joval tobbnek van 60000ftja...
Na most legyszi magyarazd el nekem, hogy hogy vennel 60000ft-ert 1 6millios lakast..., vagy esetleg 350000-ert
A termofoldbe most menjunk bele mert magyar termofold szinte az egyik legjobb befektetes, talan mem is alkora baj hogy nem vehet mindenki...
Talan a 80-as evekben vasarolt ezustbanyat Warren Buffet persze elfelejtett szolni az olyan kis buffiknek mint en...
En meg varok az ezust tombjeim ertekesitesevel amig az ezust-Dow racio mondjuk 5-50 kozott nem lesz, vagy becserelem egy 2 szobas hazra...
Persze az en ezust tombjeim inkabb biztositaskent szolgalnak...
Esetleg ha nem mennenek olyan gordulekenyen a dolgok...
Mennyit is lehetet keresni az ezuston toleattetel nelkul???
Mondjuk en vettem 10/06 19.25-on, te vettel esetleg???
Pedig valaki vett par nappal elotte meg akar 18.7-ert is....
De en nem szeretek venni az aljan mert nem tudom mikor van ott...
Es a tetejet sem fogom tudni...
;)
Azt meghagyom a chartistaknak....
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 19:25
Előzmény: #1538  Törölt felhasználó
#1539
Sajnos a legegyszerűbb szöveg értelmezésére sem vagy képes... haszontalan elfoglaltság a veled való kommunikáció, meg is hagyom másoknak.
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 19:10
Előzmény: #1535  Törölt felhasználó
#1538
;)
Koszi a rovid, de frappans valaszt.,,,
De ilyen alapon semmivel sem szabadna kereskednem...
Es talan eszeru lenne uj munka utan nezned...
Es intelligens spekulans modjara eladni az autodat, taxidat mert nagyon valoszinunek tartrom Gyuszi hogy meg te is hallottal mar az OPEC-rol....
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 06. 22. 14:01
#1537
Pár évvel ezelőtt azon törtem a fejem, hogy vásárolok néhány arany lapkából álló készletet. Akkor olvastam Zsiday Viktor blogjában egy bejegyzést, amiben említést tett Warren Buffett véleményéről,és leírta saját hozzáállását is a nemesfémről.

link

Bevallom, Én ennek hatására mondtam le (akkor, de nem véglegesen) a vásárlásról.

Csak pár év telt el azóta, de egyelőre jó döntésnek bizonyult. Szándékomról azért nem tettem le.

Végűl úgy döntöttem, ha a DOW/GOLD arány eléri a 20-at elkezdem venni.

Ha pedig nem éri el, akkor kénytelen leszek a családi arany/ezüst készletből gazdálkodni. :D
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 13:52
Előzmény: #1535  Törölt felhasználó
#1536
Meg amikor meglebegtették, hogy Ciprus eladja aranya egy részét, hogy leépítsen államadósságából, parányi mennyiség ellenére, lejmenet kezdődött.
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 13:45
Előzmény: #1531  Törölt felhasználó
#1535
Túl sok felesleges kérdést teszel fel, így csak egyre válaszolok:

Az aranyat és az ezüstöt azért nem tartom megfelelő spekulációs instrumentumnak, mert szerintem semmi keresnivalója olyan piacon az intelligens spekulánsnak, ahol a kereskedett instrumentum árát naponta lebonyolított titkosított telefonkonferenciákon határozza meg oligopol kartellbe tömörült banki konglomerátumok maroknyi csoportja.
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 13:45
Előzmény: #1530  Törölt felhasználó
#1534
"probalnak neki segiteni, hogy a charton kivul ....
MACD,RSI es nehany vonalon tul kepes legyen hasznalni ami a legertekesebb dolog a vilagon.....
persze eddig nem jartam sikerrel....
mert nem konnyu kiscsoportbol, nagycsoportba, majd az iskolaba kerulni....
es neha az embernek kedve tamad rajzolgatni, szinezgetni....
ami egyebkent kreativ dolog.... "

bizony bizony!!
látom te már felnőttél, s átléptél ezeken a "fontos" dolgokon. no persze zsírkrétát mindig lehet adni a gyerekek kezébe, rajzoljanak a falra,
csak az a gond, hogy közben hirdetik az igét!!

térj meg!!! hát nem látod hogy ezek a saját maguk által kikiáltott prófétákkal képtelenség versenyezni.
ez a többség! a hangadók.
ilyen ez a világ
pomperj
pomperj 2014. 06. 22. 13:34
Előzmény: #1532  Törölt felhasználó
#1533
Ami ugy hapog mint egy kacsa, ugy megy mint egy kacsa, es ugy nez ki mint egy kacsa,
nos, az lehet hogy kacsa;-)
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 13:13
Előzmény: #1529  Törölt felhasználó
#1532
képtelen!

vuk! nem kell szóba állnod velem,de csak egyetlen kérdésre válaszolj utolsó utáni alkalomként,bőven elég egy fél mondatban is,nem kell kisregényben kifejtened!

mondd,miért nézel te mindenki mást teljesen hülyének?
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 13:12
Előzmény: #1529  Törölt felhasználó
#1531
szoval nincs velemenyed az europai bank reszvenyekrol???
aranyat, ezustot nem tarod megfelelo spekulacios eszkoznek es miert is????
miert is ultettek be a speki longosokat???
szerintem a shortosokat ultettek be.....
miert is fontos a FED manipulacioja az arany, ezust piacan???
mi a kulonbseg az ETF-ek es a valodi fizikai arany es ezust kozott ill. a hataridos kontraktusok kozott, es mi koze van ennek a valosaghoz???
talan itt szakadt meg a kommunikacionk.....
vagy rajzolj ill.ve szinez nekem 1 masik chartot.....
(mert ugy latom az jol megy)
;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 13:04
Előzmény: #1528  pomperj
#1530
Pomperj mi mar tul vagyunk az elso csorten.....
legalabb 2 honapja ha nem tevedek....
nem sertettel meg, es tudom rolad, hogy te a tobbseggel ellentetben kepes vagy logikai uton ervelni.....
tehat te bekerultel azon keves emberek csoportjaba akik hozzaszolasaira odafigylek es ha lehet elolvasom, mert rengeteg hasznos, erdekes informacio van bennuk.....
azert mert nehany dologban mas a velemenyunk, azzal szerintem nincs baj...
sot ettol szep, kerek a vilag.....

a bankok kimentese ill. adofizetok es allam kapcsolata egy iritalo, provokalo hozzaszolas volt amit nem igazan neked szantam, mert nagyabol tudom, hogy te hol allsz ebben a temaban....
inkabb taxisgyuszinak szantam illetve neki dobtam fel a labdat, de te ramozdultal...
;)

probalnak neki segiteni, hogy a charton kivul ....
MACD,RSI es nehany vonalon tul kepes legyen hasznalni ami a legertekesebb dolog a vilagon.....
persze eddig nem jartam sikerrel....
mert nem konnyu kiscsoportbol, nagycsoportba, majd az iskolaba kerulni....
es neha az embernek kedve tamad rajzolgatni, szinezgetni....
ami egyebkent kreativ dolog....

van 1 olyan erzesem, hogy o megvan gyozodve, hogy az arany, ezust erosodese a kis spekik longba ultetese (ahogy o nevezte) 1 manipulacio....
pedig szerintem pont az ellenkezoje igaz, es amikor beneztunk ill. megprobaltunk lefele menni 1280rol....
majd az emelkedes utan jott az elso korrekcio, ott tortent beultetes meg pedig a kis shortos spekik....
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 12:55
Előzmény: #1527  Törölt felhasználó
#1529
Nem neked szóló hsz-re válaszoltál, ezért el sem olvastam a szövegedet. Figyelj jobban, írj kevesebbet!
pomperj
pomperj 2014. 06. 22. 12:47
Előzmény: #1522  Törölt felhasználó
#1528
Huuu...en csak egy mondatoddal vitaztam.

A mondanivalomnak az volt a lenyege, hogy ne legyunk olyanok mint az oreg tabornokok, amik meg az elozo haborut vivjak, amit meg fiatal korukban lattak, amikor pedig mar uj helyzet van.

Es a kovetkezo piaci buborek kipukkadasa valoszinuleg mastol indul be mint az elozo,
(emlekszik valaki? "subprime valsag"?), es mas lehet a progresszioja is. Es meg azt is megkozkaztattam, hogy az elozo 2008-9 valsag szereny foprobaja volt a kovetkezonek? Ami netan 2014-17 kozotti deringolad lehet?

Akkor 2008ban meg "csak" a mortgage fizeto kisemberek egy resze lett fizeteskeptelen, attol meg meg par bank. Aztan megis, a penzugyi osszeomlas elkerulesehez az USA egesz establishmentjenek teljes erofeszitese kellett, meg Treasury, FED penzomlesztes, stb, mire stabilizaltak.

ES felvettettem, hogy vajon mi lesz, ha nem kis haztulajdonosok valnak fizeteskeptelenne, hanem netan egesz ALLAMOK, netan egyszerre tobb is, es az uj rossz torvenyi mechanizmus meg hozzajarul a terjedesehez, es a ragaly netan terjede?

Akkor vajon ki fog menteni? es mekkora ero kellene ahhoz?
Es azt engedtem sejteni, en nem latom azt az erot sem, penzt sem, modszert sem, sehol.

Szoval, bocs, ha megsertettelek volna akaratomon kivul.

Egyebkent igerem, hogy egy hosszabb irasban kifejtem a reszletesebb velemenyem errol. De minden kerdesedre azert nem igerek valaszt.
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 12:44
Előzmény: #1524  Törölt felhasználó
#1527
en nem vagyok hontalan, Australia a hazam es Magyarorszagrol szarmazok...
;)
es nagyon buszke vagyok a hazamra, szerintem a legjobb ill. hogy masokat meg ne sertsek a vilag egyik legjobb orszaga....
(ha nem igy lenne valoszinuleg nem itt elnek)
;)

en nem vagyok magyar kisbefekteto, es nem hinnem,hogy magyar szot negativan kellene hasznalni, mert a magyarnyelv az egyik leggyonyorubb es legosszetetebb nyelv a vilagon....
(es ezt nem csak en allitom, most nem szeretnek belemenni, hogy milyen ertekek vannak mo-on....)

en nem tudom mi koze van ennek egyebkent a temahoz....
de remelem te neked sikerul a kapcsolatot talalnod a ketto kozott....

igaz hangulat keltesnek nem rossz ill. elterelesnek a temarol, de probaljunk meg logikai uton eljutni A-pontbol a B-be, aztan johet C es igy tovabb.......

Szoval kerlek probald meg tenyekkel alatamasztani vagy megindokolni, hogy miert is jobb mondjuk Europai bankreszvenyekbe fektetni mint fizikai aranyba, vagy ezustbe...

persze tobbet varnek toled horoszkop keszitesnel, chart rajzolgatasnal, vagy visszamehetunk ovisba, kinek lett szebb a szinezoje es kinek az apukaja, autoja a jobb......
es ki el szebb hazban vagy orszagban mert talan ennek semmi koze az alap kerdeshez:

arany,ezust vagy europai bank reszvenyek?
;)

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 12:00
Előzmény: #1525  pomperj
#1526
1) Ha a mondanivalód változatlan marad a "magyar" jelző nélkül is, akkor miért tartottad fontosnak mégis beletenni? Ha beletetted, bár nem tartottad fontosnak, akkor mi alapján lehet a fontos/nem fontos információkat megkülönböztetni az írásaidban?

2) Ha nem volt fontos, akkor milyen logikai bakugrással jutottál el egyből OV személyéhez?

3) miért én vagyok rosszhiszemű, ha szóvá teszem, hogy az egyik mondatod kontextusában nem tartom megfelelőnek a "magyar" jelző használatát... amit te utána el is ismersz?

4) mi lett volna szerinted "a lényeg", amit elfeledtem?

Thx.
pomperj
pomperj 2014. 06. 22. 11:22
Előzmény: #1524  Törölt felhasználó
#1525
Nem jol gondolod.
Nyugodtan torold ki a belole Magyar szot. Attol a mondanivalom valtozatlan marad. Raadasul nagyon sok mas nemzet kis-befektetoinek magatartasara is igaz.

Ez a megjegyzesed sokkal inkabb arra kozkeletu hazai paranoiara jellemzo, ami annyira elterjedt honfitarsaid kozott.

Csak nem ertem, hogyan sikerult ezt is elerni, majdnem maniakus tomeghiszteria szintre emelve azt hogy a Magyar szora rosszhiszemuseget sajditani, s lamcsak, meg keresed is ezt a fajta konfliktust?
Es a lenyeget elfeledve, csakis arra reagalni? OV sikere lenne?

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 10:20
Előzmény: #1521  pomperj
#1524
"...Viszont gyonyoru peldaja annak, hogyan gondolkodik a Magyar kisbefekteto a maniakus spekulacios tomeghiszteria legtetejen."

Gondolom a "magyar" jelző itt szitokszó akart lenni... Egyébként te még magyarnak tartod magad? Az eddigi írásaid alapján inkább tűntél hontalannak, esetleg kozmopolitának.
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 10:15
Előzmény: #1522  Törölt felhasználó
#1523
Ha tul sok a kerdes akkor csak kerlek valaszolj arra, hogy mi koze van Santanak, karacsonynak es az income taxnak egymashoz????

egyszerusithetsz is mint en tettem, mert kicsit osszetett a temakor, rad bizom milyen melysegig fejted ki a velemenyed...

persze en nem elek az usaban,de azert nem art tudni, hogy is jutottunk ideaig....
;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 22. 09:58
Előzmény: #1520  pomperj
#1522
Ne haragudj pomperj, de elmeselned mi is tortent a 2008-9-es valsagban.....???
Elmagyaraznad a tobbsegnek mi is az a credit default swap es hogy lehet, hogy erre majdnem rament Amerika legnagyobb biztositoja......???
kik is kereskedtek a kulonbozo hitelcsomagokkal es a credit default swapokkal?
es miert is kellett kimenteni?volt-e erre mas lehetoseg, vagy aznap mondhatni megalt volna az elet az usaban?
es ki mentette ki?
es kiknek a penzebol?

nem mondom neha alltalanositok es csinalok nehany short cut-ot ill. tul egyszerusitem a dolgokat,de nem Santa es nem is a husveti bunny fizette amcsiba azt a 700billio $......

es hova ment ez a penz????
esetleg az egeszsegugybe???
iskolakba?
es miert is ado fizetok penzebol szuletett megoldas???
es ki dontott igy hogy igy legyen?
esetleg elmagyarazhatnad, hogy mi is az a mortgage???

ha van kedved elmagyarazhatnad azoknak akiknek nem olyan jo az angoljuk:

link

esetleg meselhetnel az usa alkotmanyarol ha van kedved????
mi is az a income tax es hogy viszonyul ez az alkotmanyhoz?
mit is tekintenek az usaban az alapitok penznek???
es milyen esetekben lehet adot kivetni???
es mennyi ideig???

persze itt is most csak alltalanosagban beszelunk, mert ennel kicsit komplexebb a rendszer, de ugy latom van velemenyed a temaban, ha van kedved megoszthatnad velem velunk????

koszi

Legyen szep heted!

;)
pomperj
pomperj 2014. 06. 22. 09:39
Előzmény: #1517  Törölt felhasználó
#1521
"Nem veszek mert nem tartom megfelelő spekulációs instrumentumnak az aranyat és az ezüstöt."

Egyetertek;-)
Nem is az.

Viszont gyonyoru peldaja annak, hogyan gondolkodik a Magyar kisbefekteto a maniakus spekulacios tomeghiszteria legtetejen. Amikor mar a riziko erdektelen, csak a remenybeli hozam megszerzesenek moho vagya futi a gondolkodast, es az felulir minden jozan riziko kerulest.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek