Topiknyitó: Portfolio 2012. 02. 16. 09:12

Havonta száz orvos távozik az országból  

Ugrás a cikkhez
Egyre nagyobb méreteket ölt az orvoshiány Magyarországon. Egy friss felmérés szerint frissen végzettek csaknem harmada már munkába se áll Magyarországon, miközben havonta százan vándorolnak ki - írja a Népszabadság csütörtöki számában. A napilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=162967
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 17:09
Előzmény: #94  szivacs
#100
na,ez egy igazi ,buta,demagóg szöveg.
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 17:07
Előzmény: #96  csendben
#99
Hihetetlen...ez tényleg szart se dolgozott eddig.

2004-ben államvizsgázik

a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán. 2005-től a

legnagyobb magyarországi ifjúságpolitikai szervezetnek, a Fidelitasnak az

alelnöke. 2006-tól a miskolci közgyűlés tagja, a Fidesz-KDNP-frakcióban a

jogi, valamint az ifjúsági ügyek felelőse. Szabadidejében szívesen

foglalkozik történelmi regények olvasásával, a kuruc kor hadtörténetével,

sportolással vagy éppen kutyáival. Érdeklődik még a mezőgazdaság iránt is.

Szeret kirándulni, különösen a Felvidékre.
csendben 2012. 02. 16. 17:05
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#98
Nem úgy volt az!
Előbb a Fidelitás oszlopos tagja volt! :-)
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 17:04
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#97
Nem szeretem, ha bántják a politikusokat.
Ilyen Zsiga Marcell félék az életben nem dolgoztak SOHA, ezért fogalma sincs arról, h mennyiből lehet megélni.
Persze azt nem nevezem munkának, h az egyetemről kiesve egyből megy parlamentbe okoskodni.
csendben 2012. 02. 16. 17:04
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
Ez a fickó Miskolc alpolgármestere.
Keres 1,6 millát. 47k,naponta,pont kijöhet....
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 17:00
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
link

" Újabb fideszes képviselő, Zsiga Marcell szerint is meg lehet élni 47 ezer forintból "

szóval 180k kettejükneg még sok is, mit nyafognak? :D

szivacs
szivacs 2012. 02. 16. 16:57
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#94
Nos én azt tapasztaltam, hogy szinte teljesen mindegy, hogy állami/magán, jól/nemjól fizetett-e, akkor volt eredményesebb az orvoslás, ha lelkiismeretes orvos végezte.
Sőt, a felkapott, kiemelkedő jövedelmű főorvosok sokkal szarabb teljesítményt nyújtottak az állami és a magánszektorban egyaránt és közöttük fehér holló, aki megmaradt lelkiismeretesnek, ha valaha az volt egyáltalán.
Többet ér egy hivatástudatból, lelkiismeretesen ezért alaposan dolgozó orvos gyengébb eszközökkel egy vidéki kórházban, mint a szuper műszerekkel felszerelt magánklinikán dolgozó pénzzel kitömött lelkiismeretlen zsoldos, aki udvariasan mosolyog de alapvetően szarik rád és nem érdekli igazán a problémád, csak a hétvégi vitorlázás.
Ez nem csak vélemény, hanem tapasztalat is - tisztelet a kivételnek!

Kezdek egyetérteni azzal a barátommal, aki szerint aki menni akar, az jobb ha megy is, mi pedig válogassuk ki azokat, akik bizonyítják, hogy elhivatottságból is lelkiismeretesen dolgoznak az emberekért, akkor is, ha gyengén fizetik őket és ha ez bebizonyosodott róluk, akkor azoknak tegyük gondtalanná az életét.
Aki meg azért tüntet, hogy neki ez meg az JÁR, de tőle másnak semmi sem jár, az járjon egyet a világban és adja elő ezt a követelőzést máshol és csodálkozzon, hogy ott mi jár neki...
csendben 2012. 02. 16. 16:56
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
A történetet nem fejezted be....
Mi lett velük?
Mosogatnak,vagy pelenkáznak?
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 16:52
#92
Sziasztok
Fél év múlva végzek az orvosi egyetemen, elmesélném a szobatársam történetét. Barátnőjével mindketten tavaly végeztek szintén az orvosin. Kisvárosból származnak, családjuk szegény, az egyetem mellett dolgoztak hogy tudjanak itt tanulni. Amikor gondolkoztak rajta hogy Magyarországon maradjanak dolgozni elkezdtek számolgatni: Ketten együtt keresnének fejenként 90 nettóval számolva összesen 180e Ft-t. Egy pesti albérletre számoltak 65-t, rezsire 35-t, két BKV bérletre 2*10=20-t. Egy hónapra maradna kettejüknek 180-65-35-20=60e ft, vagyis fejenként 30 ezer forintuk maradna minden más kiadásra(ruha, ennivaló, stb. ). Ezután úgy döntöttek hogy inkább külföldön próbálnának szerencsét. Hazafiatlan dolog volt?
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 16:47
Előzmény: #89  loliense
#91
És akinek volt az azért cigányozhat?
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 16:37
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
A nettó 350 teljesen elfogadható, soha semmilyen érdemi orvos követelés nem volt, ami európai béreket abszolút értékben követelt - arányokról van szó, és volt szó mindig.

Én úgy gondolom, hogy utána a szakma nagyobb részének támogatását élvezné a hálapénz rendszer felszámolása is - persze hogy nem lenne mindenki boldog.

De ezt csak akarat kérdése végigvinni, ahogy pl. most is hurcolgatják a szülészeket.
Ha tiszta viszonyok lennének - bérrendezés mellett, törvényi szabályozás - akkor végigvihető, mert az orvostársadalom, hierarchiában alsó, de többségi része támogatná.
loliense 2012. 02. 16. 16:28
Előzmény: #87  Sigorszky
#89
Nem rád használtam,hanem azokra akik folyamatosan alapból cigányoznak,ha te is ilyen vagy,akkor ez rád is vonatkozhatna akár!

Meg is mondom miért,nekem semmi rossz személyes tapasztalatom nincs velük szemben!

De kihagyom ezentúl a náci
szót,használhatom rájuk a fasisztoid gyökér álmagyar kifejezést???
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 16:08
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#88
Valóban ezt kéne elérni és maximálisan egyetértek abban, h a körülmények és a fizetések is méltatlanok a tudáshoz és a felelősséghez képest.
Ahogy a tűzoltóknál, mentősöknél, sőt még a rendvédelmieknél is.
El tudnék képzelni egy olyan szisztémát, ahol az itteni orvosok fizetés úgy aránylana az osztrákéhoz, ahogy a két ország gazdasági teljesítménye.
Mert gondolom azt te is belátod, h osztrák bérszínvonalat itt nem lehet teremteni.
Így mondjuk lenne 350 a nettójuk.
Viszont kíváncsi vok, h mi lenne a "dörzsöltebbik" részével, akik az állami kórházakban 80 rugót tetetnek a borítékba egy szülésért, úgy, h van neki napi 2...
Ők is mondanák, h persze, akkor mostantól elég mondjuk a havi 5 kiló, lemondok a 3 millió "mellékesről"?
Sigorszky 2012. 02. 16. 16:06
Előzmény: #58  loliense
#87
Láthatóan nagyon tetszik neked a náci szó. Nagyapámat így becézték, ezért nekem is tetszik! Ignác volt a keresztneve!
Amúgy viszont teljesen feleslegesen használod a szót. Sőt, megkockáztatom: nem vagy tisztában a jelentésével, ha ott használod, ahol nem kéne.
Csak hát a zsigerek, ugye.....
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 16:00
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
Amúgy meg nem értem, miért az a cél, hogy ha már elmegy, legalább fizessen. Az már fel sem merül, hogy talán tartsuk itthon a zembereket? A magyarokat? Már csak nemzeti alapon is.

Talán csináljunk olyan országot, ahol maradnak az emberek.
Ahol nem folyamatos harcban áll az ország két fele, hanem kíváncsi a másik véleményére, közösen megegyeznek a célokban, együttműködnek, megbecsülik egymást, és többek között a tanárát és orvosát is megbecsüli. Pénzben is.

Senki sem szívesen megy el.

De mindezt máshol el tudták érni, és lehet benne nekünk is részünk. Csak sajnos útlevél kell hozzá.
csendben 2012. 02. 16. 15:57
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#85
Kicsiben -családi szinten- senki nem gondolja,hogy a család azért hoz áldozatot a gyerek képzéséért,hogy az,utána hátatfordítson a szülőknek....

De a szoszédcsalád nyugodtan fizetheti az én gyerekem taníttatását!

Hát nem!
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 15:53
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#84
Erre teljesen őszinte választ adok - ha én 2. évesen tudtam volna, amit ma, akkor pont így csináltam volna. De ezt 2. évesen nem tudhatod - még 10 évvel később talán, de akkor már úgyis tárgytalan a kérdés...

Éppen 2. évesen emlékszem, a fiatal anatómia demonstrátorunk mondta - mit képzeltek, mit csináltok? Miből fogtok megélni, családot alapítani? Azt hiszitek itt bármi jobb lesz a következő 10 évben? Most még nem késő, váltsatok most, de azonnal.

Értetlen csend, boci szemek - ez volt 2. évben. A 18 fős hallgatóságból egy ember az év végén közgázra ment. 17 maradt.

Fogalma nincs annyi idősen az embernek ilyen dolgokról, azon kívül idealista tele reményekkel, ide a világot is nekem, hogy kiforgassam. Mit nekem egzisztenciális kérdés, legfeljebb annyiban érint, hogy miből rúgunk be az anatómia szigorlatot követő 5 nappal és éjszaka...
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 15:48
Előzmény: #79  csendben
#83
De ha amúgy ha akkora jános, h kimegy havi 1 milláért, akkor nyugodtan visszapengetheti a 12 milliót. Ha meghúzza a nadrágszíjat, akkor 2 év alatt meg is van és akkor senki nem baszogatja.
A képzés költségeinek az átvállalása egy beruházás volt az állam részéről, h valaki gyógyítsa a magyar embereket.
csendben 2012. 02. 16. 15:47
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Hogy miért nem megy?
Mert bár a képzés ingyenes,de az ottani élet az nem az...
Nagyon nem az!!!
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 15:47
Előzmény: #67  szivacs
#81
"Te kinek az osztályába íratnád be inkább a gyerekedet ugyanabban a suliban, egy zsoldos-pedagóguséba vagy egy igazi hivatástudatos tanáréba?
Kihez vinnéd a beteg édesanyádat ugyanabban a kórházban, egy zsoldos-doktorhoz vagy egy lelkiismeretes és elhivatott orvoshoz..."

Rém egyszerű, ahhoz vinném, akit megfizetnek. Ezen a körön belül még válogathatok tovább, információk, vagy saját tapasztalatok alapján.

Olyan zsoldoshoz nem vinném, akit nem fizetnek meg, mert az mégis milyen minőségű zsoldos? Tehát, ha zsoldos, akkor legyen megfizetett zsoldos.

Olyan hivatásoshoz nem vinném, aki nincs megfizetve, mert ő túlórákból, családjától elvett idejéből fogja a pénzt előteremteni, ami a családjának kell. Ő fáradt, zsémbes, és kiégett.

Tehát ha hivatásoshoz megyek, akkor jól fizetett, kipihent hivatásoshoz megyek.

De olyan helyre viszont nem megyek, ahol eszköz sincs - márpedig ahol bér nincs, ott eszköz sincs.

Visszakérdezek:

te hova vinnéd a gyermekedet orvoshoz sürgős esetben:
ott, ahol a hivatását végző 55 éves ősz, már remegő kezű orvos, az 56. óráját dolgozza, egy olyan szakterületen, ami nem az ő szakterülete, de más nincs és erre ezt találták ki, így bár lelkiismeretes, de tapasztalata mégis lehet kevés. A kedve szar. Fél, mert olyan helyzetbe hozták, ahol nincs megfelelő tudása. Eszköze nincs.

Vagy a a zsoldoshoz, aki 28 éves, a 24. óráját dolgozza, alig várja hogy hazamenjen, púp vagy a hátán és ilyen esetet még nem látott, jó esetben hallomásból ismeri. Fél, mert nincs megfelelő tudása, eszköze nincs, segítséget nincs kitől kérjen. Hamar őszülő típus.

Te melyikhez vinnéd a gyerekedet este sürgősen?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek