Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 29. 19:00

Visszavonják Schmitt Pál doktoriját  

Ugrás a cikkhez
Visszavonja Schmitt Pál államfő 1992-ben megszerzett kisdoktori címét a Semmelweis Egyetem szenátusa - jelentette be a testület ülését követő sajtótájékoztatón Tulassay Tivadar, az egyetem rektora csütörtökön. A szenátus 33 igen és 4 nem...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=165033
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 05. 17. 14:43
Előzmény: #130  _pampa
#140
nem tűnt fel, hogy nekem szinte mindig jó kedvem van? ráadásul még alkohol sem kell hozzá, amit btw. évente kb. 4-szer fogyasztok ünnepi alkalmakkor, ha nem mi megyünk vendégségbe (ha mi megyünk, akkor még annyit sem)
amúgy meg legalább a jó kedv meg az optimizmus meglegyen az attitűdben, ha már (szinte) mindenki olyan karót nyelt/búval bélelt/alkoholba bánatát/örömét "fojtó" (meg még lehetne ragozni)
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 14:42
Előzmény: #135  _pampa
#139
Ok. Akkor legyen így, ugyan már leírtam, de mégegyszer. A bírálók hibáztak, hogy nem vették észre az alaki hibákat.

Tessék. Ezen a ponton túl is léptünk. Akkor most te jössz.
goapsy1
goapsy1 2013. 05. 17. 14:37
Előzmény: #128  _pampa
#138
"Környékünkön 3 olyan dr.-t ismerek aki vette a címét."

És hányat neveztek ki közülük köztársasági elnöknek?
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 14:37
Előzmény: #133  _pampa
#137
Elmondom mi a különbség az alaki hiba és a plágium között. Odamegyek hozzád és nem köszönök, majd megverlek. Az, hogy nem köszöntem, az az udvariasság elleni vétek, az, hogy megvertelek, az meg bűn. Te most a nem köszönésen lovagolsz, meg azon, hogy senki nem vette észre azt. Én meg azt mondom, hogy ez mind igaz, de az ügyben a legsúlyosabb az a verés.
_pampa 2013. 05. 17. 14:33
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#136
Én nem tényekkel hanem veled vitázom, de már látom teljesen fölöslegesen.
Kár volt megint ezért a kis időért amit erre szántam.

Természetesen a bírálóknál nem állapított meg semmit sem ez a vizsgálat.....
_pampa 2013. 05. 17. 14:30
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#135
"Abszolút egyetértek. És tegyük hozzá azt is, hogy a plágium nagyobb bűn, mint azt nem észrevenni.

De ezeket magyarázhatod pampának.
penznyelo_

Nem kell személyeskedni!

Mi még leragadtunk az alaki hibánál és azt beszéljük meg. A tartalmi csak ezután fog következni. Te vagy ilyen "hirtelen" hogy csak azt erőlteted ami a te igazad támasztja alá. Lassítsál egy kicsit.

Forrás volt feltüntetve, a szövegben pedig nem volt idézőjel, sem lábjegyzet.
Alaki hiba.
Valaki nem vette észre.
Még mi itt tartunk.
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 14:29
Előzmény: #133  _pampa
#134
Az egyetem vezetése megállapította az etikai (!!) hibát is Schmitt részéről. Így tényekkel vitázol jelenleg.
_pampa 2013. 05. 17. 14:26
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
Kérlek a továbbiakban ne velem vitázz erről a témáról.

"Írtam már: a vizsgálat megállapította a nagy terjedelmű szövegazonosságot!

penznyelo_"

Ez a TARTALMI

Assur-nasir-apli tökéletesen látja a helyzetet.Kérdezz tőle.
Én feladom, mert nem akarod megérteni a különbséget az alaki és a tartalmi között.
Ameddig ezt nem tisztázod magadban részemről befejezve.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 14:20
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#132
"A bírálók felelőssége azért nem kérdés már, mert az eset 20 év alatt nyilván elévült, és nincsenek már abban a pozícióban, ahonnan szankcionálni kellene őket. Schmitt a címet nem használhatta tovább, ez nem évül el. A bírálat szabálytalansága elévült, a bírálókat nincs már mitől megfosztani ezzel összefüggésben. A felelősségük ennek ellenére szerintem egyértelműen megállapítást nyert, csak senki nem hozott róla határozatot, mert már nem lehet."

Abszolút egyetértek. És tegyük hozzá azt is, hogy a plágium nagyobb bűn, mint azt nem észrevenni.

De ezeket magyarázhatod pampának.
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 14:16
Előzmény: #123  _pampa
#131
Pampa, te nem olvasol, csak írsz?

"A vizsgálat azt állapította meg, hogy mind alakilag mind tartalmilag nem volt megfelelő"

Írtam már: a vizsgálat megállapította a nagy terjedelmű szövegazonosságot!
_pampa 2013. 05. 17. 14:15
Előzmény: #125  upgrayeddAKS
#130
péntek 14 h. és már jó kedved van? :))) hamar kezdted a hosszú hétvégét. :)))
Törölt felhasználó 2013. 05. 17. 14:14
Előzmény: #123  _pampa
#129
van átfedés kétségtelenül, de én nem relativizálom Schmitt felelősségét a bírálók hibája miatt.
"Másrészt aki doktorit ír, az előtte már leadott számtalan dolgozatot az évfolyamdolgozatokon át a szakdolgozatig. Ha ennek ellenére nem volt vele tisztában, hogy hogyan kell megírni egy tudományos értekezést, akkor ez olyan további kérdéseket vet fel, amit Schmitt érdekében nem kellene nagyon feszegetni."

Schmitt felelőssége megkerülhetetlen abban, hogy a mű így létrejött. Amit kiadott a kezéből, arról tudnia kellett, hogy nem megfelelő (miután már számtalan hasonlót írt). Ha nem tudta, meg kell nézni a szakdolgozatától kezdve a többi munkáját, és rögtön kiderül, hogy tudta-e.

A bírálók meg persze nem fogadhatták volna el, de feltehetően kéz kezet mosott...

Viszont ami legalább ennyire súlyos Schmitt esetében, hogy mit össze hazudozott a témában, miután lebukott (a "társszerzőtől" a "többi már az én következtetésem" próbálkozásokig).
_pampa 2013. 05. 17. 14:13
Előzmény: #126  gkunics
#128
Talán ez már 1992-ben volt. Melyik központból telefonáltak? :)))Már akkor sok volt.
Környékünkön 3 olyan dr.-t ismerek aki vette a címét. Azonkívül mennyiről kiderülne egy alapos vizsgálat után, hogy nincsen mögötte tudás....csak pénz...

szvsz
goapsy1
goapsy1 2013. 05. 17. 14:11
Előzmény: #122  Alilou3
#127
Nem baj, lesz mit kukázni jövőre. :)
gkunics 2013. 05. 17. 14:05
Előzmény: #118  _pampa
#126
Nem az egyetlen eset, hogy leszóltak a pártközpontból, aztán kuss volt
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 05. 17. 14:03
Előzmény: #123  _pampa
#125
"Még mindig védik a "mundér" becsületét..."

ez az igazi mundérmese! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 05. 17. 14:02
Előzmény: #122  Alilou3
#124
egészen elképesztő volt eddig, hogy a jegybanki dolgozók nem tudták, hogy kiknek dolgoznak! most már tudják :)
az a minimum, hogy a kerály körbe is vizeli az épületeket, nehogy konkurens neandervöl... izé... hordák magukénak tekintsék a területet!
_pampa 2013. 05. 17. 14:01
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#123
Valahogyan így gondolom én is. Sajnos az ő hibájuk indította el ezt a lavinát.
Én sem gondolom, hogy büntetni kellene őket,max. azt vártam volna el a mostani vizsgálat után, hogy megemlítik a felelősségüket.Nem tették.
Még mindig védik a "mundér" becsületét...

szvsz
Alilou3 2013. 05. 17. 13:56
Előzmény: #119  _pampa
#122
Képen látható Dr aláírással

link
_pampa 2013. 05. 17. 13:56
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#121
Látod megint csúsztatsz szokásodhoz méltóan.
A vizsgálat azt állapította meg, hogy mind alakilag mind tartalmilag nem volt megfelelő.
Ebből a tartalom a Pál sara az alaki észre nem vétele a bizottságé.
És mivel először alakilag kell elbírálni és csak utána tartalmilag,így a bizottsági hiba eredményezte a cím megadását.

szvsz

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek