Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
takika200 2012. 04. 01. 12:30
Előzmény: #219  takika200
#220
link

na megtaláltam végre,TL és TS certifikátok árazásánál ott a finanszirozási kamat fogalma.szerencsére még bonyolultabb a dolog,mert a finanszirozási kamat hozzáadódik az un. belső értékhez és a képlet szerint utána szorzódik a 0,01 el és utána az eurhuf al hogy még "könyebben " ki lehessen számolni
szóval korrekt dolog ez :):):)
takika200 2012. 04. 01. 12:26
Előzmény: #218  takika200
#219
link itt is lehet okosodni,igaz ez alapján index certifikátokra nem kamatot számolnak hanem modositják a szorzóját,dehát mivel a leirások meglehetősen nem annyira részletesen igy az árjegyzőre lehet hagyatkozni a napi kereskedés során,ami mint tudjuk nincs minden pillanatban jelen a könyvben.
takika200 2012. 04. 01. 12:19
Előzmény: #217  takika200
#218
... alapján lehet számolni következő napra effektive a certi árakat,ha van 1 kitűzött célárunk vételre v eladásra.más kérdés hogy az eurhuf is bizonytalansági tényező mindeközben nyilvánvalóan.legjobb talán az lenne ha lenne vmi kis progi ami kiszámolgatná és felrakná a dax grafikon-ra a várható certiárat,aktuális eurhuf függvényében,dehát ehhez én nem értek .
takika200 2012. 04. 01. 12:16
Előzmény: #216  exmnbs1
#217
szerintem legegyszerübb ha "csupasz" certi árat kiszámoljuk kamatteher nélkül az adott certire ,majd ezt levonjuk a pillanatyni árból és a kapott értéket elosztjuk a bevezetéstől eltelt napok számával.kb ennyi a kamat naponta.záró értékekhez lehet viszonyitani mert zárókban adott a dax prompt,eurhuf prompt,tehát visszanézhető,ezek
exmnbs1 2012. 04. 01. 11:53
Előzmény: #209  takika200
#216
kamat mennyi szerinted?
Johnny178 2012. 04. 01. 11:43
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#215
Nem rossz, kérdés hogy a kék hullámot utólag húzták be, vagy az is az előrejelzett volt.
joe001
joe001 2012. 04. 01. 11:42
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#214
Te nyertél...:)

Az előbb nem nagy betűvel voltál szabad..?
Törölt felhasználó 2012. 04. 01. 11:31
Előzmény: #211  joe001
#213
ez a kedvecem :)) ...( ekp jó honlap, sok az infó)

link
Törölt felhasználó 2012. 04. 01. 11:20
Előzmény: #204  exmnbs1
#212
DAX-játékszer unatkozóknak:

link

Ha majd megnövök és sok pénzem lesz egyszer, kipróbálom a fizetős pályát is ;)
joe001
joe001 2012. 04. 01. 11:09
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#211
Nem ismerem őket ...a netről néztem egy két videójukat....Manapság egy csomóan akarnak kaszálni az oktatásból, honlapokból...

Az elemzésközpontnak van egy hosszú ....de érdekes videója szvsz. Hallgasd meg ha érdekel.
A dt-s rész tetszett az elejét meg ugord át...
link

Persze ez is arra van kihegyezve , hogy menjél tanfolyásra sok pííízér...:)
Törölt felhasználó 2012. 04. 01. 10:51
Előzmény: #208  joe001
#210
ismeri vki ezt a céget? vagy a tanfolyamukat? nagyon fényes, vakító a marketing-jük,...(még Dr Csernus is előkerül a bűvészkalapból) :)...egy "account"-ot feldobhatott volna arra a "mozivászonra", a teljes lenyűgözés kedvéért :))
takika200 2012. 03. 31. 19:20
Előzmény: #204  exmnbs1
#209
ehhez még hozzá kell fűzni hogy a certi árba beépítésre kerül a kibocsátjástól eltelt időre felszámolt kamattartalom, mégpedig EUR kamttal ,ami szépen napról napra emeli az árfolyamot,tehát ha a dax vmint az EURHUF is egyenes csikot huzna lejáratig,akkor a certi árjegyzés akkor is napról napra emelkedne szépen lassan lineárisan. ez az érték visszaszámolható a certizárókból + az eltelt napokból.jó matekolást :) tehát a megadott képlet igy helyes kötési ((ár-prompt ár)XpromptEURHUFX0,01)+kamat
joe001
joe001 2012. 03. 31. 17:53
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#208
A feketelábú régebben ki lett tiltva aztá 6 hónapra rá beengedetett ...:)

A stopról a vadászatról nálam okosabbak:

link
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 17:33
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#207
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!

Ez a kalkulátor nagyon jó. Az üzlet hevében zárás előtt, sokszor a számoláson csúsztam el eddig.
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 17:22
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#206
Illetve mivel az egyszerű bemásolás így nem működik, ahogy az előbb gondoltam, ezért az ablakba az alábbi kódot írd be, majd a leugró mellékablakra kattints rá és a rendszerük így olvassa be a kért certi számát:

DE000BP2Q4G9
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 17:17
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#205
"Ti hányszázlékra szoktatok stoppot rakni certinél?"

Ez nálam a következőktől függ, nagyjából fontossági sorrendben:

- poziméret (mint legfontosabb tényező)
- Általános technikai szituáció, támasz-ellenállás szintek közelsége és az ezekből leszűrt saját napi stratégia (ezt a DT-stratégiát a napi zárást követően nagyjából előkészítem másnapra, majd reggel 8 és 9 között konkretizálom a futik és a friss elemzések alapján)
- Aktuálisan várható piacmozgató hírek aznapi hatásának megbecslése (csak pillanatnyi vagy tartós hatással járhatnak-e?)

A fentiek összességétől függően lépek vagy nem lépek poziba a nap folyamán és állítom be az elsődleges stop-szinteket, mely általában maximum a kötési össztőke 4-7 százaléka (turbó certikről beszélünk, ezért lényegesen alacsonyabb értéket nem célszerű választani, nagyobbat meg túl kockázatos). Mivel a beszállóim MINDIG valamilyen kitüntetett TA-szinthez tartoznak, ezért a nyitás utáni 3-5 perc döntő fontosságú a kötéshez választott stopszint változatlan továbbélése vagy rugalmas módosítása szempontjából.

Ha kötés után valamiért nem tudom tovább figyelemmel kísérni az árfolyamot, akkor még a minimális nyerőt vagy bukót is azonnal zárom, és iránytól függően olykor berakok egy-egy limites megbízást a soron következő TA-szint környékére. Ez mindig az adott pillanatbeli helyzettől függ, ezért nincs rá konkrét recept, hogy mikor adok ilyet, mikor nem.

Certi árfolyam átváltót nem ismerek Ft-ra készítve, de itt van egy ingyenes euróban. Keress hozzá egy olyan hasonló certit az adatbázisukból, mint amilyenre itthon kötöttél az Erstés forint-alapú certifikátokból, és akkor az euró adatok alapján nagyjából megsaccolhatod a forintos árfolyamszintjeidet is.

link

Ez az alábbi BNP által kibocsátott DAX-certi pld. némileg összevethető a mi mostani DAXTL31-es Erste certinkhez, ezzel jelenleg viszonylag jól kalkulálhatsz long árfolyamszinteket. Ezt másold be a "Gültige WKN/ISIN eingeben" ablakba, majd add meg a DAX-szintjeidet, aztán utána a számláló kiköpi az aktuális árfolyamszinteket EUR-ban.

WKN /BP2Q4G/DE000BP2Q4G9 X-Turbo Long auf den DAX/ X-DAX auf
exmnbs1 2012. 03. 31. 16:24
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#204
(kötési ár-prompt) × eur/huf × 0.01
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 15:40
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#203
szvsz, általában támaszokhoz, jelen pillanatban gyenge támasz 6900,(eddig lehet h leszúr, mer méé ne), használhatóbb 6830 (ha eddig lemegy vsznű le is töri), ...
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 13:25
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
Ti hányszázlékra szoktatok stoppot rakni certinél? Mert ugye a dax minden további nélkül ugrál 0.5-0.9%-ot fel-le. Semmilyen jelentős esemény nélkül. Forintban ez meg lehet 50-100huf elmozdulás is.

Valahol nincs valami certi árfolyam átváltó? Amivel gyorsba lehetne árazni?
Törölt felhasználó 2012. 03. 31. 10:30
Előzmény: #200  feketemelos
#201
Na köszi a dorgálást.

Akkor jocó ezek szerint mégsem svarcban melózik? Teljesen össze vagyok már zavarodva a sok nicktől. :)

Turbócertinél alap a stop, nem kérdés!

Sima részvénynél - legalábbis nálam - már nem mindig, mivel a mai sovány BÉT-es forgalmak mellett a brokik játszi könnyedséggel kiszedik fent is lent is. A 4101-es otit ott és akkor nem éreztem még gáznak. Most, hogy közben Templeton is kiszórta, persze kézzelfogható a változás. Saját kárán igyekszik tanulni az okosabbja, így hát igyekszem én is.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek