Topiknyitó: sasa44 2011. 09. 23. 08:36

Megszüntetik a Zöld Pardont  

Van egy régi római szájhagyomány: a népek cirkuszt és kenyeret követeltek.

" Kedves Vezetőnk" és pártja a kenyérfejadag lecsökkentése után a cirkuszt is a parlament berkein belülre akarja korlátozni? Hát előre is köszönjük.



Vajon kinek kell ez a terület? Hamarosan megtudjuk...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 25. 21:26
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#40
Aki Budapesten él, annak vállalnia kell minden oldalát az ottani életnek, beleértve a zaj elviselését is.
Törölt felhasználó 2011. 09. 25. 20:31
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
:D
te még ennyit sem. :D:D:D
Törölt felhasználó 2011. 09. 25. 20:21
Előzmény: #1  sasa44
#38
Egy biztos ,valaki több pénzt ajánlott érte mint az üzemeltető!
Törölt felhasználó 2011. 09. 25. 20:19
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
fogalmazási problémakörbe kerültél? hagyjál lógva vászka...! ENNYIT TUDSZ! és kész...
Törölt felhasználó 2011. 09. 25. 12:41
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
szádnak ennyi adjál...
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 20:46
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
újabb tartalmas hozzászólás.... na részemről ennyi.
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 17:26
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
LOL...
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 16:01
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
egyrészt továbbra sem a lényegre koncentrálsz, de ha már ennyire forszírozod: igen, a Petőfi híd lábánál, a jó tömegközlekedési kapcsolatok metszéspontjánál, ahol nincs lakó 200 méteren belül, MEGSZŰNIK a zp. konyec, die ende, érted? tudod ezt cáfolni. b+?

hiába nyitok én egy zöld pardon nevü helyet az utca végén ahol épp van egy hasonló kocsiforduló meg egy picike híd itt tőlünk nem messze, és hiába pró bálnám ZP-nek hívni, az már nem az a ZP lesz...

ha esetleg bárhol máshol újra indít az üzemeltető cég egy szórakozóhelyet, az már nem ugyanaz lesz...

nem sajnálom a ZP üzemeltetőjét, gondolom jól keresett ez elmúlt X évben, de a sok bürokrata közalkalmazott könnyen ír elő olyat, hogy költözz máshová, ha annak akár sok 10 milliós költségvonzata lehet... (az indoklás mi is a megszüntetésre: kb "csak")
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 16:01
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
egyrészt továbbra sem a lényegre koncentrálsz, de ha már ennyire forszírozod: igen, a Petőfi híd lábánál, a jó tömegközlekedési kapcsolatok metszéspontjánál, ahol nincs lakó 200 méteren belül, MEGSZŰNIK a zp. konyec, die ende, érted? tudod ezt cáfolni. b+?

hiába nyitok én egy zöld pardon nevü helyet az utca végén ahol épp van egy hasonló kocsiforduló meg egy picike híd itt tőlünk nem messze, és hiába pró bálnám ZP-nek hívni, az már nem az a ZP lesz...

ha esetleg bárhol máshol újra indít az üzemeltető cég egy szórakozóhelyet, az már nem ugyanaz lesz...

nem sajnálom a ZP üzemeltetőjét, gondolom jól keresett ez elmúlt X évben, de a sok bürokrata közalkalmazott könnyen ír elő olyat, hogy költözz máshová, ha annak akár sok 10 milliós költségvonzata lehet... (az indoklás mi is a megszüntetésre: kb "csak")
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 14:32
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
???
miért ? megszüntetik? NEM! csak a jelenlegi helyen nem működhet, de as cég él, ZP lesz, csak nem a Goldmann téren. kapísi???
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 10:54
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#30
na az ilyenek miatt tart ott az ország ahol... nem is tudom, mit írjak erre a fajta gondolkodásra... érthetetlen.

Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 10:51
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#29
amúgy az utolsó bekezdésedben magad írtad meg a megoldást.

szerinted, ha az ember felnőtt egy helyen, és megváltoztak esetleg az igényei vagy tolerancia szintje, akkor inkább a környezete változzon meg...? természetes, hogy változik az ember! de miközben te egyre inkább csendre és nyugalomra vágysz, addig más épp akkor lép abba a korba, hogy bulizna, gyakrabban kikapcsolódna, stb. belépsz életed 31. évébe, és akkor alakítsanak ki egy világváros közepén egy csendzónát? Megértem az esetleges elkeseredésedet, de kicsit egyszerűbb csendesebb környékre költözni, mint minden zajforrást megszüntetni. NEM rossz szándékkal, NEM gúnyból írom ezt, csak racionalitásból!
kellenek szabályok, azokat be kell tartani, REND és TISZTASÁG fontos számomra is, de a bezárás és a tiltás mindig a legkönnyebb út...
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 09:14
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
ennyi.

de mondom: nem zárják be, csak elköltözik. :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 09:12
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
forgasd ki a szavaimat ha mas nem megy.

dobbenetes elmeny lehet hogy egy szorakozohelyet bezarnak, kinyit egy masik oszt' oda kell menni...
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 09:10
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
jartam ott is :)
azt is tudom hogy ez van mindenhol, jo 10 evet vegignyomtam az ejszakaban..

most csaladot alapitok, es latom a masik oldalt is. ezert hidegen hagynak az ilyen okossakog hogy ne zarjuk be az xyz szorakozohelyet.. Bezarjak, kinyit egy masik mashol..

Mielott meg begyepesedett oregnek titulalnatok, szolok hogy 31 vagyok :D
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 09:07
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#25
Így van, jól mondod kesapa! legyen rend és kuss mindenütt! elég már ebből, h kis tinicsajok képesek zavarni téged a magasröptű szórakozásodban,meg hangosan szól a zene egy kétmilliós nagyvárosban no de ilyet! és te jó ég, még cigó is volt, döbbenetes élmény lehetett! nem is értem, hogy hogy még itt vagy nekünk, ennyi szörnyű élmény után...
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 08:50
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
mindenhol ez van, édesapa, kluák helyeket kivéve, ahol min. 2000 ft a beugró és csak öltönyben lehet bemenni. nézzél el egyszer a gödörhöz, 100* durvább nyáron...
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 08:44
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
hulyeseg amit irsz baratom.

ejszaka nincs csucsforgalom meg dudalo autok altalaban. a zaj kisse jobban terjed amikor minden kussol csak a szorakozohelyen megy a veretes.

csak szolok, hogy en a 13ban lakok, a vaci uttol beljebb ket utcaval, olyan helyen ahova a vaci zaja nem hallatszik be, de pentek szombat nem lehet nyitott ablak mellett aludni... Konkretan hallom mi megy a szigeten. (nem a fesztivalon - az is detto)

Egyebkent leszarom mert el fogok koltozni videkre, de latom a szerinted begyepesedett emberek nezopontjat is, hogy miutan o mar beleunt az ejszakazasba, es mondjuk van az eletebol hatra egy 30-40 ev, nehogy mar el kelljen koltoznie ha hetvegere egy kis nyugalmat akar. Uram bocsa' nyitott ablak mellet....
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 08:37
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
En kifejezetten utaltam a zp.-t.

5-10 alkalommal voltam, de a vege fele mar tele volt cigoval..

Kulturalt szorakozohely az egy nagy kamu. Konkretan a kezembol veszik ki a tizeneves picsak a piat szo nelkul. Ha ott laknek nem nyugodnek biztos mig be nem zarjak ezt az allitolagos kulturalt szorakozohelyet...
Törölt felhasználó 2011. 09. 24. 07:47
Előzmény: #1  sasa44
#21
tévedés, nem szüntetik meg. csak a jelenlegi helyén nem működhet tovább. a cég él, zp lesz, csak más helyszínen...
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 22:13
#20
szerintem ebben az a lényeg, ami igazán felháborító, hogy hiába tüntet több tízezer ember mellette, hiába gyűlt össze annyi aláírás, amennyi, azemberek által megválasztott köztisztviselő, akinek éppen az emberek érdekeit kellene képviselnie a törvények betartatása mellett, cseszik az egészre és hazudik, amikor tömeges lakói panaszokra hivatkozik... 200m körzetben nincs lakó... a csúcsforgalom, a villamos hangja, a dudáló autók senkit sem zavarnak a belvárosban, csak a ZP... ugyanez a bajom a sziget elleni kritikákkal és pl a Liszt Ferenc téri kalamajkával is: néhány élhetetlen begyepesedett ember miatt olyan értékek mennek tönkre, amelyek akár a hírünket is viszik a világban.

az más kérdés, hogy miért nem vonták felelősségre azokat, akik évről évre aláírták a 10-ed akkora területre vonatkozó közterület használati engedélyt...

Orbán vezír most odarakat egy országzászlót rajta egy fityisszel...
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 19:07
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Mit számít, hogy megengedem-e? ;)
Nem megsértődtem, és nem akarom, hogy enyém legyen az utolsó szó, de egy dolgot még elmondanék erről, hátha hasznodra lesz.
"nos, sajnos tévedsz...:) ha valaki olyanokat ír, amiket felsoroltál az csak annyit jelent, h az a valaki nem akarja a mondandóját erőszakosan elővezetni ezért visszafogottan fogalmaz."
Nem tévedek. Amikor valaki így vezet fel valamit, vagy érvel valami (bármi) mellett az szándékosan vagy tudat alatti bölcsességtől vezérelve azért teszi, mert a szubjektív állítmányú kijelentések ("Szerintem ez szép/finom.") nem vitathatóak, nem eldönthetőek és főként nem megcáfolhatóak. Ez egy célzatos magatartás, de közelről sem udvariassági vagy visszafogottsági kérdés, hanem sima érveléstechnika. Ilyen érvelésű vitákba nem szabad belemenni. Hétköznapi egyetemi tananyag, ha olyan területen mozogsz. Ha véletlenül nem lett volna még meg, akkor a kulcsszó: asszertív kommunikáció.
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 18:38
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
okés, értem, nem kívánod folytatni ezt, azért ha megengeded erre azért még reagálok és elengedem a cuccot.
nos, sajnos tévedsz...:) ha valaki olyanokat ír, amiket felsoroltál az csak annyit jelent, h az a valaki nem akarja a mondandóját erőszakosan elővezetni ezért visszafogottan fogalmaz. Most is ennyi történt.:) mint írtam előbb, mindaz amit írtam tény-függetlenül attól, h te ezt elfogadod-e annak vagy sem.
amúgy alapvetően nem értettél meg: én elfogadnám a bezárást ha lenne rá valós indok. De, nincs, sőt-kifejezetten mellébeszélnek. Mert az önkormi persze, jogilag megtehet bármit. csak éppen, erkölcs is van (vagy volna...) a világon, még akkor is ha az egy nagyon szubjektív fogalom. Attól még van (volna..) helye a világban. Így bár megteheti az önkormi, csúnya dolog volt ez. ahogy megtehette a kormány is a magánnyugdíjpénzek elsíbolását, attól még gazemberség volt. megteheti azt is egy önkormi bárhol az országban bármilyen színnel, h csak a sajátjait hozza helyzetbe vagy csak a saját hangját hallatja a helyi médiákban,minden mást elnyom attól az még elítélendő.
Ahogy elítélendő ez is. hiszem (szubjektíven...), h akkor lesz képes ez az ország úgy igazán elindulni és kihúzni magát a szarból, ha lesznek ügyek, témák, alapok, melyek mellé csak úgy, emberségből és politikai gondolatoktól függetlenül odaállnak az emberek, csak azért, mert az jó, vagy igen sokaknak jó.

Ettől még, láthatóan, ordítóan messze vagyunk.
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 17:34
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Attól, hogy nem érzed annak, attól még az. Így hát ez is lényegtelen. :))
Amikor valaki olyanokat ír, hogy "érzem","hiszem","kulturált","korrekt árú", és hosszan idézhetnélek, az mind szubjektív érzelem, vélemény. Másik ember máshogy érzi, hiszi, tartja kulturáltnak, vagy olcsónak/drágának. Nem mérhető, így nem eldönthető a véleménykülönbség.
Ide tartozik az is, hogy ki mit gondol gengszterkedésnek. Hogy mást ne keverjek ide nekem elég ok, ha egy polgármestert a bérleti jogért cserébe megkampányoltatnak, még akkor is, ha gyébként fizetnek is bérleti díjat. De ez is lényegtelen, mert szintén szubjektív.
Az viszont nem szubjektív, hogy az önkormányzat a terület tulajdonosaként azt csinál vele amit akar a törvényes kereteken belül. Nem kell bizonyítson semmit, ha felmondja a bérleti szerződést.
További sok sikert a kulturmissziódhoz!
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 17:12
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Nem érzem szubjektívnek egyáltalán amit írtam. Az, h nincs a környéken lakóépület nem szubjektív hanem tény. Az, h a zépé körül nem volt felfordulás sosem és felügyelet folyt, szintén az. Az, h az önkormi egyetlen állítását sem igazolta, szintén ténykérdés. Az, h korrekt árú hely volt, szintén vitán felül áll-400 forintos belépő 2011-ben ilyen színvonalú előadókért igen méltányos.

Ellenben: az, h a zépé egy gengszterbanda, az jelen helyzetben, amikor erre semmiféle bizonyíték nincs, na látod, ez tényleg hitkérdés és szubjektivitás.

Jelen helyzetben azonban ez nem más, mint a hatalommal való rosszul és idióta módon történő „bánás”.
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 17:03
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
"ha gengszteri foglalatosság miatt szüntetik meg akkor mondják azt, bizonyítsák rájuk, hurcolják meg őket "
Na ebben egyetértünk. A többi amit írsz szubjektív, azon kár vitázni. Tök lényegtelen, hogy ki mit hisz, és érez.
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 16:36
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
nem hiszem, h bármiféle gengsztert védenék (amúgy: ha gengszteri foglalatosság miatt szüntetik meg akkor mondják azt, bizonyítsák rájuk, hurcolják meg őket és üzemeltessék tovább ők a helyet, immár gengsztertelenül. Itt erről szó nincs. állítólag az a lakosság nem akarja, amely ararfelé nem is létezik, 200 méteres távolságban... és a nagy lakossági ellenkezésről se mutatott soha, senkinek, semmit az önkormányzat. vajon miért? talán, mert nem is volt ilyen igazán?...)a kulturált, igényes szórakozást védem, a barátságos árakat védem, a jó zenét védem, a kultúrát védem,amit minden erőskezű politika azonnal lefejezni akar.

a többire, a politikára meg a többire teszek.
sasa44 2011. 09. 23. 13:52
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#13
Vagy mégis fel lehet majd állítani az országzászlót /ORSZÁG ZÁSZLAJA/.
Így legalább lesz párja az /ALAPTÖRVÉNY ASZTALA/-nak
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 11:35
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Az is populizmus, amit a ZP "küldetéséről" haladzsálnak a népek. Az átlagnál kicsivel kulturáltabb pénzmosoda (volt). Ennyi. Nyilván aki ott vesztette el a szüzességét a susnyásban vagy a dunaparton, annak van némi nosztalgiája, de ez nem vitaalap, vagy érv semmi mellett.
Hogy szünteted meg a nokiás dobozt? A fidesz is ebből él.
Amikor a ZP után a RIO startolt, a BME valamelyik klubja vagy diákszervezete is csinált egy teraszt az egyetem előtt, ami kb a ZP akkori szintjét hozta árban/helyben/közönségben. Azonnal feljelentették, és rövid úton ellehetetlenítették. Vajon miért? Állítólag a RIO is csak azért maradt meg, mert többszörös kenőpénzt fizettek, mint a ZP.
Ne sírjunk már, mert a sármos gengsztert is elkapják, nem csak a rosszarcút..
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 11:19
Előzmény: #10  watson
#11
az eléggé lényegtelen, h szted mi történt, ha vannak tények amik pedig objektívek. Az önkormi mondott valamit, amit nem bizonyított gyakorlatilag sehogy. A zépé igen sok mindent vállalt azért, h tovább működhessen. Nem volt nyitva vasárnap, 'kommandók' köröztek körülötte, figyelve a fiatalokat, h ne legyen semmi gáz (nem is volt, persze). Ellenben, rétvári bence megígérte a kampányban tavaly, h bezáratja a zépét és mint államtitkár ehhez volt elég ereje. A nokiás dobozokat meg lehet szüntetni,erősen támogatom, de ahhoz a zépének semmi köze nincs. Nem szép dolog összemosni a szezont a fazonnal. Itt populista nem a zépé volt, hanem rétvári bence úr és sleppje... nem véletlenül volt ott még remekséges dajcs tomi is vasárnap, és nyilatkozott tarlós is tegnap úgy, ahogy. Ez nem a pénzen múlt, hanem a kivagyiságon...
watson
watson 2011. 09. 23. 10:50
Előzmény: #9  Kolyok
#10
Ha jól emléxem azért voltak ott olyan hírek is ZP és Rio ügyében is hogy kaptak területfoglalásit a területük tizedére, aztán építgették befele illegálisan az egészet.

Persze a korrupt városvezetők (Fidesz-Mszp kombó) akik a Lágymányosi öblös Leisztingerrel, a sasadi mezőt Sasad Resorttá átminősító Kogartos Kovács Gáborral, meg az Újbuda Centeres korrumpálókkal való Nokia dobozos csencselések között valahogy itt is a legális működés helyett a Nokia dobozokhoz megoldásokat preferálták.

Minden józan ember beláthatja hogy ezt a helyzetet meg kellett szüntetni. Persze ez nem feltétlen a bezárást kellett volna jelentse.
Szerintem csak egyszerűen nem akartak fizetni, ezért választották ezt az utat az érintettek. Azt hitték hogy elég a populizmus, elég az embereket feltüzelni...
Kolyok
Kolyok 2011. 09. 23. 10:26
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Valszeg nem volt elég vastag a fityeszes bagázsnak a boríték... Ilyen egyszerű a magyarázat, az emberek számítanak nekik a legkevésbé... De majd úgyis megmagyarázzák tudományosan is, hogy az a sarok ott a híd mellett statikailag meg tudományosan is nagyon fontos nekik...
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 10:26
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
Természetesen fontos. Gazdasági polgárháború van Magyarországon. A ZP komoly pénzeket nyomott a szocikhoz éveken át, a leglogikusabb lépés, ha kicsinálják. A kultúra, meg a tizenévesek kontrollált körülmények közötti alkohol és drogszocializációja ehhez képest lényegtelen.
Az már csak hab a tortán, hogy 2 év (vagy 10 perc) múlva majd egy fideszes érdekkör veheti majd át ezt a szerepet, és árbevételt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 10:15
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
nem igazán értem, hogy ha valóban 100 ezres az ellenállás, ezt hogyan lehet megtenni?
kicsit jobban meg kellene szervezni az ellenzőket, élőlánc, tüntetés, miegymás, 100 e ember az a szóba jöhető bp-i korosztályok akár 10%-a is lehet, az baromi nagy szám. Márpedig ez a város a pógároké, nem a vezetésé.
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 09:48
Előzmény: #4  opposition2002
#6
Azért nem sír senki a rioért mert az nem volt több és más, mint egy szórakozóhely, egy disco. Ahogy a fortuna is az volt meg a többi amit említettél. A zépé egy picit más, sőt, nagyon más volt. Kulturális közeg, találkozópont is, este és napközben. Beszélgetések, nyár-érzés, suli szünetben vagy munka közben (korosztálytól függően, kinek mi és hogyan). Este pedig élő, igazi koncertek, ismert és feltörekvő zenészekkel, szinte minden stílusban, minden korosztálynak. "vajon mit tudhat ez a zöld pardon", kérdezed. Nos, most már nem fogod megtudni sosem. Sajnálhatod, h nem mentél el akkor amikor még volt, és nem tapasztaltad meg azt, amit ez a hely unikálisan nyújtani tudott. Nem véletlenül hasonlítják oly' sokan a régiek közül az ifiparkhoz.

Szégyelje magát mindenki aki ebben az bezárásban benne volt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 09:45
Előzmény: #1  sasa44
#5
valakinek nagyon fontos lehet, ha 100 ezer aláírás ellenére megteszik. politikailag is nagyon okos húzás, biztos túl sok a szavazójuk.
opposition2002 2011. 09. 23. 09:28
Előzmény: #2  bronz
#4
Már hónapok óta ez megy az interneten, különböző fórumokon. Érdekes, hogy a szomszédban lévő Rio-ért nem sír senki. De ugyanígy néhány éve Buddha Beach is bezárt, akkor sem volt rinyálás. Sőt, még a kilencvenes évek a Fortuna disco is bezárt, sőt, Óbudán a Hi-Life is.

Vajon mit tudhat ez a Zöld Pardon, kinek ennyire fontos. Ez is olyan hely, mint amilyen a Kultiplex volt annak idején, akkor hallottam utoljára ezt a siránkozást.
Törölt felhasználó 2011. 09. 23. 09:27
Előzmény: #2  bronz
#3
bár én soha nem jártam oda de abban biztos vagyok,hogy rövidke szünet után megint szórakozóhely lesz ott.
bronz 2011. 09. 23. 08:43
Előzmény: #1  sasa44
#2
Talán valamelyik újbudai forradalmárnak vagy egy ismerős cégnek.

Tarlósnak egy nagy piros pont, hogy kiállt a ZP mellett a Facebook oldalán is.

Topik gazda

sasa44
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek