Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 23:01
Előzmény: #225637  krida
#225640
:)))))))
 
Nocsak, nyitottál még egy számlát??...:)))).... miért? A régi már nem volt "elég jó"??...:))))))
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 23:00
Előzmény: #225636  Törölt felhasználó
#225639
Dax megy szépen felfele,12100-200 körül lehet újra érdekes a folytatás
krida
krida 2019. 08. 06. 22:45
#225638
Legújabb ötletem: nasdaq buy, cél: 7630, de 7510 fölött kell maradnia, stoploss tehát alatta. Ha kistoppolódik nem kár érte, az egyben jel is nekem, hogy lehet, folytatódik tovább az esés.
krida
krida 2019. 08. 06. 22:40
#225637
Ki az még rajtam kívül, akinek ezekben a jó kis volás napokban sikerült dupláznia a számláját?
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 18:40
Előzmény: #225635  ppw
#225636
Én is hiszek a világ békében :)
ppw
ppw 2019. 08. 06. 16:09
Előzmény: #225625  Törölt felhasználó
#225635
Nem Pali bácsi, legfeljebb Gyuri bácsi :)
Gondolom még sose láttál trading desk-et közelről bankban, bef.bankban, brókernél, azért találsz ki magadnak egy ilyen láthatatlan kezet, ami mozgatja az árakat.
Ilyen persze van, de ez nem egy homogén tömeg. Egyáltalán mit/kit értesz "bankok" alatt?
Kereskedelmi bank, befektetési bank, jegybank, hedge fund, befektetési alap ? Ki a fene?
És hogy néz ki a gyakorlati megvalósítás? Lenne egy titkos csatorna, amin egyeztetnek a világ "bankjai"?
Van egy ilyen titkos banki céh, aki a világ tőzsdéit mozgatja? És akkor szavazással eldöntik, hogy most melyik legyen az irány? És  akkor bevárnak mindenkit? Tehát a 9/11 is megbeszélték,leegyeztették pl. Oszamával hogy addig ne inditsd a repülőket, amig mindenki shortba nem fordult? És akkor a UBS még visszaszól, hogy fiúk várjatok, nekünk még vannak longjaink, most zárjuk őket... és 5 perc múlva megy az üzi az AL Qaidának, hogy indulhatnak a repülök?
Van egy csomó nagyobb szereplő a piacon, aki próbál nyerni, de ezek korántsem egy irányban nyomulnak mindig.
Van aki jól csinálja és nyer, és van aki rosszul és bukik. Pl. Deutsche Bank inkább bukott
És vannak manipulációs kísérletek, meg sikeres árfolyam manipuláció, bennfentes kereskedés, jegybanki intervenció, árfolyam kartell (Libor), stb.
De ezek is csak szereplők, nincs egy nagy egy irányba manipuláló titkos társaság.
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 12:53
Előzmény: #225633  goapsy1
#225634
"...a tréder saját szakállára trédel az ügyfelek pénzével, ..."
 
Az ilyen és ehhez hasonló "hedge-fund"-okra azért bízza valaki a pénzét, mert nem tud vagy nem akar önállóan "tőzsdézni". 
Igen, jól látod, a hedge-fund lényege, hogy "saját szakállára" trédel mások pénzével...
 
Az (esetleg) keletkező negatív egyenleg sorsa csupán szerződés-szövegezési probléma. A trédercég (bukott broki) egyrészről szerződik a saját palimadaraival, másrészről szerződik a saját, tőzsdei likviditás-szolgáltatójával is.
Ebben a konkrét esetben a szerződések úgy szóltak, hogy negatív egyenleg esetén a hedzsfund palimadarainak közvetlenül a likviditás-szolgáltatóval kell egyezkedniük, a brokicég ebből "kimarad". :))
 
Nem mindennapi zsiványok voltak, az biztos. A bukás utáni "sírós" videót azóta sok helyről törölték, de ha valaki rákeres a "James Cordier" névre, akkor azért még megtalálja, ha meg szeretné tekinteni... garantáltan igazi "színitanodai" műélvezetben lesz része!!
 
;))
goapsy1
goapsy1 2019. 08. 06. 12:13
Előzmény: #225631  Törölt felhasználó
#225633
Na, az ilyen sztorikért nem bíznám soha másra a pénzem.
Elb@szni el tudom magam is, nem kell hozzá ilyen "profi" segítség :))
Mondjuk érdekes sztori, (ha jól veszem ki,) a tréder saját szakállára trédel az ügyfelek pénzével, és még a keletkezett negatív egyenleget is azokon akarják bevasalni? :0
goapsy1
goapsy1 2019. 08. 06. 12:10
Előzmény: #225630  Törölt felhasználó
#225632
Ha már valaki itt sertepertél a tőzsde körül évek óta, nem árt, ha valami ragad rá, a koszon kívül :)
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 11:44
Előzmény: #225627  Törölt felhasználó
#225631
Ehhez a történethez tartozik még egy apró lábjegyzet is. Mivel a tavaly november 14-i hirtelen natgas felrántásban átmenetileg elfogyott a hati-piacon a likviditás, az ominózus brokicég hatis likviditás-szolgáltatója nem tudta nullában likvidálni a trédercég össz-pozícióját, hanem csak magasabb gázárnál... tehát mínuszban.
 
A 290 ügyfél számára így nem csak a komplett letétjük veszett oda, hanem ezen felül még 35 millió usd pótbefizetési kötelezettségük is keletkezett a likviditás-szolgáltató felé... melyet a brokicég természetesen nem vállalt át, mivel a hedge-fund szerződés okosan volt megírva. Kissé hasonló volt ez a szitu, mint a 2015-ös CHF-buliban "elszállt" cfd-brokik esetében.
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 11:33
Előzmény: #225628  goapsy1
#225630
"...Az tuti, h ilyen alapon pozit pl nem nyitok többet cfd-ben, h szerintem drága egy index."
 
Emmá döfi... erre akár azt is mondhatnánk, hogy: Nicsak, te határozottan fejlődsz!...;))
goapsy1
goapsy1 2019. 08. 06. 11:26
Előzmény: #225627  Törölt felhasználó
#225629
Ezért nem árt, ha olyan a brokicég, h biztosítva van a pénz. (Pl a brit bef védelmi alap által.)
Amúgy emlékezetes a sztori mindenkinek, aki kicsit is figyeli a gázt :))
Sz#ptam is vele, ha jól rémlik, beshortoltam a nagy nap előtt, még szerencse h asszem nem túl nagy pakkal. Aztán mikor a ~20% emelkedésre másnap jött a közel ugyanakkora esés, nulla körül vagy kis buktában kiszálltam.
Igen, aki full tőkével rossz helyen shortolt akkor, annak egészen gyors vége lett. :))
Most viszont longolnám, csak nem tom, hol: 2 brokicégem van most, az fxcm meg az admiral. Az fxcm-nél nincs swap, viszont havonta lejár a kontraktus, nem szeretem az ilyet. Az admiralnal meg addig tartom, ameddig akarom, de marha nagy a swap rajta, ráadásul elég nagy a minimális poziméret, jó lenne, ha behoznának valami mikro(bb) kontit.
goapsy1
goapsy1 2019. 08. 06. 11:18
Előzmény: #225624  Törölt felhasználó
#225628
Igen, azok kétségtelenül nem egy sikersztori. 
Mikor nyitottam, még a mozgást nem figyeltem, csak benyitottam, azzal, h az amcsi piac drága. Ilyet ma már nem csinálnék.
Kb olyan volt, mint a te 13xxx-es daxos "térdhajlításod". 
       
Nagyon jó shortokat lehet nyitni, kb lehet is érezni, h hol érdemes, pláne, ha nem foglalkozom azzal, h tickre megcsípjem az emelkedés tetejét. (Ezt szabtam most el.) De ehhez nem árt, ha a megelőző mozgás is stimmel, nem csak annyi van, h szerintem drága a piac. 
Elkezdtem kicsit nézegetni osztalékot fizető részvényeket hosszabb távra (ha esetleg Sólyomi Dávid munkássága mond valamit) ha az ember kicsit beleássa magát a témába, hasznos tud lenni kereskedési szempontból is. 
Az tuti, h ilyen alapon pozit pl nem nyitok többet cfd-ben, h szerintem drága egy index.
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 11:12
Előzmény: #223251  Törölt felhasználó
#225627
Ha már "timing" téma, emlékszünk még erre?
 
290 privát ügyfél pénze veszett oda egyetlen tranzakció(sor) folyamán... becsült kár: 150 millió usd. 
 
A megbízott "tréder" tavaly novemberben a natgas esésére fogadott a teljes ügyfélvagyonnal... aztán a gáz egy szép szerdai napon "váratlanul" felszúrt csaknem 5 dollárig... (felemésztve az opciók kiírásában utazó brokicég ügyfeleinek teljes vagyonát)... hogy onnan aztán egész mostanáig folyamatosan essen...:)
joe001
joe001 2019. 08. 06. 11:11
#225626
azért nincs itt a világvége (illetve itt van az idei 3-6. kb) a dax meg a nagygazda (söpö) csinálja a szokásos éves köreit egyre feljebb (dax idén szivacs)...az augusztus általában gyengus hónap az indexeknek ......pl. 2015 augusztusában a dax  11600ról kb. 3 hét alatt 9300 körülre esett ...........128 X :
http://abszoluthozam.hu/tudastar/tozsde/7_tozsdepszichologia.php
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 10:50
Előzmény: #225621  ppw
#225625
lehet,hogy igazad van és az árfolyamokat pali bácsi mozgatja Commodore 64 ről :)
végül is hinni bármiben lehet.
És különben is ,mint tudjuk, a világban egy adott területen sohasem a legerősebbek határozzák meg az irányt 
.........................
A bankoknak meg köztudottan sem pénzük sem megfelelő információjuk és természetesen jól működő programjaik sincsenek ahhoz,hogy bármit is befolyásolni tudnának 
Törölt felhasználó 2019. 08. 06. 10:36
Előzmény: #225622  goapsy1
#225624
Rá se ránts, van ez úgy, hogy nem jön össze a tájming... :)
 
A régi, 2100-2200 körüli shortjaid viszont nyilván busásan kárpótoltak a mostani elmaradt haszonért...
 
re: "swap"...;))
goapsy1
goapsy1 2019. 08. 06. 10:35
Előzmény: #225615  bubodoktor
#225623
Jó, meggyőztél, elnézem. :)))
Most per pill semmire, skalpolgatok rövid távon, ha épp gépnél vagyok, végre van vola. Gázt nézegetném majd lassan kicsit hosszabb távú longra, csak elég nagy rajta a swap, szal jó lenne valahol 1,**-on nyitni, nem 2 fölött. Meg esetleg a bundot kisebb shortra.
goapsy1
goapsy1 2019. 08. 06. 10:29
Előzmény: #225617  Törölt felhasználó
#225622
"Taxisék" meg azért örömködtek mostanában "kicsit visszafogottabban", mert várható volt a korrekció"
          
 Ja, hogy én erre hogy nem gondoltam....Még szerencse, hogy 2018 február elején, vagy szeptemberében, mikor kicsit sem visszafogottan örömködtetek egy-egy exponenciális emelkedés csúcsán, akkor nem volt várható. :)))              
            
"Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy te most egy igazi lokális csúcson nem láttad értelmét a shortolásnak.."
        
Igen, nem vagyok olyan profi, mint te. Hisz ugyebár te láttad. Ahogy az a múlt heti kommentjeidből fényesen kiderült. :)))
       
Más kérdés, hogy láttam értelmét, csak elvártam kb 3050-3100-as szintekig. Biztos nem tűnt fel, alig írtam le vagy 3-4 kommentben, elsikkadt. :))
Ezt biza kétségkívül elszabtam, ez van, mikor azon lamentálok, hogy emelkedik e még 20 pontot, mielőtt kétszázat esik. 
ppw
ppw 2019. 08. 06. 02:37
Előzmény: #225620  Törölt felhasználó
#225621
"Az árfolyamot a bankok együttesen mozgatják a hírek semmit sem mozgatnak,amerre a bankok állnak arra megy az árfolyam és a hírek is "véletlenül"pont abba az irányba mutatnak,kivételek persze mindig vannak,ezért egy jó hír bármikor hozhat shortot egy rossz meg longot,ha az a bankok érdeke,vagy jön egy korrekció miután folytatódik a megkezdett irány."
Na ez bődületes baromság. Viszont a többivel egyetértek.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek