Topiknyitó: zotyó 2011. 11. 08. 09:33

HUN Mining az aranybánya?  

A tegnapi közlemény az Igazgatótanácstól azt jelzi,hogy megszületett a megegyezés a főbb tulajdonosok között.Ez talán lendületet adhat a cégnek,s az árfolyam megkezdheti az emelkedést az 50 Ft körüli szintekről:

"RENDKÍVÜLI TÁJÉKOZTATÓ

A HUN Mining Igazgatótanácsa tájékoztatja részvényeseit, hogy a mai napon egy Davies Corporation nevű céggel a leányvállalatok többségének értékesítésére vonatkozó főbb szerződéses tárgykörökre vonatkozó jegyzék (Term Sheet) aláírására került sor. Részben a világszerte tapasztalható nehéz pénzpiaci körülmények következtében, részben a társaság külső partnereinek fizetőképessége miatt az elmúlt évben nem sikerült a bányászati leányvállalatok finanszírozását megoldani. A szerződéstervezet egy belső átszervezési folyamatot követően kerül véglegesítésre, melynek célja, hogy a szellemi termékek, földterületek, a Baritmix I.II. és III. sugárvédő nehézbeton alapanyag termékcsalád és a kutatási jog az értékesítendő leányvállalatok vagyonának részét képezze, míg a Baritmix I.II. és III. sugárvédő nehézbeton alapanyag termékcsalád (ásványi eredetű termék) többsége a holding vállalatban, a HUN Mining Nyrt.–ben marad. A tranzakció letéti megállapodásokon keresztül bonyolódik, ezzel teljes biztonságot nyújtva a szerződő feleknek. Felek megállapodtak abban is, hogy közös erőfeszítéseket tesznek az anyaghányó harmadik fél felé a lehető legjobb piaci áron történő értékesítésére és a jelenlegi értékelési áron felüli nyereség megosztásában.

Davies Corporation első lépésben a HUN Mining Nyrt 29% - os részvénycsomagjának megszerzését tervezi és ennek megfelelően szerződött a a HUN Mining Nyrt. legnagyobb jelenlegi tulajdonosával, a Servertech Inc. –el a tulajdonában lévő 15,475,931 darab HUN Mining részvényének megvásárlására.

A fenti lépések összhangban állnak a 6GMobile holland telekommunikációs céggel korábban nyilvánosságra hozott tárgyalásokkal, mely szerint a 6GMobile részvényesei a HUN Mining részvények megvásárlására és a 6GMobile anyavállalatának HUN Mining Nyrt. részére történő értékesítésére törekszenek. Amennyiben ez megvalósul, új menedzsment felállítása válik szükségessé. A 6GMobile társaságot mozgató legfőbb erő Harry van Streun, aki a tervezett új Igazgatótanács elnöki pozícióját töltené be és a 6GMobile fő részvényese. A fentiekben jelzett tranzakciók elegendő forrást biztosítanak az új telekommunikációs stratégia megvalósítására.

Az előszerződésben rögzített előlegek kifizetését és a kivásárlásra vonatkozó szerződések véglegesítését követően az Igazgatótanács közgyűlést fog összehívni a tranzakció részvényesek általi jóváhagyásának megszerzésére.

Budapest, 2011. november 7.

HUN Mining Nyrt. Igazgatótanácsa"

Üdv:
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2013. 06. 13. 09:34
Előzmény: #295  drLaco
#300
megmondtam hogy reggel lesz az öntés
macskajaj
macskajaj 2013. 06. 13. 09:26
Előzmény: #296  drLaco
#299
Ügyes, csak jöjjön minél több vevő! Ha megszabadulnak a papírjaiktól, akkor visszazuhan az árfolyam.
watson
watson 2013. 06. 13. 09:25
Előzmény: #290  zotyó
#298
zotyó, de senki nem is tudta alátámasztani.
7mrd Euros vagyon 7mrd-os kitermelési költséggel mennyit ér? ;)

Komolytalan hazudozások mentek eddig, pedig elismert szakemberek nevével dobálóztak mint Esztó...

Jó alkalom volt a gazdasági csalással tőkeemelt papírok szórására... felszippant valamennyit a bennfenteseken kívül álló kör.

Varga Pista, Varga Pista... eben guba link :D
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 09:24
Előzmény: #295  drLaco
#297
Na én dobtam emelkedjen nélkülem.
drLaco 2013. 06. 13. 09:22
Előzmény: #295  drLaco
#296
Jó kiszálló a bennfenteseknek.
drLaco 2013. 06. 13. 09:21
Előzmény: #294  tomi140
#295
Megy a tömés rendesen... Hát kb így gondoltam a dolgot.
tomi140
tomi140 2013. 06. 13. 09:17
Előzmény: #289  peter_s
#294
mindjárt le leszel "beültető"-zve :D semmi mást nem tud az ilyesmire írni ex :D
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 09:17
Előzmény: #291  macskajaj
#293

menyiért lehet venni móst? 10-15 ezret?

kösz elöre is
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 09:17
Előzmény: #291  macskajaj
#292
Aki ma gyors volt, máris 30% bukó.
Az nem vagyon hiszen nem az övé. Minden ami a földben van az államé.
macskajaj
macskajaj 2013. 06. 13. 09:15
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#291
Ez volt a csali:)
zotyó 2013. 06. 13. 09:14
Előzmény: #282  Civinjanos
#290
Véleményem szerint a döntő kérdés: létezik e Rudabányán a hatalmas vagyon - 7milliárd Euros bányászati potenciál ( Gorhan &Partner,UK London ). Érdemben ezt még senki nem cáfolta.
Üdv:
peter_s 2013. 06. 13. 09:14
Előzmény: #278  exmnbs1
#289
Nekem nem ér annyit a drága időm, hogy ennek a papírnak a sorsáról hosszan vitatkozzam. Leírtam a véleményemet, ennyi. Hosszútávra vásároltam, mivel a stratégiám az, hogy alulértékelt, nehéz helyzetben levő cégek papírjainak esetleges árfolyamemelkedéséből profitáljak, így a HUN Mining-ből is vettem. Aki hosszútávon nyereséges akar lenni a tőzsdén, és sok ügyletet bonyolít annak nincsen ideje arra, hogy minden hírt, eseményt elemezzen. Ebben benne van az a kockázat, hogy a hírek nem bizonyulnak igaznak. Ezért pontosan tudom, hogy a befektetett összeg el is veszhet de elég ha 5-ből 2-3 ilyen üzlet sikeres lesz, mivel ezek a papírok képesek nagy emelkedéseket produkálni 1-1 hírre. Nem állítom, hogy a megjelent hírek igazak vagy hamisak, az árfolyam emelkedik, konkrétum egyelőre nincs, ezek tények. A többi találgatás, spekuláció stb. így nem kívánok ezzel többet foglalkozni.
Mindenesetre azt senki ne várja, hogy jön egy befektető és azonnal odadob pár milliót és minden ilyen ügyletet előre, fillérre pontosan, konkrétumokkal leközölnek. Általában az ilyen befektetésekről utólag derülnek ki pontos információk, a nagy befektetők akik ilyen cégeket vásárolnak, óvatosak és akkor hozzák nyilvánoságra az ügylet minden részletét ha már aláírták a megállapodást.
Tőzsdeguruk, jövőbelátók nem léteznek, senki sem tudja mi lesz holnap, Te sem, én sem, senki. De itt páran azt hajtogatják, hogy biztosan be fog dőlni a cég és ez nem megfontolt, intelligens befektetői viselkedésre vall. A nagyágyúk, akiknek a könyveiből tanultam (Buffet, Kosztolany, Philip A. Fisher) mind azt írják, hogy a jövőt senki sem látja, én is ezt mondom.
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 09:13
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#288
Fogod még sajnálni szerintem, 100-ig felhúzzák !!!
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 09:11
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
Ejnye bejnye.
Te keresni mersz más nyomorán?
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 09:06
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
39-en eladva a 28-as 20k, köszönjük a részvételt, egyelőre. Mondtam, hogy figyelni kell.
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 08:56
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
minden lehet, csak itt az átlagosnál nagyobb az esélye hogy átb**nak :D
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 08:51
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#284


Azt meg felejtsük már el, hogy irreális árfolyamok... ez így elég szubjektív.

Kérem szépen:
a kereslet - kínálat határozza meg az árat.

(az már hab a tortán, hogy az általam ismert traderek jó része be akar szállni saját kockázatára, saját pénzzel, saját maga a Hunmining ralliba is, csak a limitek miatt még nem tud).

Akkor lenne még csak igazán ralli....

Kereskedhetünk XAU/USD-vel szójababbal, Hunmininggal, Humettel mindegy. Csak termékek, melyeknek van piaca, az értékmérő a nyerő / bukó.

Vizslát! :-)
Törölt felhasználó 2013. 06. 13. 08:44
Előzmény: #282  Civinjanos
#283

jó reggelt!

civinjános a Humetről:
"20 forintról 250-ig ment az árfolyam" irreálisan

akkor mi a manóért ne mehetne a Hunmining 20 Ft-ról 100-Ft-ig, vagy 250 Ft-ig?

ez is irreális lenne , de megtörténhet.

őszinte h.: Ferenczi István (FIbó)

trader
Civinjanos 2013. 06. 13. 08:22
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#282
Tisztelt Hannibál,

hadd helyesbítsem, amit ír. Ön azt írja, hogy 100% ármozgások voltak a Humet történetében, hír nélkül. Ez nem igaz. A papír néha hír nélkül is elmozdult, de inkább hírekre ment, de szinte soha sem száz százalékot. Inkább 1000 (ezer) %-ot, mondhatjuk kis túlzással.

Két jelentős ralli emlékeit hadd hozzam fel, hogy felfrissítsem az Ön memóriáját.

2000. év elején annyi minden összejött, hogy pár napot vártunk, majd kiadtunk egy közleményt arról, hogy a Humet profitábilis jövőjét megalapoztuk, megalapoztam. Ekkor 20 forintról 250-ig ment az árfolyam, ami valamivel több, mint 100%.
Kétség kívül irreális volt ez az emelkedés, ezért ki is jelentettem, hogy az árfolyam irreális (tettem ezt az emelkedés közben 110 forintnál), de a papír, a Humet részvény ára tovább emelkedett, töretlenül, 250-ig.

2005. karácsonyán 17 forinton álltunk és közöltem, hogy a négy éves b@szogatásnak vége, minden, amit addig lealapoztunk, lealapoztam, most fel lesz építhető. Ekkor 148 forint lett a ralli vége. Ekkor is könyörögtem a BÉT-nek, hogy szüntesse meg a napi 20%-os limitet, hadd csihadjon a nép, nem hallgattak rám.

- Ó, azok a régi szép idők! - mondják sokan, akikkel találkozom…

No, de az biztos, hogy hír nélkül 100%-ok nem voltak.

Őszinte híve
Civinjanos 2013. 06. 13. 08:05
Előzmény: #276  peter_s
#281
Tisztelt Péter,

teljesen igaza van, bocsánatot kérek, hogy alaptalanul kritizáltam.

Teljesen igaz, hogy a fórum vélemény-nyilvánítási céllal jött létre, ezért van és így van jól. Az is igaz, hogy nem szabad(na) befektetni csak a Portfolión olvasottak alapján.
Valóban nem bátorított senkit arra, hogy a papírt megvegye.
Az is igaz, hogy 100%-ban nem merem kijelenteni, hogy amit Varga írt abból semmi sem lesz. Amit írtam, annak az esélye 99,99% mindössze. Valóban – és ebben is igaza van – ilyen cégeket is megvesznek, átvesznek (lásd az általam az imént t. Jankunak írottakat).

Amiben egy csekélyke igazam lehet, hogy nekem van:

A tőzsdét valóban csak egyféleképpen, a befektető profitja alapján lehet értelmezni, és ez az egyféle az alábbi igencsak elkülönülő két módozat – és ezt is jól írja le – a rövid és a hosszabb távú megtérülés.
Hogy a cég halálra van-e ítélve, vagy sem? Nézze, ezt a céget most egy Varga István nevű beteg és hozzá nem értő ember uralja, akit jól ismerek és ráadásul van 10 és fél év aktív tőzsdei gyakorlatom. 99,99%, hogy amit írok igaz.

Viszont Önnek nagyon igaza volt abban, hogy mindenki cselekedjen a saját belátása szerint, ezzel is egyetértek. A probléma az, hogy a belátás - mint olyan - befolyásolható és Ön ezt teszi. Reményt ad, ha csekélyet is, hogy pl.: ez a HUN MINING-os közlemény jó hír. Láthatja, hogy enélkül is veszik a papírt az ostobák. Ne adjon alapot ennek az optimizmusnak, kérem.

Tűnhet úgy, hogy Ön vett és most ezzel a – már megbocsát, de felelőtlen hozzászólással - az a célja, hogy minél több tájékozatlan vegyen, hogy Ön kiszállhasson (holott tudja - mert elolvasta, amit írtam -, hogy ez a papír 99%-ig bukta, kockázatos). Ez pedig nem fair.

Őszinte híve

Topik gazda

zotyó
3 2 5

aktív fórumozók