Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 23. 09:24

Percenként 2 forint lehet a telefonadó (Welt Online)  

Ugrás a cikkhez
Forgalom arányosan, perc alapon vetnék ki az új telefonadót, értesült a Welt Online. Akár az SMS-forgalmat is megadóztatná a magyar kormány, az összes adóbevétel elérheti a 170 millió eurót, vagyis közel 50 milliárd forintot. A magyar kormány a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=166198
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 11:48
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
... és természetesen csak azért mert az EU akarta :)
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 11:39
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
De akkor már fél percenként minimum 4 Ft, mert 2 x 2 = 4... esetleg 5. :D
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 11:21
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#98
"... A fél perceset szorgalmazzák, teljesen jogosan."

PSSSZT! még a végén megkezdett félpercenként rabolják a két forintot
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:48
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#97
Két észrevétel egy laikustól:

1. Telefonasó: 3 db telefon előfizetés 12,4 Ft bruttó percdíjjal flottában. Kiszámoltam, hogy ez havi 2200 Ft plusz. A számla összege kb 10 000 Ft, így több mint 20%-al nő a telefonálási költségem.

2. Tranzakciós adó: szüleim néhány hónapja azt kérdezték, hogy vegyék-e ki a megtakarításukat a bankból, mert félnek, hogy a magánnyugdíj államosítása után a betétek jönnek. Azt mondtam, hogy ilyentől nem kell tartaniuk. Most sokan ki fogják venni a pénzüket a bankból (főleg idősek) mert félnek. Ugyan "nem sok" az 1 milla utáni 1000 Ft, de Ők nem fognak utánaszámolni! Hogy ennek mi lesz a következménye azt szerintem minden értelemes ember el tudja képzelni!
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:45
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#96
Nagyon jól ír Frei,én élveztem annak a könyvnek minden oldalát.
Ugyanakkor azt tanácsolom kezd az előző könyvével a Megmentővel mert a Bankárban az egyik meghatározó szereplő előéletéről kapsz világosabb képet.
Ugyanakkor a Bankár önmagában is megállja a helyét...
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:13
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#95
De számít... éppen azért teszem, amit teszek.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:12
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
Megvettem már ! :-)
Ráadásul voltam olyan szerencsés, hogy féláron jutottam hozzá, akciózták a Cora-ban.
Na nem mintha annyira odalennék Freiért, de ez a könyve érdekel.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:10
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#93
Szerintem nyugodtan lehet pl. átalánydíj + 2ft-os percadó a számlán.
Egyébként van itt egy másik dolog, ami szemet szúrt - megkezdett percdíj után.
Az EU, ha jól tudom nem szereti a megkezdett perc alapú szolgáltatást. A fél perceset szorgalmazzák, teljesen jogosan.
Ha nem is ellenes az EU szabályaival, bele fognak kötni a korszerűtlenítésbe, melyet ugye nem illik csinálni (hacsak nem visszamaradt dologról van szó).
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:09
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#92
Hát Farkas Vilmosra :)
Egyébként olvasd el mert nagyon jó az a könyv...
bigyula 2012. 04. 24. 10:08
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#91
Nem, valószínűleg nem szűnnek meg. Csak adót fizetsz majd utána...
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:07
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#90
Le van irva, hogy mennyi az a "parszaz forint". Evi 200.000.000.000 Ft.

Ugyhogy aki szerint ez nem tetel, az legyen szives utalja at a ra eso parszaz forintjat a szamlamra. Kosz.

Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:05
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#89
Bár most pont arról szól egy botrány, hogy ez sincs már teljesen így, de nem is az elektronikusan regisztrált szolgáltatásokról van szó, hanem pont arról a vállalkozói szektorról, mely amúgy is eléggé feketés volt.
Tehát az a helyzet, hogy kitűzzük a fehérítést a zászlónkra, aztán olyat teszünk, ami pont ellene hat.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:05
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
Akkor megszűnik a díjnullázó, zéró, stb. számlacsomik?
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:01
Előzmény: #84  bigyula
#87
Az meg ritkán ingyenes.Ha pedig az akkor már nem is olyan "kis"nyugdíjas.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 10:00
Előzmény: #84  bigyula
#86
Jó, de milyen kedves, aranyos divat, nem ? :-)
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:59
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#85
Szóval ennyi a varázslat.

Higgyétek el, már én is inkább legyintenék az egészre, hogy az a pár száz forint nem számít... de egyszerűen elvből nem tudom megtenni.:-(

És igenis mindent el fogok követni annak érdekében, hogy ezt a párszáz forintot se kelljen az államnak befizetnem.
Módosítom a mobil-előfizetésemet, változtatok a telefonálási szokásaimon: ott a chat, a skype...a biztosításaimat éppen most kötögetem újra, és visszatérek a készpénz-használatra, ahol csak lehet. Pedig én csak egy átlag, finomlelkű háziasszonyka vagyok. Mit fognak csinálni azok, akik jelenleg is a farzsebükből húzzák elő a köteg húszezrest, amikor fizetnek ? :-)

Szomorú, hogy visszafelé fejlődünk...
bigyula 2012. 04. 24. 09:58
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#84
"A kisnyugdíjasnak kp-ben fizet a postás.."

Sokaknak van bankszámlája, amire a nyugdíj érkezik. Nem kell várni a postást. A postásvárás vidéken divat, mert lehet valakivel beszélgetni.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:58
Előzmény: #69  stock33
#83
Mondjuk azon eleve vitatkoznék, hogy kisebb súlyú betegek ellátásának, valamint megelőzés hiánya okozta költségmegtakarítás nagyobb-e, mint súlyos betegségeké, melyek ennek következtében kialakultak.

És felhívnám a figyelmedet, hogy épp a vizitdíj bevezetése előtt hívta fel a figyelmet az EU és világszervezet egészségi szervei, hogy Magyarországon kevés figyelmet fordítanak a megelőzésre, ami növeli a költségeket.

Nos, a reform helyett, amivel növelték volna a megelőzés szerepét, ezzel csökkentették volna a jóval drágább kezelés szerepét, pont ezzel ellentétes dolgot tettek a haver parkoló-automatáinak eladásának segítsége érdekében.
Semmi nem változott, csak épp a gazdaság van soron. ;(

Csak véletlen lehetett... ill. a megelőző területen klasszikus lehetett, mert én sokszor voltam alatta és csak a gyógyításra nem jutott idő, hatalmas sor állt az adminisztráció miatt több osztályon is, katasztrófális volt az apró megszerzése és nővért is vertek az ideges emberek... illetve megütöttek, mert segítségre siettek.
(Számos osztályon ki volt írva, hogy csak x beteget fogadhatunk, adminisztrációs terhek miatt.)

Azon kívül tény, hogy egy jegy kiadása drágább, mint egy adat felírása (amit amúgy is megtettek, amikor a beteg belekerült a számítógépes rendszerbe).
Az automaták (x idő előtt y db beszerzésére vonatkozó) "kedvezményes" beszerzési ára, pedig nagyobb volt, mint egyes önkormányzatok modern, kártyás automaták közbenszerzési(sic!) ára.
wgl 2012. 04. 24. 09:57
#82
A flotta telefonok nulla hívásdíjat is adóztatják:

A nullát adóztatják!

Vagyis tud nekem valaki olyan árut, szolgáltatást mondani, ahol a költség 100%-a adó, nincs adóalap, mert az nulla??

Sztem ez Guinness rekord, világcsúcs!!!
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:54
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
Viszont, ha van rá mód én is kp-be kérem a fizu felét!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek