Topiknyitó: zodiac 2011. 11. 25. 09:09

USD/HUF  

meddig megy?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boomer 2022. 07. 06. 13:07
#40
USD / HUF 404
Error, kamat not found.
Lebowski
Lebowski 2022. 02. 04. 10:54
#39
Jelentősebb EUR/XXX parok zömén amugy most mind vetei jel volt a napon tuli TF-elejen, igy merek nagyot álmodni:
https://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=4137548&d=1643968145
https://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=4137547&d=1643968144
Lebowski
Lebowski 2022. 02. 04. 10:41
Előzmény: #37  Fsociety
#38
Na örülök, szívesen!
El is érte az első TP-t, de benne van a pakliban, hogy itt most havi/heti mozgás történik, így megpróbálom bölcsen kezelni a stopokat es elkísérni az árfolyamot a következő TP-ig:
https://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=4114117&d=1641210251
Fsociety
Fsociety 2022. 02. 03. 16:22
Előzmény: #35  Lebowski
#37
Már pár napja írni akartam,hogy te hívtad fel a figyelmemet az EURCHF párra,amit ezúton is köszi! :)
Lebowski
Lebowski 2022. 02. 02. 14:36
#36
Nem tradelem le, de innen (310.xxx-312.xxx) sztem visszatér a ~320.xxx régióhoz az arfolyam, aztan ujra le, aztan vissza…igy létrehozva egy szep nagy bullish háromszöget. 
https://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=4135987&d=1643808890
Lebowski
Lebowski 2022. 02. 02. 14:26
#35
Na ugrott is a jel, uhogy en forint fronton stand by-ra kapcsoltam, majd jovok, ha “ugy allnak a csillagok”.
Fsociety
Fsociety 2022. 01. 31. 22:32
Előzmény: #33  Lebowski
#34
Köszi,akkor jól értettem,ez a lényeg :)
Valóban túl egyszerű lenne most egy nagy esés,kell majd bele valami csavar. Dollár indexben lesz még egy felfele,az lehet majd az USD/HUF teteje valahol.
Lebowski
Lebowski 2022. 01. 31. 11:30
Előzmény: #32  Fsociety
#33
Szia!
Basszuskulcs elirtam…
Igen, ahogy mondod, ha a heti ELADASI lenne…
Ahogy korabban is említettem, alapfeltétel nalam, hogy minden H4-en tuli timeframe-nek (Daily, Weekly, Monthly) egy iranyba kell mutatni.
Ahhoz, hogy ez a heti gyertya eladasi jellel zaruljon, ahhoz nem kene erőteljesebben lemennie az árfolyamnak, vagy ha le is megy, akkor utana csitt-csatt dirr-durr vissza is kell térnie ebbe a ~320as régióba (Igy kiépítve egy bullish haromszog alakzatot D1en pl).
En azt szeretnem latni, hogy itt a ~320as régióban oszcillal-kelebalál az arfolyam, eladasi jellel zar a heti gyertya, ezzel teljesülne az alapfeltetel (signal triad), hogy minden napon tuli TF-en ELADASI jel lenne. Ezt kovetoen egy fals kitörés ebbol a bullish alakzatbol, ami aztan hajított kőként hullik alá.
(Pszichologiajat tekintve ugye megint el kell erni, hogy nagy tomegek tegyek le a voksukat a tovabbi forintgyengülés mellett, ergo vegyek az USD/HUF-t. Ehhez kene bullish alakzat, meg kitörés belole, vagy pl a januári (addig érintetlen) csucs [~322.5xx] áttörése…meglatjuk.)
Fsociety
Fsociety 2022. 01. 29. 22:53
Előzmény: #31  Lebowski
#32
Helló,úgy érted,jó lett volna,ha hetin is eladási jel lett volna,ugye? Vagy félreértettem valamit?
Lebowski
Lebowski 2022. 01. 27. 09:42
#31
Itt van a 320, itt van ujra,
S szép, mint mindig, énnekem.
Tudja isten, hogy mi okból
Szeretem? de szeretem.
Visszatértünk az atmeneti forinterősödés kiindulópontja közelébe. Ennek azert orulok, mert a legerősebb jelem eladasi, igy semmikeppen nem akartam volna longokat nyitni (meg 308.xxx magassagaban sem, pedig ott mar aktiv veteli jelem volt napin es hetin egyarant, de megtanultam, hogy soha az eletben evör ne tervezzek a nagy timeframe-ek ellen), viszont ujra lehetoseg adódhat egy eleg jo risk-reward arányú short setup kialakítására.
Jelenleg kevert jeleim vannak:
Havin - tovabbra is eladas ~323.xxx magassagaban
Hetin - veteli ~312.xxx kornyeken
Napin - eladasi ~317.xxx kornyeken
Nyugodt szívvel akkor nyitnek , ha heti is veteli lenne. Ez a het mar biztos nem tud eladasi jellel zarni, igy az alabbi forgatókönyvet várnám:
A jovo het nagyjabol a mostani het zárása kornyeken oszcillaljon, vagy ha ki is ter az arfolyam ebbol a zónából, akkor azt felfele tegye - 323.xxx regi fele/fölé.
Ugye ez egyuttal azt is jelentene, hogy uj havi gyertya nyilik, aminek az elso 4 napja (Febr 1-4ig/kedd-pentek) alkotna a - kesobb medve - gyertya kanocat folfele. Tokeletes setup lehetne egy havi mozgas elcsípésére.
Time will tell.
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 19:52
Előzmény: #24  Lebowski
#30
Szép meglátás volt... 🙋‍♂️
Törölt felhasználó 2022. 01. 12. 12:22
Előzmény: #15  Lebowski
#29
👍
KrisztinaI 2022. 01. 11. 21:35
#28
Sziasztok, tudom, hogy ez nem az Arany topik, de ott nagyon kevesen vannak. Arany utolsó lehetőség vétel mostanában, vagy érdmes még a kamatemelésig várni?
Lebowski
Lebowski 2022. 01. 04. 16:58
#27
Remelhetoleg mar nem is nez vissza a korabban emlitett 323.xxx sav fole az arfolyam, be is védtem a pozikat folotte.
A 2021.12.15-i tüske, ami nagyjabol 1 percen beluli tortenet azert megnyugtatóan tamogatja a nézetet, miszerint ez egy tartósabb folyamat eleje.
Amennyiben megis felkandikal, ugy ujabb short pozicionálás következik.
Lassuk mit hoz a jövő.
Lebowski
Lebowski 2022. 01. 03. 12:56
Előzmény: #25  forest_30
#26
Napon belul:
H1-en mar elhagytuk: 325.xxx-326.xxx
H4-en egyutt a gazdi es kutyi: 323.xxx-325.xxx
Napon tul:
D1-en: 310.xxx korul
W1-en: 295.xxx-300.xxx
Eppen ezert korrekciók folfele várhatóak, de ha minden igaz, akkor a fo trend lefele mutat…persze tovabbra se feledjük, hogy semmi sem biztos, az ordog nem alszik. 
forest_30 2022. 01. 03. 12:31
Előzmény: #24  Lebowski
#25

Szia!
A gazdi most hol állhat igazából ?
Lebowski
Lebowski 2022. 01. 03. 11:34
#24
Bocs, nem jarok ide gyakran.
Sajat template, nem publikus.
Kosztolányi-fele “kutya es a gazdi” felallason alapul. Igazabol akkor jottem ra erre a módszerre, amikor még demó szamlat nyitottam, es a brókerek jellemzoen 6 számjegyű dollar szamlat nyitnak, amit sokalltam. Ezert megprobaltam legyalulni a szamlat, irdatlan lotokkal szandekosan megprobaltam vesziteni. Erdekes modon minden tradem folyton nyerő lett es ahelyett, hogy csökkent volna a szamla csak nőtt es nőtt. :,D
A masik, ami feltűnt, hogy a nyertesek es vesztesek aranya eleg durva. Nagyjabol 1-2 résztvevő nyer es 8-9 veszít. Es ugye tudjuk, hogy ez altalaban azt jelenti, hogy keves resztvevonel (ember, vállalat, bank) összpontosul a profit. Ergo vannak a ragadozók es a birkák. Na mar most hogy is tudna egy nagybefektető neki megfelelo meretu pozit nyitni egy iranyba? Ha megvan a megfelelo mennyiségű ellentetes trade…na ehhez kell a tömegpszichózis. Es hogy lehet elerni, hogy pl egy árfolyamon minel tobb ellentetes request legyen? Hat ugy, hogy rendszer szinten arra kondicionaljuk a résztvevőket, hogy a félelemtől mentes, ösztönösen jonak tűnő, ámde megis rossz helyzetbe tereljük oket. Itt a tuti nyereség, kitörés a formaciobol es történelmi mélypont, stb….az összekuporgatott pénzed most jo helyen van es biztonsággal fial. Persze, ismerjuk ezt….Szoval rendszer szinten ki is használják, hogy az ember folyton a biztonságra törekszik, hisz a legbelsőbb ösztöne is ezt diktálja. A kitörések, amik vegul besülnek es csapda lesz beloluk…a formációk, amik vmilyen folytatást sejtetnek, kiveve a kivételek ugye…mert az egesz chart egy vegtelen permutációk sokasága, egy folyamatos Rorachach-teszt, amibe mindig minden belelathato. 
Tehát jelem van a fordulasra, de azert fenntartásokkal kell kezelnem, mert bar azt latom, hogy a kutya nagyon messze van a gazditol (minden idosikon), igy azt is tudom, hogy melyik iranyba erdemes pozicionalnom magam, a kulcs viszont az időzítés! Hiaba latom 2 vagy 3 dimenzióban (chart + indikator) a történetet, igy is tonkre lehet menni, mert amit nem tudni, az a “mikor?”. 
Eppen ezert irtam ugy, h egy bizonyos ertek folott eladasi zóna, mert nem akkor adok/veszek, amikor a jel jon, hanem veteli jel esetén minel inkabb lejjebb a signal alatt es forditva.
Tehat nem azt mondom, hogy itt es most fogunk fordulni, hanem 323 folott valamikor. En ezt ugy oldottam meg, hogy a kisebb timeframe-eken vadaszom a csúcsokat es beszállok eladni. Amint atmegy pozitívba, a pozik egy reszet bevedem stoppal. Ha kiszedi, akkor ujra belépek, remelhetoleg meg jobb (feljebb) pozikkal. Igy szepen lassan gyarapodok/stagnálok, amig el nem indul a folyamat. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2021. 12. 27. 10:55
#23
Lesz még a héten jegybanki alapkamat emelés? Vagy bármi esemény, ami miatt olcsóbban tudok dollárt venni? 
Mcemru 2021. 12. 22. 15:52
Előzmény: #16  Lebowski
#22
azt mondod korrekcio johet?
ehhez kellene az eur/usd-nek is felfele korrigalnia
meg a mai forint orban levagasa utan, hat nem tudom… pedig en is nagyon beszorultam, kerdes hedgeljek e tovabbi idotavra egy USD/HUF erosodesre es mekkora idotavra? 
RangerHU 2021. 12. 22. 14:37
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21

Hahó!
Én is ezt kérdezem...
idézetként van a hozzászólásomban...
lásd eggyel lejjebb akinek szólt...

Topik gazda

zodiac
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek