Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 12. 29. 17:42

2012 lehet a jóléti magyar polgári demokrácia utolsó éve?  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2011. 12. 31. 10:57
Előzmény: #41  sasa44
#42
Ne aggódjatok a nyomorúság után is van élet..kaptok majd egy tál lencsét a karitatív szolgálatoktról csak ki kell menni valamelyik kőrúti élemosztásra. Ezt akartátok, megkaptátok nyomorogjatok qh-urbán hívők, tavaly kezeteket lábatokat törtétek hogy hogy ez a k@cs@g uralkodhaason, igaz a szocik is loptak mint állat, most a bilincsbe kelett volna verni a qhurbán gyöztesnek a boldvait pucsot meg többi disznót nemtete.
sasa44 2011. 12. 31. 10:39
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#41
Szoda, amit eddig leírtál, azzal TÖKÉLETESEN egyetértek. Én most 50 éves vagyok, én is megéltem ezeket az időszakokat. Nem beszéltünk össze, nem is ismerlek, de 100%-ig ugyanúgy látom az elmúlt éveket, ahogy te megfogalmaztad.
Azért is írom ezt, mert szinte kényszert éreztem arra, hogy gratuláljak neked az általad leírtak miatt. Mert sztem is ez az IGAZSÁG!
szivacs
szivacs 2011. 12. 31. 01:28
#40
#176 link
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 15:20
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#39
apocca
apocca 2011. 12. 30. 15:14
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
A forexpros-n van egy kérdés mióta forexezik 90 % tök új.
Bár én nem forexezek (de van pl. eur/usd hatim) láttam itt a kis forgalom alatt, hogy pár gép egy órán át le-föl lépegetett 20-30 pip sávban.
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 13:38
Előzmény: #35  apocca
#37
ja... meg már baromi sok a robot .. az utöbbi két évben majd minden szerver lelassult emiatt, no meg a piacok/irányok is néha úgy viselkednek mint a bolondok..

ráadásul alapkezelők , nagybüfik is már programokkal dolgoznak ..

valóban rengetegen kezdték el a tőzsdét és a devizát az elmúlt cirka 2 -3 év óta , illetve paralel a platformok száma is az egekbe emelkedett ..

jézus máriám .. és mennyien bukhatnak , mennyi tragédia
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 13:33
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
most ez brahi ..vagy komoly ?
durva lenne

:o))
apocca
apocca 2011. 12. 30. 13:21
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#35
A létbiztonság az nagyon sok mindenre kihat, hosszú a lista valóban.
A mostani emberek "tőzsdéznek", a létbiztonságot, munkahelyet tekintve: belépnek egy pozícióba és aztán nem rajtuk múlik legfőképpen, hogy a céljuk teljesül-e (a létszám stop-limit kivágja őket).
Évek alatt mi már úgy-ahogy kezeljük a tőzsdézés pszichóját, de ők nem.

trendelek 2011. 12. 30. 13:20
#34
"2012 lehet a jóléti magyar polgári demokrácia utolsó éve?"
sztem nem az lesz utolsó már 2011 volt, és hogy jóléti lett volna hát azt sem mondanám...
ma is működött a fülkés betonkeverő, sikerült 2/3-osan lebetonozni a jegybankot is 2 új fülkés trollal és az elnöki jogok megnyírbálásával...(?)
link
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 13:00
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Nem tudjátok , hány milliós összeg felett készülnek befagyasztani a fideszesek a bankbetéteket?

tudom, hogy csak február környékén várható de az összeghatárt nem tudom, hátha valaki már hallott valamit.......

köszi
GOLDIMANN
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 12:58
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#32
más is van ebben a megfogalmazásodban és sokkal komolyabb cucc..

általában a lusta és teszetosza kifejezések ebben a formában és főleg ebben a kontextusban - egyszerűen nem igazak .

a szabadság és a lehetőségek szabad kihasználása nem egyenes szinonimái a tehetség a rátermettség , a szorgalom és az ügyesség..

ez így egy nagy kamú .. ha csak itt áll meg a cucc mert az emberek legnagyobb többsége nem ezekből áll össze / ez nem egy sima két oldalon álló tömeg
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 12:51
Előzmény: #29  apocca
#31
nagyon jó a zanza..

de hogyha ezt az "életérzést" kellene kibontanunk, akkor azt oldalakon keresztül lehetne, mert ez egy nagyon összesűritett igencsak tág majd mindent átölelő egyszavas fogalom

boldogságtól kezdve a tervezhetőségen át akár a szerelmig és a gyereknevelés - is résztvevő benne mind.. és ez is még csak zanza
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 12:39
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
ez így van .. csakhogy hányan voltak a 9 ,9 milkából ilyenek ?

ez nem túl leegyszerűsített ?
apocca
apocca 2011. 12. 30. 12:21
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#29
De a te kérdésedre is válasz (mivel mind a ketten éltünk benne, van összehasonlítási alapunk).
Mondjuk a rendszerváltás előtti 20 év előnye az azt követő 20-szal, akár zanzásítva is megfogalmazhatom, átlag ember szintjén: a tervezhető életbiztonság.
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 12:16
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Lusta, teszetosza embereknek a Kádár rendszerben is kevesebb jutott. Akik dolgoztak, iparkodtak azok előbbre jutottak.
apocca
apocca 2011. 12. 30. 11:41
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Csak magadról beszélhetsz, mikor korok, évtizedek életminőség összehasonlításáról van szó, az a leghitelesebb infó.
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 11:35
Előzmény: #24  apocca
#26
ezt is játszhatjuk ..

én sem ..
sőt! kánaán ahhoz képest

de attól még nyitva volt/van a szemem ..

és én a legtöbbjéről, és nem a kivételekről/magamról/ beszélek
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 11:28
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#25
ez úgy működik ..

üldözött politikusok és történész szempontból a cuclista rendszer hű de szar volt .. /ezek voltak cirka és max 5 ezren -de lehet hogy sokat mondtam

míg a többi 9.995ooo békében élt a világgal és népszabadságot /ha vette/ hátulról kezdte a sport rovatnál .. na ja ..a legjobban fogyó napilap a népsort volt .. ennyit is politizáltak az emberek -de nem is "ölték" és utálták egymást sajátmagunk által mondvacsinált dolgokért .

ennek az az ára volt többek között ,hogy nem utazhattak a bahamákra tömegével, mint ahogy ma sem .

hamivel nem volt deviza, bizony be lett osztva .. akik kilógtak a rendszerből, azok meg nem mehettek "nyugatra" .. ez minden éra és rendszer velejáró "terrorja" ..ma is így van csak egy kis csavarral és másképpen .. mehetsz szabadon, de nem tudsz mert nem adatik meg és nem is fog - tehát a végeredmény ugyanaz ,csak érzelembelileg és igazság érzetbelileg más és más a vetület .. ki-ki döntse el magában melyik a szebb és jobb , mi mellett tör lándzsát - viszont nyersen : tök mindegy .. az is kibaszás és ez is az: ott a képedbe kaptad és egyenesen , itt meg alattomosan és sunyin vagy ezekből kirekesztve

egy demokráciának nevezett faszomtudjarendsezr örve alatt bohóckodik ugyanaz az 5 ezer ember - szabadságot ordítva , és hogy tortán is legyen még több a hab : belequrták a hazafiságot, nemzetet , hitet is ..

nesze bazd meg csórókám : nem elég az átqrás -ezt is cipeld , na most merjél ugatni ..

tanulj , fejlődj /tudásalapúanfejlődj/.. úgyse mész vele semmire mert az nem neked szükséges végül is, hanem azért kell az agyad hogy a portéka még jobban és szélesebben eladható legyen .. de a nagy lófaszt tied az így hozzáadott értéke .. azé az 5 -10 ezeré mindig is.

apocca
apocca 2011. 12. 30. 11:19
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#24
Játsszuk még azt, melyikőnk él rosszabb körülmények között mint az szülei. Vagy a gyerekeink a saját gyerekkorunkkal összehasonlítva?
Én nem.
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 11:06
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
persze meg mária terézia is ))
hehe
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 11:04
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Akkor lettek sorköteles korúak szvsz.
Törölt felhasználó 2011. 12. 30. 11:00
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
gyurcsány, koka, veress

Topik gazda

randomsee
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek