Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 14:49

Uzsora ellen 30%-os THM plafon!  

Köszönöm Viktor, h a korábban itt a fórumon írt javaslatomat berakjátok törvénynek! :DDDD



Ügyesek vagytok csak így tovább!! Ha kell mondok még nektek ötleteket! :DD



u.i.: igaz én arról beszéltem, h a mindenkori jegybanki alapkamathoz kell állítani annak x-szeresére, nem pedig egy rögzített fix thm-et, DE így is jó!!!



VÉÉÉÉGGGREEEEE!!!!



AZ ELSŐ ÉRTELMES LÉPÉSE A FIDESZNEK!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 09. 13. 14:31
Előzmény: #38  myrath
#40
Gratulálok! Helyes!
A mi spájzunk: bodzaszörp, málna, ribizli fagyasztva és szörp, málnalekvár, eperlekvár, cseresznye és meggybefőtt és lekvár és szörp, baracklekvár, lecsó, pritaminpaprika pép, alma, körte, almakompót, őszibarack fagyasztva, paradicsomlé, kefír gombával, kenyérsütés, télen pedig saját kolbászt csinálunk. Mindehhez nem kell nagy telek, Pesten is lehet, csak némi szorgalom. :-)
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 13:41
Előzmény: #30  szivacs
#39
Ez a szivacs.
A személyi kölcsön akár az Ön rendszeres havi jövedelmének tízszereséig is felvehető
pfff. Mire? 68000ftx10
myrath 2011. 09. 13. 13:30
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
Igen aszem ez is a lényeg. Tudatosan kell fogyasztani, nem megvenni olyan fölösleges faszságokat (a gyereknek sem!!!) amire totál nincs szükség.
Aszem nekünk megy ez a tudatos fogyasztás-vásárlás, sőt ott tartunk, h kenyeret sütünk, sajtot, túrót, joghurtot készítünk (ne tudjátok meg milyen kib@szott finom a saját házi joghurt :)) lekvárt és PÁLINKÁT is főzünk! :) Helyben vesszük a zöldséget (van íze a paradicsomnak!!!), ami gyümölcsünk nincs azt is.
szivacs
szivacs 2011. 09. 13. 13:13
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Te nem, lehet, meg én sem.
Csakhogy nem te meg én vagyunk a jellemző.
A reklámzabálókkal megzabáltatják.
Megnéztem a PSZÁF adatait a bankok mérlegeiről. Ott az szerepel, hogy a bankok 2002-től 2011 első félévéig összesen 233,8 milliárdot költöttek marketingre, ügyfélszerzésre, ami a bankok által fizetett adónak több mint a FELE! Ez nyilván nem maradt hatástalan!
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 12:09
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
Pedig ha nincs Provident, akkor Lákátosék biznisze még jobban felvirágzik, már a gádzsók is hozzájuk fognak fordulni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 12:08
Előzmény: #32  szivacs
#35
Olyanról hallottál, hogy tudatos fogyasztás? Tehát hiába próbálják eladni nekem a fos alapú koktélt, nem vagyok hülye, nem veszem meg.
exmnbs1 2011. 09. 13. 11:31
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
akkora dumád van, az utolsó mondaton még mindig röhögök
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 11:28
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#33
Khm.... igen, ebben is van igazság.
Azonban: ha látnád, hogy ezek a providentes, középfokú végzettségű, nyelvtudást menet közben alig-alig magukra kaparó igazgatócskák milyen Volvóval járnak, évente többször hova utaztatják őket (legócskább hely Mexikó), és mennyire nem téma nekik egymillás nyaralást kifizetni, akkor szemöldökömet felvonva megkérdőjelezem, hogy a bevételért/profitért küszködni kell a cégnek.

Hülyék mindig voltak, vannak és lesznek.
Viktor háborút hirdetett az uzsorások ellen. Lehetséges első és példamutató lépés: kizavarja innen pl. a Providentet.
Amíg állami szinten szemet hunynak e fölött, addig üres fecsegés az uzsorások elleni offenzíva kihirdetése.

Lehet (és kell is) üldözni Lákátos Lorenzó vagy Orsós Nintendó maszek uzsorást, de ez csak az egyik része a problémának.
szivacs
szivacs 2011. 09. 13. 11:05
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#32
Most komolyan, olyanról hallottál már, hogy valami iránt mesterségesen felkeltik az igényt, amire nincs?
(segítek: marketing címszó alatt keresd)
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 10:59
Törölt hozzászólás
#31
szivacs
szivacs 2011. 09. 13. 10:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#30
link
itt meg 32%!
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 09:51
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#29
Az a magas THM arányban van a kockázatos ügyfelekkel. Ezeknek a hiteleknek nagyon kis arányát lehet behajtani. Aki meg olyan hülye, hogy tőlük vesz fel hitelt...
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 09:48
Törölt hozzászólás
#28
exmnbs1 2011. 09. 13. 09:44
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#27
mi több tvben nap mint nap reklámozták

a személyes behajtás sokba kerül ám
exmnbs1 2011. 09. 13. 09:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#26
mi újság az árfolyamukkal?
exmnbs1 2011. 09. 13. 09:41
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#25
valami üzletkötő jött helybe a prospektussal
mikor én kötöttem

aztán egyszercsak levélben értesítettek hogy olyan jó ügyfél vagyok hogy itt van arany mellé még egy ezüst is
el is küldtem őket egyből vele a fenébe hogy hogy képzelték, hogy kérés nélkül újy számlát nyitottak
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 09:31
Törölt hozzászólás
#24
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 09:11
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Nem, nem...
Egyetértek.
Az emberek nem értik meg, hogy hitelt felvenni annyi, mint felélni a jövőt.
Ami még meg sincs.

És ami azt illeti, egy kissé fel vagyok turbózva azon, hogy a rengeteg hitel(es) miatt most én is szívok rendesen, akinek egy fillér hitele nincs (a forint gyengülése pl. mindenkit érint).

Előbbi hozzászólásom nem erről szólt, hanem egy olyan cégről, amelyik gátlástalanabb a legrosszabb banknál is.
Az égvilágon semmi hasznot nem hoz ennek az országnak, a társadalomnak, csak rombolja azt.
Lehet hitelt adni, de nem 387 %-os kamatra !!!! Ezt miért engedik ????
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 08:58
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#22
Nagyon beteg a magyar ember álláspontja a hitelekkel kapcsolatban. Az a köcsög, aki adja, és utána követeli a visszafizetést, aki meg felelőtlenül, magát túlvállalva felveszi, és nem tudja visszafizetni, az szegény áldozat...

Egyébként ugyanaz, mint 200 éve volt ugyanitt, a zsidót utálták, de szükségük volt rá, mert különben ki adott volna újabb hiteleket. Holott ha valaki ilyen módon eladósodott, inkább magát kellett volna okolnia elsősorban, nem a zsidót, aki csupán kielégített egy igényt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 13. 08:58
Előzmény: #20  exmnbs1
#21
Nincsen hitelkártyám, de már gondolkodtam rajta.
Viszont így felmerül a kérdés, hogy lehet-e hülyeség-biztos szabályozásokat hozni.
Nem lehet-e elvárás, hogy aki igénybe veszi a szolgáltatást, az olvassa el a szerződést?
Persze olyan szerződést, ami egyszerű és átlátható.
Lehet, inkább a tájékoztatást kellene megkövetelni a bankoktól. (Ettől függetlenül, ezután is meg kellene.) Mondjuk aláíratni egy papírt, hogy szóbeli tájékoztatás során milyen információkat kapott.
(Csak egy ötlet)
Persze a 32% nem sokkal több, mint a 30%, aki ebbe belefut, eztán sem fog örülni.
Most jut eszembe! Most nincsen valami korlát, mert, úgy tudom, a Provident sem hitelezhet 400 %-os THM-el?

Topik gazda

_____
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek