Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 13. 08:56

Orbán: jövőre lehet tranzakciós adó, de nem kell félni  

Ugrás a cikkhez
Messze van még a döntés a pénzügyi tranzakciós adóról és az adókat év közben nem is szerencsés módosítani és most nincs is ilyen kényszer. De arra van lehetőség, hogy az új adó a 2013-as költségvetésben szerepeljen - jelentette ki Orbán Viktor a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=165692
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2012. 04. 16. 11:31
#36
"2012. április 16. | 09:41

A feketegazdaságot fogja erősíteni a bevezetni tervezett tranzakciós adó, amit minden banki művelet után kellene fizetni - mondta el az Ernst & Young adószakértője az Info Rádiónak. Vámosi-Nagy Szabolcs szerint vélhetően a jövőre már csökkenő bankadót akarja ezzel pótolni a kormányzat.

2013-tól a bankokat terhelő különadó megfeleződik, 2014-től pedig megszűnik, és ezt a költségvetési lyukat kellene valahogy betömni - mondta a tranzakciós adó tervéről Vámosi-Nagy Szabolcs. Az Ernst and Young adószakértője emlékeztetett: az eddigi információk szerint minden pénzügy és banki műveletre legfeljebb egy ezrelékes adót vetnek ki.

Ami eddig a bankokat terhelte, az januártól a lakosságra és a vállalkozásokra rakódhat át a tranzakciós adóval - hangsúlyozta. A szakértő szerint az adórendszer legnagyobb problémája a feketegazdaság jelentős mérete, de az új adónem ezt nézve ellenhatású.

Vámosi-Nagy Szabolcs nem akarta megbecsülni, mekkora bevételt hozhat a tranzakciós adó, de úgy vélekedett, inkább a hagyományos adókon belül kellene a szükséges bevételeket beszedni."
szivacs
szivacs 2012. 04. 13. 17:12
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#35
A sajtóban? Ja OK, akkor annyi. Sőt!
Az interneten meg azt írták, hogy 8%-át viszi el a fizetésednek! Az horror!
Hogy száradna le a keze mindnek aki ezt a parlamentben megszavazta!
Ménem rúgjátok már ki mindet?!
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 17:01
Előzmény: #33  bigyula
#34
Így a teljes fizetésed 2-3-szorosa után fizeted majd meg ezt az adót.
bigyula 2012. 04. 13. 16:56
#33
Ja. Nem kell félni, csak perkálni. Mondjuk átutalással érkezik a számládra a fizetés, akkor fizetsz először. Amikor felveszed kp.-ban, akkor fizetsz másodszor. Amikor befizeted a rezsit csekken, akkor fizetsz harmadszor. És így tovább, amíg el nem fogy a pénzed! Jól kivan ez találva!
szivacs
szivacs 2012. 04. 13. 16:24
Előzmény: #9  Pitzu
#32
Spanyolba ne menj!

Ja és 20% feletti a munkanélküliség a pályakezdőké meg 50%.

"Spanyolország intenzívebben fog küzdeni az adócsalás ellen – írja a Bloomberg. Mariano Rajoy miniszterelnök nem tartja elképzelhetőnek egy újabb mentőcsomag igénylését, ehelyett inkább a feketegazdaságot igyekezne mérsékelni, ezzel is mielőbb visszaállítani a befektetői bizalmat az ország iránt."
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 16:07
Előzmény: #30  szivacs
#31
Most számold újra 0,999%-kal, mivel a sajtóban az olvasható, hogy nem fogja elérni az 1 százalékot.
Mindjárt nem olyan nagy az az összeg.
szivacs
szivacs 2012. 04. 13. 15:38
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Nem tudom, ez miként válasz a #28-ra?

"kiszámoltam és ez nekem pl. a fizetésem 6-8%-a lenne minden hónapban"
Ajjajj, ez nem kevés!
Ezzel viszont úgy rámijesztettél, hogy én is kiszámoltam:
ha 6%=x*0,1% akkor x=60
ha a fizetésed mondjuk nettó 100.000Ft/hó, akkor x*100.000=6.000.000/hó
Eszerint te minden hónapban 6-8 milliót forgatsz meg. Akkor nem semmi kisbefektető vagy úgy néz ki!
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 14:14
Előzmény: #28  szivacs
#29
igen, rosszul érintene egy ilyen adó bevezetése. kiszámoltam és ez nekem pl. a fizetésem 6-8%-a lenne minden hónapban, ami jelentősnek mondható. ez éves szinten azt jelenti, hogy majdnem egy hónapot ingyen dolgozok. emellé még ott van az éves bkv bérlet, ami szintén majdnem egy hónap fizetés. és akkor innen indulok (szerintem nem csak én), hogy egy elfogadható életminőséget biztosítsak magamnak illetve tudjak megtakarítani. nem kell mondanom, ez nem egyszerű! úgy vagyok vele, hogy szarban van az ország, ezt az itt élőknek kell megoldania és ha a kormány ezt az én 6%-omból meg tudja oldani akkor oldja meg! DE! ez a kormány nem megoldások szállítására fogja felhasználni ezeket az összegeket, hanem a lukak foltozására, meg a hülyeségeik finanszírozására!!! kíváncsi vagyok még mit fognak tudni kitalálni (lásd korábban ebadó...) a sok elvakult fidesz-pártinak meg csak azt a kérdést szeretném feltenni, hogy mennyivel tud most többet félre tenni? mennyivel érzi biztosabbnak a jövőjét? számít nyugdíjra vagy 75 évesen is megy felmosni a mekibe? tetszik neki a 450 huf-os benzin? az egykulcsos adórendszer? látja a hatását a 27%-os áfának? reálisnak tartja a 200-300e ft-of féléves tandíjakat? lát bármiféle reménysugarat a gazdaság beindítására? csődközeli állapotban jogosnak tartja a kormány imf-hez való pökhendi hozzáállását? mit szól hozzá, hogy az éves hiányterv igen jelentős %-át már kimerítette a vezetés? mit szól a 10% közeli állampapírhozamokhoz? mit szól a hangoztatott és elmaradt reform ígéretekhez?
szivacs
szivacs 2012. 04. 13. 13:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#28
Moderáld magad emberire!

Az a "k... ny... v.. k..." valakinek az édesanyja és ugyanannyi joga van, mint a tiédnek vagy neked.

Te mit szólnál ha a tiédre ilyen szavakat írna valaki?
szivacs
szivacs 2012. 04. 13. 13:41
#27
"A cégek sem maradnának ki a sorból, hiszen a dolgozók járulékainak és az áfának az államkasszába való utalásakor kellene fizetni az adót, mely nem érné el a tranzakció értékének 1%-át - írta a portál.
vs.
A miniszterelnök igyekezett megnyugtatni a közvéleményt, miszerint "a cégeknek és az embereknek nem kell fájjon a fejük, mert legfeljebb egy ezrelék lehet az adó mértéke"."

Azért az erősen nem mindegy, hogy 1%-ról vagy 0,1%-ról beszélünk.

Vajon honnan veszi sz origo a tízszeres mértéket?

Egyébként szvsz a jelenleg kiszivárgott elképzelés nem jó.
Inkább:
1. a "normál üzemi" pénzmozgásokat nem kellene adóalappá tenni országon belül,
2. a befektetési jellegűeket, alap mértékkel,
3. a határon átnyúlókat emelt kulccsal,
4. a határon átnyúló utalásokra extra adó, ha kifelé megy, ami visszaigényelhető, ha befelé jön,

Mellesleg tudja valaki, hogy mi indokolja, hogy a szolgáltatások ÁFA mentesek legyenek, ha pénzügyiek és normál ÁFA kulcsosak, ha nem?
szivacs
szivacs 2012. 04. 13. 13:41
#26
"A cégek sem maradnának ki a sorból, hiszen a dolgozók járulékainak és az áfának az államkasszába való utalásakor kellene fizetni az adót, mely nem érné el a tranzakció értékének 1%-át - írta a portál.
vs.
A miniszterelnök igyekezett megnyugtatni a közvéleményt, miszerint "a cégeknek és az embereknek nem kell fájjon a fejük, mert legfeljebb egy ezrelék lehet az adó mértéke"."

Azért az erősen nem mindegy, hogy 1%-ról vagy 0,1%-ról beszélünk.

Vajon honnan veszi sz origo a tízszeres mértéket?

Egyébként szvsz a jelenleg kiszivárgott elképzelés nem jó.
Inkább:
1. a "normál üzemi" pénzmozgásokat nem kellene adóalappá tenni országon belül,
2. a befektetési jellegűeket, alap mértékkel,
3. a határon átnyúlókat emelt kulccsal,
4. a határon átnyúló utalásokra extra adó, ha kifelé megy, ami visszaigényelhető, ha befelé jön,

Mellesleg tudja valaki, hogy mi indokolja, hogy a szolgáltatások ÁFA mentesek legyenek, ha pénzügyiek és normál ÁFA kulcsosak, ha nem?
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 13:34
Törölt hozzászólás
#25
westy 2012. 04. 13. 13:25
#24
Nem kell félni, nem fog fájni.
Már új szöveget sem tudnak kitalálni.
Mit össze nyüszítettek, visítottak, amikor az előző kormány(ok) valamit csinálni akartak. "mer a gaz szocik a Zemberekkel akarják megfizettetni" , meg "csak adóban tudnak gondolkodni" .
Azóta a "nemzetmentők" bevezettek 15-20 új adót, a régieket meg felemelték. Ezt fideszmagyarul átalakításnak hívják. Az agyhalott Zemberek 40%-a meg még mindig tapsol, a többi meg azt hiszi, ha nem mond semmit akkor majd csak megváltozik valami.
Sokan takaróznak azzal, háthogy őket becsapták. EGY FRÁSZT !!! Önként sétáltak bele --- mer'hát gondolkodni nehéz !!!!
Kolyok
Kolyok 2012. 04. 13. 12:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#23
Szegény puritan bér írnok még próbál érvelgetni, de lassan már nem lesznek szavak erre a sok baromságra amit ezek csinálnak... de a remény hal meg utoljára
Mondjuk ennek agyhalott kancsal Gyurkának a találgatásaiba, kísérletezgetéseibe bízni a legnagyobb butaság...
Ennek eddigi élete során egy sikeres húzása nem volt, úgyhogy kénytelen mindig önmagát dicsérni mert értelmes ember egy jó szót nem tud rá mondani...
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 12:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#22
Egyes vélemények szerint ez arról szól, hogy kénytelenek lesznek kitalálni valamit a bankadó helyett, ami az ilyen vélemények szerint veszett fejsze nyele.
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 12:42
Törölt hozzászólás
#21
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 12:42
#20
Éljen a fekete gazdaság!
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 12:41
Törölt hozzászólás
#19
Rellim 2012. 04. 13. 12:40
Előzmény: #15  Peter_21
#18
Az egész kúrmányunk vicc...
Oly mértékű lesz hamarosan az sdóteher minden szegmensben, hogy a gazdaság növekedésének esélye sem lesz.

Kíváncsi vagyok, mikor jönnek megint padlást söpörni.
Most még valamennyire poén, de nem sok választ el tőle.
Szemmel láthatóan, az (kisebb)üzletek dögledeznek, az egykor forgalmas benzinkutakon, sorok helyett csak 1-2 lézengő autós.
"Vár állott, s most kőhalom" hová tartunk? Már munkával/ból sem lehet megélni!
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 12:39
Törölt hozzászólás
#17
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 12:35
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Nem kell kapkodni, főleg riogatni!

A tanulmánynak ez a lényege. A politikus pedig eldönti, hogy mit fogad meg belőle.
Peter_21 2012. 04. 13. 11:50
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Ilyen "hosszútávra" képtelen gondolni MGY, agy műtött...
Ez igaz az összes általuk hozott adóra, utána meg vakarja azt a kugli fejét, hogy miért kevesebb a kv-be beérkező zsé.
ÁFA és dohány miatt is elindult a "külföldi beszerzés".
Nem tudom megérteni, hogy mit is akar, de gondolom szimplán agybeteg az a szerencsétlen csámpás barom.
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 11:42
#14
Megmondom,mit lehet és mit fogok tenni! Először is a nyugdijat nem bankszámlára utaltatjuk, hozza csak ki ismét a postás bácsi, ergo nem lesz pénzfelvételt terhelő adó. Minden bankbetétet megszüntetek, itt sem lesz pénzfelvételi adó. Egyébként is arcpiritó, hogy a nem akciós betétek nettó kamata 3-4 %, hiteleké meg 3o-45%!Most több pénzitézettel állok kapcsolatban, praktikus okokból van több bankkártyám,+ a nejemnek is, minden számlát megszüntetünk, -egy kivétellel-a bankkártyákat visszaadjuk. Visszamondom a hitelkártyáimat is, évi 1-2 millát buknak rajtam az érintett bankok,de ez legyen csak az ő gondjuk! Halkan kérdem: ha tömegek gondolkodnak hasonló módon, mi lesz a bankrendszerrel, mi lesz a várt költségvetési bevétellel? Csak emlékeztetőül: szórakozóhelyeken üzemeltetett játékautomaták adóját ötszörösére emelték, s mostanra a korábban befolyt adó 60%-a jó, ha befolyik!
ts3 2012. 04. 13. 11:39
Előzmény: #12  Peter_21
#13
Megelőztél.
Peter_21 2012. 04. 13. 11:33
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Miért kellett bevezetni ?
Ha nem nyúlnak semmihez, sokkal jobban jártunk volna és a mnyp is meglenne...
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 11:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#11
Na, mi a problémád?

Ezek szerint Neked sem tetszik, hogy a bankadót és a multiadót ki kell vezetni!

Ez elmúlt 8 évben volt ilyen kirohanásod?

Vagy akkor kussolni tetszett?
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 11:27
Előzmény: #9  Pitzu
#10
Most hallottam egy ismerősömtől Perth-ből, hogy valamiféle szénadót vezettek be.

Úgyhogy előtte nézz körül, mielőtt elindulsz!
Pitzu 2012. 04. 13. 11:15
Előzmény: #1  Portfolio
#9
Úgy tűnik, hogy bankszámlát is majd külföldön kell nyitni. De lassan már én is ott tartok, hogy el kell menni ebből az országból. Az adóemelésekkel és az új adókkal csak azt érik el, hogy aki tudja az elkerüli. Így, vagy úgy...
Bekre_Pal 2012. 04. 13. 09:45
Törölt hozzászólás
#8
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 09:22
Törölt hozzászólás
#7
Peter_21 2012. 04. 13. 09:14
Előzmény: #4  watson
#6
Tartok tőle, hogy nem lesz itt változás, max. nem lesz meg a 2/3-ad (még az sem biztos az új választási törvény miatt)
Bekre_Pal 2012. 04. 13. 09:13
Törölt hozzászólás
#5
watson
watson 2012. 04. 13. 09:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#4
nem kell félni, hamar eljön a 2014 is ;))
Bekre_Pal 2012. 04. 13. 09:06
Törölt hozzászólás
#3
stock33
stock33 2012. 04. 13. 09:01
Előzmény: #1  portfolio
#2
\"a cégeknek és az embereknek nem kell fájjon a fejük, mert legfeljebb egy ezrelék lehet az adó mértéke\"

ha csak ennyi, akkor a magam és cégem ilyen adóit igazán bevállalhatná orbán viktor is. végül is potom összeg.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek