Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 15. 09:33

Nem változott az irányadó ráta Svájcban  

Ugrás a cikkhez
A várakozásoknak megfelelően nem változtatott irányadó rátáján (0-0,25%) a svájci jegybank, ugyanakkor jelezte, hogy az árfolyamküszöb megóvása érdekében kész korlátlanul beavatkozni a devizapiacon. A közlemény megjelenését követően a frank...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=164340
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 19:51
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Érzésem szerint, ha ez egy-két ország kiválásával zökkenőmentesen megvalósítható lenne, akkor már megtörténhetett volna.

Én még ezt is kétségbe vonom, mindenhol feltalálták már a devizaszámlát, mi van, ha én görög vagyok és nem akarom visszaváltani (erre te is utaltál).

Ez a bibi a dologban, nem igazán lehet visszacsinálni, különben már útban lennénk a megvalósítás felé. És minden elemzés mélyen hallgat erről a részéről, különben már rég lehetnének hatástanulmányok, utópiák stb. Akármi, ami nem az EUR totális elértéktelenítése, hanem valami más megoldás.

Persze valahol most kicsit ellentmondtam annak, amit igazából gondolok a dologról, mert ki mondja meg azt, hogy egy deviza mikor gyenge és mikor erős egy másikhoz képest, volt már ez az EUR 0,8 és 1,5 is a dollárhoz képest, és akkor még szó sem volt erről az össznépi gazdálkodj okosan társasjátékról. A piac persze ki tud kényszeríteni egy brutál gyengülést, nagy leértékelődést, életszínvonal csökkenést, a megtakarítások degradálódását, de én mindig megkérdezem magamtól, valahányszor erről elolvasok bármilyen for or against elemzést, hogy megdöglenénk-e mind, ha 0,5 lenne az EUR/USD?
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 19:26
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Hát igen, ez egy érdekes felvetés valóban. Ezen már én is gondolkoztam. 1-2 ország kiszállásánál a dolog első lépésben látszólag nem okoz gondot, mert az ő eurójuk a dekralált belépési árfolyamon nemzeti pénzzé alakul. Aztán persze utána a piac elvégzi az árazást. A külföldieknek maradna az euró, ez világos. De ebben az esetben is felvetődik az a kérdés, hogy a kiválláskor ki akar majd a belföldiek közül az új nemzeti pénzből. Ha ugyanis a rafkós görög speki gondolkodik, akkor ő aligha akarhatná, hogy az eurójából drachma legyen. Ha meg kötelező lenne a váltás, akkor meg a határvonal meghúzása a kérdés, a görög állampolgár eurós bankszámlája drachmás lesz, egy görög cégé is, de egy Görögországi multié, akinek ha drachma lenne, akkor is euró számlája lenne inkább, azzal mi legyen?

Aztán persze az euró teljes felbomlása meg előidézné azt a teljes zavart, amit írtál.
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 18:27
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Szerintem azért sokan kicsit könnyelműen dobálóznak az eurózóna felbomlása meg a nemzeti valuták ismételt bevezetése kifejezésekkel. Ezek szépek és hangzatosak, legalább annyira nem érnek tartalmilag semmit a hogyan és miként hozzátétele nélkül, mint a nyál, amit ráköpnek a mikrofonra, miközben a megdönthetetlen teóriákat szajkózzák. Én abban látom a dolog érdekes mivoltát, hogy mégis milyen módszerrel gondolják a forgalomban lévő EUR átváltását (vagy helyesebben visszaváltását?) más valutákra? Ugyanis feltételezem azt, hogy aligha lesz sorbanállás a görög drachmáért vagy a portugál escudóért, vagy visszaváltjuk az összeset dajcsmárkra? Vagy bedobjuk az összes bankszámlát és az összes euró bankjegy sorszámot egy nagy sorsológömbbe, és kisorsoljuk, hogy kinek melyik valutára váltják majd át a sublótban őrzött pénzecskéjét? Az elmúlt hónapokban a jó ég tudja hány elemzést végigolvastam az eurózóna végnapjairól, érdekes, hogy egy okoskodásban sem olvastam arról, hogy szerinte Joe Smith ausztrál farmer euróját mégis mi a búbánatra kellene visszaváltani...
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 17:49
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
azért a lassan, de biztosan alakuló közös monetáris unió sokat fog majd lökni a dolgokon
nem igen lesz több egyéni kivagyiság egy bizonyos szintig

Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 17:37
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Ha esetleg súlyosbodik az euróválság és az SNB kénytelen lesz feladni az EURCHF 1,2-őt, akkor lesz majd pislogás a frankhitelesek részéről. Nyáron ugye 270-es euró mellett volt 260-270 a CHF (rövid ideig, így a törlesztőkben csak a 250 jelent meg tömegesen). El lehet képzelni, mi lenne tartósan 300-as franknál.
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 16:32
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#12
azért mert az snb a chf-t gyengíteni akarja nem pedig erősíteni....
de a dolog most fordítva sült el, mert erősödött eurchf viszonylatban per pill

Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 16:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#11
1. A te lenti megszólításodra gondolsz? Olvass figyelmesebben: DTL hozzászólására reagáltam, nem a tiédre... (esetleg elfelejtettél nicket váltani, ezért ez a zavar?)
2. Elterelheted a szót, ettől még mindig nem válaszoltál.
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 16:14
Törölt hozzászólás
#10
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 16:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#9
Megmondtam, hogy nem fogsz válaszolni... Mondjuk a nem válasz is infóértékű, és max. csak te hiszed azt, hogy nem égeted be magad ilyenkor.
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 15:57
Törölt hozzászólás
#8
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 15:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#7
Amúgy ha a bank ilyen tuti biznisz, miért nem alapítasz bankot? Vagy legalább miért nem veszel minden pénzedből bankrészvényeket? Vagy mégse olyan tuti?

Tudom, hogy erre megintcsak nem lesz válasz. Megszoktam már a hozzád hasonló buta hőzöngőktől, hogy az ilyen kérdésekre hallgatás vagy személyeskedés a válasz.
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 15:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#6
A személyeskedést hagyjuk. Köszi.
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 15:34
Törölt hozzászólás
#5
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 15:19
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Nyuszi és a sapka esete. Ha alacsony az alapkamat, akkor azzal szipolyoznak a szemét bankok, ha magas, az a baj.
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 13:37
Törölt hozzászólás
#3
Törölt felhasználó 2012. 03. 15. 10:10
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ugy latszik, hogy a kovetkezo 20 evre is boritekolhato a 0 kamat, az elmult 4 evben sem problemazott senki, hogy a bankbetetjere kapott 1% kamat 3-4%os infla mellett folyamatosan bukik, mig a bankok kamatfizetesi kotelezettseg hijan ismet milliardos nyersegeket termelnek es szinte hitelezni sem kell erte, vesznek egy kis allampapirt a betetekbol es kockazatmentes kaszalas van. Jegybank, kereskedelmi bank 2 jo barat, kamatemelestol egeszen biztos nem kell felni meg egy joideig, lehet 2000 az snp akkor is \"torekeny a labadozas, szukseg van a tovabbi enyhitesre, na meg a bankok feltokesitesere\". Kozben az atlagember meg fizetheti a semmit nem csokkeno hitelkamatot, bukja a megtakaritasat es meg az elszallo allamadossagot is fizetheti. Jol ki van ez talalva a fed ekb tengelyben

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek