Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 23. 09:24

Percenként 2 forint lehet a telefonadó (Welt Online)  

Ugrás a cikkhez
Forgalom arányosan, perc alapon vetnék ki az új telefonadót, értesült a Welt Online. Akár az SMS-forgalmat is megadóztatná a magyar kormány, az összes adóbevétel elérheti a 170 millió eurót, vagyis közel 50 milliárd forintot. A magyar kormány a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=166198
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:15
Előzmény: #38  bigyula
#60

Gyerekek ezt a dumát mindjárt a riport elején.

Szűcs Lajos Fidesz- "Ha tehetem akkor nem tudok ilyet támogatni majd"

Mondaton belül cáfolja önmagát!!!

Ha tehetem nem teszem,megáll az eszem...
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:11
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#59
"Egyebkent szerintem a telefonado meg a penzugyi tranzakcios ado (ha a spekulativ tranzakciokra is kivetik) a legvallalhatobb ado, egyreszt azert, mert eloszlik a tarsadaom legszelesebb koreben, masreszt pedig a bezsedesebel itt bevallasaval nem bosszantjak az allampolgarokat."

Szerintem meg a tranzakciós adó a lehető legrosszabb adó. Ugyanis motivál a készpénz forgalomra való átállásra, ami nem csak visszafejlődés, hanem a feketegazdaságot is erősítheti, így már középtávon akár többe fájhat, mint amennyit beszed vele az állam. Ha ezt az egészet nem azért csinálják, hogy teszteljék, a birkanyáj akkor is velük béget, ha eszméletlen nagy baromságot csinálnak, akkor eszméletlen ostoba emberek ülnek a minisztériumban.
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 09:07
Előzmény: #48  johai
#58
Dehogynem változnak. Akinek előfizetéses van alacsony percdíjjal, az durván érezni fogja, és igyekszik alternatív megoldásokat keresni, ha eddig nem tette.
stock33
stock33 2012. 04. 24. 09:01
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
olyan mint a vizitdíj :) azt is rég bevezette volna orbán, ha éppenséggel nem pont ők harcoskodtak volna ellene

szóval előbb a nyitrait, vagy mi a neve, kell eltüntetni a fideszből, lehetőleg valamilyen jó kis korrupciós, pedofil, nekrofil, stb. vádakkal, utána jöhet az internetadó
csendben 2012. 04. 24. 08:54
Előzmény: #28  szivacs
#56
"Jajjjj ecsém facsiga!
Mondd, hogy nem vagy ennyire setét, csak tetteted magad!"
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 08:42
Előzmény: #48  johai
#55
"A jobb internethez vezetékes kell, és az internet nem adózik."

Egyelőre. Tetszik ez a bizakodás ! :-)
stock33
stock33 2012. 04. 24. 06:48
Előzmény: #46  szivacs
#54
orbántól tudjuk, hogy már nem lehet tovább terhelni a Zembereket.

nem hazudik? két lehetőség van:
1) valamiért te mentesülsz az úja adók alól... vagy visszajuttatják neked az így beszedett pénzt. korrupció.
2) orbán már nem néz téged Zemberszámba, és már te se tekinted magadat Zembernek

ha viszont egyik se áll meg a te esetedben, akkor vissza kell térjünk a "nem hazudik" témához.

szóval, hazudott-e orbán, amikor azt mondta, hogy már nem lehet tovább terhelni a Zembereket?
bigyula 2012. 04. 24. 06:30
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
"Ne haragudj, de ha az asszony boldagsagaert sajnalod azt a 3500 Ft-ot havonta... :)"

A 3500 Ft-ot nem sajnálom, de a másik - az ablakon kidobott - 3500 Ft-ot igen! Ez évi kb.40000 Ft. Ebből akár el is vihetném az assonyt valahova egy hosszúhétvégére. Addig sem telefonálna... :)
Törölt felhasználó 2012. 04. 24. 06:18
Előzmény: #51  bigyula
#52
Ne haragudj, de ha az asszony boldagsagaert sajnalod azt a 3500 Ft-ot havonta... :)

Egyebkent pedig a csoporton beluli ingyenes telefonalasra mennyivel nagyobb mar az ado, mint 100%...?

Egyebkent szerintem a telefonado meg a penzugyi tranzakcios ado (ha a spekulativ tranzakciokra is kivetik) a legvallalhatobb ado, egyreszt azert, mert eloszlik a tarsadaom legszelesebb koreben, masreszt pedig a bezsedesebel itt bevallasaval nem bosszantjak az allampolgarokat.

Engem pl. Sokal jobban bosszant az, hogy a sok-sok ado es jarulek befizetesenek es bevallasanak a szabalyai allandoan valtoznak es eleve nem tul egyszu feladat, meg a legjobb konyvelok is elronthatjak, mint az, hogy mennyit kell fizetni pontosan

Fentiek persze korantsem jelentik azt, hogy egyetertenek a szell kalman barmelyik tervevel...
bigyula 2012. 04. 24. 06:10
Előzmény: #48  johai
#51
"Ez a 2 forint körüli pecdij nem sokat emelkedik,ugyanis a telefonálási szokások nem változnak pár száz forint emelésre,aki keveset használja ezután se fogja többet,aki meg sokat annak a vezetékes sokkal olcsóbb mint a mobil."

Még mindíg nem érted. Azért választottam ezt a csomagot (bruttó 3556 Ft/30 óra/hó), mert az asszony füle oda van nőve a telefonhoz. Tehát, ha nem változnak a telefonálási szokásai (értsd: nem tudom rábeszélni, hogy ne telefonáljon), akkor nekem ez 100%-os adó (2 Ft/perc szolgáltatási díj + 2 Ft/perc adó)!!!
Bekre_Pal 2012. 04. 24. 00:02
Törölt hozzászólás
#50
Bekre_Pal 2012. 04. 23. 23:54
Törölt hozzászólás
#49
johai 2012. 04. 23. 22:38
Előzmény: #33  bigyula
#48
Ez a 2 forint körüli pecdij nem sokat emelkedik,ugyanis a telefonálási szokások nem változnak pár száz forint emelésre,aki keveset használja ezután se fogja többet,aki meg sokat annak a vezetékes sokkal olcsóbb mint a mobil.

A jobb internethez vezetékes kell.és az internet nem adózik.
Nem egyénileg teszik rá a percdijat,hanem az egész forgalomra!!!
enigma 2012. 04. 23. 22:15
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Ha jól értelmezem, akkor az marad ennyi, csak az aktuális címen beszedve.
szivacs
szivacs 2012. 04. 23. 22:13
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#46
1 ezreléket mondott nem 0,1%-ot! tehát hazudott!
Az hogy az ugyanannyi az csak egy ócska fidesznyik kifogás! Hazudott és kész!
Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 21:59
Előzmény: #44  Magicmaan
#45
Nehéz a felfogásom... a "baleseti adó beépítése" egészen pontosan mit jelent ?
Hogy az idén bevezetett baleseti adót beépítik a díjba, és még arra rátesznek újabb 30 %-ot ?????

Magicmaan
Magicmaan 2012. 04. 23. 21:52
Előzmény: #42  Magicmaan
#44
"Jövőre általános biztosítási adót is bevezet a kormány, ami alól csak az életbiztosításokat mentesíti (az öngondoskodás támogatásának jegyében). A vagyoni- és balesetbiztosítások esetében 10 százalékos, a casco biztosítások esetében 15 százalékos kulcsot kívánunk meghatározni, míg a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás esetében – a baleseti adó beépítésével – 30 százalékos kulcs kerül bevezetésre."

Ez is iggen jó lesz, hajrá autósok!
Oszo 2012. 04. 23. 21:26
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Igen, ez engem is érdekelne, hogy miért olyan biztos, hogy ha nem ballib kormány lett volna, akkor nem nőtt volna az államadósság?
Magicmaan
Magicmaan 2012. 04. 23. 21:24
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
Ráadásul megszűnnek a flottatagok közötti ingyen percek is a flotta csomagoknál..
Örülök neki nagyon!

Nem baj, majd az unokáinknak jobb lesz.. Csak azt nem tudni a "déd"nek, vagy az "ük"nek.
Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 21:18
Előzmény: #28  szivacs
#41
Szivacs, neked még mindig sikerül lejjebb menned...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek