Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 08. 09:31

A CBA megvenné a Profit, a Corát és a Matchot  

Ugrás a cikkhez
A CBA vevő lenne a Profi, a Cora és a Match hálózatára, ha a tulajdonos Louis Delhaize-csoport valóban megszabadulna magyarországi érdekeltségeitől. Ha megtörténik a felvásárlás, javulhat a magyar élelmiszer-termelők pozíciója, ugyanis a hazai...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=157998
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 11. 09. 11:24
Előzmény: #66  tokos.
#69
Ha mégis megkóstólnád a fehérjedús kaját, akkor látogass el a veszprémi tecsóba:

"Igazi állatfarmot sikerült elcsípnie Tamásnak a Tescoban:

Tegnap este voltam a veszprémi nagy Tescoban. Tejet akartam venni. Amikor a tejes raklapokhoz mentem, a mellékelt látvány fogadott. A raklap egyik sarka meg volt sérülve és tele volt lárvákkal!! :( Még csak nem is eldugott helyen.
Sikerült 5 perc után elcsípnem egy dolgozót. Megmutattam neki. Hüledezett majd elment.

A kasszánál álltam amikor láttam, hogy megmutatta még kettő embernek. Jót nevettek rajta. Aztán otthagyták. Gondoltam "békáért" mennek, hogy elvihessék a raklapnyi tejet. Nem is foglalkoztam vele tovább. Azonban a mai ebédhez elfelejtettem venni valamit így 1,5-2 óra múlva visszamentem. Legnagyobb meglepetésemre a raklap még mindig ott volt. Akkor csináltam a képeket. Alapból nem akartam megírni senkinek az esetet, mert bár undorító, de előfordulhat. Azonban az feldühített, hogy ennyire nem foglalkoztak egy ilyen dologgal. Még tegnap este írtam az ÁNTSZ-nek is. Bár tudom, hogy kicsi az esély (ha ki is mennének), hogy reggelre még ott lesz a raklap.
Köszönjük Tesco az extra fehérjével dúsított tejet..."

Étvágygerjesztő fotókkal: link
szivacs
szivacs 2011. 11. 09. 10:39
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#68
Valahogy érzésből ly kívánkozik oda, bár tudatosan a j a logikus, mivel a német müssen, muß az eredete, tehát nem "ősmagyar" szó. Viszont ha kimondod l-lel a végén: muszál, az sem tűnik furának ellentétben a legtöbb j végű szó l-lel helyettesítésekori érzettel.
Mellesleg a főszabály az alábbi:
"2. Két vagy több szótagból álló szó végén, á hang után:
- legtöbbször –ály: akadály, apály, aszály, dagály, hatály, kristály, osztály, tartály, viszály stb.
- ritkán –áj: muszáj, papagáj stb."
Tehát a muszáj a kivételek közé tartozik, ezért (is) téveszthető könnyen. :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:57
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#67
Nem ízlett a galamb?

Nagyanyám olyan húslevest csinál galambból, h. besírsz...és hozzá mindíg elmondja, h. régen a kórházban (50-es, 60-as évek) ezt adták a betegeknek, mert olyan lágy a húsa!:-)
tokos. 2011. 11. 09. 08:52
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#66
Galambot ezek is ettek, nekünk is hoztak, az egyik étteremben, gondolom akkor szoktak rá, mikor az influenzában hullottak a madarak, mint a legyek.

Alapvetően nem lett volna rossz, ha lett volna a csonton némi hús is, de errefelé húst nem nagyon ettek, csirkeláb, kacsafej, tofu, tojás tollas csirkével, ilyesmi. Szerencsére rovart nem kaptam, attól azért rosszul lettem volna, ahogy a lábán a kis karmok belekapaszkodtak volna az arcomba belülről...
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:50
Előzmény: #64  tokos.
#65
En mar kozel 10 eve holland cegnek dolgozom...tudnek meselni a zsugorisagukrol.

Teved, aki azt hiszi a skotok az igazi "skotok". Ha jol tudom igazabol az angol nyelvu zsugori viccek tobbsege a hollandokrol szol.

Eppen a mult heten volt itt egy kollegam, akivel azon viccelodtunk, hogy a legrosszabb felallas a holland zsido. Van egy par hitelbiztosito ceg, amit holland zsidok iranyitanak. 1 Eurocent tartozasert is radmasznak.
tokos. 2011. 11. 09. 08:45
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#64
Hát lehet, beültünk egy étterembe, nem is volt olcsó, aztán összedobtuk a lé-t kifizettük a számlát, ő meg hazavitte elszámolni.

Persze elszámolhattam volna én csóró magyar is, de az nem jutott eszébe :-).
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:45
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
Naaaaaa.... :-)
Nekem csak a nickem holland vonatkozású, amúgy sok közöm nincs hozzájuk.
Még fapapucsom sincs. :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:43
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#62
Nem baj... én is érzékeny vagyok a helyesírásra, de szupi volt a hozzászólásod, így ez elkerülte a figyelmemet.
Csak olyankor verem le a lécet, amikor valaki hülyeséget ír hibásan ! :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:42
Előzmény: #56  tokos.
#61
:-) Milyen lojális vagy ! :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:30
Előzmény: #57  tokos.
#60
Ezek a hollandok is megeszenek mindent, csak ne kelljen erte sokat fizetni :-)

Egysze Kairoban jartam uzleti uton...eppen a piacon (kivitt oda, hogy lassak csodat) kolbaszoltam a partnerrel, amikor megkerdezte ehes vagyok-e. Mondtam igen....erre odavitt egy bufehez (azt hiszem az ANTSZ mar 100 meterrol bezaratta vona) es kert valami barnas fos szinu levesnek mondott cuccot, amit muanyag poharban szolgaltak fel. Masodik fogasnak galambot ettunk. Mit ne mondjak nem lett a kedvenc menum, bar a fos leves utan a galamb finomnak tunt....el tudjatok kepzelni milyen lehetett a le.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:26
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#59
Igaz...kaptam egy fekete pontot...igy leirom parszor

muszaj, muszaj, muszaj, muszaj, muszaj

A lenyegen azonban nem valtoztat....hu de utalom a CBA-t meg a pokhendi, tolvaj tulajdonosokat.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:26
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#58
Igaz...kaptam egy fekete pontot...igy leirom parszor

muszaj, muszaj, muszaj, muszaj, muszaj

A lenyegen azonban nem valtoztat....hu de utalom a CBA-t meg a pokhendi, tolvaj tulajdonosokat.
tokos. 2011. 11. 09. 08:25
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
A holland srác mondta, hogy evett kutyát is korábban. Neki kimondottan ízlett. Nekem az is kimaradt.
tokos. 2011. 11. 09. 08:20
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Amúgy nincs vele baj, csak van benne egyfajta igénytelenség, inkább megissza a romlott sz@rt, minthogy leugorjon az 50 méterre lévő boltba, és vegyen frisset.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:13
Előzmény: #45  tokos.
#55
Múltkor néztem egy ismeretterjesztő filmet, a narrátor közölte: Kínában mindent megesznek,
- aminek négy lába van, de nem asztal,
- ami repül, de nem repülőgép,

és volt még egy harmadik is, de arra nem emlékszem ! :-)
Sokan vannak, etetni kell a népet.

Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:10
Előzmény: #44  tokos.
#54
A Drága Jó Mama ! :-))))))
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 00:17
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#53
"Muszaly a temahoz hozzaszolnom"

hát ez még mindig muszáj, bár lassan a a "népszokás" lassan "muszályt" csinál belőle. :D

"sok lúd disznót győz."
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 23:59
Előzmény: #51  tokos.
#52
egy pohár tej - csirkefej!

na, szép álmokat!
tokos. 2011. 11. 08. 23:43
Előzmény: #50  szivacs
#51
"Akkor ma már nem hízom el :-)"

Ha fogyózni akarsz, írhatok még pár dolgot, kijön belőled a csoki is, meg a tojás is :-).

Nem igaz, nekem a csirkefej volt a legdurvább, bár árultak az egyik piacon kígyót is, de az nem volt vészes.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 23:31
Előzmény: #49  tokos.
#50
Na jó, az még eurogyomorkompatibilis!
Mint a hagymásvér reggelire disznóöléskor.
Akkor ma már nem hízom el :-)
tokos. 2011. 11. 08. 23:27
Előzmény: #48  szivacs
#49
Azt nem.

Az egyik levesükben volt kacsavér, az alapvetően nem volt rossz. És volt egy egész kultúrált sörük is, Jingling, vagy mi volt a neve, pálinka helyett azt iszogattam.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 23:21
Előzmény: #47  tokos.
#48
Ne csináld má'!
Olyanokat írsz, hogy már a második kocka mandulás Lindt keserű csokival kell megvígasztalni magam, hogy el tudjam viselni!

Ha azt mondod, hogy ittál kígyóvéres rizspálinkát is, akkor meg kell ennem az egész táblát!
tokos. 2011. 11. 08. 23:13
Előzmény: #46  szivacs
#47
Kéccer vótam.

Azért sokmindent elviselek, ettem nyers halat is pl, szója szósszal, meg csípős mustárral, de az mondjuk nagyon finom is volt, szerencsére rovarokkal nem kínáltak meg, és nem is láttam, de a holland srác, akivel elég sokat beszélgettem, az mondta, hogy ő már próbálta valamelyiket, szerinte nem vót rossz. MOndta angolul a nevét, de azért a világ összes teremtményét nem ismerhetem, valami sáskaféle lehetett, ha jól vettem ki a szavából.

Na, de amin viszont nem tuttam ződágra vergődni, mikor a hurkapálcára szúrt csirkefejeket grillezték az uccán, a nép meg ette. Basszus majdnem odahánytam, ahogy terjengett az égett csirkefejszag.

Ez régebben volt, ahol most voltam ott kacsafejeket sütögettek.

Hát ezt nem kóstoltam meg. Mindent megkóstoltam, amit elém tettek, de ezt nem. Mondjuk eleve az utcán árulták, az ilyen dolgoktól tartózkodtam, nem akartam klotyón tölteni azt a pár napot.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 23:03
Előzmény: #45  tokos.
#46
Ne folytasd! Most ettem tojásos sültpaprikát, nyammm!
Még visszajön, ha elképzelem amiket leírtál :-)
tokos. 2011. 11. 08. 22:57
Előzmény: #43  szivacs
#45
Ja, meg Kínában, ott aztáá fingod nincs mit paníroznak be, meg mit tolnak eléd.

Ettél mán ollan tojást, amiben tollasodott a csirke?
tokos. 2011. 11. 08. 22:55
Előzmény: #43  szivacs
#44
Én sem eszek szart. Legfeljebb anyósomnál, a fene tudja néha, mivel mérgez bennünket, a múlkor penészes dióból csinált zserbót, nem vót pofám kiköpni, lenyeltem egyet.

Adott már romlott tejből kakaót is reggelire, na az is jó vót, mikor kiment egy pillanatra öntöttem a mosogatóba...
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 22:37
Előzmény: #38  tokos.
#43
A magyarokra azt szokás mondani, hogy "árérzékenyek".
Szerintem ez sokkal inkább igaz pl. a legendásan spórolós németekre, akik a sparen ellenére azért megkövetelik a minőséget és nem esznek meg szart.

A magyarok inkább "bérérzékenyek", mivel a negyed-ötödnyi béreinkből a ny.európaitól alig alacsonyabb vagy néha még magasabb árak mellett, a 60-70% rezsi kifizetése után egyszerűen nem tudjuk (legfeljebb néha) megengedni magunknak a jó minőségű élelmiszereket.
Nem így festenének az élelmiszer vásárlási szokásaink ha a magyar átlagbér mondjuk csak a portugált vagy a görögöt elérné, ami kb. a duplája a mienkének.
tokos. 2011. 11. 08. 22:34
Előzmény: #39  szivacs
#42
A Spar-ról jut eszembe, vannak bótok, amibe nem szívesen megyek be, a Spar is ilyen.

Furcsa módon akkora sorok tudnak lenni, és olyan lassan mozdulnak, hogy az ember nem akar ott megöregedni.

Kifigyeltem, hogy van valami hűségkártyájuk, amire a népek tetetik rá a pontocskájukat, de valamiért ez elég nehézkesen megy, és gyakran egy-két percbe is beletellik, míg felírja.

Szóval a Spar az utolsók között van nekem nem annyira az áruk, vagy az árak miatt, inkább ez a pontocskázás, meg a sor.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 22:28
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#41
Oknyomozó könyvírás - nem is rossz ötlet!
Rejtett kamerával, rejtett tollal! :-)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek