Topiknyitó: buyandhold 2012. 01. 30. 01:33

havi_10_ezer_forintos_utdij_budapesten  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 10:20
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Ez ám a jó ötlet!
De javaslom géniuszainknak (akiket természetesen megválasztottunk) ne álljanak itt meg. Terjesszék ki a büntető adót minden igénybe nem vett szolgáltatásra. Ha meg ezután igénybe vennék akkor természetesen a szolgáltatás díját is fizettessék ki (dupla áfával)!
Túl sok adminisztrációval járna?
Akkor vezessék be a 100% adót!
Cserébe kaphatnának a zemberek fejenként egy tál rizst.
Természetesen ennek felét fel kellene ajánlaniuk valamilyen „civil” szervezetnek!
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 10:15
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
Lehet azok voltak a maradek 7 pontban, de a kurmany azokra majd csak tavasszal adja aldasat. Nagyon jo lesz.
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 10:10
Előzmény: #31  stock33
#38
Tényleg elmennek a jó q...a anyjukba!
Regglel azzal magyarázták az MTV1-en hogy azért alkalmazzák ezt a megoldást mert hogy Bp és agglomerációja a legmagasabb jövedelemszintű terület az országban.
No most megkérdem én hogy Budapesten, és a környékén lévő önkormányzatok vajon miben járultak hozzá a magasabb jövedelem szint eléréséhez?
Mert azonkívűl hogy küldik a telekadót egyes helyeken, meg az ingatlanadód amit egyébként már az adózott pénzemből vagyok kénytelen kipengetni nekik, mit adnak nekem? Vagy bárki másnak? Vagy az iparűzési adóért mit bírnak nyújtani?
Még annyit sem teszenek meg hogy egyszer egy évben egy napra a faliújságukra kiraknák a cégemet vagy bárki vállalkozását reklám gyanánt ha már már tömi ez a dúsgazdag réteg őket.

Majd ha a demszky vagyonát, meg a hagyó és társai teljes vagyonát beforgatják a BKV kasszájába, majd akkor jöjjenek az ötlettel!
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 10:10
Előzmény: #36  marslako2
#37
a biciklisekre, és gyalogosokra mikor vetnek már ki adót... nehogymár kimaradjanak!!
marslako2
marslako2 2012. 01. 30. 10:07
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
Á azt nem lehet ne feled hogy mi a közönség vagyunk ők meg itt élnek ők emberek csak.

Orbán szerint senki nem férfi ebben az országban csak ő.
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 10:06
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#35
A lerobbant buszokon es kiegett metrokon fognak utazni az emberek?
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 10:04
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#34
Lehet, ha kerülnél 50 km-t, akkor is olcsóbban jönnél ki !
Gondolod, hogy majd az autóutakra nem fogják kiterjeszteni ? Erről már volt szó a gyurcsány-kormány idejében: végül úgy kivitelezték, hogy a teherautókra, kamionokra vetették csak ki, a személyautókra nem. De ami késik, nem múlik, ne aggódj.
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 10:02
Előzmény: #29  rigusz
#33
az is hozna ennyi bevételt, ha a képviselők lakhatási és utazási támogatását megvonnák...
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 10:01
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#32
Jaj, ne is mondd.... tömik ebbe a sz@rba számolatlanul a pénzt, ami kifolyik a másik oldalon.
Még egy aprócska kérdés: vajon a bp-i tömegközlekedés hogyan fogja felvenni azt a rengeteg embert, aki kénytelen letenni az autót ? Majd úgy fogunk tömegközlekedni, mint Indiában ? A buszok tetején, hátulján, a villamos-ütközőkön és lógnak az emberek ?????
Idióták. :-((((
stock33
stock33 2012. 01. 30. 09:54
Előzmény: #30  rockmaster
#31
ebből lesz a következő taxis blokád
rockmaster 2012. 01. 30. 09:53
Előzmény: #1  buyandhold
#30
Ebben 2 dolog ami durva:
1. precedenst teremtenek ezzel, és ezek után bármelyik városban bevezethetik ezt az új adót.
2. nyíltan beismerték h nem tudják megoldani a BKV problémáját, mert ez az útdíj nem megoldás rá, a probléma újra fog jelentkezni egy idő múlva.

Arra leszek kíváncsi h az emberek meddig fogják ezt tűrni, mikor pattan el a húr, mert most csak gyűlik, gyűlik az indulat, de el fog jönni az a pont, amikor robbanni fog. Remélem 2 éven belül, és elkergetik ezt a rendkívül primitív kormányt.
rigusz 2012. 01. 30. 09:50
Előzmény: #1  buyandhold
#29
Hányadik bőrt is nyúznák le ezzel az utóbbi időben? Baleseti adó, jövedéki adó, áfa és cégautó adó emelés, átírási illeték emelése.... Amelyik ezt kitalálta az inkább csináljon magának egy öcsikét!!!!!
bigyula 2012. 01. 30. 09:49
Előzmény: #1  buyandhold
#28
Gyakorlatilag minden autósnak ki kellene fizetnie havonta egy BKV bérletet. A kérdés az, hogy akik ezt befizetik, azok további fizetés nélkül használhatják-e a BKV-t? Ha, már "önként" támogatják...
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 09:48
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
ha te óbudán laksz, akkor már alapból fizetni kell, mivel csak úgy tudsz kijutni a városból, hogy használod az utakat
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 09:48
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#26
ha jól értem ezt az adót ha pestre kell mennem egy hónapban egyszer akkor az plusz 10ezrembe fog kerülni?
ill azt sem értem mért nem jelentik be h minden kocsi tulajdonostól innentől kezdve évi 100ezret be kell szedni és akkor béken hagyjuk őket ellenkező esetben lesz útdij lesz jöv adó emelés és mindenféle okpsság h az a 100ezer összejöjjön
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 09:46
#25
És mi lesz az átmenő forgalommal? Kerüljenek az M0-on plusz 50km-eket? Vagy ha Óbudáról lemennék a Balatonra??
marslako2
marslako2 2012. 01. 30. 09:44
Előzmény: #18  stock33
#24
Á ezek kérnek a halottól is nekem küldtek olyan levelet amely így szólt a néhai és utána a név aztán én vissza küldtem és ráírtam hogy hahaha és írtam nekik hogy a temetőbe küldjék mert az illető ott lakik,
mire ők hahaha nem is a halottól kérik csak az ő nevében jött de az örökösnek kell fizetni.
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 09:44
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Még erre a metrókocsis mizériára vagyok kíváncsi. Ma is kigyulladt egy, szerencsére már tudni mikor kerülnek lecserélésre: amikor először bennég 150 utas.
morci 2012. 01. 30. 09:38
#22
Pénteken este hazafelé buszozva hallottam, amint egy ötvenes asszony szemmel láthatóan vadidegen embereknek diadalittasan mesélte, hogy reggel ellenőrök voltak a buszon, de a nép, az istenadta, felháborodva elkergette őket. Utolsó cigányország lettünk, és a vezetőink meg sem próbálnak rendet rakni, csak azt számolgatják, hogyan lehet a lyukakat a legkisebb szavazatvesztéssel betömködni. És eközben az sem baj, ha folyton más farkával verik a csalánt.
Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 09:37
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Több, mint 10 évvel ezelőtt Óbudán laktam, Tarlós volt a polgármester, akkor még kedvelték, jó fej volt.
Úgy tűnik, aki egyszer úgy istenigazából a hatalom közelébe kerül, az teljesen meghülyül.

Ezért tőle és a hozzá hasonlóktól hülyülési adót kellene szedni...

Topik gazda

buyandhold
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek